Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 107

Tema: Rižine pahuljice - voće- kako-kada?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno Rižine pahuljice - voće- kako-kada?

    Bok

    jučer smo bili na kontroli kod pedice i rekla je da mogu početi M. davati rižine pahuljice navečer u AD, i po danu oko 10 h da mu počmem sa mrkvom, jabukam i bananama. Da mu pomalo dajem.

    E sada, onaj dio koji je meni nejasan, to ide paralelno? Ili da prvo uvedem te rižine pahuljice, pa nakon par dana voće i povrće po jedno?

    Jer kako sam pročitala uvodi se jadno po jedno, pa neznam vrijedi li to i za r.pahuljice? U konačnici koji je njihov smisao kada se dodaju u mlijeko?

    Thx

  2. #2
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    nikada se dohrana ne počinje u večernjim satima.
    ja npr. nikada ne bi pahuljice davala u boci. boca je zamjena sa sisu onim mamama koje ne doje, a u sisu se ne stavljaju pahuljice.
    odabereš tabelu prehrane i držiš se nje. dobro proučiš sve prije početka, nemoj ići navrat nanos, dohrana je ozbiljna stvar, udaraš temelje djetetovoj prehrani.
    beba ti ima tek 4 mjeseca, zašto žuriti sa dohranom, pogotovo ako dojiš? samo zato što ti je pedica rekla? nauči se filtrirati informacije!
    ako dojiš do 6. mjeseca ti je bebi sika dovoljna.
    ako si na ad nije potrebna dohrana do 6 mjeseca također.

  3. #3
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Paulina mislim da ti najprije sama sa sobom trebaš odlučiti želiš li nastaviti dojiti, pa onda otvarati teme. Ako ćeš početi dohranu s 4 mjesec, onda vezano na temu o noćnom dojenju koju si otvorila, dijetetu navečer daš bočicu i spava do jutra.
    Isto tako i ona tvoja tema s medom. Dijete ništa ne bi trebalo osim majčinog mlijeka prije 6 mjeseci. Ponavljam, odluči se, jer ovako samo gubiš vrijeme nama koji ti svojim odgovorima želimo pomoći.
    Toliko od mene na tvoje teme, ne želim da ispadnem bezobrazna, ali slažem se da trebaš naučiti filtrirati informacije. Nije sve što ti drugi kažu i ispravno.
    Posljednje uređivanje od Rivendell : 07.03.2012. at 14:39

  4. #4
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Paulina mislim da ti najprije sama sa sobom trebaš odlučiti želiš li nastaviti dojiti, pa onda otvarati teme. Ako ćeš početi dohranu s 4 mjesec, onda vezano na temu o noćnom dojenju koju si otvorila, dijetetu navečer daš bočicu i spava do jutra.
    Isto tako i ona tvoja tema s medom. Dijete ništa ne bi trebalo osim majčinog mlijeka prije 6 mjeseci. Ponavljam, odluči se, jer ovako samo gubiš vrijeme nama koji ti svojim odgovorima želimo pomoći.
    Toliko od mene na tvoje teme, ne želim da ispadnem bezobrazna, ali slažem se da trebaš naučiti filtrirati informacije. Nije sve što ti drugi kažu i ispravno.
    Kakve veze ima to hoću dojiti ili ne sa dohranom??? U konačnici ja i sada dajem M. AD prije spavanja i 1 puta u toku dana, mi od prvoga dana nismo isključivo na sisi.
    Kakave veze ima dohrana sa temom o noćnom spavanju ili sa temom o menu i dudi??

    U konačnici zar nemam pravo pitati stvari koje me zanimaju? Šta je tu loše?

    A ako se tvoje vrijeme troši onda nemoj odgovarati niti komentirati. I problem riješen.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kad kreneš uvijek uvodiš jedno po jedno, pa onda kombiniraš s onim što je dijete već probalo, ako bude alergijske reakcije da znaš od čega je
    nemaš razloga žuriti, djetetu je dovoljno samo mlijeko u prvih 6 mjeseci života bez obzira koliko se veliko rodilo i koliko je veliko sa 2,3 ili 4 mjeseca
    treba dozvoliti da se probavni sustav razvije do kraja
    koliko god vjerovala nekome, uvijek treba provjeriti informacije, sva sreća pa imamo način

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    slobodno pitaj, ali potrudi se prije toga pronaći pokoju informaciju: http://www.roda.hr/article/read/dohrana

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ni ja ne znam koja je svrha rižinih pahuljica, te ih stoga nikad nisam koristila u dječjoj prehrani

  8. #8
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ni ja ne znam koja je svrha rižinih pahuljica, te ih stoga nikad nisam koristila u dječjoj prehrani
    ali rižu (smeđu i "mlječnu") da, skuhanu i propasiranu
    nakon bebinih 6 mjeseci

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    kažu da je za tak male bijela kuhana riža

  10. #10
    paulina55 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    79

    Početno

    thx

  11. #11
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    i smeđa može, ali mekše kuhana s kombu algom da bude lakše probavljiva
    meni je super i brzo bila kuhana mlječna Alnatura iz DM-a

  12. #12
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Od kada se može davati smeđa riža,a da je ne kuham sa kombu algom?

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    meni se najbolje kuha obićna bijela r 20 min maximum na najmanjoj vatri, radimo je savki dan ecimo rio-pak isli sličan, jer one vaše mliječne su posve druge vrste riža, tj.slađe riže koje sadrže neku gluteinsku fazu.

  14. #14
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ovo kaže Jadranka Boban Pejić:
    Koje žitarice preporučujete za pripremu žitnih kašica za bebe, odnosno s kojim je žitaricama najbolje započeti dohranu? Izazivaju li neke žitarice alergijske reakcije?
    Za sam početak i prvu kašicu najbolja je smeđa riža (naravno, pasirana), a onda se postepeno ubacuju proso, amarant, kvinoja, zob, ječam i sl. Pšenica i raž se izbjegavaju zbog mogućih alergijskih reakcija.

    a ova knjiga J.Boban Pejić je odlična, ja je ponekad prolistam i podsjetim se kad su cure bolesne (ima i uputa o oblozima i sličnom za uhobolju, temperaturu, grčeve)
    http://www.zdravakrava.hr/clanak/1840/za-bebe-i-djecu

    ja smeđu rižu za cijelu obitelj kuham s kombu algom jer je odlučan izvor minerala (osim ako je nemam u zalihi). ne jedemo je kuhanu, a u rižu često dodam amaranth ili quinou i kuham ih zajednou expres loncu

    inače, kašica od smeđe pasirane riže može stajati u frižideru 3-4 dana i uzima se količinski po potrebi djeteta, na početku sama, pa uz dodatak povrća ili voća
    i sigurno je ukusnija a zdravija 100% od tzv rižinih pahuljica za bebe

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    iz istog razloga ne kuham ni kvinoju, ni amarant,,

  16. #16
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    ovo kaže Jadranka Boban Pejić:
    Koje žitarice preporučujete za pripremu žitnih kašica za bebe, odnosno s kojim je žitaricama najbolje započeti dohranu? Izazivaju li neke žitarice alergijske reakcije?
    Za sam početak i prvu kašicu najbolja je smeđa riža (naravno, pasirana), a onda se postepeno ubacuju proso, amarant, kvinoja, zob, ječam i sl. Pšenica i raž se izbjegavaju zbog mogućih alergijskih reakcija.

    a ova knjiga J.Boban Pejić je odlična, ja je ponekad prolistam i podsjetim se kad su cure bolesne (ima i uputa o oblozima i sličnom za uhobolju, temperaturu, grčeve)
    http://www.zdravakrava.hr/clanak/1840/za-bebe-i-djecu

    ja smeđu rižu za cijelu obitelj kuham s kombu algom jer je odlučan izvor minerala (osim ako je nemam u zalihi). ne jedemo je kuhanu, a u rižu često dodam amaranth ili quinou i kuham ih zajednou expres loncu

    inače, kašica od smeđe pasirane riže može stajati u frižideru 3-4 dana i uzima se količinski po potrebi djeteta, na početku sama, pa uz dodatak povrća ili voća
    i sigurno je ukusnija a zdravija 100% od tzv rižinih pahuljica za bebe
    JBP treba uzeti s laganim odmakom, što se tiče dječje dohrane
    http://forum.roda.hr/threads/57638-p...87#post1997535 i slijedeća stranica

    na početno pitanje, ja osobno ne bih davala ad bez velike potrebe, niti rižine pahuljice (pretpostavljam instant) 4mjesečnom djetetu.

    Ono što bih ja najviše preporučila roditeljima koji razmišljaju o počecima dohrane je čitanje ove teme http://forum.roda.hr/threads/25920-B...ht=led+weaning
    (naravno da ni to ne mora biti sveto pismo, ali je jako zanimljivo za razmišljanje)

    Zatim ovaj tekst http://www.roda.hr/article/read/dohrana

    i
    rodinu tablicu dohrane (ako nije mjenjana u međuvremenu)
    Žitarice
    1. kukuruzna krupica (griz), kukuruzno brašno ili pahuljice, riža, rižine pahuljice, proso (6 mj.)
    2. pšenično brašno ili krupica(griz), ječam, raž, zob (8 mj.)
    3. kruh, dvopek (10 mj.)
    4. tjestenina (11 mj.)
    5. miješane žitarice, dojenački muesli (12 mj.)

    Voće
    1. kruške, jabuke (6 mj.)
    2. banane, marelice, breskve, šljive, trešnje (7 mj.)
    3. agrumi (naranča, grejp, limun) (10 mj.)
    4. koštunjavo voće (orah, lješnjak, badem) – mljeveno, kupine, jagode, borovnice, maline (12 mj.)

    Povrće
    1. mrkva, koraba, tikvice, (6 mj.)
    2. krumpir, cikla, mahune, brokula, buća (8 mj.)
    3. grašak, repa, rajčica, (9 mj.)
    4. kupus, kelj, poriluk (10 mj.)
    5. leća, grah špinat, blitva (12 mj.)

    Meso
    1. bijelo pileće i pureće meso, janjetina
    2. teletina, kunić (7 mj.)
    3. tamno meso peradi (8 mj.)
    4. junetina, govedina (9 mj.)
    5. svinjetina, suhomesnati proizvodi, iznutrice (13 mj.)

    Riba
    1. bijela riba, pastrva (7 mj.)
    2. plava riba (13 mj.)

    Jaja
    1. žumance (10 mj.)
    2. bjelance (13 mj.)

    Mliječni prozvodi
    1. svježi kravlji sir, skuta (11 mj.)
    2. jogurt, kiselo mlijeko (11 mj.)
    3. vrhnje (12 mj.)

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    vidiš a svi pričaju da baš integralne stvari poput smeđe riže nisu za male do 12 mjeseci,ja kad je kuham ( a ne kuham je već 21 mjesec) kuham je kao običnu ali je malo namoćim, glupo mi je dodavati dodatke da bi nekaj bilo ko nešto, a kombu alga nije nimalo iz naših krajeva ,

  18. #18
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    da je to jedino egzotično što konzumirate shvatila bih, ali sigurno nije
    inače se slažem za podneblje i povrće i voće tako biram, ali dobrobiti ovih žitarica su velike, i možda se alergija i razvije zbog krivog početka dohrane. ja sam ovo isprobala s dvoje djece i ispalo je odlično a imam i pozitivne primjere iz okoline

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    inače se slažem za podneblje i povrće i voće tako biram, ali dobrobiti ovih žitarica su velike, i možda se alergija i razvije zbog krivog početka dohrane. ja sam ovo isprobala s dvoje djece i ispalo je odlično a imam i pozitivne primjere iz okoline
    moja su deca koja su alergičari alergičari od početka ,a one od dohrane, i svi su bili ili još jesu na cici

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    banana pogotovo nije niz naših krajeva a velika većina je uvodi među prvim namirnicama...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja baš djeci dajem i amarant i smeđu rižu i proso, kus kus, bulgur i svakakve neke žitarice koje nađem baš zato da ne budu ograničeni kao ja cijeli život na doslovno par namirnica
    imam sreće, pa vole sve jesti - dok ide ide
    kad ne budu više htjeli ( iako ću im ja takve stvari uvijek nuditi ) neću žaliti jer sam barem probala stvoriti neke temelje i upoznati ih sa puno toga
    i da shvate da prehranu ne čini samo kruh i neki namaz, odnosno meso i krumpir

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ja baš djeci dajem i amarant i smeđu rižu i proso, kus kus, bulgur i svakakve neke žitarice koje nađem baš zato da ne budu ograničeni kao ja cijeli život na doslovno par namirnica
    imam sreće, pa vole sve jesti - dok ide ide
    kad ne budu više htjeli ( iako ću im ja takve stvari uvijek nuditi ) neću žaliti jer sam barem probala stvoriti neke temelje i upoznati ih sa puno toga
    i da shvate da prehranu ne čini samo kruh i neki namaz, odnosno meso i krumpir
    na većini tih namirnica piše da imaju u sebi tragove orašastog voća, mlijeka, glutena ili slično, što uprehrani mojih klinaca ne smije bit nikako, a mali je alergičan i na krumpir

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam dala rizine pahuljice ali na vodi i u to naribala jabuke. Nemam namjeru uvodit AD ni za kasice. Dala sam ih najvise iz razloga sto nije htio proso ni tikvice a i kruske mu nisu bile nesto super pa nam se dohrana svodila na jabuke. Ustvari sam dala rizine i kukuruzne, neki mix takav ima za kupit. To je probao sa skoro 7 mj, par puta, bilo mu je fino ali cim je prihvatio proso, mrkvu i bananu prestala sam mu to davat.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    žao mi je što ste toliko alergični, vjerujem da nije nimalo lako

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i naravno da se tu onda priča mijenja, ne bi ni ja mogla davati to što im dajem da je situacija slična tvojoj
    ali kad alergija nije prisutna ne vidim razloga ne ponuditi djeci nešto što može biti itekako korisno

  26. #26
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    i naravno da se tu onda priča mijenja, ne bi ni ja mogla davati to što im dajem da je situacija slična tvojoj
    ali kad alergija nije prisutna ne vidim razloga ne ponuditi djeci nešto što može biti itekako korisno
    x
    moje se danas natukle amarantha i ribane bio bio jabuke

  27. #27
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    x
    moje se danas natukle amarantha i ribane bio bio jabuke
    jesi li tu jabuku kupila bas u bio i bio?
    meni su one iznenadjujuce dugo ostale ko jucer kupljene....kupila ih 5 kom za pocetak dohrane i kako je islo polako potrajale su mi preko 15dn....i one i dalje ko nove...
    pa zar se nisu trebale smezurat da nisu nicim tretirane???drzala sam ih u spajzi na hladnom ali opet....

    i da,doslovno kako udje tako izadje,jutros sam komade blive brisala sa guze....

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    jesi li tu jabuku kupila bas u bio i bio?
    meni su one iznenadjujuce dugo ostale ko jucer kupljene....kupila ih 5 kom za pocetak dohrane i kako je islo polako potrajale su mi preko 15dn....i one i dalje ko nove...
    pa zar se nisu trebale smezurat da nisu nicim tretirane???drzala sam ih u spajzi na hladnom ali opet....

    i da,doslovno kako udje tako izadje,jutros sam komade blive brisala sa guze....
    ove jabuke sad u bio-bio nisu naše kaj ne?

    a jabuke se strarno jako lijepo drže u hladnom.

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    i naravno da se tu onda priča mijenja, ne bi ni ja mogla davati to što im dajem da je situacija slična tvojoj
    ali kad alergija nije prisutna ne vidim razloga ne ponuditi djeci nešto što može biti itekako korisno
    moje prvo dete nije alergičar, ali ja sam kuhala stvari za nas koje dete smije, znači dete je uvijek dio obiteljskog stola, mislim da je bedasto kuhat neštio samo za dete, to nikad nisam radila. A većima uvijek možeš skuhati još nešto u to, ili dat sa strane.Ja inače uvijek kuham isto, a onima koji smiju nešto jest više dobit će sa strane isto. Djete tako stvara osjećaj da je dio obitelji, a ne gleda kak tata samo rerže i maže kruh i slaže salame.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moje prvo dete nije alergičar, ali ja sam kuhala stvari za nas koje dete smije, znači dete je uvijek dio obiteljskog stola, mislim da je bedasto kuhat neštio samo za dete, to nikad nisam radila. A većima uvijek možeš skuhati još nešto u to, ili dat sa strane.Ja inače uvijek kuham isto, a onima koji smiju nešto jest više dobit će sa strane isto. Djete tako stvara osjećaj da je dio obitelji, a ne gleda kak tata samo rerže i maže kruh i slaže salame.
    nije ni kod nas drugačije bez obzira na vrste namirnica, ja jedem zajedno sa njima sve
    tata je malo veći problem, ali njega i tako nema do večere, a onda nešto kombiniramo za njega, pa opet nije problem
    a sa druge strane, ne moraju probati jesti sve što vide
    neka hrana je za njih, druga nije i ne dramimo oko toga, za sad oni to tako prihvaćaju jer smo tako od starta
    kao što znaju da mama pije kavu, nosi šalicu po kući, ali oni je ne piju i to je okej, tako su se navikli
    to što viču njam njam na sve, ah, viču i na kamen, pa im ga ne dam jesti

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    super, a vidjet ćeš sutra pelenu, prepuna malih mrvica koje jedva pokupiš jer se zakelje za kožu, kako uđe, tako izađe, samo još obogaćeno

  32. #32

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    super, a vidjet ćeš sutra pelenu, prepuna malih mrvica koje jedva pokupiš jer se zakelje za kožu, kako uđe, tako izađe, samo još obogaćeno
    a joj tako mi to ide na živce, skoro sam odustala od amaranta zbog toga (iako sam znala da to ide tako)...i to mi je malo čudno, što točno od njega ostane u organizmu (ne zezam,pitam, jer stvarno ne znam )

    i kad već govorimo o kakanju, sorry na OT je li ok recimo da u kakici popodne odmah bude amaranth od tog jutra, ili blitva od ručka, predvečer, navečer u kakici.... pa ako netko zna

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    a joj tako mi to ide na živce, skoro sam odustala od amaranta zbog toga (iako sam znala da to ide tako)...i to mi je malo čudno, što točno od njega ostane u organizmu (ne zezam,pitam, jer stvarno ne znam )

    i kad već govorimo o kakanju, sorry na OT je li ok recimo da u kakici popodne odmah bude amaranth od tog jutra, ili blitva od ručka, predvečer, navečer u kakici.... pa ako netko zna
    a valjda nekome probava radi brže nekome sporije
    moji su ujutro redovito nakrcani onime od prethodnog dana
    žao mi samo što vidim hrpetinu suhih brusnica npr. koje su skupe ko vrag jer uzimam bio, a pola ih samo proputuje,al šta ćeš, ja samo vičem polako, polako, žvaći,vidi kako su fine
    dajem ih u pahuljicama, pa valjda im svaka ne dođe do zuba
    trebala bi probati onako jednu po jednu same dati, pa će morat žvakat

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    jabuke se dugo dobro drže, pogotovo na hladnom

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    paulina, s obzirom na teme i pitanja koja postavljaš,. čini se da si prilično zbunjena mnoštvom informacija.
    kako je netko gore i rekao, moraš odlučćiti kome ćeš vjerovati: susjedi koja savjetuje med (četveromjesečnom djetetu?!), pedijatrici koja savjetuje dohranu koju započinje bananama (četveromjesečnom djetetu?!) ili nama ovdje.

    osobno stojim iza tvrdnje da ti i susjedai pedijatrica u ovome slučaju jako jako loše savjetuju.
    ne znam govoriš li engleski, ali pronađi što kaže Svjetska zdravtvena organozacija o počecima dohrane (complement food), oni su relevantni svima, a posebno pedijatrici.

    prekjučer sam bila na jednom sastanku gdje se govorilo o kongresu o dohrani koji je prije desetak dana održan u Parizu.
    tamo su bili svi svjetki poznati pedijatri, uključujući i našega profesora Grgurića.
    pa ako oni kažu NE počinjati s dohranom prije navršenih 6 mjeseci, i ako čak i ja dođem to takve informacije... pitam se zašto se ta tvoja pedijatrica malo ne raspita.
    pa to joj je struka

  36. #36
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Malo cu otic off. ZO koliko znam, ne preporuca se davanje suhih brusnica djeci a cak ni odraslima, njih bi trebalo prvo dooobro namocit u vodu pa tek onda konzumirat jer inace izvlace vodu iz tijela.

  37. #37
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Malo cu otic off. ZO koliko znam, ne preporuca se davanje suhih brusnica djeci a cak ni odraslima, njih bi trebalo prvo dooobro namocit u vodu pa tek onda konzumirat jer inace izvlace vodu iz tijela.
    Stvarno? Prvi put čujem za to. Stariji ih ne voli, a manji nije ni počeo s dohranom, al ih ja zato tamanim.

  38. #38
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno? Prvi put čujem za to. Stariji ih ne voli, a manji nije ni počeo s dohranom, al ih ja zato tamanim.
    Da se nadovežem na ovo; znam da brusnice djeluju kao diuretik, al prvi put čujem da ih treba namočiti prije jela. Pa popiješ vodu, ne?

  39. #39
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Da se nadovežem na ovo; znam da brusnice djeluju kao diuretik, al prvi put čujem da ih treba namočiti prije jela. Pa popiješ vodu, ne?
    Pa eto, tako su meni rekli i to vise njih jer sam i ja svojevremeno voljela umjesto kokica uz film napravit si mix od suhog i orasastog voca. Konkretan savjet sam dobila samo za brusnice, nemam pojma dal se odnosi i na ostalo.

  40. #40
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ZO, koliko su ti stara djeca sada?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ZO, koliko su ti stara djeca sada?
    ajme što ste me prestrašile, dvije godine imaju za koji dan

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ajme što ste me prestrašile, dvije godine imaju za koji dan
    ma je zbog šećera pitam
    znam da su brusnice diuretik, ali ne bi me to nešto posebno sekiralo
    više šećer

    (i moja djeca jedu od godine i pol)
    Posljednje uređivanje od apricot : 09.03.2012. at 12:29

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ako ovo stoji kaj je sa drugim suhim voćem ili su u pitanju samo brusnice?

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    pavaljda im je to svrha , ak se zna za kaj su najbolje, znači umjerenost u jelu i pilu

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    aj dobro onda, ma to pojedu ujutro sa pahuljicama i jogurtom, grožđice, brusnice, suhe šljive ili tako nešto, nije da to jedu ko kokice ( mislim, kokice ne jedu )

  46. #46
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    da, bio bio jabuke, koliko sam skuzila sa eko imanja jug

    paulina nemaš se šta ljutiti na primjedbe, takav dojam se stiče čitajući tvoje postove.
    imaš dva mjeseca fore da se pripremiš za dohranu, iščitaš tekstove sa rode, sa mama i beba npr gdje ima divan pdf o dohrani, da odabereš tablicu dohrane kojom ćeš se voditi..
    dohrana nije ni igra ni nasumično trpanje hrane u bebina usta.
    mi se uglavnom vodimo ovom tablicom http://www.hugpd.hr/aktualno/drugi-m...enceta-tablica
    pročitaj za uvod ovaj tekst
    http://www.hugpd.hr/aktualno/drugi-m...hrana-dojeneta

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Sada ste i mene uplasile za brusnice. Nisam ih davala bebi ali velika ih obozava i to nam je glavna zdrava poslastica. Moram sada malo detaljnije prouciti jesu li zaista opasne.

  48. #48
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    vidim da su uzele našu tablicu

    uletjela mi pomikaki, mislila sam HUGPD
    Posljednje uređivanje od apricot : 09.03.2012. at 15:58

  49. #49
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a zasto su u tablici rizine pahuljice a svi drvljem i kamenjem po njima?
    mozda je poanta koje,tipa ne one namjenske za bebu (od proizvodjaca krsitelja koda) koje mozda imaju neke dodatke nego neke vulgaris?

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma nije drvljam i kamenjem
    nego je paulininom djetetu od 4 mjeseca, to puno prerano.

    a ako misliš općenito... zašto kupovati pahuljice, ako se može skuhati riža?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •