curke, neznam jel ima tema negdje, nisam našla.. termin mi je 28.2., jučer smo bili na uzv, i sve je super, imaju svaki po 14oo g,danas smo 31+2.. i okrenuti su na glavice, veli dr da se vjerojatno više ne budu premještali i da ako sve bude super kako za sada je, idemo na prirodni porod.. ja sam se malo zašokirala jer sam do nedavno trudnoću vodila kod drugog dr-a koji mi je cijelo vrijeme kao gotovo sigurnu opciju predlagao carski, jer se 5o% blizanačkih tako završi , bla, bla..


(mislim, radi se o 2 doktora u istoj bolnici, između ostalog sam tu svašta doživjela- jedan me hospitalizirao u 27 tt ,samo zato što su dečki monokorioni , tj hrane se iz jedne posteljice,i planirao tamo imati do poroda.. nakon 3 tjedna na patologiji, nespavanja, stresa, plakanja i drame jer tamo ležim za bezveze, budući da su oni identične kilaže, u milimetar istih mjera i urednih protoka i plodne vode, potpisala sam da idem van na svoju odgovornost ,i otišla kod dr.Kosa po drugo mišljenje.. čovjek se načuđavao da zašto sam bila uopće hospitalizirana kad imam savršeno urednu trudnoću, i niti s od simptoma za feto-fetalni sindrom.. njegovo mišljenje dijeli i taj drugi dr na SD koji me preuzeo, i naručio me tek za 3 tjedna na kontrolu, i rekao da imam zdravu, normalnu trudnoću i da to što nosim bliziće nije indikacija za hospitalizaciju, da fino idem doma i uživam .. eto!! inače radi se o dva jako cijenjena i hvaljena dr-a (dr.H.T. i dr.H.D.) pa ti budi pametan?!

zanima me jel na SD moj dragi može biti na porodu ako se radi o blizancima ili to, zbog mogućih komplikacija ne prakticiraju? i ako može, da li nam treba završen trudnički tečaj na SD ili nam vrijedi i ovaj iz doma zdravlja?
MM bi htio biti na porodu, a meni bi to puno značilo..

cijelo vrijeme sam strepila dal ćemo dogurat do 32 tt, sad kad je to tu, umirem od straha zbog poroda.. đizs..

p.s. dex sam dobila sa 28 tt na SD!