Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 798

Tema: Kako ste se osjećale pred porod

  1. #151
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja znam da ako budem ikad ponovo trudna prije punih 40 tjedana se necu ni nadati da ce poceti

    ali nisam "najgora", eno nedavno frendica rodila 43+3 , to je punih 10 dana duze od mene

    imala sam prvi porod induciran pa sam prije drugog mislila da necu prepoznati trudove, hahahahahahaaaaaa. prepoznala sam ih, itekako

    u trecoj sam imala kontrakcije punih mjesec dana prije poroda, koje su me dodatno zavaravale da ce stvar brze krenuti, ali nis od toga, cekala sam do puna 42 ili koji dan vise

  2. #152
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mikka kad te čitam ja padam u depru
    zato jer znam da je sve to itekako moguće i kod mene
    a svaki mi se dan sad čini teretan kao da sljedeći nema šanse da preguram normalna

  3. #153
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    ajde, bar nisam jedina koja misli da nece prepoznat trudove

    mene plasi to sto kao lazni ne bole, samo su prisutni, a ja ih bogme moram prodisat pa se ledim na pomisao kakvi li su tek pravi
    kad su mi krenuli trudovi nisam ni skužila, mislila sam da su i dalje lažnjaci
    pitala sam na forumu kako da prepoznam prave trudove, a sirius mi je rekla da nema šanse da su pravi, jer inače ne bih sjedila i pisala oh, kako se prevarila, nije prošlo pola sata pukao vodenjak, i još manje od pola sata poslije - rodilo se dite

    što se tiče bolova, tj. razlike u boli između lažnjaka i pravih - ništa, sve isto. za razliku od prvog poroda, drugi put sam stvarno imala sreće


    disclaimer: mikka, ne čitaj

  4. #154
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    e da, prvo dijete sam rodila po z.m s 44 tjedna
    a drugo 42+5 (majkemi, nisam bila spremna, kad je krenuo porod bila sam totalno u šoku, ko da rađam ne-znam-koliko prije termina )

  5. #155
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    uf, cure, nemojte me strašit!
    ja izgleda sutra idem u split kod sestre, budem li išla puno preko 40 tjedana poludit ću !

    ne plačem, niti mijenjam raspoloženja, ma ko da nisam trudna...
    kad dođem u split ima da sestri sredim stan tip-top i ispečem koji kolač...šta će biti sretna..

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    e da, prvo dijete sam rodila po z.m s 44 tjedna
    a drugo 42+5
    Nisam plačljiva ove dane al ako potraje ovoliko biće suza!
    Zasad me drži samo nervoza, fitilj krataaak. Uglavnom trudim se držati se probrane ekipe koja me opušta.

  7. #157
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    mene sad fizički ništa ne muči ali sam emotivno na vrhuncu
    od bijesa do tuge u sat vremena
    strašno, draže mi je kad me nešto probada...

  8. #158
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma to je zbog južine

  9. #159
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    to se i ja tjesim. mogla bi potpisat flopicu.
    danas mi je pregled, bas me zanima dogadja li se ista

    sto je najbolje, cituckam znakove prijevremenog poroda i osim krvarenja imam ih od valjda 20.nekog tjedna sve. i ko bog cu roditi u 43.tt

  10. #160
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ne znam šta bi vam rekla, meni svi prognoziraju da ću rodit za dva dana a mene sve strah da će se odužit i do drugog tjedna..
    a uspila sam nagovorit muža da idem sutra ujutro u split i da sa mnom idu mama i malena, i bit će sa mnom do petka..bar nešto

    inače malena u trbuhu je zadnja dva dana strašno aktivna, pogotovo navečer poslije večere, rekla mi je svekrva da takvu akciju i pokrete još nije vidila a bila je trudna 4 puta...samo što ne izleti kroz pupak

  11. #161
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    mene emocije uopće ne peru, dapače, imam osjećaj da se tek sad sve smirilo
    više me muči neizvjesnost oko načina poroda, tj. činjenica da ne mogu ni znati ni utjecati na bilo što izaziva u meni blagu anksioznost
    meni je termin u nedjelju i tad idem ponovno na pregled
    na zadnjoj kontroli mi je dr. rekao da ako se ništa ne dogodi u međuvremenu da bi me mogli naručiti na CR krajem idućeg tjedna

    a ja nisam sigurna želim li to ili ne kao da o mojoj odluci ovisi ishod

    a možda me i peru emocije al ih sve guram pod tepih jer trenutno nemam volje nosit s njima

    Leo, sretno na pregledu

  12. #162
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    i meni je termin u nedjelju...a ne želim indukciju i nadam se da ću imat hrabrosti je odbit ako mi je budu nudili.

    leo, obavezno se javi kako je prošao pregled!

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Meni je cijeli ovaj tjedan termin Službeni (po zadnjoj mengi) smo probili u petak 13., a neslužbeni (po ciklusu) je sad u petak 20.
    Jučer na pregledu i dalje super stanje u donjem domu, 2 prsta ovaj put otvorena, nikakvih trudova na ctg-u, u četvrtak opet ctg i da bi amnioskopiju ipak napravila zbog tog nedefiniranog termina, kao za svaki slučaj Kod prvog poroda amnioskopija bila nemoguća misija jer sam bila zabetonirana do indukcije pa mi to eto nešto novo sada
    I moja je divlja navečer, MM kometirao da sada već na momente izgleda strašno, kao mali alien

  14. #164
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Hoce me hospitalizirati. Jos hiperventiliram. Ne zna se ni kako bi rodila, cr il vaginalno jer je beba ful zrela, odgovara terminu, mekonij u crijevima, a ja zacementirana, a ona visoko. Ctg super. Cekaju me na dan termina da me zatvore.
    Primam savjete kako rodit do vikenda. Hvala.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 17.04.2012. at 15:58

  15. #165
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Leo, na koji način procjenjuju zrelost bebe? veličinom?
    pitam jer je meni beba prije tjedan dana bila mjerama na 40/41 tjedan (a ja na 38+2 tada)
    ovo za mekonij nemam pojma, nisam ni znala da to mogu vidjeti ultrazvukom

    meni hospitalizaciju uopće nisu spominjali, samo neki okvirni rok kraj 41. tjedna (i tad bi išli na carski)

  16. #166
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ajme leo, stvarno ne znam....
    šetaj, čisti, peri, stepenice, seks, ljuta hrana, pokušaj nešto od toga ili sve , možda upali

    za ovo sve drugo ne znam, ali ako je ctg ok mislim da bi mogli još čekati

  17. #167
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ovo sve što je astral napisala + jedi ananas i radi čučnjeve.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    Cekaju me na dan termina da me zatvore.
    Đizs, stislo se sve u meni od ove rečenice. Prvo probaj se opustiti malo, doći do zraka pa onda isprobaj što su cure rekle. Jesu ti gledali protoke, jel beba napredovala od zadnjeg pregleda?
    I mene zanima po čemu su oni procijenili da je beba ful zrela? Da požuruju jer stanje u maternici više nije optimalno za bebu, tj. da ne napreduje bi čak i shvatila, bolje da si pod kontrolom pa da mogu što hitnije reagirati ako se beba počne mučiti, al po čemu je beba ful zrela?

  19. #169
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    bole me sve kosti od šetanja danas, čak smo i po marjanu šetale malo..
    trebalo je iskoristiti lijep i sunčan dan...

    sad kad sam već u splitu bilo bi idealno kad bi mi pukla plodna voda, ali nekako mislim da neću biti te sreće i da će me u petak ostavit u rodilištu...pogotovo jer sam dva prsta otvorena (ako ne i više )

    leo, di si kud si, ima li šta novoga?

  20. #170
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    leonisa je valjda u bolnici kad se ne javlja
    nadam se da će sve proći najnaj
    astral nekako meni uvijek dobro zvuči kad se kaže da je tvoreno ušće, barem dva prsta
    kod mene ništa takvoga a to je ono što me plaši
    danima kontrakcije, doduše ništa jako, ali ipak i opet ništa

    i ja sam na nogama i jako puno se krećem, to mi ulijeva neku snagu
    bolje da si ti s otoka stigla sad bar ne mpraš misliti o tim tehnikalijama...

  21. #171
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    tu sam.
    sutra idem, no mislim da necu ostati. ne zelim. nema razloga.
    ja se pokusavam povuci u pecinu, sto uz svakodnevne obaveze nije bas lako.
    ja sam ko flopica, kontrakcije non-stop, a nista otvorena.

    vjerujem da me hoce imat na oku jer sam se ipak vodila ko rizicna trudnoca.

    astral, jel malena s tobom?
    meni je nekako najteze palo bas to, kad sam cula rijec hospitalizacija, jer sam znala da se moram s malom "oprostiti" (ono sto smo pisale na onom drugom topicu). i sto bi opet sve prosla sama. jedva sam se izvukla iz depre nakon prve trudnoce i svega sta sam tamo vidjela.

    betty, ne znam...po mlijecnoj plodnoj vodi, koliko ima vernixa po bebi, mekonij u crijevima....fakat ne znam, to sam ubrala slusajuci. s druge strane, i dalje nemam veliku bebu, u 2 tjedna dobila je pola kile. sad je teska koliko je i L. bila.

    jucer sam cijeli dan radila po balkonu i nocas nisam mogla do wca koliko su me zdjelica i prepone bolile. no ona je i dalje navecer turbo aktivna.

    da, na ctgu sam imala jedan poveci trud do 60, al sta mi to vrijedi, takvih imam stalno, pa nis.
    danas je mala ostala doma samnom i idemo na jarun setati se. da me nije strah pada, uzela bi i role

  22. #172
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    leonisa razumijem te, i ja bih se tako osjećala
    nekako vapim za tim da ide sve po svom nekom redu, da me se ne remeti hospitalizacijom, indukcijom i takvim sr.....
    meni puno pomaže u očuvanju duševnog mira čitanje
    ovih dana samo čitam, čitam i čitam i to me tako opušta
    i što kažeš ja bih se polako u pećinu povukla
    sad svakodnevno idem na ctg i recimo da me to iscrpljuje za pošiziti, sve to nešto oko bolnice i papirologije i uputnica
    baš se osjećam uznemireno ali sad je tako

    a vezano za ctg i kontrakcije ja sam jučer imal njih 5 koliko mi je trajao ctg, neke su poko 80, neke 100
    doktorica mi je naglasila da ih imam ali sam rekla što mislim o tome - neka ih, ne osjećam ih previše i to meni ne znači puno
    u prvoj trudnoći sam ih imala zadnji tjedan dana izrazito jake pa sam jadna neupućena mislila kako sam super i kako sam ja stvarno hrabra
    u stilu da to uopće ne boli tako jako kako žene preuveličavaju, biće za porod još malo pojačaju i to je to
    kad je porod počeo i kad su nastupili pravi trudovi osjećala sam se prevareno, ma štooooooo je ovo?

  23. #173
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    je, došla je malena i mama sa mnom kod sestre u stanu, same smo i guštamo...
    ne znam kako bi sama, poludila bi pogotovo jer je seka na faksu skoro cijelo jutro...
    a i malena nije htjela ostat doma nego ići sa mnom

    mene peru nekakve kontrakcije non-stop, čak me nekad malo i kao da zaboli, ko da ću dobit stvari, ali to nije tako strašno niti mogu odredit koliko traje...
    meni je isto drago da sam otvorena dva prsta ali me zato i strah da me sutra ne ostave u rodilištu i ne napumpaju dripom...
    a zdjelica i trtica me bole za poludit naročito poslije onoliko šetanja jučer...i strašno loše sam spavala nočas...vruće...uf...

    leo, betty, flopica, ne znam kako bi vas utješila kad smo sve više-manje u istom položaju, mogu se samo nadati da će bebice nadmudriti doktore i same pokrenuti porod..~~~~~~~

  24. #174
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i ja se pridruzujem vibrama i dodajem i erinu jer vidim da je njoj cijeli ovaj tjedan termin
    samo kak je kod nje mladja trudnoca u pitanju, kod mene je starija pa je po ZM termin 25. no moj ciklus nije 28 dana, pa je po ciklusu, datumu zaceca i uzvima 20./21.

    ivcek, kad je tebi?

    a je taj kraj srpnja 2011. bio plodan

  25. #175
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    joj, sorry, erina , nisam skužila, i naravno ivcek, kako sam vas mogla predvidjeti?

    ma vibram za sve u terminu da sve bude ok i po mogućnosti prirodno...~~~~~~~~

    leo, bilo je dugo, toplo i plodno ljeto... (ja čak znam i točan datum..01.08.-prvi put nisam znala )

  26. #176
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    30.07.

    znala sam i prvi put i uvjeravala ih da je 8 dana mladja trudnoca, sto je, na kraju, i procjena djeteta nakon CR dokazala.

  27. #177
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    mama zna najbolje

  28. #178
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    of kors
    ja znam i sat ovog puta i znam da nismo kasnile sestra i ja s kretanjem na more jer je ona noc prije zaruzila pa se nije mogla probuditi, ja ne bi bila trudna
    i tocno znam da sam muzu rekla "nakon svega": ti hoces da ostanem trudna? rece on: hocu. i tako i bude

  29. #179
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    leo, dete ti zeli biti cvrsto u biku a ne tu na granici, tc-tc-tc

    moja je trebala biti racica, termin je bio 14.7. a rodila se 29., ful u lavu. da ne bi bilo sumnje.

  30. #180
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ako znas i datum onda da sam ja na tvom mjestu prije 30. ne bi ni racunala da ce poceti

  31. #181
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    idi vrit!

  32. #182
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    a ja sam muža "nagovarala" par mjeseci na drugo dijete, tj ispitivala teren kad bi se mogli uputit u tu avanturu..
    i onda jednu večer nakon izlaska (naravno bili smo malo i popili) 31.07/01.08 (bilo je iza ponoći) dogodilo se, he,he...odmah sam znala da ću ostat trudna i to sam mu rekla nakon par dana, naravno nije mi vjerovao dok nisam napravila test...
    plodan mužić, šta češ

  33. #183
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    znam i ja oba začeća
    prvo je bilo 14.09.2008., a drugo 30.07.2011. (iako me ovo drugo buni, ajmo reći da tada bio čin, a oplodnja se možda dogodila dan-dva kasnije, zato je i curica valjda)

    i pridružujem se vibrama da nam svima krene onako kako nam najviše paše (ma kako god to bilo )

    nego, ja sam si jutros izmjerila tlak 160/90, puls mi je bio 112 (zato sam i mjerila, jer mi je srce tako jako lupalo)
    inače mi je tlak oko 100-110/60
    koliko je to opasno?

  34. #184
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Meni je dr. rekla sa se javim odmah ako mi tlak bude preko 135/85. Jesi mjerila poslije ponovno?

    Ja sam jučer provela dan na wc-u a po noći povraćala i skoro se zadavila jer sam povratila 2 x u snu . Danas je sve ok. Počela sam piti čaj od lista maline prije par dana, nadam se da nije od toga.
    Posljednje uređivanje od Ivček : 19.04.2012. at 13:51

  35. #185
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    betty, meni se čini da ti je ipak malo previsok, bolje da se javiš doktoru.

    ivček, da ti to nije čišćenje?

  36. #186
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    betty jesmo to nas dvije u isto vrijeme? jos ak nije morsko zacece, ajme...neke zrake su nam prolazile kroz kvart

    sto se tlaka tice, imala sam i ja takav, par puta (cak sam imala u manje od 24h 155/90 i kasnije 85/55 ) i kazu da ako je to samo epizoda, da nije alarmantno, ali ako se ponavlja da se obavezno javis. i kontroliraj ga.
    ja se nadam i vibriram da je samo epizoda uzrokovana cudnim vremenom...i situacijom

    :hug:

  37. #187
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    uleti :D

    ivcek, meni je to prvo palo na pamet
    da ti nebi preko reda prije svih nas, a?

    vibr da je ciscenje, a ne nes drugo.


    sto se tlaka tice, mozda je meni tako receno jer sam inace niskotlakasica i cijelu trudnocu imam "normalan" tlak (ok, koji je meni visok).
    betty, mjeri ga tokom dana, pa ako ne padne, idi doktoru. iako se bojim kako ce to zavrsiti :/

  38. #188
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ja bi radije da idemo po redu . I ja sam mislila da je čišćenje ali danas nikakvih znakova nema, bila na vježbama, šetala, sve normalno. Sutra ujutro idem na pregled.

  39. #189
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Ivček prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr. rekla sa se javim odmah ako mi tlak bude preko 135/85. Jesi mjerila poslije ponovno?
    je, kasnije nije išao preko 125/90
    al je baš ružan osjećaj to lupanje srca, točno sam osjetila kako mi je tlak skočio
    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    betty jesmo to nas dvije u isto vrijeme? jos ak nije morsko zacece, ajme...neke zrake su nam prolazile kroz kvart
    nije morsko, kvartovsko je još ako se radilo o jutarnjim satima

    nego, vezano za ovaj tlak, jel ima kakav quick fix za to? ja sam jutros legla i počela čitat neku glupost samo da ne mislim na taj tlak
    i inače sam niskotlakaš pa uopće nemam iskustva i ne znam što činit kad ovako skoči

    ako se bude ponavljalo, javit ću se u bolnicu, ionako mi je dosta trudnoće

  40. #190
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    malo se ubacujem, meni je prije svakog poroda tlak skočio na 160/110. pa su me zadržali u bolnici. prenoćila u bolnici i taj dan rodila

  41. #191
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    je, kasnije nije išao preko 125/90
    al je baš ružan osjećaj to lupanje srca, točno sam osjetila kako mi je tlak skočio

    nije morsko, kvartovsko je :mrgreen još ako se radilo o jutarnjim satima :lol

    nego, vezano za ovaj tlak, jel ima kakav quick fix za to? ja sam jutros legla i počela čitat neku glupost samo da ne mislim na taj tlak
    i inače sam niskotlakaš pa uopće nemam iskustva i ne znam što činit kad ovako skoči

    ako se bude ponavljalo, javit ću se u bolnicu, ionako mi je dosta trudnoće :mrgreen
    ou jea! jutarnje
    ajme majko, riknut cu! zracne linije ima sta...nista prakticki hahahaha

    nego, posto ni ja nemam iskustva s visokim tlakom i to sa srcem me bas znalo prestrasiti, pa sam jos svasta nesto guglala (naravno da bolje da nisam), i onda bi mi se spustio na 125 i to je kao super tlak, pa sam ga ignorirala.
    al sam dobila uputu da ga kontroliram. samo sto ga od zadnjeg puta kada je bio visok ne mogu naci. tlakomjer, jelte

    s druge strane, evo, mozda ti zavrsis ko cvijeta

    btw kakvp je ovo pravilo o 5 smajlica po postu? morala sam brisat bettyne smajlice, a ne volim brisat smajlice : ovdjeidesmajl:
    Posljednje uređivanje od leonisa : 19.04.2012. at 14:25

  42. #192
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    btw kakvp je ovo pravilo o 5 smajlica po postu? morala sam brisat bettyne smajlice, a ne volim brisat smajlice : ovdjeidesmajl:
    to ti je da bi se ograničilo ovo

    :mrgreen

  43. #193
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Da mi je neko pre par meseci rekao da ću pred drugi porođaj biti pod ovolikim stresom, nikad mu ne bih poverovala. Tako reći celu trudnoću sam bila opuštena, u stilu radim sve isto ko prvi put, sve lepo napreduje, sad znam šta me čeka, kako neke stvari pameatnije da izvedem... I onda u 36. nedelji totalni slom. Naime negde u 6. mesecu bebac se okrenuo u položaj zatkom. To me tada nije brinulo računala sam ima vremena okrenuće se. Dogovor sa mojim ginekologom iz doma zdravlja je bio da napravimo kontrolni UZ u 36. ned i ako se ne okrene onda mora da mi piše uput za dalje praćenje trudnoće pri porodilištu. Radila sam vežbe i sve se nadala da će se okrenuti i ništa. Dobijem uput za porodilište i zakazem pregled za juče. U međuvremenu sam potpuno izbezumljena jer postoji realna mogućnost da završim na CR. Toga se užasno plašim. Naime i bolnicu sam izabrala, između ostalog, zbog toga što imaju manji procenat CR. Juče odem na UZ u porodilište i tamo novi šok. Em se beba nije okrenula, em ovaj novi ginekolog sumlja na asimetrični IUGR. Drugim rečima da bebin trbuh nije dovoljnog obima u odnosu na obim glave. Kao trbuh mu je za 36-37ned. ja sam u 37+4, a obim glave je 38-39 ned. Zakazao mi je merenje protoka za sledeći utorak. Najgore mi je što ne mogu da dobijem ni jednu konkretnu informaciju, šta da očekujem, nego je sve videćemo fazon. Toliko me je to šetkanje po lekarima u ove dve nedelje psihički iscrpelo, da nemam želju ne da nešto spremim za bebin dolazak, nego ne mogu ni o imenu da razmišljam. I krivo mi je kad se setim sa kolikim sam užitkom prala i peglala sve stvari za ćerku pred njeno rođenje (a peglanje inače mrzim iz dna duše), a sad nemam živaca ni da gurnem sve u mašinu. Stalno se preispitujem, da nisam nešto ja pokvarila, a šta pila sam kafu u ovoj trudnoći, a u prošloj nisam? Najgore mi pada što mi se čini da ništa ne zavisi od mene, radim i dalje te nesretne vežbe za okretanje bebe čisto da imam utisak da bar nešto pokušavam da promenim. Znam da zvuči glupo, ali imam utisak kao da sam u postporođajnoj depresiji i pre porođaja. Moram ovako, izvinite, da se malo izjadam, jer kad krenem o tome da pričam sa MM i prijateljicama oni su u fazonu, pa nije CR tako strašan. E, pa meni jeste!!! Užasava me pomoisao da će me raseći, i ne mogu vam opisati koliko me nervira kada me pokušavaju ubediti da to nije ništa strašno, kao da mi uskraćuju pravo da se bojim. Ljuta sam ponekad i na doktore i na sebe i na bebu. Sve se nešto nadam da će se stvari okrenuti u poslednjem trenutku i da će sve proteći divno kao i prvi put, ali taj preokret nikako da dođe. Izvinite još jednom, stvarno mi se nakupilo...

  44. #194
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    zato ja ni nemam tlakomjer

    nego, ajmo mi bacit kladionicu koja će prva (i ja volim smajliće )

  45. #195
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    vratila se sa ctg i moram večeras ponovo, grrr
    toliko me izluđuje taj ctg da ne mogu to ni opisati
    ležanje po uru vremena,nije dobro prikopčan pa je skliznuo, pa sam sama vraćala
    u sobi 30 stupnjeva, znoj me oblio
    onda mi je tel. zazvonio triput, inače ga isključim sad zaboravila

    i na kraju šlag na tortu, otkucaji su ubrzani i usrala sam se od panike
    sad samo molim Boga da me ne smjeste večeras u bolnicu

  46. #196
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    IvanaR

  47. #197
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    IvanaR drži se, nadam se da će se brzo okrenuti, a uzv zna i pogriješiti što se tiče mjera, i to ne rijetko...

  48. #198
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ivanaR

    neka si se ti nama izjadala, ali pokušaj se smiriti, mislim da ti to sada najbitnije
    slažem se da je carski zadnji izbor ali ako je neophodan....bitno je da bebica bude ok, jeli tako?
    a koliko ti je još do termina, možda se i okrene, ko zna?

  49. #199
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    nego, svi spominjete ctg a meni je moj gin na otoku dao dvije uputnice za pregled plodne vode i za hitan prijem radi poroda a ctg nije ni spominjao?

  50. #200
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ctg ti je pod pregled

    mene cijelo vece peru laznjaci, al relativno bolni. ujutro su me probudili, pa popodne kad sam zaspala kod mojih i sad u par navrata dok sam spremala po kuci. jos jedan ovakav i majkemi, pocet cu ih mjeriti

    betty kako tlak?

    astral, sretno sutra i javi se! :hug:

    flopica, kak je prosao ctg?

    ivana i nije carski toliko bas los, znas
    Posljednje uređivanje od leonisa : 19.04.2012. at 23:15

Stranica 4 od 16 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •