Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: princip izbora razrednika u petom razredu

  1. #1
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno princip izbora razrednika u petom razredu

    kako to funkcionira u praksi? može li se utjecati na izbor? imaju li roditelji pravo pobuniti se ili je to nametnuto i imamo bit kuš?

    naime, slijedeće godine nas čeka 5. razred i mene, a i većinu drugih roditelja jako muči taj odabir razrednika. inform,acija koju smo dobili iz provjerenih i upučenih izvora je da će oni za razrednicu dobiti profesoricu njemačkog, budući ona ispraća osmaše ove godine, a njemački razred ide njoj. barem zadnjih nekoliko generacija.
    razlog iz kojeg nismo baš sretni takvim razvojem situacije, osim što smatram da apsolutno nikakve koristi od tih njenih predmeta (predaje NJJ i EJ) jer nisu obradili ništa i naučili ništa (moj odlikaš koji iz oba jezika ima sve do zadnje petice svojom razinom znanja ne bi imao 2 u nekom ozbiljnijem programu, a tako ni ostatak razreda), nje vrlo često - nema na dulje razdoblje.

    razlozi njezinog odsutstva me ne zanimaju i ne tiču me se, ali ne želim da ovom šarolikom društvu većinom muškog razreda u predpubertetu i pubertetu razrednik i odgovorna osoba bude netko tko nije tu i nije u mogućnosti pratiti što se s njima zbiva (što god mi mislili o tome, u dio koji se tiče škole i oko nje, profesori/razrednici imaju ipak bolji uvid od roditelja). kako uopće očekivati neku suradnju na relaciji roditelj-škola u takvom slučaju?

    stanje je trenutno takvo da 4 osma razreda odlaze, dva peta dolaze. dodjeljuje li se razredništvo po defaultu tim profesorima koji ispraćaju generaciju ili bilo kojem? po kojim kriterijima? hvala na odgovorima

  2. #2
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Vjeruj mi, svi bi nastavnici rado odbili razredništvo-da mogu. Najčešće ne mogu jer im nedostaje sati za normu, i to je u mojim školama uglavnom slučaj s jezičarima. Ako ta nastavnica jedina predaje njemački i još joj treba razredništvo za popuniti satnicu bojim se da je to ono što vas čeka.

  3. #3
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nije jedina, ima još jedna koja predaje samo NJ i jedna koja predaje E, one navodno imalu pune satnice ( ili je satničar u našoj školi malčice čudnog principa). od razredni8ka 8 razreda o.g. su profesori NJJ, fizike, glazbenog i vjeronauka - sve predmeti sa malom satnicom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi, svi bi nastavnici rado odbili razredništvo-da mogu. Najčešće ne mogu jer im nedostaje sati za normu, i to je u mojim školama uglavnom slučaj s jezičarima. Ako ta nastavnica jedina predaje njemački i još joj treba razredništvo za popuniti satnicu bojim se da je to ono što vas čeka.
    razredništvo se najčešće bira upravo na ovakav način.
    pazi se da ga dobiju nastavnici kojima bi ono popunilo normu.

    ja u mojoj školi predajem također dva jezika. razrednik nisam već dugo. i ne mogu reći da sam nesretna zbog toga.

    naravno da druga kolegica može imati puno normu, možda radi na dvije škole. u nas je to jako čest slučaj (naročito fizika i kemija).

    kod nas se pazi i na još jednu stvar, a to je da je razrednik često u školi i u razredu (glazbeni-1 sat tjedno, kolegica radi na dvije škole-gotovo nikada razrednik).

    probajte kao roditelji izraziti svoje želje, ali ne s ovim argumentima kako nema koristi "od tih njezinih predmeta".

  5. #5
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj maggie34 prvotno napisa Vidi poruku
    razredništvo se najčešće bira upravo na ovakav način.
    pazi se da ga dobiju nastavnici kojima bi ono popunilo normu.

    ja u mojoj školi predajem također dva jezika. razrednik nisam već dugo. i ne mogu reći da sam nesretna zbog toga.

    naravno da druga kolegica može imati puno normu, možda radi na dvije škole. u nas je to jako čest slučaj (naročito fizika i kemija).

    kod nas se pazi i na još jednu stvar, a to je da je razrednik često u školi i u razredu (glazbeni-1 sat tjedno, kolegica radi na dvije škole-gotovo nikada razrednik).

    probajte kao roditelji izraziti svoje želje, ali ne s ovim argumentima kako nema koristi "od tih njezinih predmeta".
    Pa ni nije mi to argument, to je ono sto ja vidim kao rezultat njenog rada. Kritiziram nju, ne tebe ni struku i nema potrebe da budes pogodjena.

    Argument sam napisala - nje vrlo cesto nema dulje vremena. U prvom polugodistu ove godine nije je bilo dva mjeseca u komadu. Tako ne moze biti kvalitetan profesor, a kamoli razrednik.

  6. #6
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Čuj, maggie ti u stvari dobro govori. Nije vrijeme da sad potežete kvalitetu njenog rada, trebali ste to napraviti prije.

    Ne ulazim u to kakva je dotična nastavnica, ali smeta me što vidim da se nastavnici ne smiju razboljeti, odmah ih se proglašava nekvalitetnima. Može se biti dobar profesor i razrednik čak i ako te nema dva mjeseca.

  7. #7
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Zasto ovakve teme uvijek zavrse tako da prosvjetari brane svoje kolege? Ja uopce .ne selim pric!ti o njoj kao profesoru niti debatirati o kvaliteti njezinih predavanja. Ovo je tema o izboru razrednika i sanimalo me sto i kako mozemo naprqviti da nasa djeca ne izvuku deblji kraj. Ne mislim da se moze biti dobar razrednik ako te nema par mjeseci jer tvoja svrha nije da dijelis.mjere i pohvale na vijecu na kraju godine, nego da 4 godine budes netko tko se za tu djecu zauzima, bori se za svoj razred, pomaze im i da , na kraju krajeva, bude osobq koja je roditeljima prva spona u suradnji sa skolom (koju svi profesori ocekuju, ma sta o tome rekli). Ako si doma, nista od ovog nije izvedivo. Zato,pliz, ako necemo kpnkretno o onome sto me zanima, admin nek brise temu jer ja za ovo u sto ce se pretvoriti nemam ni volje ni vremena. Oprostite na greskama, tipkam s moba, nisam naviknuta.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto ovakve teme uvijek zavrse tako da prosvjetari brane svoje kolege? Ja uopce .ne selim pric!ti o njoj kao profesoru niti debatirati o kvaliteti njezinih predavanja. Ovo je tema o izboru razrednika i sanimalo me sto i kako mozemo naprqviti da nasa djeca ne izvuku deblji kraj. Ne mislim da se moze biti dobar razrednik ako te nema par mjeseci jer tvoja svrha nije da dijelis.mjere i pohvale na vijecu na kraju godine, nego da 4 godine budes netko tko se za tu djecu zauzima, bori se za svoj razred, pomaze im i da , na kraju krajeva, bude osobq koja je roditeljima prva spona u suradnji sa skolom (koju svi profesori ocekuju, ma sta o tome rekli). Ako si doma, nista od ovog nije izvedivo. Zato,pliz, ako necemo kpnkretno o onome sto me zanima, admin nek brise temu jer ja za ovo u sto ce se pretvoriti nemam ni volje ni vremena. Oprostite na greskama, tipkam s moba, nisam naviknuta.
    Prosvjetari brane svoje kolege zato što roditelji nemaju pravo dodjeljivati zaduženja učiteljima odnosno birati razrednika u 5. razredu. To je posao ravnatelja, tajnika i (ponegdje) stručne službe škole. Tvoje pitanje se može pročitati kao provokacija odnosno zadiranje u tuđe kompetencije i odgovornost rada (i još jedan dokaz da si roditelji dozvoljavaju svašta u odnosu na škole).

    Inače učiteljima koji nisu u stanju biti razrednici po defaultu se razredništvo niti ne dodjeljuje jer to nije u interesu škole niti samog ravnatelja (s takvim razrednikom multipliciraju se problemi i dodatni poslovi....).

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    babyboys, ima neka mala mogućnost djelovanja, a to je Vijeće roditelja.

    U njemu sjedi osoba koja je delegat u Školskom odboru. To ti je (osim ravnatelja i stručne službe) jedina nada. Vijeće roditelja služi za mlaćenje prazne slame, ali Školski odbor je tijelo koje može donositi odluke. U razredu tvog djeteta je osoba koja je predstavnik u Vijeću roditelja. AKo ide na sastanke, zna tko je u ŠO. Osim toga, u tajništvu možeš dobiti te podatke. Nije bogznakaj, ali je legalan način da se roditeljski glas čuje. Imaš i Učiteljsko vijeće, ali roditelj će teško do toga doći - moraš imati nekoga "iznutra" tko ti je od povjerenja (npr. učiteljica).

    Inače, izbor razrednika često ide po inerciji, ali ne uvijek i ne nužno. Probaj naći istomišljenike među roditeljima i zatalasajte malo.

    @no@ - sorry, ovaj put se ne mogu složiti s tobom da roditelji nemaju pravo dijeliti radne zadatke osoblju škole. Roditelji i te kako mogu biti konstruktivni kritičari nekih propusta koje primijete (ne na prvu loptu nego nakon duljeg uzrujavanja) i trebaju biti advokati svoje djece, pogotovo ako imaju loše iskustvo koje traje više godina (voljela bih da me to mimoišlo, ali nažalost nije).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.06.2012. at 08:06

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    @no@ - sorry, ovaj put se ne mogu složiti s tobom da roditelji nemaju pravo dijeliti radne zadatke osoblju škole. Roditelji i te kako mogu biti konstruktivni kritičari nekih propusta koje primijete (ne na prvu loptu nego nakon duljeg uzrujavanja) i trebaju biti advokati svoje djece, pogotovo ako imaju loše iskustvo koje traje više godina (voljela bih da me to mimoišlo, ali nažalost nije).
    peterlin, roditelji imaju pravo reći povratnu informaciju o radu nekog učitelja - kritizirati i hvaliti. Međutim, nemaju pravo djeliti radne zadatke jer to nije njihov posao.
    Napraviti zaduženja nije jednostavno iako se tako čini. Sama sam imala priliku - činilo se da sam složila idealnu križaljku s obzirom na potrebe djece, strukturu razreda s jedne strane i osobnosti, afinitete i mogućnosti učitelja s druge. Međutim tajnica je puno toga izkrižala jer ne može pravno proći.......
    Ovakvo zadiranje kakvo babyboys ima na umu u unutrašnju organizaciju neke ustanove je nazamislivo u drugim strukama - probajte otići u Klaićevu ili bolnicu Srebrnjak i ravnateljima napisati raspored zaduženja liječnika jer je to u najboljem interesu vašeg djeteta. Bi li išlo?
    Peterlin dijele li na tvom poslu korisnici zaduženja zaposlenicima?

    Što se tiče tvog prijedloga za djelovanje preko Vijeća roditelja, odnosno Školskog odbora moguće je i jedini je legitiman i primjeren način za eventualnu intervenciju. No iz iskustva znam da ne znači da je najbolje rješnje. Ljudi iznutra kojima je to i posao imaju cjelovitiju sliku.

  11. #11
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    peterlin, hvala.
    skuplja se kriticna masa, zatalasat cemo, pa sta bude, barem cemo znat da smo probali.

    no@, ja sam ovu skolu svom djetetu odabrala, nisam ga jednostavno upisala u kvartovsku, jer sam zeljela najbolje za njega. i sada opet zelim najbolje. Imam pravo na to, kao i na kritiku profesora, doktora, tete u vrticu, prodavacice u ducanu, politicara na vlasti... qko mislim da moze i treba bolje. A u ovom slucaju mislim da treba i moze. a iz tvog posta ispada da su profesori svete krave i da po pitanju jedne od najbitnijih stvari u zivotu djeteta , skole, imam bit kus i pokorit se visoj sili. e pa necu.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, roditelji imaju pravo reći povratnu informaciju o radu nekog učitelja - kritizirati i hvaliti. Međutim, nemaju pravo djeliti radne zadatke jer to nije njihov posao.
    Napraviti zaduženja nije jednostavno iako se tako čini. Sama sam imala priliku - činilo se da sam složila idealnu križaljku s obzirom na potrebe djece, strukturu razreda s jedne strane i osobnosti, afinitete i mogućnosti učitelja s druge. Međutim tajnica je puno toga izkrižala jer ne može pravno proći.......
    Ovakvo zadiranje kakvo babyboys ima na umu u unutrašnju organizaciju neke ustanove je nazamislivo u drugim strukama - probajte otići u Klaićevu ili bolnicu Srebrnjak i ravnateljima napisati raspored zaduženja liječnika jer je to u najboljem interesu vašeg djeteta. Bi li išlo?
    Peterlin dijele li na tvom poslu korisnici zaduženja zaposlenicima?

    Što se tiče tvog prijedloga za djelovanje preko Vijeća roditelja, odnosno Školskog odbora moguće je i jedini je legitiman i primjeren način za eventualnu intervenciju. No iz iskustva znam da ne znači da je najbolje rješnje. Ljudi iznutra kojima je to i posao imaju cjelovitiju sliku.
    no@, mislim da bi se ti jako iznenadila koliko su druge struke usmjerene na to da zadovolje zahtjeve korisnika (kupaca, klijenata i slično). Po tome, školski sustav kakav imamo je pravi mastodont. Znam da to nije tvoja krivnja, ali vjerojatno bi i vama "iznutra" bilo lakše da se sustav bolje prilagodi potrebama učenika koje se mijenjaju, a sustav je isti kakav je bio prije 100 godina.

  13. #13
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    sad vidim tvoj post. ja ne planiram dizat bunu i doc s vilama, nego sam lijepo pitala koje su nam mogucnosti . mi zelimo iznijet misljenje i svoje argumente, jer zelimo najbolje svojoj djeci, a ne doc i rec da hocemo za razrednika profesora peru i nikog drugog. nisam prosvjetar, ne znam kako funkcionira unutarnji ustroj i zato sam pitala. nikog nisam napala, a ti me, noa, proglasimaltene militantnom majkom koja bi uvodia svoja pravila.

    rekla sam, o radu doticne profesorice ne bih, to nije tema.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    no@, ja sam ovu skolu svom djetetu odabrala, nisam ga jednostavno upisala u kvartovsku, jer sam zeljela najbolje za njega. i sada opet zelim najbolje. Imam pravo na to, kao i na kritiku profesora, doktora, tete u vrticu, prodavacice u ducanu, politicara na vlasti... qko mislim da moze i treba bolje. A u ovom slucaju mislim da treba i moze. a iz tvog posta ispada da su profesori svete krave i da po pitanju jedne od najbitnijih stvari u zivotu djeteta , skole, imam bit kus i pokorit se visoj sili. e pa necu.
    babyboys, stavljaš mi u usta riječi i stavove koje nisam nigdje napisala niti ih zastupam. Baš suprotno. Škola mora surađivati s roditeljima, osluškivati i uvažavati roditeljske sugestije i povratne informacije. Ali roditelji ne smiju preuzeti kormilo upravljanja škole jer to nije njihov posao, odgovornost niti to znaju. A nažalost često se događa da škole podilaze roditeljskim zahtjevima protivno svakoj profesionalnoj logici. I onda se u javnosti pa i na ovom forumu krene lamentirati zašto se škole ne postavljaju odlučnije i asertivnije u nekim problemima......
    Svatko želi svom djetetu najbolje. Ali mi ne možemo znati unaprijed što je za nekoga najbolje i što će optimalno djelovati na nečiji razvoj.
    Pokušaj poravnavanja svih krivina i nepravilnosti na životnom putu djece jedna je od iracionalnih ideja kulture hiperroditeljstva.
    Ništa nije savršeno i život sam nije savršen. Škola je priprema za život u takvom nesavršenom svijetu. Stoga mislim da je iracionalan poriv uprezati sve sile u pokušaje da se stvori "savršeno" okruženje za naše dijete.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    no@, mislim da bi se ti jako iznenadila koliko su druge struke usmjerene na to da zadovolje zahtjeve korisnika (kupaca, klijenata i slično). Po tome, školski sustav kakav imamo je pravi mastodont. Znam da to nije tvoja krivnja, ali vjerojatno bi i vama "iznutra" bilo lakše da se sustav bolje prilagodi potrebama učenika koje se mijenjaju, a sustav je isti kakav je bio prije 100 godina.
    Slažem se s tobom. Čak mislim da bi za mnoge ravnatelje i zaposlenike u školama bilo motivirajuće kada bi svoj posao gledali tržišno.
    (Prestati razmišljati: svejedno kako radim i kakve rezultate postižem, netko po službenoj dužnosti MORA popuniti moju satnicu).

  16. #16
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nije mi bila namjera napasti te. Ne planiram ja ravnati sve krivine u njegovom zivotu, nitu to radim, dapace, s puno tog se on bakce sam jer smatram da tako mora biti i da sam treba voditi
    neke bitke, ali ova zena im predaje 4 godine, vidim kako to izgleda i nisam zadovoljna, a nisam jedina. I zato b8smo da se nase misljenje uvazi ili barem cuje.

  17. #17
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    babyb, naravno da ćeš se ti i ostali roditelji zauzet za interese svoje djece, i da ćete probati naći drugu opciju razredništva. Nitko ovdje ne govori da bi se trebali pokriti ušima, a bome nitko nije ni na jurišanje vilama promislio
    I sigurno da bi škola trebala biti u potpunosti senzibilizirana za potrebe djece, ali daleko smo još od toga. U tom smjeru može se ići jedino u suradnji s roditeljima, slažem se s Peterlin.

    Ali pliiiiz, nemoj generalizirati, i tvrditi da nijedan nastavnik nije i ne može biti dobar ako je 2 mjeseca na bolovanju. Neki nije. Neki je. Ispada da se prosvjetari ne smiju razboljeti jer inače ne obavljaju kvalitetno svoj posao.

    I nemojte me krivo razumjeti, ja ne branim struku, dapače, jako sam oštar kritičar-insajder. Branim samo one dobre koji su fasovali radi ovih neradnika.

  18. #18
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ...ali ova zena im predaje 4 godine, vidim kako to izgleda i nisam zadovoljna, a nisam jedina. I zato b8smo da se nase misljenje uvazi ili barem cuje.
    Ovo je jako nesretna kombinacija, kad netko tko nije za rad s klincima zasjedne i ne mrda. Ne može dobiti otkaz (ako je na neodređeno), nema ga se gdje preraspodijeliti, a generacije se nižu. Na žalost, ima dosta takvih.
    Jeste li pokušavali što napraviti kroz ove 4 godine u smislu poboljšanja? Mišljenje djece i roditelja itekako bi se trebalo uvažavati.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Evo samo da još dodam malo iskustva (imam petaša i jako friško iskustvo): ni najbolji razrednik ne može sve znati, sve riješiti ni roditelja spasiti predmetnih informacija

    U sustavu predmetne nastave razrednik jednostavno ne može imati uvid u zbivanja na svim satovima jer naprosto fizički nije stalno u učionici. To je bitno drugačije od sustava razredne nastave gdje je učiteljica uglavnom tamo, osim na izbornim predmetima.

    Razrednik je važan i može dati kojekakve informacije o ocjenama, često i zna od kolega jer ih vidi svaki dan, ali moje je iskustvo takvo da su predmetne informacije iz nekih predmeta neizbježne. Mislim, ja sam hodočastila na predmetne informacije čak i ranije (jezici, vjeronauk), više na inzistiranje svoje djece nego od stvarne potrebe, ali u petom razredu roditelj pomalo gubi sliku cjeline kroz naočale učiteljice kao u prva četiri razreda (bar je moje iskustvo takvo). Srećom, škola ne ostavlja roditelje vani, postoji mogućnost susreta sa svakim profesorom i to treba iskoristiti ako očekujemo probleme (npr. ako nešto djetetu slabije ide) ili čim se problemi pojave, ako ih nismo očekivali. S druge strane, i djeca su nam veća i odgovornija, pa tu treba naći pravu mjeru "puhanja za vrat" i puštanja na miru.

    Iz ovoga što babyboys piše vidim potrebu da se neki problemi spriječe prije nego su se uopće pojavili. To debelo razumijem. To se dogodi kad imaš određeno iskustvo. S druge strane, i no@ je u pravu - ne možemo sve znati ni predvidjeti (a to vrijedi za sve umočene - i djecu i nas i osoblje škole). Nema veze... Neke stvari riješit će se same od sebe. Neke ni najbolji razrednik ne može riješiti nego je potrebna šira mreža suradnje sa drugim roditeljima i školom. Kako god bilo, svoje mišljenje o školi stječemo s iskustvom (prvo vlastitim, pa iskustvom djece, pa iskustvom roditelja djece). Peti razred je prekretnica. Ja sam kod starijeg sina odahnula jer se vrlo brzo pokazalo da sve štima. Iako sam čula kojekakve pripovijesti, pokazalo se da je razrednik odličan, a opet povremeno zavirim u školu (da me vide u školi i da moja djeca znaju da sam bila i da ću opet ići). To je priča koja traje, vjerojatno do mature, ali to mi je još na dugačkom štapu !

  20. #20
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim da se moze biti dobar razrednik ako te nema par mjeseci jer tvoja svrha nije da dijelis.mjere i pohvale na vijecu na kraju godine, nego da 4 godine budes netko tko se za tu djecu zauzima, bori se za svoj razred, pomaze im i da , na kraju krajeva, bude osobq koja je roditeljima prva spona u suradnji sa skolom (koju svi profesori ocekuju, ma sta o tome rekli). Ako si doma, nista od ovog nije izvedivo. Zato,pliz, ako necemo kpnkretno o onome sto me zanima, admin nek brise temu jer ja za ovo u sto ce se pretvoriti nemam ni volje ni vremena. Oprostite na greskama, tipkam s moba, nisam naviknuta.
    Iz kolektivnog ugovora:
    Razredništvo je skup poslova koji uz poslove razrednika u neposrednome radu s učenicima obuhvaća i:

    – planiranje i programiranje te provedbu plana i programa rada razrednoga odjela,

    – sudjelovanje u provedbi programa profesionalnoga informiranja i usmjeravanja učenika,

    – brigu o učeničkoj prehrani, zdravstvenoj i socijalnoj skrbi učenika te o poduci plivanja,

    – suradnju s roditeljima (roditeljske sastanke, predavanja za roditelje, pojedinačne razgovore), učiteljima razrednog vijeća i stručnim suradnicima,

    – brigu o podmirenju učeničkih obveza,

    – priprema i vođenje razrednoga vijeća,

    – vođenje razredne dokumentacije i očevidnika te pisanje i uručivanje učeničkih knjižica i svjedodžaba,

    – pripremu i provedbu učeničkih izleta i ekskurzija,

    – druge poslove vezane uz prethodno navedene poslove.
    Dakle nikakva borba i zauzimanje.
    Posljednje uređivanje od Janis : 04.06.2012. at 19:30

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Iz kolektivnog ugovora:
    Razredništvo je skup poslova koji uz poslove razrednika u neposrednome radu s učenicima obuhvaća i:

    – planiranje i programiranje te provedbu plana i programa rada razrednoga odjela,

    – sudjelovanje u provedbi programa profesionalnoga informiranja i usmjeravanja učenika,

    – brigu o učeničkoj prehrani, zdravstvenoj i socijalnoj skrbi učenika te o poduci plivanja,

    – suradnju s roditeljima (roditeljske sastanke, predavanja za roditelje, pojedinačne razgovore), učiteljima razrednog vijeća i stručnim suradnicima,

    – brigu o podmirenju učeničkih obveza,

    – priprema i vođenje razrednoga vijeća,

    – vođenje razredne dokumentacije i očevidnika te pisanje i uručivanje učeničkih knjižica i svjedodžaba,

    – pripremu i provedbu učeničkih izleta i ekskurzija,

    – druge poslove vezane uz prethodno navedene poslove.
    Dakle nikakva borba i zauzimanje.
    Iz ove boldane rečenice vidi se zašto je škola sve manje odgojna ustanova. Srećom, moj stariji je u razredu u kojem se (nakon upoznavanja i stjecanja povjerenja) čovjek može osloniti da će se razrednik zauzimati za najbolje interese svojih učenika. Ne bih voljela da moje dijete završi u razredu nekoga tko to nije u stanju.

  22. #22
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Iz ove boldane rečenice vidi se zašto je škola sve manje odgojna ustanova. Srećom, moj stariji je u razredu u kojem se (nakon upoznavanja i stjecanja povjerenja) čovjek može osloniti da će se razrednik zauzimati za najbolje interese svojih učenika. Ne bih voljela da moje dijete završi u razredu nekoga tko to nije u stanju.
    nadam se upravo takvom razredniku, a janis, ako si prosvjetar i ovog stava, ja ni tebe ne bi za razrednika. i tužno mi je da takvih uopće ima,a kamoli u broiju u kojem ih ima (svjesna sam ja koliko ih je, nažalost).

    a osim toga, razrednik kojeg nema po par mjeseci u komadu ne može odraditi ni ovo što mu je obaveza.

  23. #23
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Iz kolektivnog ugovora:
    Razredništvo je skup poslova koji uz poslove razrednika u neposrednome radu s učenicima obuhvaća i:

    – planiranje i programiranje te provedbu plana i programa rada razrednoga odjela,

    sudjelovanje u provedbi programa profesionalnoga informiranja i usmjeravanja učenika,

    brigu o učeničkoj prehrani, zdravstvenoj i socijalnoj skrbi učenika te o poduci plivanja,

    suradnju s roditeljima (roditeljske sastanke, predavanja za roditelje, pojedinačne razgovore), učiteljima razrednog vijeća i stručnim suradnicima,

    brigu o podmirenju učeničkih obveza,

    – priprema i vođenje razrednoga vijeća,

    – vođenje razredne dokumentacije i očevidnika te pisanje i uručivanje učeničkih knjižica i svjedodžaba,

    pripremu i provedbu učeničkih izleta i ekskurzija,

    – druge poslove vezane uz prethodno navedene poslove.
    Dakle nikakva borba i zauzimanje.
    Dakle, boriti se i zauzeti za svakog od njih 25 znači pregoriti. Osim toga, zvuči presubjektivno, a svi znamo kakvu reputaciju imaju takvi nastavnici (s pravom). Kad se borim za nekog onda tražim i dio kolača koji mu ne pripada. Inače mu borba ne treba.
    Ovo boldano je sasvim dovoljno za itekako kvalitetno obavljanje posla.

  24. #24
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Isteklo mi vrijeme za edit.

    Ja sam mama svojoj djeci, a ne svojim učenicima. Ne trebam ih voljeti, ne trebam ni ginuti ni izgarati za njih.Trebam samo biti pošten, korektan, odgovoran i empatičan nastavnik koji radi svoj posao.

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    babyboys, gdje si pročitala da sam ja ostala pogođena?
    ok, imala sam najbolju namjeru pomoći nekakvim savjetom. očito sam pogriješila.

    inače...kako škola funkcionira?
    razrednik je birokratski posao s točno određenim zahtjevima-u posljednje vrijeme ogromnom količinom papirologije. djeca, recimo, 5.a nisu razrednikova, razrednik nije d.d., djeca su školska, naša i SVI učitelji rade u njihovom interesu...i ja, i ravnateljica i pedagoginja...i kuharica koja im servira ručak i pazi da su svi oprali ruke..

    za djecu se ne treba boriti (zanima me što to uopće podrazumijeva?), škola nije bojno polje. u školi se svi brinemo za djecu, jer je to naš posao. za njega smo plaćeni.
    često se dogodi da za osmaše kažemo da imaju 5 razrednika...u strahu su od srednje škole, često s puno problema s roditeljima, pubertet (a lakše je koji puta razgovarati s profesorom, nego s roditeljem u toj dobi)...ja znam reći:" Ajde, zatvorite sada knjige, želite razgovarati?" tko mi može zabraniti? pravilnik? zakon? kako da ne...
    ako ja, kao predmetni nastavnik, recimo, tražim opomenu za nekog učenika, i RV ili UV je potvrdi, nema tog razrednika koji to može promijeniti.

    ljudi zapravo ne znaju kako škole funkcioniraju.

    prošle sam godine bila na bolovanju mjesec i pol. dijete mi je bilo na operaciji, 7 dana u bolnici, dug oporavak i kućna njega...any problems with that?
    Posljednje uređivanje od maggie34 : 04.06.2012. at 22:38

  26. #26
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jako nesretna kombinacija, kad netko tko nije za rad s klincima zasjedne i ne mrda. Ne može dobiti otkaz (ako je na neodređeno), nema ga se gdje preraspodijeliti, a generacije se nižu. Na žalost, ima dosta takvih.
    Jeste li pokušavali što napraviti kroz ove 4 godine u smislu poboljšanja? Mišljenje djece i roditelja itekako bi se trebalo uvažavati.
    Tko kaze da ne moze dobiti otkaz???

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Isteklo mi vrijeme za edit.

    Ja sam mama svojoj djeci, a ne svojim učenicima. Ne trebam ih voljeti, ne trebam ni ginuti ni izgarati za njih.Trebam samo biti pošten, korektan, odgovoran i empatičan nastavnik koji radi svoj posao.
    potpis velik ko moja škola.:D

  28. #28
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    a ja molim moderatora da ovo ključsa. nema smisla. ispada da sam ja pala s marsa i očekujem da razrednik bude mom djetetu mama i 14-orici njihovih kolega. i još nemam razumjevanja da ste svi vi samo ljudi. i još bi da taj netko ne dopusti sebi da nema pojma što mu se dešava sa đacima kao ljudima, a ako je doma 6 mjeseci od 10 koliko traje šlk. godina, nema pojma, to je činjenica.

    iskustveno - imala sam 4 razrednice u srednjoj školi. sve divne žene, sve se opravdano mijenjale (porodiljni jedan za drugim). u drugom polugodištu 4. razreda vratila se ona iz prvog. njezinoi razredništvo se svelo na pravdanje sati i dva roditeljska. a razred pun tinejđerki nit je znala , niti imala vremena upoznati, a mnoge stvari bi bile drugačije da je, u to sam sigurna, u detalje neću. a tako se situacija ne bi trebala razvijati.

    jasno je meni da je to samo posao vama i da je razredništvo velikim dijelom birokracija. ali zar stvarno ne postoje u ovoj državi ljudi koji to rade jer im je stalo do te djece, jer to vole i jer žele dati maksimum od sebe? ispada iz ovog što čitam da ne.

    Ne trebam ih voljeti, ne trebam ni ginuti ni izgarati za njih.Trebam samo biti pošten, korektan, odgovoran i empatičan nastavnik koji radi svoj posao.
    i na kraju, ako i kažem da je tako, svejedno trebaš biti PRISUTNA da bi mogla sve ovo što si nabrojala. dotična profesorica koja mene/nas opati to uglavnom nije već 4 godine.

    u svakom slučaju, ja sam dobila sve odgovore koji su me zanimali, i one koji nisu (što je isto u redu) i ne vidim smisla ovoj temi dalje. over and out.

  29. #29
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    još samo ovo.
    ljudi zapravo ne znaju kako škole funkcioniraju.

    prošle sam godine bila na bolovanju mjesec i pol. dijete mi je bilo na operaciji, 7 dana u bolnici, dug oporavak i kućna njega...any problems with that?
    ne znam kako funkcionira, zato sam i pitala. ili nisam smjela?

    a što se tiče ovog tvog navođenja primjera - zašto bi imala problem s tim? pa i ja idem na bolovanje/g.o./slobodno kad mi treba. samo štop kad mene ne bude nekoliko puta po par mjeseci, moj poslodavac nađe zamjenu i meni zahvali na suradnji. i to je sasvim u redu, jer posao pati. a u slučaju o kojem ja pišem (ne u tvom) se ne smije niti prigovoriti makar su posljedice ne samo za posao.

  30. #30
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam mama svojoj djeci, a ne svojim učenicima. Ne trebam ih voljeti, ne trebam ni ginuti ni izgarati za njih.Trebam samo biti pošten, korektan, odgovoran i empatičan nastavnik koji radi svoj posao.
    Upravo tako.
    Evo primjer brige o podmirenju učenikovih obveza i sureadnje s roditeljima: Učenica je dobila vodene kozice mjesec dana prije kraja nastave, neće je biti dva tjedna, a treba i želi odgovarati još većinu predmeta. Roditelj zove razrednika da ga obavijesti o tome, razrednik obavještava razredno vijeće o djetetovoj situaciji koja nije nimalo laka jer kad se učenica vrati u školu čeka je podmirenje mnogih obveza. Razredno vijeće dogovara plan provjera (datume i količinu gradiva) koji se daje roditelju da bi se dijete moglo organizirati i pripremiti. Neki članovi RV-a oslobađaju dijete određenih obveza.
    Primjer zauzimanja i borbe: učenici sami sebi upišu ocjene u imenik. Prvo ide razgovor u četiri oka između razrednika i učitelja predmeta iz kojeg je upisana ocjena u kojem razrednik traži od da se to jednostavno izbriše jer ne postoji dokaz da je baš to dijete to upisalo. E onda kad to nije prošlo radi se istraga i utvrdi se tko je upisao ocjenu. Zatim se sastaje razredno vijeće da bi se izrekla pedagoška mjera (jer je prema statutu krivotvorenje pedagoške dokumentacije prekršaj za koji se izriče strogi ukor). Razrednik na sve moguće načine želi opravdati učenikov postupak. Jedva dobio mjeru. Taj ukor će, naravno, biti ukinut na kraju godine i učeniku neće biti sniženo vladanje. Jer su u tom razredu svi uzorni.
    Dakle, što je ta borba i zauzimanje napravila za to dijete. U kakav položaj stavlja ostalu djecu?

  31. #31
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj silvy prvotno napisa Vidi poruku
    Tko kaze da ne moze dobiti otkaz???
    Hm, da, u pravu si. Može. Ali se ravnatelji, sindikat i kolege bore i zauzimaju za njega, pa u praksi i alkoholičari dožive mirovinu pred pločom (jaaaadan, pa gdje bi on sad našao posao - čula na svoje uši!).

    Babyboys, ne trebaš se ljutiti, imam osjećaj da se malo ne razumijemo ali da govorimo vrlo slične stvari. Vjeruj mi, dobrobit djece je ipak većini nastavnika na prvom mjestu. A u vezi pitanja iz naslova, naravno da ćete reagirati i djelovati u interesu djece.

    Malo off, netko je rekao da bi u prosvjeti trebali raditi samo oni koji to vole. Da, trebali bi, i to samo oni koji su sposobni za to. Daleko je to od stanja u našim školama, radi puno, puno razloga.

  32. #32
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.

    Primjer zauzimanja i borbe: učenici sami sebi upišu ocjene u imenik. Prvo ide razgovor u četiri oka između razrednika i učitelja predmeta iz kojeg je upisana ocjena u kojem razrednik traži od da se to jednostavno izbriše jer ne postoji dokaz da je baš to dijete to upisalo. E onda kad to nije prošlo radi se istraga i utvrdi se tko je upisao ocjenu. Zatim se sastaje razredno vijeće da bi se izrekla pedagoška mjera (jer je prema statutu krivotvorenje pedagoške dokumentacije prekršaj za koji se izriče strogi ukor). Razrednik na sve moguće načine želi opravdati učenikov postupak. Jedva dobio mjeru. Taj ukor će, naravno, biti ukinut na kraju godine i učeniku neće biti sniženo vladanje. Jer su u tom razredu svi uzorni.
    Dakle, što je ta borba i zauzimanje napravila za to dijete. U kakav položaj stavlja ostalu djecu?
    ja uiopće nisam mislila na takav način borbe i zauzimanja. ali what ever. ja u kupe, ti u špade. stvarno nema smisla.

    trampolina, znači za profesore alkoholičare se treba zauzeti, a za djecu ne!? jer njega nitko neće zaposliti, a oni su, pretpostavljam , ionako bezobrazni mali delikventi. ( i ja čula na vlastite uši)

  33. #33
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    [QUOTE=trampolina;2158051

    Babyboys, ne trebaš se ljutiti, imam osjećaj da se malo ne razumijemo ali da govorimo vrlo slične stvari. Vjeruj mi, dobrobit djece je ipak većini nastavnika na prvom mjestu. A u vezi pitanja iz naslova, naravno da ćete reagirati i djelovati u interesu djece.

    [/QUOTE]

    hoćemo, zato me i zanimalo koja je procedura i koje su nam realne mogućnosti.

  34. #34
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim da se moze biti dobar razrednik ako te nema par mjeseci jer tvoja svrha nije da dijelis.mjere i pohvale na vijecu na kraju godine, nego da 4 godine budes netko tko se za tu djecu zauzima, bori se za svoj razred, pomaze im i da , na kraju krajeva, bude osobq koja je roditeljima prva spona u suradnji sa skolom (koju svi profesori ocekuju, ma sta o tome rekli).
    Prema ovome što si napisala vidim da imaš pogrešnu sliku o poslovima razrednika pa sam ti citirala KU da znaš koji su njegovi poslovi. Ako razrednik ne izvršava svoje dužnosti, onda ne radi dobro svoj posao. E to su onda argumenti s kojima možete ravnatelju ili pred školski odbor.

    Svi smo jako osjetljivi na svoju djecu i svi im želimo najbolje, ali ako hoćeš kvalitetno surađivati sa školom onda treba razgovarati argumentirano, a ne: nikakva korist od tih njenih predmeta, ako si na bolovanju ne možeš biti dobar profesor i slično.

    Kažeš da je razrednik na kraju krajeva osoba koja je roditeljima prva spona u suradnji sa školom. To mu je osnovna zadaća, a borba i zauzimanje je ono što sam napisala u prethodnom postu.

  35. #35
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ja uiopće nisam mislila na takav način borbe i zauzimanja.

    trampolina, znači za profesore alkoholičare se treba zauzeti, a za djecu ne!? jer njega nitko neće zaposliti, a oni su, pretpostavljam , ionako bezobrazni mali delikventi. ( i ja čula na vlastite uši)
    Čekaj, šta se stvarno iz mog posta može iščitati da ja to odobravam, i da to tako treba? Ili ja nerazumljivo pišem (neispavana sam), pa se ne vidi gdje je sarkazam, ili ti ne shvaćaš? Ili mi možda fali smajlića (ne volim ih)?

    A sad ozbiljno, izgleda da imamo različitu definiciju pojmova.

    Kad se boriš, boriš se protiv nekog. Tome u školi nikako nije mjesto, ni fizički, ni verbalno. Svoju bih djecu rađe naučila da surađuju, nego da se bore; tako i učenike.

    A u vezi ekipe u zbornici: neradnike se ne treba njegovati, alkoholičare se treba liječiti, i ne, nipošto nije u redu da se u državnim i javnim službama (naročito u školi) ljudi mogu uhljebiti do mirovine. U praksi ne znam nijednog alkosa (a znam ih četvoricu koji sa mnom rade/radili su/predavali) koji je upućen na liječenje. I to me ljuti. Što su se svi zauzeli za njega, a on i dalje dolazi na nastavu. Ukratko, borba i zauzimanje nije ono što ja želim vidjeti u školi. Empatiju, stručnost, suradnju, brigu, odgovornost, razumijevanje, inteligenciju, kreativnost da.

    Da se mene pita, nastavnici bi imali deeeebelu selekciju pri upisu na faks, a svakih 3-5 godina bi obnavljali licencu po strogim kriterijima. Ali mene nitko ne pita.

  36. #36
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    krivo smo se pokopčale. sorry, nisam čitavu noć spavala jer je beban u trbuhu imao tulum, pa mi mozak ne radi baš najbolje danas.
    ustvari se slažem s tobom. a ovo što kažeš o tome što razrednik treba raditi meni je zauzimanje za djecu i njegovanje dobrog odnosa prvenstveno s njima

    Da se mene pita, nastavnici bi imali deeeebelu selekciju pri upisu na faks, a svakih 3-5 godina bi obnavljali licencu po strogim kriterijima. Ali mene nitko ne pita.
    debeli X

    janis - ti pišeš o poslu. ja znam koji je opis radnog mjesta nastavnika/profesora. ali oprosti, imam pravo za razrednika svog djeteta željeti nekoga kome je to i poziv, a ne samo posao, kad već postoji izbor (a postoji, ma tko što rekao, 4 su potencijalna razrednika za 2 razreda) i smatram da mi kao roditelji i interesna skupina imamo pravo natuknuti ili spomenuti svoje želje i neželje, bez ikakvog presinga i inzistiranja. i to je sve.

  37. #37
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Baš razmišljam, ali i dalje vam ostaje problem nastave jezika. Trebali bi i to nekako riješiti.

  38. #38
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    znam i to. kakva je tu procedura? možemo li se žaliti? kome, NV?

  39. #39
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Nemam pojma. Ima li smisla da pokušate poboljšati kvalitetu sadašnje nastave?

  40. #40
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    pa... ima, ako smo zaglavili tu di jesmo, da bar izvučemo maksimum. prijedlozi kako?

  41. #41
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku

    janis - ti pišeš o poslu. ja znam koji je opis radnog mjesta nastavnika/profesora. ali oprosti, imam pravo za razrednika svog djeteta željeti nekoga kome je to i poziv, a ne samo posao, kad već postoji izbor (a postoji, ma tko što rekao, 4 su potencijalna razrednika za 2 razreda) i smatram da mi kao roditelji i interesna skupina imamo pravo natuknuti ili spomenuti svoje želje i neželje, bez ikakvog presinga i inzistiranja. i to je sve.
    Da, pišem o poslu jer to jest posao, samo je pitanje obavlja li se savjesno ili ne.
    Moj savjet ti je: ukoliko postoji više mogućnosti oko izbora razrednika, neka predstavnik roditelja zatraži razgovor s ravnateljem, argumentira vaše stavove i razmišljanja i to prije odlaska na godišnje odmore jer se prijedlog zaduženja po aktivima za sljedeću školsku godinu dostavlja ravnatelju prije odlaska na godišnji odmor.

  42. #42
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Razrednikove borbe za učenike mogu itekako postojati (radi se naravno o verbalnim borbama i istjerivanju pravde) da ih se napr. zaštiti od neprofesionalnog ponašanja kolega, da se preko njihovih leđa ne vode osobni obračuni i sl.

    Na ovo da se u školi može dobiti otkaz, mogu se samo nasmijati. Možda i može...za tešku pljačku ili ubojstvo u slobodno vrijeme.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.06.2012. at 14:47

  43. #43
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Razrednikove borbe za učenike mogu itekako postojati (radi se naravno o verbalnim borbama i istjerivanju pravde) da ih se napr. zaštiti od neprofesionalnog ponašanja kolega, da se preko njihovih leđa ne vode osobni obračuni i sl.
    e ovo je borba kakvu sam ja imala na umu

  44. #44
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Nastavnici su u velikoj većini profesionalci, ali da ih ima i onih drugih - ima.
    Kao i s druge, roditeljske strane.

  45. #45
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nastavnici su u velikoj većini profesionalci, ali da ih ima i onih drugih - ima.
    Kao i s druge, roditeljske strane.
    Slažem se, ali ovakav neprofesionalizam o kojem ti govoriš mi je nevjerojatan... Zaista ne mogu pojmit da se osobne stvari rješavaju preko djece. I to tuđe... Gdje je tu ravnatelj?

  46. #46
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku

    Na ovo da se u školi može dobiti otkaz, mogu se samo nasmijati. Možda i može...za tešku pljačku ili ubojstvo u slobodno vrijeme.

    Pa kad bi tako bilo onda bi nastavnici bez problema mogli zlostavljati djecu, ne obavljati svoje duznosti i sl. Mislim da vodite diskusiju i stvarate predrasude o necemu i nekome o cemu nemate znanja. A ako mislite da je biti prosvjetar savrseno zanimanje pa zasto niste otisli u tu struku?

  47. #47
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Pa jesmo, bar nas četiri s ovog topica

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    6 nas je s ove teme.

  49. #49
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,986

    Početno

    Imam iskustvo iz škole u kojoj je ravnatelj bio bog i batina, pravi Atila, radoholičar i veliki autoritet. I - čovjek. Nije bilo tog problema koji se nije mogao riješiti, sve ih je anticipirao i radio tako da ih u korijenu sasiječe, a u školi je bio od jutra do mraka.
    O povremenom sjedenju na nastavi da i ne govorim...nije njemu trebala nikakva prosvjetna inspekcija ili savjetnik iz ministarstva da utvrdi kako mu nastavnik ne radi kako treba. Ili da uoči problem i razgovara s roditeljem.

    Inače mislim da inteligentnim pristupom i razgovorom roditelj može u školi postići puno (ne uvijek, ali uvijek vrijedi pokušati).
    Babyboys, ja bih okupila par istomišljenika i razgovarala s ravnateljem.

  50. #50
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    u dogovorima smo trenutno za baš tako nešto. valjda će naći vremena - 10 minuta bar - za nas drugi tjedan.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •