Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Iskustva: OŠ Oranice vs. Tituš Brezovački

  1. #1
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno Iskustva: OŠ Oranice vs. Tituš Brezovački

    Imam jedan problem/nedoumicu. G1 upisuje prvi razred i kreće najesen u školu. Samo je pitanje koju!

    Naime s balkona vidim OŠ Oranice do koje mi dijete može samo pješke doći po sigurnoj stazi - nema niti jednog jedinog prijelaza ceste. Ali, mi ne pripadamo toj školi nego školi Tituš Brezovački do koje ima fest hodati, (ako tko zna mikrolokaciju - mora proći preko potoka po onom neuređenom dijelu ceste, pa prijeći još 2 križanja na 3 semafora) tj. morali bismo ga mi voziti/dovoziti. Međutim, nešto sam malo gledala, pa se čini da je Tituš puuuuno bolja škola od Oranica: navodno imaju jednosmjenski rad, mali razredi, prvašići fizički izdvojeni od ostalih.

    I sad mi se čini, ako je TB toliko bolja da bi zapravo bila grehota upisivati ga u lošiju školu. Neću uopće u ovom trenutku uzimati u kalkulaciju mlađeg koji bi za 2 godine trebao upisati školu...

    Molim ako ima iskustava vezano za same škole iz prve ruke, ili čisto neko mišljenje, što biste postupile.

  2. #2
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    moje misljenje
    problem sto se tice duzine do skole je mozda u 1. i eventualno 2. razredu
    a kasnije su puno samostalniji i udaljenost im ne predstavlja nikakav problem
    ja bih sigurno izabrala kvalitetniju

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    I mi smo imali sličnu situaciju, s tim da je nama A. Kovačića puno bliža nego Tituš, ali pripadamo Titušu. Ostali smo pri Titušu, zbog istih razloga koje i ti spominješ (i mi se imamo nahodati do škole, 15-20 minuta pješice). Razredi u Titušu ove godine nisu preveliki, poštovali su želje roditelja oko izbora jezika, (engleski ili njemački), škola je jednosmjenska, prvašici i drugašići odvojeni), učiteljicama sam prezadovoljna, a ni ostale mi se ne čine loše. Imaju dosta aktivnosti u školi, poslijepodne organiziran sport (besplatan) za one koji žele ići. Hrana u boravku je također zadovoljavajuća, za užinu uglavnom imaju voće. Ne znam kako je na Oranicama, ali čula sam da su prebukirani, skoro pa rade u tri smjene i da su razredi dosta veliki.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    da naša škola koja se službeno zove Špasnko-Oranice, je već drugu godinu ( a sad u jesen upisuje 6 generaciju) bila prebukirana, razredi su dost veliki kod boravkaša ( oko 28 u nižim razredima), a oni koji su u neboravkašima ima ih 18-24 u razredu. Inače škola sama po sebi nije loša, smjensak s težnjom prema trećoj smjeni, ima sport u dvoranama ko i druge škole isto u smjenama. Ove godine u prvom razredu je bil samo engleski, a za nagodinu ak bu malo više đaka valjda bu i njemački ( on je svake cca 2 godine, moj klinjo je u takvom 4. razredu, a klinka mi kreće najesen u školu).

    Inače zanima me gdi stanuješ jel možda u u onom ogranku Antuna Šoljana kod mosta iza perfektusa?

  5. #5
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    jelena - ja sam u Profectusu.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    perfektus kolko ja znam pripada našoj školi vidi ovo ti si u Pavlinskom putu? http://os-spansko-oranice-zg.skole.h..._podaci_o_koli

  7. #7
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    odvojak pripada Oranicama, a put Titušu provjereno i na stranicama grada Zagreba i u tjaništvu. Zato i velim, tko zna kak će biti dogodine.

    Malo smo razgovarali doma s G1, pa je njemu svjedno hoće li ići u ovu ili onu školu. Rekla sam mu da pita u grupi gdje će druga djeca ići....

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    akbu moral ić u Tituš zgodno ti je preč k nama i proć prek semafora na Batušićevoj i uz nogometno igralište i boćalište u školu

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    a u kojem je vrtiću Sunčani ili Špansko ili Malešnica

  10. #10
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    da, znam za taj put! Ma ionako ću maloga još morati voziti 2 godine na TIK u Sunčanu (i G1 je u Sunčanoj), tak da ću ih razvoziti. To je više meni u glavi neka brija da bi trebao moći sam do škole jer sam i ja išla sama. Ali to su bila valjda neka druga vremena...

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    inače na stranici školejošuvijek piše i odvojak i put, a u zagrebu samo odvojak.
    G1 je na TIK13 ili u 6

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    ove godine će se upisati max 4 nova razreda (koja ne bi trebala imati puno djece po razredu) u Špansko-Oranice jer su dio djece koji je prije pripadao toj školi prebacili na Tituš, tako da ne bude potrebe za trećom smjenom. A škola je odlično opremljena.

  13. #13
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    ma ne čudi me da nisu usklađeni, ali zvala sam tajništvo, tak da je ziher. G1 je na TIK 13 Leptirić, a G2 je na TIK 4 Jagodica. A tvoja cura?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    ona je 6 Zvjezdice

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    Citiraj olana prvotno napisa Vidi poruku
    ove godine će se upisati max 4 nova razreda (koja ne bi trebala imati puno djece po razredu) u Špansko-Oranice jer su dio djece koji je prije pripadao toj školi prebacili na Tituš, tako da ne bude potrebe za trećom smjenom. A škola je odlično opremljena.
    kak znaš kolko je dece, svake godine je drugi broj pred 4 godine je bilo 6 razreda, pa 5, pa 4, pa 5

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Škola ima popis djece koja pripadaju školi Špansko-Oranice i ima ih 74 djeteta, s tim da računaju na prijavu još 15-tak djece iz ulica koje ne spadaju pod tu školu kako bi popunili 4 razreda. Da su odobrili vise razreda moralo bi se ici na trecu smjenu, a to ni roditeljima ni nastavnicima nije bilo prihvatljivo

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    a kakva struktura bi po tebi to bila, samo boravak ili kakva kombinacija,

    Inače u sadašnjem 4 razredu ima 150 klinaca u 6 razreda, a o trećoj smjeni se pričalo kad je moj klinac krenuo u prvi razred

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    koliko razreda će biti boravak ne zna se ni u školi jer to ovisi o broju prijavljenih za boravak. A treće smjene neće biti iako se o tome priča već par godina i zna se da su dvije učiteljice višak od sadasnjih četvrtih razreda.

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    to znam ali koje su učiteljice višak( jel je sad 6 razreda četvrtaša), one iz klasika ili iz boravka,baš me zanima,

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    četvrti razredi ni nemaju boravak, već samo prva dva razreda, tako da ne znam na što misliš...

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    pa u četvrtom su 6 učiteljica , a samo 4 idu dalje. 4 koje su nekad bile u boravkaškom razredu+2 klasične

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    hajde da te pitam imaš prvoškolarca ili si zaposlenik škole?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    nisam zaposlenik škole, ali jesam u kontaktu s ljudima iz škole jer i moje dijete sad treba u prvi razred. A koja učiteljica će otići ide po godinama staža... no, najavili su ove godine i dijeljenje razreda na manji broj učenika i ne mora nužno biti da će te učiteljice ostati bez posla

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    a opet neće bit 6 razreda , znači da bar jedna mora ić ća ili u rezervu.

    A gdi stanuješ, ak se sme znat? dete ide u Sunčanu?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    prvih sigurno neće biti 6 već 4 razreda. Manji broj učenika su rekli imati u već postojećim razredima tako da će napraviti još jedan dodatni razred po generaciji. Da li će uspjeti u tome , ne znam. Trenutno im je želja ići na smanjivanje broja učenika. A ako koja učiteljica bude viška znaju se kriteriji po kojima netko dobiva otkaz ili premještaj. Da, dijete ide u Sunčanu, na Kukuljević i spadamo pod ovu školu

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    mislim da neće ovo ići, jer recimo moj klinac je njemac i ide u 4. razred i u razredu ih je 28, znači nijedno dete iz njegovog razreda nemogu dat nekud, a u ostalim 3 boravkaškim razredima ima po 27 klinaca + 2 klasična razreda po njih 19.
    ispada da u njemačkoj generaciji koja je sad cca svake 2 godine ne bi bilo dodatnog razreda.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    Prosjek po razredu na čitavu školu je 28 učenika po razredu. Neke razrede , tj generacije ce dijeliti, neke neće zavisno o broju učenika. Petim razredima je rećeno da ce ih dijeliti, vjerojatno i druge razrede. Ima dosta djece u školi koja imaju rješenje za neku vrstu prilagodjenog programa i na osnovu njih mogu smanjiti razrede, jer kao što znaš u takvom razredu može biti manje djece....no, kako bilo, do kraja godine će se smislit što će napraviti

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    i jeste li bili na razgovoru u školi,mi jučer zbavili

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    24

    Početno

    jesmo, prije tri tjedna.....ni 15 min nije trajalo

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Olivija, šta ste odlučili? Mi se jako lomimo oko iste stvari. Tituš ima i razred više produženog boravka i jednosmjenski rad. Ali, do Oranica nema svakodnevnog prelaženja ikakvih raskrižja, kao da nam je škola u našem dvorištu... Ako itko ima išta pametno za dodati bila bih zahvalna, jer upisi su ovaj tjedan...

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    fish a, gdi si bila na razgovoru, ne valjda u obje škole.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    Ma ne, u Oranicama. Bili smo se odlučili za oranice a neki dan smo čuli od roditelja iz vrtića da su neki prebacivali školarce iz Oranica u Tituš . U Titušu su nam rekli da za upis samo možemo donijeti papire iz Oranica, da ne treba dodatni razgovor... Ja sam mislila da je Oranice super škola. U svakom slučaju, nije mi svejedno ni taj treći razred dijete da je doma (a u Titušu je još boravak), a kasnije da smo svi više na okupu (imamo još dva kandidata kasnije za školu...)

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    nisam te pitala, jel su kaj na razgovoru komentirali kaj ne pripadaš toj školi?
    gle ni tituš nije na kraju svijeta, a dobro je kaj je jednosmjenska, pa ste opet dost na okupu.

    Mi idemo u oranice, tak i spadamo, baš smo iz kvarta, dete ćes vremenom naučiti sve kaj mu treba. Jsad nisam shvatila ovu rečenicu Oranice su super škola, sve to ovisi od đaka i učitelja,.u svakom žitu ima kukolja. Čujem da u sadašnjem 1. razredu ima dosta hiper dece što s papirima, što bez.

    Ak se odlučite za Tituš, mislim da je najbolje dete uputiti prek onog malog semafora na Batušićevoj, praktički jedan prelazak ceste na sigurnom mjestu.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.05.2012. at 07:01

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    156

    Početno

    A valjda nije toliko puno prvašića ove godine pa ništa posebno, samo nisu rekli da je upis 100% nego najvjerojatnije.

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    a kad ti buju rekli je vjerovatno ili ne, ili ideš odma u Tituš?

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    mi jučer bili na upisu kao na razgovoru ih je bilo cca 100 klinaca, nadam se da svi ne buju baš u našu školu

  37. #37
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Uh, sad tek vidim: odabrali smo Tituš - i mi imamo još jednoga za 2 godine, i nekako smo zapravo sve i odrazgovarali s Gabijem, našlo se još 4 dečkića iz grupe koja će tamo ići, tako da smo ok s odlukom. Samo sam zatražila da ga stvae u razred s bilo kojim od njih.
    Mi smo imali termine 9. psiholog - pisao mališa cca 45 min, a bormeš i ja neki upitnik o djetetu. psihologica je rekla da je sve dobro napravio. A onda 10. logoped, pedagog, učiteljica - to je isto trajalo skoro sat vremena, isto s pohvalom da je baš taman spreman (i dobar, i odgojen :O)
    Onak, kako je sve bilo organizairano čini mi se da ću biti zadovoljna. Nije bilo gužve, sve nam je bilo jasno, roditeljski sastanak je 30.5. uključivo i tema što sve od problema možemo očekivati u prvoj godini.
    Jedan komentar sam čula nekidan,a to je da možda ipak malo previše drilaju djecu, u stilu učenje, učenje i samo učenje. E sad ak je dijete jako vjetropirasto to stvarno može biti problem, ali s druge strane u blagoj školi + nepažljivo dijete - što li će uopće naučiti!? :/

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    mi njemci, ko je u kojem u oranicama

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •