Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 142

Tema: sredstva za ciscenje iz kucne radinosti

  1. #51
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    morat ću naručiti taj borkas preko neta..mi uRijeci nemamo ni Mullera a ni taj boraks di kupiti....

  2. #52
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

  3. #53
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Moram si označiti ovu temu. Danas mislim raditi prašak za veš, tj. ako stignem do dućana po sodu. Imam sapun i boraks, a na sodu sam zaboravila.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    pridružujem se

  5. #55

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    zašto se kristalna soda i prašak za veš moraju stavljati odvojeno?
    i kako se to izvede... što ide prvo...?
    jednom rječju: kaj se kam i kad stavlja?

  6. #56
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Stavljaju se zajedno, samo što ih se odvojeno kupuje. Možeš i pomiješati i držati u istoj posudi.

  7. #57
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    kupih sastojke sad samo moram u proizvodnju

  8. #58
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    758

    Početno

    Da li se kristalna soda moze koristiti i za pranje sarene/tamne odjece ili ipak ne?
    Da pucam na sigurno pa da je koristim samo za bijelu robu?

  9. #59
    Daisy@ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    242

    Početno

    ja stavila prati šarenu kad se opere reći ću ti rezultat

    vidim jedino da se ne pjeni ništa naspram običnog deterdženta,ali to ni ne očekujem.

  10. #60
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    758

    Početno

    mene je vise strah da boje ne izblijede kroz vise koristenja, ne vjerujem da ce samo jedno pranje nesto naskoditi sarenoj robi.
    ali svakako javi :D

  11. #61
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Vec duze vrijeme koristim kristalnu sodu + detergent za pranje i bijelog i sarenog i nisam primjetila da utjece na boje vise nego samo detergent.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    možeš slobodno koristiti sodu na šarenoj i crnoj odjeći.mnogi misle da soda izbjeljuje što je krivo.soda čini vodu lužinastom(ljigavom),a to pospješuje učinak izbjeljivača u prašku.ja ovaj tekući homemade deterdžent koristim za šareno i crno,a za bijeli veš dodam mrvicu običnog praska.s vremenom bi vjrovatno posivio,sto je neizbjezno zbog kolicine kamenca u nasoj vodi.zato je dobro dodati ocat u ispiranje.

  13. #63
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Mislim da kristalna soda neće naštetiti šarenom rublju po pitanju postojanosti boje. Najviše će naštetiti visoka temperatura pranja. Ja imam puno majica u razno raznim bojama, obične pamučne i njih perem sa onim blagim detergentom od sapuna, vode i sode. Često uopće nisu zaprljane, nego ih stavim u mašinu samo malo osvježiti na onaj kratki polsatni program. Tim istim ultra turbo jeftinim tekućim detergentom perem i neke majice na ruke. Sve su mi majice i boja očuvane. Bijeli veš se već nekako više zaprlja, krenuvši npr.od pokakanih platnenih pelena, mojih platnenih uložaka, posteljine - e tu volim malo boraksa i kristalne sode, bolji je efekt pranja.

  14. #64
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    227

    Početno

    dobra tema

  15. #65
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    Bijeli veš se već nekako više zaprlja...
    Zapravo se radi o prividu. Bijeli veš se najčešće tretira s tzv. optičkim izbjeljivačima koji pranjem odu. Kad bi koristila deterđent za bijelo s dodanim optičkim izbjeljivačima sve bi se vratilo na staro, ali ako mene pitaš ja više volim čistoću.
    Inače kristalna soda garantirano ne oštećuje odjeću. Koristim ju već više od pola godine i na niti jednom komadu odjeće nisam opazio oštećenja.

  16. #66
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    ok, u koji ducan u zagrebu da usecem i kupim boraks?
    u mulleru tvrde da ga nikad nisu imali.

  17. #67

  18. #68
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Jučer sam napravila jednu posudicu detergenta od boraksa, sode za pranje i sapuna ajax. Za probu.
    Jedna mašina je oprana na 60, druga na 90, sve izgleda čisto.
    Ovo na 90 je bijelo, neke majice su malo sivlje, ali ne više nego inače.
    Još da riješimo kako maknuti sivilo s bijelog veša. Bez varikine.
    Posljednje uređivanje od anchi pp : 17.02.2012. at 08:43

  19. #69
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Mislim da ti se sivilo na bijelom vesu pojavljuje jer ga mozda peres s drugim bojama. Ja bijelo perem iskljucivo sa bijelim i stavim na predpranje i ves mi je bijeli. bez sredstava za izbjeljivanje...

  20. #70
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo se radi o prividu.
    Ma, da dobro, mislila sam više funkcijski. Šari veš je obično garderoba koja se ne zamaže puno nego ju peremo da se malo osvježi. Dok bijeli veš ima i druge funkcije osim nošenja. Tu su i kuhinjske krpe koje se uprlju u kuhinji, platnene pelene i tako...

    Zato šari veš perem onim tekućim sredstvom od sapuna, sode bikarbone i vode, a za bijeli imam praškasti od kristalne sode, sode bikarbone, boraxa i sapuna.

    Realno mene sivilo i ne smeta previše. Više me smeta sastav kupovnih detergenata i omekšivača i njihov utjecaj na moju kožu nego sivilo tamo nekog ručnika ili gaća.

  21. #71
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    da pitam...kad već naručujem boraks...jer ne znam gdje bi ga tu kod nas kupila...
    jel su ovi ribani sapuni ok? ili da kupim neki drugi...imate kakvu preporuku?

    ribani sapun

    i da...vidim da prodaju i eterična ulja...znate što o kvaliteti istih? jeste naručivali od njih?

  22. #72
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    blackberry, kupi sapun za pranje veša u dm-u i naribaj ga.

    Glede mog sivog veša - zapravo i nije tako sivo. Prala sam sve bijelo skupa, neke stvari su mokre izgledale sivlje od drugih, ali kad se osuši bijelo je.

    Na kutiji boraksa piše da je dobar prirodni insekticid. Upravo sam danas isprobala na mravima koji su se pojavili u kupaonici. Za sad su nestali.

  23. #73
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Njetočka, evo ti prijedlog za malo istraživanje - probaj ulocirati rublje za djecu od nebijeljenog i eventualno organičkog pamuka, potom usporedi cijene s "normalnim" vešom i usput dobro prouči koje ideje se koriste u marketingu nebijeljenog. Ideja pokusa je ustanoviti koji pamuk je bolji za osjetljivu kožu i na koji način se to reflektira u cijeni. Pri tome se na onaj marketinški dio osvrni samo u dijelovima koji opisuju zašto bijeljeni neorganički pamuk ne valja (berba pomoću defolijanata itd.).

    Ovo s optičkim izbjeljivačima je uzelo maha, jer ista fora pojačava boje, a to savršeno zvuči u reklamama. Još samo fali nekakav oduran sintetski miris i eto ti tipičnog komercijalnog deterđenta.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    sapune za veš imate u mulleru 5 kom,zamotani u celofanu.stoje na polici kod sredstava za flekove.mislim da koštaju oko 12 kn.

    davore,zaboravio si napomenuti izbezumljeni pogled brižne majke koja pada u trans nad flekom sinekove bijele majice...koja na kraju iz mašine izlazi zaslijepljujuće bijela i speglana.

  25. #75
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    blackberry, kupi sapun za pranje veša u dm-u i naribaj ga.

    Glede mog sivog veša - zapravo i nije tako sivo. Prala sam sve bijelo skupa, neke stvari su mokre izgledale sivlje od drugih, ali kad se osuši bijelo je.

    Na kutiji boraksa piše da je dobar prirodni insekticid. Upravo sam danas isprobala na mravima koji su se pojavili u kupaonici. Za sad su nestali.

    hvala....vidjeh da se kupuje u dm-u...onda ću tamo uzeti.

  26. #76
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Blackberry imaš i u Kauflandu sapuna koliko hoćeš i to baš onaj marsejski kakav se spominje u receptu. Meni osobno je najbolji učinak pranja kada uzmem pola tog (ili onaj od Alverde) i pola dm-ovog protiv mrlja. Neki su radili i sa Ajaxovim sapunom protiv mrlja. Samo budi oprezna sa količinom sapuna. Ako staviš veći sapun ili više sapuna detergent će ti biti tvrd ko kamen i propast će ti investicija.

    Što se tiče mrava, stavi malo cimeta i nestat će.

    Davore, što se tiče organskog i neorganskog pamuka velika je razlika u cijeni. Kad je mali bio novorođenče kupila sam mu dva bodića od organskog pamuka sa certifikatom. Jako sam ih skupo platila sa poštarinom i svim. Marketing organskog pamuka se bazira na činjenici da onaj drugi za proizvodnju koristi veliku količinu vode i insekticida - uglavnom grozna slika. Dok s druge strane ima za kupiti dosta povoljne dječje garderobe koje imaju naljepnicu POVJERENJE U TEXTIL odnosno gdje je tkanina testirana na štetne tvari. Pa ti budi pametan. Realno, ne znam koliko se isplati kupovati tkanine od organskog pamuka. Da li dobivamo time štogod? Ali što nam znači tkanina od najorganskijeg pamuka kada ju peremo u kojekakvim detergentima sa kojekakvim sastojcima i još joj dodamo omekšivač pa ju nakraju obogatimo sa još malo "otrovića".

    Jedino što mogu reći o organskim ručnicima (kupila u Mercatoru) da sam prezadovoljna njihovim upijajučim svojstvima. To su mi najomiljeniji ručnici.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,372

    Početno

    ima li nešto s čim bi se moglo doma očistit torba od prirodne kože, velura?

  28. #78
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    Realno, ne znam koliko se isplati kupovati tkanine od organskog pamuka. Da li dobivamo time štogod?
    Dobiješ samo proizvod koji je preskočio nekoliko nepotrebnih koraka. Sav ostali pamuk prolazi kompletnu proceduru jednako.
    Povjerenje u tekstile je samo još jedan certifikat kojim se nastoji izolirati EU tržište kao prćija velikih proizvođača. Isto ti je i sa certifikatima za organičku hranu - mali proizvođači si takav certifikat ne mogu financijski priuštiti, dakle, veliki mogu i dalje na miru ubirati poticaje itd.

  29. #79
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Sav ostali pamuk prolazi kompletnu proceduru jednako.
    Zar da? Ja sam baš nekako skeptična kada je u pitanju kvaliteta običnog pamuka. Prvo imamo i GMO pamuk, u fazi uzgoja tretiraju ga svim i svačim, mislim, tretiraju i hranu da ne bi pamuk. Nakon toga ga boje pitaj Boga čim. Kompletnoj industriji je u cilju čim jeftinije proizvest, a čim skuplje prodat. Ako su štetne boje jeftinije, daj jeftinije, bit će veći profit. Bio je i prilog o radnicama koje rade za HM i na što im ruke liče od svih kemikalija i koliko obolijevaju. E sada ti meni kažeš da je to sve testirano. Ja to nekako sumnjam. Ali slažem se da sa tim certifikatom, kao i sa svim ostalim ishođenim certifikatima lijepo ubiru.

    U cijelom mnoštvu ponude teško je odabrat dobar proizvod razumne cijene. Je se oblačim u Sisleyu i Benettonu i mnogo puta se pitam što ja to nosim. Klincima kupujem rabljenu robu Carter's, Osh kosh i Benetton. Jesam li dobro odabrala? Ili su me preveslali svojim marketingom?

  30. #80
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    stigli mi svi sastojci
    sad krećem u proizvodnju....

    nego da pitam....kupila sam i bio bazu za sapune...i piše da se topi na 70-80 stupnjeva...
    eh...nemam taj termometar...mogu li probati bez...kako odokativno odrediti temperaturu? može li se to? imate li iskustva?
    ili da niti ne bauljam bez te sprave?

  31. #81
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li dobro odabrala? Ili su me preveslali svojim marketingom?
    Obzirom da je WAF najvažniji faktor kod izbora svega za kućanstvo vjerujem da nisi.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    177

    Početno

    Kako mi se pokvarila ves masina,pocela sam prati ves na ruke.
    Stavila sam vrlo malo deterdzenta (kupovnog),i prala.
    Kad sam zavrsila,ruke su me peckale.
    Inace nemam nesto osjetljivu kozu,ali sam nakon toga primjetila kao male ranice na rukama.
    Istina,nisam prala s rukavicama,vec onako.I tek tad mi je doslo u glavu da se okanim deterdzenta,pa sam nasla vrlo zanimljive recepte za napraviti svoj od prirodnih sredstava.
    Jos nisam pokusala,jer nemam sve sto mi treba,a zasad u pranju koristim samo sapun (koji je ok).

    Od drugih sredstava (prirodnih) koje ja koristim jesu kana za bojenje kose,svakih par mjeseci.
    Nabavljam prirodnu kanu http://en.wikipedia.org/wiki/Henna

    A soda i ocat su mi zasad najbolji pomagaci.

  33. #83
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Obzirom da je WAF najvažniji faktor kod izbora svega za kućanstvo vjerujem da nisi.
    WAF? Woman Approval Factor?

    Dobila sam oraščiće za pranje pa sam sve detergente za pranje stavila malo po strani dok ih iskušam. Ovo je još najzdravija varijanta za sada jer oni u sebi imaju prirodne saponine. Ima li tko kakvih iskustava?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Ja sam potrošila paketić oraščića.Gleć,oni sigurno neće oprati teške mrlje,ali osviježiti odjeću hoće.Stavi eterično ulje u ocat kod ispiranja.Kad se odjeća suši sporije (zimi u kući) zna ostati njihov miris.

  35. #85
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    WAF? Woman Approval Factor?

    Dobila sam oraščiće za pranje pa sam sve detergente za pranje stavila malo po strani dok ih iskušam. Ovo je još najzdravija varijanta za sada jer oni u sebi imaju prirodne saponine. Ima li tko kakvih iskustava?
    ja ih koristim....i zadovoljna sam...
    meni ne peru ništa lošije od običnog kupovnog deterdženta...s time da i kod kupovnog za teške mrlje dodaješ posebno sredstvo...
    uglavnom, ja nisam primjetila nikakvu razliku i baš sam zadovoljna...
    oni imaju neki svoj poseban miris...meni je ok...
    meni se sviđaju.
    Posljednje uređivanje od blackberry : 23.02.2012. at 20:57

  36. #86
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Sad kad sam efikasno zamijenila kupovni detergent vlastitim razmišljam i o nečemu tipa arf. Ima li tko kakvu ideju?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,384

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Sad kad sam efikasno zamijenila kupovni detergent vlastitim razmišljam i o nečemu tipa arf. Ima li tko kakvu ideju?
    Ocat+soda bikarbona

  38. #88
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Mislila sam nešto što se zamiješa pa onda kad prohujim kroz kuću ribajući da ne moram dvije komponente vući sa sobom

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    1 velika žlica soda bikarbona(ne za pranje),i velika žlica kuhinjske soli,pola žlice limunske kiseline...u to dodati vode toliko da se napravi pasta gustoće kao arf.najbolje ako imaš kakvu širu posudicu ok kreme,pa da možeš direktno spužvicom zagrabiti.ovo je idealno za ribanje kade.

    soda i ocat oprezno tko radi prvi put.pravilo je da soda ide prva,a potom se polako dodaje ocat jer jako pjeni i to sve u većoj posudi.poslje se lako prelije u odgovarajuću.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    možete napraviti i rijeđe i staviti u flašicu,samo tada je potrebno svaki put promućkati jer se krute komponente natalože na dno.

  41. #91
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    evo za one koji zele kupiti boraks, a da ga ne narucuju preko web-a

    juriček
    slikarski, restauratorski, arhivski materijal i oprema

    zagreb
    trg marsala tita 9
    tel. 01/4813 116

    split
    plinarska 4
    tel. 021/321 711


    danas sam kupila zadnju kilu boraksa, tako da je bolje prije nazvati i pitati
    1kg kosta 50kn.

  42. #92
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    u nanoteh... je boraks oko 30 kn...

    da se javim sa rezultatima...
    kako sam naručivala....naručila sam boraks, sodu za pranje...i taj ribani sapun...
    uglavnom...složila sam si 3 vrste praška... ...što bi bilo jednostavno kad ja to mogu zakomplicirati...
    i omekšivaš...
    oprala sam bijeli veš...stavila sam malo praška...i baš sam zadovoljna...prala sam na 60..i sve fleke sa krpa i krpica odoše... jako jako zadovoljna...
    i miriši na čisto

    sad ću isprobati u perilici suđa...
    i složiti sapune...

  43. #93
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    kolika je postarina kad se naruci u nanotehu?

  44. #94
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,907

    Početno

    Boraks 5 kila 116 kuna, 1 kila 29. Solidna razlika, isplati se. Ne znam za poštarinu.

    http://www.nanotehnologija.info/rece...-coscenje.html

    Evo, čini se da nas nanoteh prati.

  45. #95
    hibiskus avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    321

    Početno

    da dosta je jeftinije, samo sto imam novog postara koji sve ostavlja na krivoj adresi pa mi narudzba preko web-a otpada. ako je postaina uobicajenih 30 kn + 30 kn boraks, to ispadne skuplje nego u ducanu u kojem sam ja kupila.

  46. #96
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    je...poštarina je 30-tak kn...zato ja i nisam naručila samo boraks...jer mi se to ne isplati...
    još sam nagovorila prijateljicu da isproba i ona...i svima dobro

    i da...isplati se svakako uzeti ovaj od 5 kg....
    mi smo uzele manje količine čisto probe radi...

  47. #97
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    Citiraj Njetočka prvotno napisa Vidi poruku
    WAF? Woman Approval Factor?
    Da.

  48. #98
    zeljka123 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    85

    Početno

    Kak držite doma spremljenu wash sodu? Metnula sam ju u plastičnu posudicu s poklopcem, al mi svaki put se napuhne u nos. Ak ju smiješam u prašak za veš, u koju količinu ariela ide 0.5 kg ws?

  49. #99
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,984

    Početno

    U plastičnoj posudi s poklopcem i žličicom koja mi služi za doziranje, sve zajedno u plastičnoj ziploc vrećici. Poklopac koristim kao tacu da ne prospem po podu - ne zato što bi to bilo posebno agresivno (nije) nego zato što mi se ne da čistit.

  50. #100
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Da li netko koristi neku zamjenu za strojno pranje posudja?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •