mene muče,a i idu mi na živce ove,ja mislim,bh kontrakcije,čim legnem na leđa stomak mi se koči i izobliči lagano.A dr kaže sve ok cerviks zatvoren,nije nisko,nema problema.
mene muče,a i idu mi na živce ove,ja mislim,bh kontrakcije,čim legnem na leđa stomak mi se koči i izobliči lagano.A dr kaže sve ok cerviks zatvoren,nije nisko,nema problema.
cure, znam da ću sad opet biti babaroga i vidim da ima puno novih koje vjerovatno nisu čitale od početka, ali ne mogu vjerovati da se neke "stare" i dalje uporno oglušavaju na upute moderatora - ovo je tema o specifičnostima MPO trudnoća, o strahovima, problemima i strepnjama koje idu uz nju, a vi razglabate o punomasnom mlijeku, kremicama i kakanju do besvijesti... takvih je tema na pdf-u Trudnoca milijun, a ovdje se sve zakupusarilo... ok...malo zabrazdite, ali nemojte baš toliko...
sretno svima!
Frka, nisi babaroga. I meni ovo ovdje sve više liči na facebook,
Posljednje uređivanje od nina70 : 16.01.2012. at 14:37
Ja sam nocas opet dobila Adalat zbog kontrakcija i super mi stomak na njega reaguje ali zato se ja osjecam katastrofa.Imam osjecaj da hiperventiliram i kad konacno uspijem zaspati probudim samu sebe sa ubrzanim i dubokim disanjem i kao da imam napad panike.Nisam to nikad imala pa predpostavljam da tako izgleda.Radili su mi EKG,kazu da je ok,pritisak je isto ok(ja inace imam nizak pritisak a ovo je lijek protiv visokog pritiska pa mi je to valjda reakcija).Osjecam se kao da me je neko izmlatio.Ali je stomak na srecu miran.Kaze mi dr. da puno trudnica kako trudnoca odmice hiperventilira i da to kod mene moze biti razlog da tako disem,a opet mozda je i od lijeka.Nemam pojma hoce li mi ga opet dati ako pocnu kontrakcije.Nikako dva dobra sastaviti.Jeste li imali problema sa hiperventiliranjem?
frkice, ti ne možeš biti babaroga sve i da hoćeš! I u redu je upozoriti...pravila se znaju..
Ima li kakvih novosti o Vali, nea, hop? Posebno me brine hop, jer nisam ništa pročitala o njoj još od perioda kada ju je zabrinuo baby watcher...a to mi se čini tako davno. Jel nea rodila, ima li tko kakvih novosti?
Pomislila sam isto što i Frka, čim vidim da teme odlaze više manje na konzumerizam, nemam ni ja više volju za pisanjem.
ej curke...koje su referentne vrijednosti bubrežnih izlazišta-pijelona bubrega...kaj su vama rekli doktori...hoću reći,kakve su mjere pijelona vašim bebicama,pogotovo malim dečkićima..samo provjeravam...kod nas je sve u redu ali se malo informiramo...hvala
Drage moje i moji,
nisam aktivna na forumu,ali svratim citat vas cesto! zanima me kad ste prve leptirice,baloncice..ili pokrete nasih najdrazih bebica osjetile...mi smo na 15 tj,i neosjetim nista.a uzv nam je za 7 dana,a ja jako nestrpljiva!svim mamicama,taticama i svim malim bebicama!!!
Ja sam prve balončiće kako ih nazivaš osjetila u 23 tjednu...tada nije bilo nikakve sumnje. Ako je i bilo štogod ranije, nisam to osjetila. Inače, i položaj posteljice igra ulogu...a meni je posteljica sprijeda. Ali, sve ti je to individualno - znam žene koje su osjetile ranije od mene i one koje su osjetile kasnije...
Ja sam prvi put ''konkretno'' osjetila u 18tt,a do tad mozda par dana ranije sam osjecala nesto za sta sam mislila da su crijeva.Zavisi ti i gdje je posteljica(ako je sprijeda kasnije ces osjetiti) i da li je prva trudnoca(kazu da se kasnije osjeti).Meni je bio osjecaj kao kad si npr u vodi i kad ti one male ribice dodiruju nogu,samo sto je ovdje stomak bio u pitanju![]()
kockice o tome smo već pričali ali ću ti rado ponovit...ja sam sada na kraju 20tog tjedna i osjetila sam ih mislim na početku 20tog tjedna...ali ono baš intenzivnije i od tada svaki dan da ne mogu fulat više i reći da su plinovi u mojim crijevima....moja posteljica je sprijeda pa je to dodatno možda oslabilo jačinu udaraca,ali sada ih osjetim svaki dan i često tokom dana...veselim se svakom udarcu jer mi je tako lakše,...onda znam da je moj miš živ
!i nisi to samo udarci..to je više migoljenje plus udarci....miješano..
ja bih opet zamolila trudnice koje su i već pred kraj trudnoće, koliki su bili i koliki su sada pijeloni vašim bebicama u bubrežićima pogotovo dečkićima..jako bi bila sretna da to napišete da imam s čim usporedit..malo sam čitala dalje po forumu ali uglavnom se spominju patološki promjeri...hvala još jednom drage moje!
Posljednje uređivanje od mirna26 : 17.01.2012. at 08:38
Kockice ja sam ih u prvoj T osjetila već u 17tt, iako sam postala sigurna da je to-TO desetak dana kasnije. Posteljica je bila straga.
Mirna ja nisam nikad čula za to što pitaš (a i imam curicu) pa ti ne mogu pomoći. Valjda će se netko javiti.
Mi smo danas bili na pregledu (10+6tt) i sve je super, vidjeli prekrasnu bebicu koja ima 47mm, srćeko kuca ko ludo i sve je super. Baš sam bila već i zabrinuta jer nemam apsolutno nikakvih tegoba, ali nije bilo razloga za zabrinutost na kraju.
Sljedeći tjedan ćemo na kombinirani...
artisan bravo za dobre vijesti!!! Baš ti zavidim da si bila na pregledu
Cure ima li novosti o ValaMaloj?
Evo i nas sa 3D;ne mogu vjerovati da smo vec na pola puta!!!Imamo 365g i opet smo za par dana napredniji.Svima![]()
predivno sela....bravo za valumalu.......ja ću isto na 3D uskoro..jedva čekam.....moj miš je isto napredniji....ma bebe su nam gromovi![]()
hvala vam na informacijama.... sad mi je nekako lakse..vi ste mpo specijalisti. cure s skorim terminima zelim sto laksi i ljepsi porod i da izdrze do kraja!
bas se veselim za vase 3d i vase napredne bebice! mi cemo za 6 dana na uzv i nadam se da ce nam se bebica pokazati da vidimo spol!![]()
Curke, evo da se i ja javim po prvi put službeno na ovoj temi. Danas smo 17+4.
Jučer bio pregled i UZV, sve je ok. Ja se osjećam odlično, nikakvih trudničkih tegoba. Moj ježolinac odlično napreduje. Nisam još osjetila nikakvo meškoljenje, ali sam jučer vidjela kako lamanta nogicama, tako da će i to valjda skoro.
Inače, kaže doktor da nije baš 100% sigurno, ali po svemu sudeći, stiže mali pišonja![]()
Super za Valu, baš lijepe vijesti.
Uskoro će doći i do "smjene" trudnica, polako odmiču i moje terminuše, a dolaze friške trudnice. Cure, svima nek nam je sretno ~~~~~~~~~~~~
Jezic odlicne vijesti!!
Sretno Andream i svim curama koje vec "pušu"!!
Moj malisan( na 3d nije htio pokazati obiljezja,steta) sad svaki dan povremeno kucka lagano,a najsladji mi bio jedan dan kad sam
napeto kao struna gledala neki film i dijete se razlupalo ko nogometas jer nije naviklo na napetu i tako uzbudjenu mamu!!
Kako se stalno budim nocu,vidim da si pratimo ritam,budi se i on.Jutros u 3 55 kuckao je bas onako za dobrojutro veselo!!!
A kad napravi salto ili neki okret,koji je to zanimljiv osjecaj!Nisam mislila da ce biti tako.
Zna se on razlupati i po cervixu-tad nisam bas presretna
Jezic zelim ti da uskoro i ti osjetis ove slatke bomboncice od pokreta svog Jezurca!!!Nety takodhjer.
Mirna![]()
Posljednje uređivanje od Sela : 18.01.2012. at 10:39
Super za ValaMalu i njenu curičicu! Neka ostane sve dobro do kraja.
Ježić bravo za malog ježeka!
Mene danas i jučer svako malo probada negdje nisko dolje, ne znam je li mjehur (prije 10 dana sterilna urinokultura i urin b.o.) ili maternica, uopće nije ugodno kad pikne.
Inace,kukovi me ponekad tako bole da ne mogu lezati na njima,a na ledjima se ne smije i sto mi preostaje????Javi se cesto i
bol u donjem dijelu ledja ali lakse i gotovo kao pritisak.Jednom me zgrcilo u trbuhu da sam sve zvijezde vidjela iz cista mira dok sam lezala
na lijevom boku i gledala tv,bol je otisla na gore,prema zelucu i pojacala se u ledjima i mislila sam u datom casu-gotovo je.Preplavio me cisti uzas.
Ali bol je jenjala polako i vise se nije pojavila.Pitala doca sto bi to moglo biti-moja teorija bi bila pomicanje unutarnjih organa i rast maternice..
Onda kad ti Jezicu kazes da nemas simptoma,prosto zavidim...Kazem ja da nije isto biti trudan u 20ima i 40tima,trbusni misici,koza u mlade zene
su jos superelasticni-vjerovatno niti ne osjeti rast trbuha,dok moje zakrzljalo misicje koje teretanu nije vidjelo godinama drugacije podnasa ovo blazeno stanje.
Ali neka,tako valjda mora biti.Netko moze joggirati u trudnoci, a netko kao ja,napraviti malu setnjicu i vec osjetiti pritisak i boluckanje u trbuhu....
Charlie i ja sam imala ta pikanja koja ja osjecam kao pikanja u cerviksu-takodjer radila urinokulturu i sterilna je.
Izgleda da je to dosta uobicajeno.Ali spomeni to svom docu.
poznato....ja osjetim mjehur i to pošteno kad si "On" fino nađe mjesto iznad njega i smjesti se fino, sjedne dal s glavicom ili guzom...jeeee...meni oči ispadnu..odmah na wec moram..iako sam bila pred 5minuta.Dobijem osjećaj kao da će mi mjehur puknuti,dosta neugodno kao da imam upalu.I onda se prošetam,premjestim položaj i sve nestane ko rukom odnešeno.Nisam sigurna da li to i BH kontrakcije mogu raditi.U cervixu znam osjetiti neka sitna bockanja..ili pubično niže...mislim čak da su to živci koji refleksno reagiraju kada te tvoja beba malo pritisne ili kako se rastežu ligamenti i maternica...teško je reći što je konkretno...meni je inače urinokultura sterilna....a da znate samo kakav mi je bio nalaz urina i krvi..katastrofa: urin: kmnogo bakterija,mnogo epitela,nešto sluzi, leukocita dosta....ja napravim urinokulturu,a ono sterilnije nemre bit.krv:leukociti povišeni:...ali sve je to normalno..mora se samo voditi računa kako dajete urin...ja sam možda tu malo pogriješila i na brzinu se ispiškila..i eto ti vraga.leukocita može biti i u urinu(to je ok u trudnoći) i više u krvi (također ok).
Ne znam sad tko je od vas spomenuo,mislim da je inaa...kad legne da joj se često izobliči trbuh(BH kontrakcije)...to se i meni dešava...ali samo kad legnem na leđa...možda jer je maternica onda blago pritisnuta,nije slobodna pa odmah se krene grčit.ne znam kak drukčije to opisat.teško je ponekad sve to razlikovati.ali se ne treba preveć sekirat.evo mog miša javlja vam se svima šalje vam puse udarcima,vama i vašim bebama i kaže da je gladan pa ja odoh jestpuse
Bok cure, evo da se i ja javim ovdje. Osim mučnina za sada je sve ok. Sada sam u 11.tjednu.
Zanima je da li je tko bio kod dr. Kosa na ultrazvuku. Moj mpo doktor mi je njega preporučio jer s blizancima se ne radi kombinirani test, nego samo ultrazvuk.
Svaka informacija je dobro došla.
Dr Kos ti sada radi u poliklinici Ginekos. Evo linka http://www.ginekos.hr/
cijenu ne znam - mi smo bili kod njega dok je još radio u Viliju i platili 400kn.
kordice, imaš na pdf-u Trudnoća dosta o tome. ako se ne varam, do 10 je ok, ali već sam pozaboravljala pa provjeri... obrati pozornost na to ponavljaju li se ritmički i da li ih nešto izaziva (npr. pun mjehur). pij magnezij - možeš popiti i 2 (čak i 3 u ekstremnim slučajevima) i lezi. ali ti nosiš 3 bebe pa je vjerovatno već tijesno...
inače ih imam 3-4 puta na dan i to je ok, al sinuć su me se uhvatile, 5-6 komada u sat vremena, nakon mazanja trbuha sa uljem, onda je vjerojatno od toga, smirile su se nakon normabela i magnezija. inače pijem 600 mg magnezija, ležim 90% dana, luda sam već
e da, kod učestalijih kontrakcija, dodirivanje, maženje trbuha i slično je ZABRANJENO! znači, namaži se u sekundi i bjež od trbuha! lezi na lijevi bok po mogućnosti i pij propisanu terapiju. ako ti se išta učini sumnjivim, bjež u bolnicu - ja recimo nisam skužila da su mi se BH pretvorile u trudove u 30.tt, ali mi je pozlilo pa su skužili u bolnici i prebacili me na intravenoznu tokolizu ( do tad sam pila tablete partusistena). ali ja sam imala po 20 BH u satu... i na kraju dočekala 39tt uz STROGO MIROVANJE od 23.tt tak da znam kak ti je, ali lezi - vjeruj mi, jako brzo sve prođe![]()
Posljednje uređivanje od frka : 18.01.2012. at 15:19
Drage moje trudničice i novopečene mame - samo sam skočila pozdraviti i poslati vam tonu poljubaca od mojih slatkiša Svena i Damiana. Malo nam je užurbano, pa ne stignemo forumirati, ali čim se uhodamo i ja nađem malo vremena javim se.
Sretno svima, a poseban zagrljaj Miji Lilly (uspjela sam uhvatit informaciju da je prenijela termin)!
Pusa svima!!!
Aaaaa,Sumskovoce, predivni su!!!(kuckam o drvo) I kako se dodiruju ručicama. Čestitam još jednom.
Šumskovoce poljupci tebi i tvojim cukrenim dečkima!!! Nadam se da uspiješ i odspavati malo.
Ja sam ko zombi ne spavam ni noću ni danju![]()
šumsko
eva i ja idem kod kosa sljedeći tjedan, ali na kombinirani, samo uzv je 400 kn i dalje. i meni ge je preporučio doktor, a i čula sam da je odličan
Preslatki su, Sumskice! Cestitam od srca!
SumskiceKako se samo gledaju dva brata,lutke medene.
Kod mene danas opet krvarenje.Primjetila sam da kad dan ranije imam onu bol u preponama o kojoj sam Mirni26 mislim juce ili prekjuce pisala,slijedeci dan prokrvarim.Odmah su me prikljucili na tokolizu jer sam naravno imala i jace kontrakcije,dali mi jos jednu injekciju dexametazona za brze sazrijevanje pluca i evo me cijeli dan prikacena na CTG.Kontrakcije se smiruju a i krvarenje je evo prestalo,''porodila'' sam jedan ogroman ugrusak,veceras ne smijem uzeti Aspirin i Fraxiparin,a za Utrogestan kojeg inace pijem pred spavanje mi jos nisu nista rekli.Juce je bio sastanak sa neonatologom i definitivno je odluceno da ce carski biti u 37tt ako veliko krvarenje ne odluci drugacije.10 dana prije carskog trebam prestati sa Fraxiparinom,a za Aspirin nista jos neznam,mozda mi ga skroz ukinu,vidjecemo sutra.Inace po njihovim mjerenjima danas sam 33tt.
Evo i nas sa sretnim vijestima, bebica danas na UZV već 3,100 kg, zatvorena, sad će mi jedina muka biti porod tako velike bebe (sretne brigice...). Dobila od doca napraviti KKS i mali kolaguogram, nek se nađe za meni željenu epiduralnu koju mu stalno spominjem. Kontrolu imamo za 2 tjedna, izgleda da nam se smiješi termin, ne prije![]()