Stranica 10 od 16 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 798

Tema: Kako ste se osjećale pred porod

  1. #451

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Nego znam na trenutak zaboraviti na trudnoću uz neki film ili drugi sadržaj i totalno se opustiti i onda si mislim pa što bi da moram sada ići npr. pukne vodenjak? A uopće mi se neda, umorna sam i ne znam kako bi pronašla snage za dugotrajan porod (prošli sam u predrađaonu došla u 13 sati, u rađaonicu u ponoć, a rodila u 7 ujutro). Čini mi se da bi za to morala biti u velikoj kondi u kojoj nisam ili bar velikom adrenalinu koji uopće ne osjećam. Naime, preko dana sam nekako spremnija na rađanje, a kako lažnjaci dolaze u pravilu kasno navečer i preko noći sve mi se čini da ću tada i u rodilište. Kad me uhvate prek noći, mijenjam položaje da prestanu, ali ne otvaram oči i mislim si ne mogu sada, umorna sam, prestat će da nastavim spavati. A onda preko dana, pa kad će više?!
    da, odprilike se i ja tako osjećam i pitam se hoću li imati snage potraje li porod i mogu li izdržati tu bol...zapravo mislim da si sama kočim u glavi da konačno krenu trudovi, kao nisam još spremna a istovremeno sam nestrpljiva...i moram priznati da sam luuuuda od toga...

  2. #452

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    vaginalni pregled mi rade od 37 tjedna, a ctg od 39...svaki put sam kod drugog dr., a pogotovo sad kad svaki drugi dan moram na Sv.duh, čak da i želim kod nekog, nemoguće je...Dobar dojam su ostavili na mene dr.Horvat, Akšamija, Hafner...ma vjerujem da su svi dobri kao stručnjaci ali mi se ne sviđaju stavovi od nekih, npr. dr. Blagaić koji voli odlučivati kad će ženu poslati da se porodi bez obzira jer se nešto događa ili ne...
    Onda te moram razveseliti i reći ti da je u ponedjeljak u trudničkoj dr. Blagaić (još jedan razlog da se porodiš preko vikenda . Meni je on spasio život prilikom prvog poroda i vječno sam mu zahvalna. Mislim i da je najnježniji prilikom vaginalnih pregleda i generalnog ophođenja s trudnicama. Mene ti lovi panika da ću doći kod nekoga drugoga tko će mi bespotrebno ili grubo raditi vag. pregled ili amnioskopiju (za mene je to opasno zbog opasnosti od iskrvarenja). A on mi uopće ne radi vag. pregled.

  3. #453

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    da, odprilike se i ja tako osjećam i pitam se hoću li imati snage potraje li porod i mogu li izdržati tu bol...zapravo mislim da si sama kočim u glavi da konačno krenu trudovi, kao nisam još spremna a istovremeno sam nestrpljiva...i moram priznati da sam luuuuda od toga...
    I ja se ponekad preispitujem da li u glavi kočim da krenu trudovi. Bol sigurno možeš izdržati. Prvi put sam rodila vaginalno, bez epiduralne, jednom sam zatražila sredstvo protiv bolova. Nije to neizdrživo. U jednom dijelu postane teško, kad su trudovi jako blizu. Tada nemaš kontrolu (ne možeš ih zaustaviti niti spriječiti). Međutim taj dio po mojem iskustvu traje najkraće i za njega imaš snage jer znaš da je vrlo blizu trenutak kada ćeš bebu držati u rukama. Sve do toga trenutka traje i traje ali je izdrživo (vidiš da neke forumašice sjede za kompovima i opisuju šta im se događa). Mislim da ako odlučiš da ćeš biti smirena i slušati savjete babica (koji su po mojoj ocjeni dragocjeni i mogu ti puno pomoći) nemaš razloga za brigu.

  4. #454
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja nisam nikad bila na ctg.

  5. #455
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    kole će vas uskoro izvijestiti kako je bilo

    rodila je
    ostalima -dasha, kae...želim također lijepe porode

  6. #456
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hvala, Canaj!

    Sebi trenutno zelim spavanje, umjesto sjedenja na WC-u. A i nadam se da je WC cista slucajnost.

  7. #457
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kaae, ti si u zadnjoj fazi zesce negacije stanja?
    Sad ce to, samo sto nije, bez riganja, samo sranje.

  8. #458
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Ja rodila, kod kuce , javljam detalje kasnije.
    Cure, ajde polako redom...

  9. #459
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kole, cestitam!

  10. #460

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Bravi Kole, čestitam od srca! Nisam znala da namjeravaš roditi kod kuće. Želim ti brz oporavak!

  11. #461

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Meni sinoć oko ponoći došli trudovi. Trajalo do 1,30 h. Prosjedila sam neko vrijeme na wc-u, a onda se otišla otuširati. Tada se sve smirilo. Sada opet kao da ničega nije bilo. Trebala bi pospremati kuću a ništa mi se neda....dasha jesi li još tu? Kako si ti?

  12. #462

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Kole čestitam od srca, pa ti to expresno !!!!!! Ja i dalje po starom!! Bila na pregledu, danas je bila dr. Bekavac. Sve mi se čini Mojica da se vidimo u ponedjeljak na Sv. duhu! Ne vidimo se jedino, ne ak se ja porodim nego ak se ti porodiš !!! Znam da je Blagaić ponedjeljkom jer sam bila kod njega nekoliko puta. Istina je da je nježan pri vag. pregledu, ali prije 3 god. kad sam išla roditi na Sv. duh i odbila indukciju bio je neugodan...Na kraju je ipak završilo indukcijom jer sam bila 42 tjedna i stvarno više bez živaca i snage da čekam i prepirem se sa doktorima...Tako je bilo i prvi put (mislim na indukciju), a izgleda da će i sada ali ću ovaj put tražiti epiduralnu!!! Ja sam jednostavno sklona prenošenju i ne dobivanju spontano trudove A bol na dripu, ne mogu opisati!!!!!!

  13. #463

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Citiraj Canaj prvotno napisa Vidi poruku
    kole će vas uskoro izvijestiti kako je bilo

    rodila je
    ostalima -dasha, kae...želim također lijepe porode
    Hvala !!!!!!!!

  14. #464

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Sada nemam nikakve znakove poroda, a samo o njemu razmišljam. Imam osjećaj da nikada neću roditi. Danas mi je 39+1.

  15. #465

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    Sve mi se čini Mojica da se vidimo u ponedjeljak na Sv. duhu! Ne vidimo se jedino, ne ak se ja porodim nego ak se ti porodiš !!!

    Ali ipak mi se čini da si se ti nekako primirila. Možda je to neki znak?
    Sad sam napravila tortu i kolač (MM-u je ročkas). Nisam sjela 3 sata. Tabani mi izgledaju ko buhtle, a čim sam se počela opuštati krenuo mi je opet osjećaj jakog pritiska u donjem dijelu trbuha kao da ću dobiti mengu. Sad si opet mislim da sam preumorna da sad krene.

  16. #466

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    dasha da li barem spavaš dobro? Ja u zadnje vrijeme ko top. I muka mi bude kad moram na wc jer mi je teško probuditi se. A idem svaku noć 3 puta!

  17. #467

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Ja baš nemam nikakve znakove poroda, danas mi je 40+5...a po noći se dižem 6 puta i to svaki put puuuun mjehur! Eto kako spavam ...sutra idem na kontrl. u rađaonu jer je nedjelja a onda ćemo vidjeti jel ponovo dolazim u pon., ut. ili me možda zadrže sutra

  18. #468

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    A zašto na kontrolu u rađaonu ako si jučer bila na pregledu? Ne kužim što će vidjeti u rađaoni a da tamo nisu vidjeli?!
    Jesi li se šta otvorila? Od amnioskopije ništa? Joj, ja puna pitanja..... Ma zato kaj stalno nekaj kombiniram...

  19. #469

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Sad ne bih htjela da krene jer mi popodne dolaze gosti za koje sam napravila tortu i kolač, a kuću treba prije toga pospremiti (iako će to ovaj put odraditi MM većim dijelom, ja to naravno moram nadzirati da vidim da li je sve dobro napravljeno ). Ponekad mislim da opterećivanjem s ovakvim obvezama neprestano spriječavam da porod krene.

    Inače kad stavim laptop na trbuh bebač se uzrita ko lud pa ga moram držati da ne odleti (mislim na laptop). Imala sam osjećaj da se jučer smirio, ali vjerojatno ja nisam bila koncentrirana na to (zbog vijesti na tv-u ali i carskog reza na kojem je jučer nenadano završila moja sestrična nakon neuspješnog pokušaja vanjskog okretanja bebe).

    dasha bi li voljela da te zadrže sutra?

  20. #470

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Sudeći da ja nisam doživjela u prve dvije trudnoće svoje spontane trudove premda sam došla do 42 tjedna, tako mislim da će biti i sada...ako me budu htjeli zadržati dati drip sa epiduralnom neću se buniti jer mislim da me to ionako čeka...

  21. #471

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Pa mene baš zanima da li je to lažno prenesena trudnoća (možda zatrudnimo krajem a ne sredinom ciklusa?) ili je moguće da nama ne radi dobro hipofiza pa bi porodile školarca da nema dripa?!

  22. #472

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    I mene to zanima!

  23. #473

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Obzirom da smo dasha i ja (odnosno naša tijela) očito zakazale, nadam se da će se javiti neke nove forumašice koje su pred porod da čujemo kako je njima i da znamo kako bi se tijelo trebalo ponašati prije nego li krene rađati...

  24. #474
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, ti si u zadnjoj fazi zesce negacije stanja?
    Sad ce to, samo sto nije, bez riganja, samo sranje.
    Ma nema ni riganja, ni sranja. Nis' mi nije.
    Odradila danas jogu, sad odoh lutati po vani. Negacija, skroz na skroz. A ne mogu se nacuditi trbuhu, to raste u nedogled.

  25. #475
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,211

    Početno

    Naravno da ti nis'nije, samo ćeš roditi uskoro. Sitnica

  26. #476

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nema ni riganja, ni sranja. Nis' mi nije.
    Odradila danas jogu, sad odoh lutati po vani. Negacija, skroz na skroz. A ne mogu se nacuditi trbuhu, to raste u nedogled.


    Ovu noć se vratili znakovi. Stvarno sam mislila da je to to. U ponoć su počeli trudovi: trajali su oko minute, imali početak, vrhunac i kraj i bili su ritmični. Bilo ih je oko 10-ak. I onda su prilikom mojih okretanja stali, ja se opustila i zaspala ko top. Iscrpila me rođendanska priprema i gosti koji su tu bili do ponoći. Gosti su rekli (oni koji me često viđaju) da mi se trbuh nekako ušpičio i spustio. Ja primjećujem da više strši jer je sve manje MM-ovih majica koje mi ga lijepo prekriju.

    Iako na kraju to nije bilo to, sretna sam jer mi se čini da to ukazuje da moje tijelo ipak zna da bi trebalo roditi i da se priprema. Drugo ta priprema ipak napreduje, postaje sve sličnija onom pravom.

  27. #477

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Ja baš došla sa kontrole...ma, kad prođeš termin onda svaka 2 dana moraš na ctg ako ne i pregled, gleda se plodna voda na uzv (ne u onoj ambulanti preko puta trudničke), već na pregledu, a amnioskopiju mi nisu radili...Uglavnom kod mene niš novo i u utorak ponovo na kontrl....Tebi se Mojica tijelo izgleda stvarno priprema, a moje tijelo uopće ne sluša i ne ponaša se u skladu sa situacijom

  28. #478

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    dasha tko je danas bio u trudničkoj? Da li si otvorena i vide li ti se kakvi trudovi na ctg-u? Ma ja mislim da ćeš ti nas sve iznenaditi i da ćemo samo naći poruku: ja rodila! Kad sam čitala ovaj naslov od početka zaključila sam da one kojima se tijelo priprema i imaju trudove i trudiće traje i traje, a one koje nemaju znakove (i trče za tramvajima ko kole) samo jave da su rodile! Meni je nevjerovatno kako meni trudovi krenu kasno navečer (nakon 22) a preko dana ništa. Sinoć mi je bio trud, pa takav strašan pristisak dolje kao da će sve iz mene izletiti, pa odmor, pa trud i opet pristisak... a ujutro kao da sam sve sanjala?!

  29. #479

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    U trudničkoj je danas bila neka specijalizantica, ona mi je napravila uzv i pogledala nalaz ctg-a, a vaginalno me nisu pregledali...inače sam vidjela i Blagaića kako izlazi iz rađaone, očito je on glavni danas tamo... Aaaa ja sam ti već mjesec dana otvorena 3 cm, uterus omekšan za...ne znam kaj već tamo piše...baš mi je tada prije mjesec dana kada je prvi put ustanovljeno da sam 3 cm otvorena bio Blagaić koji je moj nalaz prokomentirao u stilu da vjerojatno neću još dugo , ja sam mu na to rekla da se baš i ne nadam da će biti prije jer da uvijek prenesem a on to uopće nije komentirao, ali ja sam pročitala iz te njegove šutnje kak si misli, ma kaj ta glaupača priča

  30. #480
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja racunam da to nesto navecer nema veze s trudovima, vec me eventualno uhvate malo BH kontrakcije nakon aktivnog dana. Ujutro nikad nista, a navecer, nakon sto se natrcim okolo, pocinje mi otpadati stidna kost, javi se uzasan pritisak prema guzici, krenu BH, ali onda lijepo zaspim i ne mrdam do jutra (osim do WC-a, negdje 2-4 puta). Zakljucila sam da je to samo i jedino zato sto tijekom dana, recimo, gravitacija ucini svoje.

    Trbuh mi je skroz nisko i izgleda kao jaje, tj. kao neka debela banana u futroli.

  31. #481

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    a navecer, nakon sto se natrcim okolo, pocinje mi otpadati stidna kost, javi se uzasan pritisak prema guzici................

    Trbuh mi je skroz nisko i izgleda kao jaje, tj. kao neka debela banana u futroli.
    Kaae, ovako je i meni. Samo se nadam da neću u zadnjim danima popucati, odnosno dobiti strije (čitala sam da su neke žene dobile ih dan, dva prije poroda).

    Mene muče i hemeroidi. Nisu upaljeni niti me bole (dobila sam ih prije mjesec dana nakon zatvora koji je trajao nekoliko dana), ali nikako ne nestaju (svaki put oteknu nakon što imam stolicu, a onda se smanje). Meni su oni najveće opterećenje jer ne znam kako će me klistirati s njima a i neugodno mi je ići roditi zbog njih (odnosno raširiti noge). Tušitam ih non stop, mažem, stavljam obloge. Kad izgleda kao da će se skroz povući, moram kakati i onda oni opet izađu. To mi je takvo operećenje da ne mogu opisati... Uopće ne znam što daviše radim jer je očito da ću se s radi njih morati blamirati!

    dasha ne mislim da je Blagaić pomislio da si luda jer je mene pitao kad sam zadnji put rodila ( u kojem tjednu, a ja rodila u 41.) pa mi je to upisao na papir i rekao nešto u smislu "čisto da znamo što nam je očekivati".

    Kaae koji je tebi danas tjedan/dan?

  32. #482
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam dr. blagajića upoznala na prvom porodu
    nadam se da ga više nikad neću morat vidit jer je bio toliko bezobrazan i zloćest da mi je ostao u vječnom sjećanju, i meni i ostalim curama koje su taj dan rodile

  33. #483
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    mojica ako imaš takve hemeroide porod u poluležećem stavu će ih još pogoršati, i to puuuuno
    savjetuj se s doktorom i vidi dal se možeš dogovorit za porod u nekom fiziološkijem položaju (mojoj frendici su savjetovali porod na sve 4, baš zbog toga. Popela se na krevet, i tako rodila, na sve 4 )

  34. #484

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    puntica, žao mi je radi lošeg iskustva. On meni daje ruku da siđem sa stola. Kad gleda bebu na uzv-u vijek je nazove nekim nadimkom npr. pilić, i opušta me svojom duhovitošću.
    Nakon prošlog poroda sam skoro iskrvarila. Budući da kravrenje nije prestajalo, razmatrala se mogućnost da mi se vadi maternica da ne iskrvarim (nije se skupljala). Zahvaljujući njegovom strpljenju i borbi, danas je imam i uskoro ću roditi svoju drugu bebu. U međuvremenu sam imala i kiretažu radi spontanog. Bojala sam se i pitala ga da mi pošteno kaže da li će me jako boliti. Rekao je da u jednom trenutku boli, ali da će mi najaviti. Tijekom kiretaže me je nekoliko puta pitao da li mi je bolno, a ja sam odgovarala da nije ili da nije strašno. Onda je rekao da će me sada zaboliti ali kratko, pa da mu kažem kada sam spremna. Ja sam rekla da može. Zbog toga jer sam bila spremna, nije me boljelo kao što drugi opisuju. Zato sam mu na svemu zahvalna.

  35. #485

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    mojica ako imaš takve hemeroide porod u poluležećem stavu će ih još pogoršati, i to puuuuno
    Ozbiljno? Nisam imala pojma da je tako. Ja kao poduzimam sve mjere da oni do poroda nestanu, ali nisam sigurna da je to uopće moguće. Mislim da će mi prilikom tiskanja od napora sigurno izaći čak i ako se sada skroz povuku. puntica da li se tvoja frendica popela na sve 4 kad su joj rekli da je vrijeme za tisanje ili je prije zbog hemeroida morala biti na sve 4? Da li znaš da li joj je zbog toga porod bio bolniji?

  36. #486
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni je sutra tocno 40 tjedana, i to stvarno tocno, s obzirom da su poznati svi datumi.

    Strija imam kao u prici, sto od prije, a sto tamo negdje vec od dvadesetinekojeg tjedna. No prosla sam bez hemoroida, iako se mucim sa zatvorom samog pocetka. Tu ne klistiraju pa sam i oko toga mirna, a i ne moram uopce radjati na krevetu, osim ako me stvarno zapadne los doktor, bez mogucnosti zamjene.

  37. #487
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kad je bilo vrijeme za izgon, rekli su joj da stane na sve 4.
    u biti, porod je na kraju bio na koljenima (na stolu). rekli su da bi joj hemeroidi bili još puno više izašli da je tiskala protiv gravitacije (npr. u poluležećem položaju)
    ja sam prvi put rodila 'normalno' na stolu, a prije poroda nisam imala nikakve probleme s hemeroidima, pa sam poslije poroda umirala
    a drugi put sam i ja rodila na koljenima, a imala sam problema s hemeroidima, ali mi je nakon poroda bilo iznenađujuće dobro, za razliku od prošlog puta

    druga frendica se cijelu trudnoću mučila s prestrašnim hemeroidima, morala je mjesecima ležat
    nakon poroda, ufff. na kraju je par mjeseci nakon poroda morala na operaciju

    zato se bolje konzultiraj s liječnikom, i pitaj dal bi mogla rodit u nekom prirodnijem položaju (to je bolje za sve, ne samo za hemeroide). Osim toga, porod uz pomoću gravitacije ide lakše

  38. #488

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je sutra tocno 40 tjedana, i to stvarno tocno, s obzirom da su poznati svi datumi.
    Znači 40 tjedana od prvog dana posljenje menstuacije ili kad kažeš stvarno točno misliš od začeća?

    Tu ne klistiraju pa sam i oko toga mirna, a i ne moram uopce radjati na krevetu, osim ako me stvarno zapadne los doktor, bez mogucnosti zamjene.
    Možeš li napisati gdje si ti to?
    Posljednje uređivanje od puntica : 18.11.2012. at 19:41

  39. #489

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    puntica, hvala na savjetima!

  40. #490
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Znamo tocan datum ovulacije, a i zaceca.

    U Americi sam, a opcenito izgleda da sam imala srece kod izbora doktora.

  41. #491

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Ujutro sam imala svega dva truda. Iz cicke mi je iscurilo par kapi mlijeka. Inače ništa novoga. Uskoro idem u trudničku ambulantu na pregled (ne vjerujem da će me vaginalno opregledavati, ali ću vjerojatno na ctg). Javim novosti.

  42. #492

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Znamo tocan datum ovulacije, a i zaceca.
    Kaae možeš li nam onda reći koji ti je ovo tjedan i dan trudnoće ako brojiš od začeća a koji ako brojiš od prvog dana posljednje menstruacije?

  43. #493

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Mojica javi se kad se vratiš, ako se danas vratiš, jer očito se nešto događa !!!!!

  44. #494

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    dasha, nasmijalo me kad si se javila, jer mi palo na pamet da si ti tamo! Vratit ću se i ja bez brige!

    Danas mi je 39+4. Misliš li da će me naručiti za tjedan dana (kao i do sada) ili da ću morati doći ranije?

  45. #495
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Žene, OT molim, nemojte previše zachattati topic

  46. #496

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Obavila sam pregled. Mjerili mi tlak, vagali me, provjerli urin, radili mi samo uzv i ctg. Na uzv-u rekli da imam puno plodne vode, komentirali položaj i da je sve. o.k. Na ctg-u rekla sestra sve u redu. Tijekom ctg-a osjetila sam bol u križima i u prednjem dijelu nisko, a ctg je tada zabilježio brdašce. Naručili su me za 4 dana ako se ne vidimo ranije.

    Trenutno nemam nikakve bolove ni neobičan osjećaj. Jedino pokreti bebe znaju biti prilično neugodni ili bolni. Prilikom hodanja dolje osjećam pritisak. Primjetila sam da se dosta više gegam, a i otičem u nogama, dlanovima i licu.

  47. #497

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Ah, čekajmo onda...mada pobornici prirodnog poroda i odvijanja svega vezano uz porod kažu da nema te bebe koja ne zna kad joj je vrijeme...ja imam osjećaj ko da nikad neću rodit

  48. #498

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj dasha prvotno napisa Vidi poruku
    ...ja imam osjećaj ko da nikad neću rodit
    Ja isto. A sad sam bila ispred odjela za babinjače (sestrična mi je tamo) i vidjela hrpu tata i ostalih članova obitelji koji su došli po mame i njihove bebe s robicom, dekicom i autosjedalicama. Gledala sam tu sreću i uzbuđenje i nisam mogla vjerovati kako su te bebe male (nevjerovatno kako to zaboraviš). Tako me steglo u grlu i mislim si da jedva čekam, stvarno jedva čekam, ajde bebane više van!

  49. #499

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    139

    Početno

    Istina, brzo se zaboravi...ja sutra idem u trudničku, svejedno ko će biti od dr. jer sam ih sve upoznala ali jedino kaj ne želim je dr. Jakovčić...

  50. #500
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Mojica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae možeš li nam onda reći koji ti je ovo tjedan i dan trudnoće ako brojiš od začeća a koji ako brojiš od prvog dana posljednje menstruacije?
    Prema prvom danu zadnje menstruacije, 40 tjedana, 0 dana je bilo u petak.
    Prema pravoj racunici (mislim, uvjetno receno pravoj, jer ionako ne smatram da je termin nesto jako, jako bitno), 40 tjedana, 0 dana je upravo danas.

Stranica 10 od 16 PrviPrvi ... 89101112 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •