Stranica 33 od 33 PrviPrvi ... 23313233
Pokazuje rezultate 1,601 do 1,646 od 1646

Tema: želim roditi kod kuće

  1. #1601

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da vecina zena koje znam, a da ne pisu aktivno na Rodi ili nekom drugom (roditeljskom ili slicnom) forumu, uopce ne smatra porod dogadjajem zivota. Neke imaju pozitivna iskustva, neke negativna, ali vecina stvarno, ali najstvarnije, ono, couldn't care less, rekli bi ovi s ove strane bare.

    Da si mene upoznala negdje, bilo gdje, isto bi stekla dojam o "couldn't care less" stavu, kao i o većini muškaraca i žena koji znaju osnove društvenog ponašanja, elementarnog takta, a i nemaju potrebu, želju ni namjeru svoje najintimnije doživljaje (usjekli se oni u svijest ovako ili onako) iznositi otvoreno, iskreno pred bilo kime i zamarati ljude koji nisu u istom filmu.
    Nema tog formalnog ili neformalnog susreta gdje sam išla ispredati priče o svom porodu, a naročito ne iznositi detalje tamo gdje tomu nije mjesto, na kavici, roštilju, sa ženama ili muškarcima koje , isto kao i mene, zanima milijun drugih tema.
    Neću sigurno trudnici u prvoj trudnoći pričati horore, tko me pita, ako želi, može dobiti detalje, ali to je stvar takta da pričaš tamo gdje te se pita, gdje je auditorij prijemčiv za to, klasika, imaš pravo vrijeme i pravo mjesto, kao što je ovo na ovoj temi ili nekoj drugoj. Tu smo "pozvani" da se prisjećamo i pričamo.

    No, da je to nešto iznimno bitno u životu žena može se naslutiti kad negdje krene priča o tome pa skužiš da baba koja je rodila prije 40 godina zna do u detalje kad joj je koja babica došla, pa šta je rekla ova, pa šta ona..., milijun malih sitnih detaljčića koji se duboko, duboko usjeku u mozak, nekome ostanu jedni, nekome drugi, više ili manje važni , mnogi se pogube, ali vidiš da je ostalo puno jakih dojmova i tragovi, o kojima, naravno, nitko niti priča niti ih izvlači svaki dan, čak ih mnogi žele zakopati i zaboraviti.
    Naročito im ne pada na pamet proglašavati ih "događajem života".
    To je prejak izraz, a ujedno i totalni klišej, koji koriste zvijezde i zvjezdice kad se preseravaju u intervjuu za Gloriju pa izjave
    "Ah, najuzvišeniji događaj mog života je rođenje mog sina Luke" (ma nemoj, a meni su moja djeca bezveznjaci, oni za me nisu događaji).

    Tako da, dojam i priče iz okoline su jedno, a kad zagrebeš ispod površine, vidiš da je to prolazan, ali vrlo značajan događaj za koji je naprosto šteta što ga, zbog muke, jada i koječega, mnoge žene žele zaboraviti.

  2. #1602

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Nightswimming prvotno napisa Vidi poruku
    Ali oono što me zbunjuje, to su iskustva moje dvije bake. Obje su rodile doma (jer je to tada u Hrvatskoj bilo uobičajeno i normalno) i one kad ih pitam o porodima nemaju baš ništa lijepoga za ispričati. Jedna je čak odustala od daljnjeg rađanja. Dakle, zašto to njima nije bilo niš posebno, a meni, amerikanki i čehinji je? Jel zato što mi znamo da postoje puno gore varijante od kućnog poroda, pa nam je zato pkk toliko super? Ili su kućni porodi pred 60 godina bili drugačiji nego ovi danas? Mislim, imale su primalju, i bilo je posve prirodno. Jedina razlika naspram mog poroda je položaj - one su obje rodile na leđima (možda je u tome stvar, jer vertikalni položa čini veeeeliku razliku)..
    Njima je većinom i bilo očajno. Sve su išle u porod s golemim strahom nakupljenim iz okoline kroz stoljeća.
    Taj strah nije bio bez razloga, znanje tih babica nije bilo ni blizu znanju ovih današnjih, higijenski i opći uvjeti također, komplikacije nije imao tko riješiti...
    Nekako su izgubili ona neka "drevna znanja i vještine" koje su se sačuvale i do danas u nekim "egzotičnijim" krajevima, a nova medicinska još nisu bili stekli. Loša kombinacija.
    Slaba uhranjenost, higijena isto, općenito status žena (kako gdje i u kojoj obitelji), strah od boli, smrti, svega...
    Uglavnom, nisu one rađale ni blizu ovim uvjetima koje mi imamo danas tako da i one kojima je porod bio zapravo lagan pričaju priče strave jer ih je bilo i strah i sram, a jaka i dogotrajna bol je sama po sebi nešto što nitko ne želi proživljavati, još ako joj ne shvaćaš nikakav drugi smisao osim Božje kazne ženi, kud ćeš ljepših dojmova.
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 15.06.2012. at 12:16

  3. #1603
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    Ali uostalom, nije važno je li svakoj ženi porod fantastično iskustvo. Ne doživljavamo svi stvari jednako, nisu nam iste stvari važne. Ako je nekome to onako iskreno nevažno iskustvo, neka je.
    Važno je samo da se poslije poroda nema trauma za zakapati ili trauma za otkrivati.

  4. #1604

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Pri pisanju svog posta mislila sam na ranija desetljeća prošlog stoljeća (i prije), mislim da je 60-ih krenula era "hladnoće" u porodu, hladnog profesionalizma, ultimativno ležećeg položaja (znam da su kod nas u Slavoniji žene prije II. svj. rata rađale klečeći ili napola stojeći, uz pridržavanje, između dva stolca).
    Sad mi se čini da smo došli do idealne situacije, sigurnosti medicine i istovremenog izranjanja drevnih, prirodnih znanja i takvog pristupa porodu.

  5. #1605
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Kad sam čula kako su neke seoske primalje bile diže mi se kosa... a druga pomoć daleko ili nedostižna :/

    kužim taj nekidašnji strah

  6. #1606
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

  7. #1607
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Meni se dogodila obrnuta stvar-drugi porod je bio gori od prvog u smislu podrške osoblja bolnice. I mislim da je drugi bio prvi definitivno bi mi ostale traume za cijeli život od njega. Ovako sam "samo" ostala uvrijeđena,ali ipak na neki način i mudrija.
    Naime, kad ti doktor kaže da se tak ne može rodit sa podignutim leđima jer ti je presavijena zdjelica ,a tražiš da ti samo za koji centimetar dignu naslon kreveta,a prvi put si rodila na stolčiću i sve je bilo savršeno, prvo što sam pomislila je da je kreten i stvarno nema blagog pojma o prirodnom porodu.

  8. #1608
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    U stvari sam htjela reć da sam prvi porod doživjela i proživela baš kako treba i ostao mi je jedno prekrasno iskustvo zbog kojeg sam se veselila drugom.
    Na nesreću, drugi put sam završila na "klasičnom" tretmanu: drip, prokidanje vodenjaka, izgon na leđima sa držanjem koljena(sama sam ih držala-to mi je bila najveća stravajer sam cijelo vrijeme imala osjećaj da ću se prevrnut) i bezobraznom primaljom i doktorom.
    O prvom rado pričam-za drugi samo kažem da sam preživjela kad me netko pita.

  9. #1609
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Pa ne pricam o zenama koje poznajem onako ovlas, kupujem kod njih u ducanu ili ih sretnem na stubistu. Moram priznati da o njihovom porodu ne znam nista, niti me zanima, niti bih ih vjerojatno slusala da mi o tome krenu raspredati. Pricam o zenama koje znam. I znam njihovu pricu, znam i kako su se osjecale i sto im se svidjalo, a sto nije. I opet, niti jedna od njih to ne smatra tako upecatljivim dogadjajem zivota. Nisu zbog toga ni manje majke, ni manje rodilje, ni manje osjecajne. Jednostavno im, najstvarnije, nije bilo toliko bitno. Eto, bitniji im je prvi dan skole, ili stajaznam sto.

    Prastare poslovice razumijem, cisto zato sto su vise manje sve glupave. A i izmisljene su vecinom kad ljudi nisu imali drugog posla. Pa je i batina izasla iz raja, a i jednom nogom si bio u grobu, jer jesi - brdo majki i beba je umiralo na porodu (sto ne znaci da su bolnice i bolnicki porodi rijesili problem, vec opcenito visa razina higijene i znanja).

    A neke zene su, usprkos dripu, epiziotomiji i tko zna cemu, najstvarnije na kraju cijele price bile sretne i zadovoljne. Ne samo i iskljucivo zato sto su doma otisle sa zivom bebom. Stvarno postoje razne zene i razne price, na bilo kojem kraju spektra.

    U svakom slucaju, slazem se s ovim:

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali uostalom, nije važno je li svakoj ženi porod fantastično iskustvo. Ne doživljavamo svi stvari jednako, nisu nam iste stvari važne. Ako je nekome to onako iskreno nevažno iskustvo, neka je.
    Važno je samo da se poslije poroda nema trauma za zakapati ili trauma za otkrivati.
    Sto se propagiranja PPK tice, steta sto je prilicno nemoguce tocno prepricati kako je izgledalo izlaganje primalje o kucnom porodu i sve ostale price prisutnih zena (doula, birth edukatora, majki, slucajnih posjetiteljica, itd). Dobar dio zena je radjao i u bolnici, neke su bile razocarane, neke su pune trauma, ali nista sto su govorile nije bilo ni upola agresivno na nacin na koji je to predstavljeno ovdje na forumu. Ne kazem da su ovdje svi agresivni, naprotiv, ali onako u globalu, ove prekobarne zene su to predstavile na nacin puno prihvatljiviji i sirokim masama (sto im je i cilj, jer je ovdje sve u banani kao i kod nas, ako ne i vise). I jos je bitno naglasiti, barem meni, da mi inace ne odgovara americki stil razgovora u rukavicama, tako da nije bila rijec o tome tj. na takav nacin.

  10. #1610
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ma to je uvijek tako na forumima

  11. #1611
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    ma to je uvijek tako na forumima
    i u vezi maltene svega o cemu se moze raspravljati.

  12. #1612

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali uostalom, nije važno je li svakoj ženi porod fantastično iskustvo. Ne doživljavamo svi stvari jednako, nisu nam iste stvari važne. Ako je nekome to onako iskreno nevažno iskustvo, neka je.
    Važno je samo da se poslije poroda nema trauma za zakapati ili trauma za otkrivati.

    Nakon poroda će nekima biti svejedno, neke će imati traume, a neke će biti 10m iznad zemlje na oksitocinu. Ali prije poroda, većina žena će ti vjerojatno reći da želi fantastično iskustvo.

    Ja mislim da je u ljudskoj prirodi željeti pozitivna, lijepa iskustva. I nema razloga zašto porod ne bi bio jedno od njih - za svaku ženu. Međutim, zeznuto je to što žene nemaju dovoljno parametara prilikom donošenja odluke (pogotovo prvorotke) i sve se svodi na metodu pokušaja i pogrešaka. Obično nemamo toliko pokušaja eda bi spoznale kakav bi nam porod zapravo bio fantastično iskustvo. Mogu shvatiti da će neke oduševljavati cr, neke epiduralna, a neke pkk. ali to da je nekome svejedno - meni to znači samo da ta osoba nije imala porod kakav joj najbolje odgovara, a da to nije osvijestila.

  13. #1613

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se propagiranja PPK tice, steta sto je prilicno nemoguce tocno prepricati kako je izgledalo izlaganje primalje o kucnom porodu i sve ostale price prisutnih zena (doula, birth edukatora, majki, slucajnih posjetiteljica, itd). Dobar dio zena je radjao i u bolnici, neke su bile razocarane, neke su pune trauma, ali nista sto su govorile nije bilo ni upola agresivno na nacin na koji je to predstavljeno ovdje na forumu. Ne kazem da su ovdje svi agresivni, naprotiv, ali onako u globalu, ove prekobarne zene su to predstavile na nacin puno prihvatljiviji i sirokim masama (sto im je i cilj, jer je ovdje sve u banani kao i kod nas, ako ne i vise). I jos je bitno naglasiti, barem meni, da mi inace ne odgovara americki stil razgovora u rukavicama, tako da nije bila rijec o tome tj. na takav nacin.
    U americi jest sve u banani, ali oni se susreću sa skroz drugim spektrom problema od nas ovdje. U Hrvatskoj uopće nije stvar u popularizaciji pkk (primarno), nego u njegovoj legalizaciji i o prestanku diskriminacije. A to se neće desiti ako budemo jako pristojne i umiljate.

    Jednom kad hrvatske rodilje dobiju humanizirana rodilišta, afirmirano primaljstvo i legalnu opciju kućnog poroda, e onda možemo o tome kako im najpopularnije prezentirati sve te različite opcije. Po mom mišljenju.

  14. #1614
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    U Americi je sve vise-manje isto kao i kod nas, osim ako je bitna razlika u tome da ovdje cesto imas svoju sobu, s vlastitom (ciscom) kupaonom. Sve ostalo je vise-manje identicno, osim ako ne pronadjes dobrog doktora, uostalom kao i kod nas. U nekim savezim drzavama, PKK je jednako nereguliran zakonom (da ne kazem nelegalan, jer ni u HR nije zabranjen) kao i kod nas, tako da i ovdje zene putuju, kao i nase. Jedino primalje ne vole putovati gdje je nelegalno jer su ovdje sankcije puno gore nego kod nas, tj. zakoni se daleko revnije provode. Druga velika razlika su cijene i nepristupacnost doktora/zdravstvenih usluga, ali to nema veze s ovom pricom, tim vise sto je situacija zapravo okrenuta u korist hrvatskih rodilja, a i pacijenata opcenito.

    A nepristojnost nikoga nikamo nije dovela pa nece ni u ovoj prici (na srecu, nema puno nepristojnih, a i tih vjerojatno bas i nema van foruma).

  15. #1615
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    E, sad sam baš pričala s jednom primaljom, onako usput, prikapča me žena na ctg, i ne znam kako smo se toga dotakle, da je rekla: Kad bi ona rađala još jednom, onda sigurno ne tu (gdje sam ja jelte sad), nego bi rodila kod kuće. studira žena primaljstvo, kaže teško je ovdje promijeniti način razmišljanja...

  16. #1616

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    U Americi je sve vise-manje isto kao i kod nas, osim ako je bitna razlika u tome da ovdje cesto imas svoju sobu, s vlastitom (ciscom) kupaonom. Sve ostalo je vise-manje identicno, osim ako ne pronadjes dobrog doktora, uostalom kao i kod nas. U nekim savezim drzavama, PKK je jednako nereguliran zakonom (da ne kazem nelegalan, jer ni u HR nije zabranjen) kao i kod nas, tako da i ovdje zene putuju, kao i nase. Jedino primalje ne vole putovati gdje je nelegalno jer su ovdje sankcije puno gore nego kod nas, tj. zakoni se daleko revnije provode. Druga velika razlika su cijene i nepristupacnost doktora/zdravstvenih usluga, ali to nema veze s ovom pricom, tim vise sto je situacija zapravo okrenuta u korist hrvatskih rodilja, a i pacijenata opcenito.

    A nepristojnost nikoga nikamo nije dovela pa nece ni u ovoj prici (na srecu, nema puno nepristojnih, a i tih vjerojatno bas i nema van foruma).
    Moj se komentar nije odnosio na stanje u SAD-u generalno nego na situaciju koju si ti opisala - pretpostavila sam da, ako si bila na skupu gdje su primalje prezentirale različite opcije, da su onda sve te mogućnosti realne i dostupne. Kod nas ti se nema šta prezentirati jer imaš samo jednu opciju a ta je ići u bolnicu.

    I nisam iz tvog prvog posta shvatila da ti smatraš da su cure koje pišu o pkk na Rodinom forumu nepristojne. Meni agresivno nije isto što i bezobrazno. Jasno mi je da smo trenutno u poziciji da se trebamo boriti za svoja prava i za to nam treba određena doza agresivnosti, ali nikad bez pristojnog diskursa. I tužiti državu jest agresivan potez, pa I.P. nikad nije bila neprostojna u medijima, ne?

  17. #1617

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Sad tek vidim da sam ja prva izjednačila nepristojnost s agresivnošću - ispričavam se, to je bilo totalno pogrešno. Naravno da je nepristojnost kontraproduktivna, ali da treba pokazat zube, treba.

  18. #1618
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Ma jesu, sve je to dostupno meni, ali nije, recimo, mojoj prijateljici koja zivi malo juznije, oko sat vremena voznje odavde. Zivjela sam u Hr do relativno nedavno pa znam koje su opcije - uglavnom nikakve.

  19. #1619
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    odlican post!

    bucka, probaj se malo primiriti i probat razmisliti i zamisliti u tom trenu, kada si zeljela spustiti noge, u koji si se polozaj htjela namjestiti?

    zaista, zasto ti je varazdin previse? pa bar ti imas muza koji je u sve upucen i koji je svjestan svega i ne trebas ga dodatno educirati i uvjeravati
    htjela sam ih spustiti jednostavno zato da spriječim da po neznamkojiput gura ruke u mene tko stigne i kad stigne jer me to užasno bolilo
    počela sam se raspitivati o vž

  20. #1620
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam ih spustiti jednostavno zato da spriječim da po neznamkojiput gura ruke u mene tko stigne i kad stigne jer me to užasno bolilo
    počela sam se raspitivati o vž

    bravo bucka

    ovo o čemu ti pričaš je jedna od mojih trauma sa prvog poroda.
    napisala sam sve u mojoj priči s poroda.
    mene je taj dan pregledavalo isto više doktora. i to je nešto što nikad neću zaboraviti, a baš bi htjela.
    i mogu ti reći da žalim što nisam dovoljno hrabra da se nogama borim i opalim nekog istom, pa makar me vezali kasnije.
    nego sam ćutke podnjela sve...i isplakala se kad nitko nije gledao.

    osjećala sam je jadno, silovano...ma uopće nemam riječi kojim bi opisala taj osjećaj.
    preglede i šivanje je nešto čega ću se zauvijek prisjećati s odvratnim grčem u želucu.

    najgore mi je bilo to što kako su se izmjenjivali, tako su sami u biti pokazali koliki su pojedinci mesari.
    ti pregledi uopće ne moraju boljeti, ako već tvrde da ih mora biti.
    a ono kopanje odn tzv pomaganje tvojim trudovima?????????????????
    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

    nego.... pkk mi je pružio sasvim neke nove vidike, koji su opet bacili masu sumnje u postupke pojedinih doktora u bolnici.
    tih pregleda...tako čestih i brutalno grubih uopće ne mora biti.

    mene primalja doma pregledala jednom, i to mi se ispričala prije što me uopće želi čačkati.
    a činjenica je da sam i ja sama htjela da me pregleda.
    pregledala me izvan truda, nježno...neosjetno.

    tako da to što nisi htjela više širiti noge je meni sasvim jedna normalna reakcija.
    jadno je jedino to što oni ne razumiju da nisu normalni i što time čine ženama.

  21. #1621
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,562

    Početno

    bucka, baš mi je drago. Nadam se da ćeš naći rješenje za sebe i da će treći put biti neizmjerno bolji nego prva dva.

  22. #1622
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam ih spustiti jednostavno zato da spriječim da po neznamkojiput gura ruke u mene tko stigne i kad stigne jer me to užasno bolilo
    mene ovaj tvoj post proganja. doslovno mi je pozlilo i svaki put kad ga procitam mi je muka. jako mi je zao da su te tako maltretirali i od srca ti zelim da ti treci put bude jedno jako lijepo iskustvo.

  23. #1623
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Samo sam došla reći da sam sa Mikkom pila kavu danas( i prošli tjedan, i onaj prije toga...) i uopće nismo pričale o njezinom ili mom porodu.
    Znaći, možemo i bez razgovora o tome, ali to nikako ne znaći da nam je to nebitno.
    Haha, ovo je i meni palo na pamet - pre nekoliko dana smo se druzile marta, mikka i ja - tri zene, 10 poroda, od toga 4 kucna i nismo pricale o porodu :D

  24. #1624
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    Ja imam veliku želju roditi kod kuće, ali zbog financija ne mogu si priuštiti primalju, a niti imam podršku najbližih, tj. iskreno nisam o tome sa najbližima razgovarala ali znam već što bi mi odgovorili po tom pitanju.

    I još je jedan mali "problem" što postoji mogućnost da rodim nekoliko tjedana ranije što opet nije za kućni porod, nažalost.

  25. #1625
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ne vjerujem da je kod svih žena ovako, ali ja se preko 70% stvari i sa prvog i sa drugog poroda (koji je bio prije manje od 1 god) uopće ne sjećam
    skoro totalna amnezija
    čula sam da se je to prirodna obrana organizma na ružne događaje (u konkretnom slučaju) pri porodu

  26. #1626
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Često se potegne pitanje što primalje sve imaju sa sobom na porodu, i kako izgleda primaljska skrb. Našla sam tri lijepa filmića o primaljskoj skrbi, da možete vidjeti sve što primalja nosi sa sobom na porod (kao što kaže u filmiću, sve što ima bolnica I razine uglavnom imaju i primalje sa sobom)

    Primaljska skrb u trudnoći

    Primaljska skrb u porodu doma ili u bolnici

    Posljeporođajna skrb (6 tjedana)

  27. #1627

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    zanima me od žena koje su rodile kod kuće kad su pozvale babicu? kad je pravo vrijeme za pozvati a da nedodje 2 dana ranije

  28. #1628
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Pa, uvijek može doć, pogledat i ako nije još vrijeme, otići i vratiti se kasnije. Na to misliš ili?

  29. #1629
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, uvijek može doć, pogledat i ako nije još vrijeme, otići i vratiti se kasnije. Na to misliš ili?

    Valjda se boji da će žena raditi probleme, npr. pozvati hitnu ili sl.

  30. #1630
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ako će primalja doć na PKK, i žena ima strah da će ta primalja odmah zvati hitnu (ako nije nužno govorim), onda to nije primalja koja bi žena trebala imati uz sebe.

    No, nekako mi se više čini da anavi pita pitanje koje bi bilo srodno "kad da krenem u rodilište" odnosno "kad da pozovem primalju"

  31. #1631

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    pitam iz razloga što mojoj primalji treba 2 sata do mene. a nebi htjela da je pozovem dok su lažni trudovi jer sam čitala da oni znaju trajati i par dana ranije.

  32. #1632
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nazoveš je i popričaš s njom
    odgovoriš na njena pitanja
    zajedno biste trebale biti u stanju procijeniti kada je pravo vrijeme da krene prema tebi

  33. #1633
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    to sam i ja htjela reč, svakako budi u kontakt sa primaljom

  34. #1634
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Ovaj Novi list stvarno piše o svemu:
    http://www.novilist.hr/Lifestyle/Zdr...rclink=related

    Pa tako i o porodu doma.

  35. #1635
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Haha, ovo je i meni palo na pamet - pre nekoliko dana smo se druzile marta, mikka i ja - tri zene, 10 poroda, od toga 4 kucna i nismo pricale o porodu :D

  36. #1636
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ne vjerujem da je kod svih žena ovako, ali ja se preko 70% stvari i sa prvog i sa drugog poroda (koji je bio prije manje od 1 god) uopće ne sjećam
    skoro totalna amnezija
    čula sam da se je to prirodna obrana organizma na ružne događaje (u konkretnom slučaju) pri porodu
    te osjećaje treba izliječiti. Pa ćeš se svega sjetiti. Ali ovaj put s okusom pobjede
    Tako da očekujemo priču iz VŽ najmanje.

  37. #1637

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    htjela sam samo reći da sam uspjela roditi kod kuće iako me je većina ovdje izkritizirala, kad sam otvorila temu. bebica je super i evo pajki tu pored mene i baš sam sretna.

  38. #1638
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam samo reći da sam uspjela roditi kod kuće iako me je većina ovdje izkritizirala, kad sam otvorila temu. bebica je super i evo pajki tu pored mene i baš sam sretna.
    čestitam!

  39. #1639

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Čestitam na bebici i na hrabrosti!!! Uživaj u bebici, nema ništa ljepše u životu!

  40. #1640
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam samo reći da sam uspjela roditi kod kuće iako me je većina ovdje izkritizirala, kad sam otvorila temu. bebica je super i evo pajki tu pored mene i baš sam sretna.
    Anavi čestitamo!

    I čekamo priču s poroda kad budeš spremna

  41. #1641

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam samo reći da sam uspjela roditi kod kuće iako me je većina ovdje izkritizirala, kad sam otvorila temu. bebica je super i evo pajki tu pored mene i baš sam sretna.
    Lijepo, drago mi je da si uspjela i da si sretna. I ja sam bila među onima koje su te kritizirale jer nisi djelovala nekako ozbiljno i informirano (ili je samo bila riječ o tome da tako djeluje u pisanom izričaju).

    Kako god bilo, svejedno, nadam se da si nas sve demantirala, da ćeš nam jednom i malo dulju priču ispričati..

    Čestitam ti na rođenju tvoje bebice, želim vam puno zdravlja i uživajte i dalje zajedno u svom domu

  42. #1642
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Cestitam, uzivajte!

  43. #1643
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Drago mi je da je sve proslo dobro. Cestitam na bebici!

  44. #1644
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Čestitam!! Sve naj naj vam želim! Uživajte !

  45. #1645
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    čestitam

  46. #1646

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    213

    Početno

    Ženi čestitate na hrabrosti za porod kod kuće, ali za mene je puno hrabrije otići u rodilište i prepustiti se njihovom akušerskom nasilju.

    Porod doma danas u SLO dodje oko 2500 eur, a babica iz Austrije dodje nekih 2000 eur - netko je pitao za cijenu.
    Postoji i kuća za porode u Italiji - Casa di Caterina koju hvale žene iz SLO i navodno da babica dolazi i na porode doma. Imaju FB stranicu sa web stranicom koja ne radi. Poslala sam im upit na mail, ali nisu odgovorili, tak da ništa ne znam o njima.
    Dosta sam istraživala to područje i najbolje je otići na par razgovora, vidjeti uvjete i onda odlučiti. Meni osobno se čini najbolja opcija babica iz Graza, koja je jedna najiskusnijih, jako je draga i brzo odgovori na pitanja. Jedini je problem to da može doći na porod samo ako imate termin izmedju 6. - 10. mjeseca, jer živi u Španiji.

    Od slovenskih babica upoznala sam Ninu Radin (10 godina iskustva) koja radi skupa sa Sabinom, ali se na kraju ništa nisam s njom dogovorila iz više razloga, a ključni je bio taj što preferira trudnice koje nisu vegi.
    Sa Ninom je prošle godine rodila doma moja prijateljica i bila je prezadovoljna sa svime (drugi porod). Da li Nina dolazi u HR na porode zaista ne znam.
    Ostale SLO babice mi nisu ulijevale povjerenje, odnosno čula sam neke negativne priče sa poroda i imaju certifikat jako kratko pa sam od njih odustala.

Stranica 33 od 33 PrviPrvi ... 23313233

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •