spajalice , super filmić
I sad sam još sretnija što smo uzeli gotove omote jer bi sigurno završila kao pikula, zamotana ja a ne knjige, a dijete bi sigurno vrištalo da sam joj uništila knjige.
spajalice , super filmić
I sad sam još sretnija što smo uzeli gotove omote jer bi sigurno završila kao pikula, zamotana ja a ne knjige, a dijete bi sigurno vrištalo da sam joj uništila knjige.
Posljednje uređivanje od larmama : 09.09.2014. at 23:22
Meni je isto super krenulo to omotavanje, može zamjena za neki posao - kome se ne da, nek mi donese knjige na omotavanje, pa dok ja motam nek mi izriba kuhinju![]()
spajka, odlično! dobre su trapke
ja sam kupila gotove omote i pašu. odnijela sam ruksak u papirnicu i kupila za tri minute.
meni se folije sviđaju, isto kao tanja sam pomislila da knjige izgledaju lijepo i uredno kao u knjižnici. ali nije za mene :D
eto, a da ste npr u rijeci, nemate muka s omotima.
naručite sve knjige preko e-kupi, stignu zamotane u original omote i još, ako želite, na svakoj je i personalizirana naljepnica.
problem je, naravno, i u personaliziranom računu.![]()
Evo još jedna uputa za folije.
http://www.marbet.hr/pdf/1.pdf
Ja sam na ovo gunđala i priprdavala da su s tim personaliziranim naljepnicama oteli djeci i ono malo prigode da sami doprinesu omatanju knjiga, a onda je mm za naše dečke napravio personalizirane naljepnice na računalu u 3 sekunde (kao da oni to ne znaju sami...)
Pa je ispalo da sam se bezveze uzrujavala. To su takve generacije. Ali da se mene pitalo, oni bi si sami personalizirali naljepnice.
moje dijete je prestalo snimati kad sam dosla u fazu slike 9. mislio je da sam gotova
pa eto ako niste sigurni sta bi s viskom pogledajte i ovaj PDF.
Anci ovo su stare trapke, nove su jos nove![]()
Dajte pomagajte nama početnicima;
Gdje još ima, u kojoj knjižari da pitam za gotove omote?
Filmić je super, pogledala sam i ako ne nađem gotove, ljepim.
spajalica, filmić je odličan. Puno ti hvala. Javim kako ispadne
Mi smo gotove omote kupili ovdje: http://www.proming-hch.hr/hr/ .
ja sam gotove omote kupovala u prosvjeti kraj centra cvijetni
zagrepčanke, znači motate unatoč najavi vraćanja knijga?
mi smo jučer imali roditeljski - ništa nam nisu rekli za vraćanje knjiga. Sada još samo moram provjeriti s djecom
Ni nama nisu rekli da treba vratiti udžbenike.
ja sam ranije napisala da ove folije (konkretno iz Interspara) koje smo stavili su zapravo samo jedan extra prozirni sloj vrlo sličan originalnoj zaštiti knjige i uopće se ne vidi niti osjeti pod prstima , a opet služi svrsi
spajalica je stavila i filmić kako izgledaju tako da stvarno ne vidim razlog zašto bi bile problem u slučaju povrata knjiga
taman sam uvježbala zahvaljući spajalici i sada više nema folije u Mulleru
nema na cemu, jos da sam maknula nakon rucka prljavi stoljnjak i ostre skare imala, di bi mi bio kraj
osim toga Danka_ ti si mogla doci pa bi ti ja kod sebe u produmu umotala sve knjige![]()
Mueller - folija širine cca 40 cm, malo deblja, ima viškova kad se omata, gubi se vrijeme na šišanje toga jer je previše za preklope. Zgodna za omatanje A5 bilježnica koje se mogu staviti poprečno, ali moja djeca to ne koriste. Cijena: 19 kn za jednu rolu od 5 metara
Spar - folija širine cca 33 cm - malo tanja, ali mrvicu teža za omatanje (statički zna dići stranicu pa se zalijepi gdje treba i gdje ne treba - to je za ljude s praksom). Cijena: malo ispod 10 kn za 3 metra
U Sparu je kod nas bila Educa folija - istu smo lani kupovali i u kvartovskoj knjižari, tak da možda i ne moraš sjesti u auto.
ja jučer jedva umotala zadaćnicu, sve mi se pogužvalo
ot, ima li gdje za kupiti zadaćnice da nisu tako jadnih tankih korica?
mislim da to ne postoji - pa nama je prof iz hrv rekla da će ih pisati dva puta - pa za to ti ne trebaju tvrde korice
Jos se pisu zadacnice?
Podižem temu kako bih se još jednom zahvalila spajalici na filmiću o zamatanju knjiga.
Naravno da sam sve zaboravila od prošle godine, pa sam išla tražiti temu. Možda još nekome zatreba
Ja sam jučer zamotala knjige mlađem sinu (osmi razred). Ufff, nisu baš očuvane. Folija nas je spasila (iako ja to godinama radim, zamatam u foliju jer tako dulje traju). Sad je prvi put dobio rabljene knjige - malo ih je bilo u omotima, ni jedna u foliji. Folija je zakon.
Offt. spremam mu se kupiti matematiku, jer je baš u jako lošem stanju, kao da je ležala mjesecima u nekom podrumu (a možda i je). Da su nam bar rekli da će dijeliti knjige koje su djeca lani vratila, ostavila bih sve od svog starijeg sina (očuvano i omotano), a ovako je dobio tuđe groblje. Užas.
Peterlin, kaj nije stariji sin također morao vratiti knjige?
Ta folija, to je ono isto u što umotavaju knjige u knjižnicama?
To mi treba! Di se nabavi?
Ma je. Vratio ih je uredno. O tome i govorim. Bilo bi bolje da je ostavio knjige doma, da ih nije vraćao tamo na hrpu, nego da smo ih odmah ostavili za mlađega. Mlađi ide u istu školu i umjesto da je dobio bratove očuvane i cijele knjige, dobio je bogznačije podrapane i potrgane.
meni je drago da moja nije dobila bratove ;9
A nije niti mogla jer su 2 godine razlike, tak da ja možda i imam neke njegove stare knjige doma.
No ja sam morala - tako su mi djeca rekla, potpisati izjavu o knjigama odmah. i mene to sada ljuti jer sam htjela kopirati taj popis - ono, ak nekaj zgube na kraju godine da ja to lijepo mogu kupiti.
Ali vele klinci, moraš potpistati odmah
naprosto ne mogu vjerovati da su svi danas donjeli potpisano
mm je rekao da će potpisati za sve što bude NOVO, a za rabljene - nema šanse! Slažem se. Moj E. je donio knjige - još ništa nisu tražili da se potpiše. Vidjet ćemo na prvom roditeljskom. Ako budu tražili, razvezat ću svoj jezik. Jedino mi je žao što nisam poslikala jučer kakve su knjige bile kad su stigle k nama...
ja jučer ništa nisam stigla ali klinci vele da nisu loše.
već se vidim kako na kraju godine kupijem nove knjige nekoj drugoj djeci
ja sam potpisala a da nisam pročitala ni slovo
uhvatilo me umornu i bezvoljnu.
vidjela sam da se radi o knjigama i pretpostavila samda potpisujem da ću ih vratiti.
pa vratit ću ih, ko i svaki put.
u čemu je stvar? zar sam još nešto potpisala?![]()
Info za omote (za one koji su u Zg) - u knjižari ALFA u Importaneu prodaju omote za sve knjige SVIH izdavača.
Mi smo dobili obavijest da se knjige vraćaju. Ali smo dio knjiga dobili omotane folijama i cini mi se da su omoti sacuvali knjigu.
mi smo dobili ( prvi razred oš) pola rabljnenih i pol novih udzbenika. nisam nesto odusevljena, jer npr. njemacki ispunjen. ne kuzim kako to ima smisla.
ja sam jucer umatala onim univerzalnim omotima i nije mi ni time bas islo.
moram se izjadati da su me knjige totalno razocarale. hrvatski u spirralnom uvezu, a papir neki najtanji koji postoji. Radna biljeznica iz njemackog uopce kao da nema korice (mislim da nisu nis deblje nego stranice). zapravo su sve korice jako mekane i moji omoti ih i nisu nesto zastitili- tako da idem u Namu po one omote iz mog vremena.
I moji klinci rekli da moram odmah, ali ja svejedno odnijela na kopiranje, donijet će sutra ...
Isto smo dobili pola novih pola starih knjiga, ali su prilično dobre, i nepošarane i čiste i cijele. Jedino su nedostajali poneki CDovi ... Izgleda da razmjenjuju unutar iste škole jer smo dobili neke s imenima klinaca iz škole.
ja još nisam potpisala
kopirat ću si popis
i planiram nadopisati uz knjigu u kakvom je stanju
čitanka iz hrvatskog je dosta ofucana
baš se vidi da nije imala omot i da ju se nije pazilo
povijest je imao neki budući student medicine, sva je podvučena markerima, od prve do zadnje riječi, valjda je podvučeno i ime lektora
ostale su u dosta dobrom stanju
rekli su da će djeca dobiti knjige u onom stanju u kom su lani vratili
naše knjige su sve bile u foliji, bez i jedne crtice podvučene ili zašarane
Nama na popisu nije stimalo oko 10 stavki. Vecina knjiga je falila, ali to su dodatne knjige i radne pa je moguce da mu ih je dao sustav, ali ih nikad necemo vidjeti.
falili su CD -i iz glazbenog i knjiga iz likovnog, neke su bile visak na popisu jer nema te izborne. Lijepo sam pored svake knjige napisala opasku ili zaokruzila, kopirala popis i poslalala ga natrag u skolu ( iako je muz vec potpisao na preuzimanju da sve stima).
A kako ćemo mi vratiti neoštećene knjige ako profesori traže od djece da rješavaju zadatke u dobivenoj radnoj bilježnici?
Kaj njih ne vraćamo? (iako mi na papiru piše da vraćamo)