Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 52 od 52

Tema: Preporuka: logoped, psiholog u Splitu

  1. #51
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,867

    Početno

    Kopiram sto je napisala Peterlin, ne pricate o istome:

    "Roditelj koji je nazočan na terapiji kod logopeda može djetetu nehotice odvlačiti pažnju. Dijete mora biti fokusirano na ono što logoped radi i govori, komunikacija mora biti 1:1."
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.07.2024. at 15:38

  2. #52
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kopiram sto je napisala Peterlin, ne pricate o istome:

    "Roditelj koji je nazočan na terapiji kod logopeda može djetetu nehotice odvlačiti pažnju. Dijete mora biti fokusirano na ono što logoped radi i govori, komunikacija mora biti 1:1."
    Čisto generaliziranje. Znam masu primjera, a imam i svoje iskustvo gdje na djetetovu pažnju nije uopće imalo utjecaja to što je roditelj prisutan.
    Čak naprotiv.
    Znalo se dogoditi da dobijem i ja neki "zadatak", pa je mali bio oduševljen i dodatno motiviran u nastavku terapije (ne znam što mu je točno to bilo tako cool, ali jeste). Isto znam kada je prijateljica vodila malu da je znalo biti od koristi jer je mala bila razdražljiva (malena je tada imala 2 g) i na trenutke se znala pomaziti mami i najnormalnije nastaviti s terapijom. Ona je imala terapiju s onim plišancima, ne sjećam se kako se zove, neki majmunčić je bio u pitanju koliko se sjećam...
    Od druge poznanice mali nije htio ni čuti za terapiju sve dok tata nije ostajao s njim. Terapiju dijete uspješno završilo, bez problema, bez nepotrebnog plakanja radi odvajanja i uvjerena sam, sigurnije nego da je bilo kontra.
    Ovo su moja iskustva i saznanja, imate i masu izjava struke. Osobno jako vodlim doktora Miodraga Stošljevića, pa slobodno poslušajte i njegova stajališta, a čovjek je vrh u ovoj struci, pa neka svatko radi kako hoće.
    Nagađati samo bez znanja i nekog iskustva mislim da stvarno nema smisla.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •