Stranica 13 od 36 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1838

Tema: Neurednost

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Na zapodvijed!

  2. #2
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    I ja sam jučer i prekjučer obavila tzv. generalku po kući; prozori, zavjese, prašina, kupaona, wc-a oba, kuhinjske pločice, elementi kuhinjski... Sad uživamo u čistom. Jedino kaj me ovaj vikend kače barem 4 mašine veša za opeglati jer je mm donio pun kofer robe sinoć koja se suši (2 mašine), a koja mu treba sutra navečer kad ide opet na put.
    Ajd, bar mi je čisto, tj. čišće! Jupi!!!

  3. #3
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ja sutra ulazim u svoj stan. Slozena i selektirana mi je samo robica za bebu, pelenice, dekice itd. Sve moje je u vrecama za vakumiranje. Moram jos onako usput i pofarbat zidove jer poslje podstanara mi je bljak ( vise na psihickoj bazi ) . Lista za obavit mi je podugacka. Nabavit tanjura, casa, nova napa za u kuhinju, napunit hladnjak bar sa osnovnim, montirat nove rolo zavjese i kupit ih prvo naravno....Di sam ja od ciscenja... Samo da ne rodim jos, samo da ne rodim jos, samodanerodimjos




    Ima li dobrovoljaca?

  4. #4
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Optimisticna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sutra ulazim u svoj stan. Slozena i selektirana mi je samo robica za bebu, pelenice, dekice itd. Sve moje je u vrecama za vakumiranje. Moram jos onako usput i pofarbat zidove jer poslje podstanara mi je bljak ( vise na psihickoj bazi ) . Lista za obavit mi je podugacka. Nabavit tanjura, casa, nova napa za u kuhinju, napunit hladnjak bar sa osnovnim, montirat nove rolo zavjese i kupit ih prvo naravno....Di sam ja od ciscenja... Samo da ne rodim jos, samo da ne rodim jos, samodanerodimjos




    Ima li dobrovoljaca?
    ja tek sad vidim, pa ti si rodila u 12. mj i sad u 9. opet rađaš Kako ženo božja, kakoo?

  5. #5
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,530

    Početno

    kod mene moraš proći kroz boravak a i kuhinja je na vjetrometini pogleda
    a baš sam mislila kako smo pametno projektirali kuću
    Posljednje uređivanje od flopica : 07.07.2012. at 15:44

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Mare, ništa ne bacam... to i je problem. Pa su šupa i garaža pune.
    I ne samo da ništa ne bacam nego i navlačim staru kramu... lani sam s glomaznog otpada dovukla dva divna drvena ligeštula, samo ih treba restaurirati.

    A kad dajem, dajem teti čistilici, pa ona ili ostavi sebi ili pošalje svojima na selo. To mi je najlakše. Iznimno, cipele koje sam u trudnoći prerasla ću dati frendici. Ako joj se svide.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mare, ništa ne bacam... to i je problem. Pa su šupa i garaža pune.
    I ne samo da ništa ne bacam nego i navlačim staru kramu... lani sam s glomaznog otpada dovukla dva divna drvena ligeštula, samo ih treba restaurirati.

    A kad dajem, dajem teti čistilici, pa ona ili ostavi sebi ili pošalje svojima na selo. To mi je najlakše. Iznimno, cipele koje sam u trudnoći prerasla ću dati frendici. Ako joj se svide.
    Ako odustaneš od restauracije, udomit ću ih

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Ako odustaneš od restauracije, udomit ću ih

    Ako odustanem od ligeštula, to će značiti da sam odustala od jednog velikog dream-projekta. Nadam se da neću.

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    MIslim da bi takva tema opstala stoljecima, ko i ona marijina o podomacivanju hrane.
    Ima jedan efikasan nacin - stavite na pod apartmanske plocice iz ranih osamdesetih. Da se netko i pokenja nasred poda, u polumraku se uopce ne bi vidjelo.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    marta kakve su to pločice?te apartmanske?

    ovo vam je neloša ideja za topic s tips n tricks...otvarajte!

    beti, dobro mi je ovo tvoje pravilo ali ja se nažalost brzo sjetim da mi u biti nitko u dan dva ne dolazi

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    inace, bas maloprije mi je najmladje dijete samo skinulo pelenu, pokenjalo se nasred kuhinje i rasporedilo naokolo bez da smo odmah skuzili. bila je sva od dreka. fuj...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    kad si već spomenula

    daaa,sad znam kakve su to pločice. imala sam ih u roditeljkom stanu koji je sagrađen 80-te.
    doduše, zakon su bile za održavanjem.i pasale su nam uz smeđu kuhinju.
    Posljednje uređivanje od ronin : 07.07.2012. at 18:28

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    a dodji pa vidi - zuckaste sa smeckastim flekama...

  14. #14
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,563

    Početno

    spavaća soba koma nedostauju bar 2 ormara,kupatilo ok ,peglanje svaki dan eventualno svaki drugi(odore za posao),kuhinja-lijepi šank koji skriva "male" nedostatke ,nemamo namjestaja TV na zidu samo kut i trpezarijske stolice pa nema prasine.Igračke svuda svaku večeslazemo ali sutra ujutro mama treba mi .....sve u svemu lijepi kreativni nered iznimka od ostatka je samo često prečesto peglanje

  15. #15
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,715

    Početno

    Marta (makar vjerujem da tebi tada nije bilo do smijeha).


    Potaknuta ovim topicom sad svako malo nešto pospremam .

  16. #16
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Kva kva jučer tražila u malom M, samo morska bića.
    Čim odem u veliki M. kupujem. Ambalaža spremna. Grižnja savjesti velika. Vrućina još veća pa se nije išlo van, posebno ne autom jer je bez klime.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Inače, na ovu temu bih samo rekla da sam neki dan pronašla grah kako mi klija ispod kade, potpuno bijele stabljike, ali s korijenom 15-ak cm. Posadila sam ga ispred kuće, kad se već toliko bori za život, i lijepo raste. Toliko mi je uredno u kući trenutno . Bit će bolje.

  18. #18
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    852

    Početno

    Marta
    Plocice i mi imamo ovdje na moru!
    A kad smo vec na temi neurednost evo friske price s mora!
    Jucer smo stigli na more. Odmah s vrata nas je docekao smrad kao da nam je netko crko unutra. I imali smo sto za vidjeti. Prosle godine smo ostavili komad zapakiranog mesa u zamrzivacu. I vrecu krumpira, jer smo se trebali vratiti za par dana. Naravno, kako to obicno biva, klinci su se razbolili pa smo ostali u zg. Dosla susjeda iskljucila struju tako da je taj komad trunuo u zamrzivacu godinu dana. Jbt uronila sam ga u domestos ali jos uvijek smrdi. Jedva cekam kraj ljeta kad cu cijelu kuhinju iznijeti na dvoriste i zapaliti. Skupa sa govnastim plocicama.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,209

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    Marta
    Plocice i mi imamo ovdje na moru!
    A kad smo vec na temi neurednost evo friske price s mora!
    Jucer smo stigli na more. Odmah s vrata nas je docekao smrad kao da nam je netko crko unutra. I imali smo sto za vidjeti. Prosle godine smo ostavili komad zapakiranog mesa u zamrzivacu. I vrecu krumpira, jer smo se trebali vratiti za par dana. Naravno, kako to obicno biva, klinci su se razbolili pa smo ostali u zg. Dosla susjeda iskljucila struju tako da je taj komad trunuo u zamrzivacu godinu dana. Jbt uronila sam ga u domestos ali jos uvijek smrdi. Jedva cekam kraj ljeta kad cu cijelu kuhinju iznijeti na dvoriste i zapaliti. Skupa sa govnastim plocicama.
    Prodaješ vikendicu?


    Sori, morala sam

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Disciplina... meni je tako jednom jedna lijepa škrpina od 2 kg krepala u frižideru. Samo na par dana... bilo je strašno. Ništa nije pomoglo.

  21. #21
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    852

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Prodaješ vikendicu?


    Sori, morala sam
    sto je najgore od svega, kupujem ju. Tu istu u kojoj ljetujem godinama. Long story..

  22. #22
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    ja volim da mi je uredno,ali eto nazalost nije,mislim ponekad je ,ali načešće nije .sobe od klinaca su u kaosu konstantno,i ako ih pospremim za 2 sata su opet kakve su bile prije pospremanja. cipele i jakne se zna gdje stoe ,tako da to nije posvuda po stanu ,neg na mjestu.eto jedino mogu reć da su mi wc i kupona uvijek čisti,jer nemogu zamislit da se umivam il pišam u zmazanoj kuponi il wc-u .
    Posljednje uređivanje od anitak : 08.07.2012. at 13:40

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Pakovali smo se na more, ajmeeeeeee. Pa Bože moj, stvarno ću morati početi paliti. Ima stvari za 3 domaćinstva i sve mi tamo treba, grrrrrrrr. Kuću ću ostaviti čistu, ne glanc čistu, ali ok. Čak sam zavjese i prozore uspjela oprati. Prašinu nisam brisala i neću, jer kada se vratim garant će me na stropu dočekati 7 porodica paukova i prašine toliko da se komonto netko može potpisati. Nemam pojma hoću li se do jeseni otarasiti torbi, pakiranja i raspakiravanja. Tek kada krenem prati te sve krpe ima da poludim. Bit će nered do listopada, već vidim.
    Kada smo kod mora, he he he, baš me živo zanima što ću dočekati tamo. Vegetu iz 1990, domaći sok iz 1995 koji se još uvijek nije pokvario pa ga ne smijem baciti, gloriju i večernjak od preklani.... Kod mene bude "akariša" kako ja kažem, ali opet namirnice iz 1990 ne čuvam. Šta mi vrijedi što bi one s mora bacila kada bi to od jedne tete 25 puta dobila na nos.
    Uglavnom, gdje god da krenem, nisam zadovoljna s čistoćom. Treba radittttttt!

  24. #24
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    potaknuta ovom temom,sinoc sam cistila police iz frizidera! (ispraznile se police pa je prljavstina na staklu dosla do izrazaja)
    ajmo,kad ste zadnji put to napravile?

  25. #25
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    potaknuta ovom temom,sinoc sam cistila police iz frizidera! (ispraznile se police pa je prljavstina na staklu dosla do izrazaja)
    ajmo,kad ste zadnji put to napravile?


    Jednom tjedno kad idem u špeceraj

  26. #26
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Jednom tjedno kad idem u špeceraj
    Isto i ja, osim ak nekaj prolijemo po frižideru...

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    potaknuta ovom temom,sinoc sam cistila police iz frizidera! (ispraznile se police pa je prljavstina na staklu dosla do izrazaja)
    ajmo,kad ste zadnji put to napravile?
    Mislim da cu prijaviti ovaj tvoj post poradi remećenja duševnog mira nekih forumašica.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    potaknuta ovom temom,sinoc sam cistila police iz frizidera! (ispraznile se police pa je prljavstina na staklu dosla do izrazaja)
    ajmo,kad ste zadnji put to napravile?
    nema šanse ni da se sjetim
    ja sve živo držim u frižideru, uvijek je krcat
    neke stvari se uopće ne sjetim radit
    drljam po onom redovitom, upadnem u kolotečinu, a dok ovakve neke stvari napravim prođe preko nekoliko dana/tjedana/mjeseci ( ne znam dal bi nastavila i s godinama... )

  29. #29
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    aaaa,oprosti molim te treba bodo prijavit......đizs....1x tjedno

    a ja sam lani....

  30. #30
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Fridge - čistim i briše prema potrebi,.....
    Nekad svakih par dana nekad i do dva tjedna bude čisto.... Ovisno kolko smo doma i tko sprema namirnice-....

  31. #31
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Nemam djece, ali evo moje iskustvo od malih nogu do danas- sve IMA VEZE!
    Moja mama je bila pravi diktator. Ja sam bila jaaaaako neuredna kao klinka i kao tinejdžerica pa je imala posla sa mnom. Seka je bila jaaaako uredna! Stvarno, do 3 sata kad su mama i tata dolazili kući, kuća je morala biti kao crkva, a seka i ja smo već pripremile ručak. Imam dobro usađene radne navike i uhvatim se da teroriziram muža oko istih stvari kao moja mama nas... ups... ima nešto u odgoju mame... Bitna činjenica- puno sam se toga naučila o spremanju i kuhanju, ali nisam IPAK postala uredna dok nisam otišla na fakultet.
    E sad! Moram odati zahvalnost mami jer znam raditi sve što znam, trudim se potisnuti potrebu da pošizim oko nereda, ali nije to baš sve do mame. Jednostavno volim da mi je uredno. Kažu da čišćenje stvara olakšanje jer "krčiš" nered u svom životnom prostoru. Ja se baš tako osjećam, olakšano, i zadovoljstvo mi je sjesti nakon čišćenja u potpuno urednu sobu, kuhinju, kupatilo.
    Ne bih se nazvala mahnito urednom, ali neurednost i prljavština me čini nervoznom. To je tako, što ću?! A moja neuredna strana je ODJEĆA. Ne volim ju spremati, a najviše mi smeta!
    Ostavljam ja suđe za sutra, robu okolo, usisavanje za preksutra, pranje zavjesa za sljedeći mjesec, ehehehehe, svašta ja znam pomaknuti za neko "vrijednije sutra", ali najsretnija sam kad mi kuća blista i divno miriši! ŠTO JEST-JEST!
    Posljednje uređivanje od zekana : 09.07.2012. at 12:38 Razlog: glupa fraza- lapsus

  32. #32
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    uhvatim se da teroriziram muža oko istih stvari kao moja mama nas... ups... ima nešto u odgoju mame... Bitna činjenica- puno sam se toga naučila o spremanju i kuhanju, ali nisam IPAK postala uredna dok nisam otišla na fakultet.
    E sad! Moram odati zahvalnost mami jer znam raditi sve što znam, trudim se potisnuti potrebu da pošizim oko nereda, ali nije to baš sve do mame. Jednostavno volim da mi je uredno. Kažu da čišćenje stvara olakšanje jer "krčiš" nered u svom životnom prostoru. Ja se baš tako osjećam, olakšano, i zadovoljstvo mi je sjesti nakon čišćenja u potpuno urednu sobu, kuhinju, kupatilo.
    Ne bih se nazvala mahnito urednom, ali neurednost i prljavština me čini nervoznom. To je tako, što ću?! A moja neuredna strana je ODJEĆA. Ne volim ju spremati, a najviše mi smeta!
    Ostavljam ja suđe za sutra, robu okolo, usisavanje za preksutra, pranje zavjesa za sljedeći mjesec, ehehehehe, svašta ja znam pomaknuti za neko "vrijednije sutra", ali najsretnija sam kad mi kuća blista i divno miriši! ŠTO JEST-JEST!
    mogla bih skroz potpisati

    ok, kod mene ništa ne miriši jer sve radim s vodom, ali stvarno mi je muka ako nije usisano barem pet dana, a najsretnija sam kada mucice prebrišem svaki drugi dan
    mrvice u kuhinji i hodniku metem svaki dan jer imamo hrpu mravi
    mrzim, mrzim suđe ostaviti za idući dan, a najradije ga perem odmah poslije ručka (mm je danas rekao prati suđe i sve ostavio na stolu, meni je to fuj, makar ga složi, stavi pokraj ili u sudoper, ali taj kaos mene izluđuje)
    što vam znači spremanje kreveta? složim jastuke i pokrivače, ništa ne natežem, ne pravim mašnu, ali ne volim razbacano
    kod nas je u kući sve natrpano, u dnevnoj je hrpa igračaka, M. ništa ne branimo (ok, ne šara po zidovima i krevetima), igra se sa svime, jedemo na kauču (M i ja), ali kada se nešto koristi, mora se spremniti
    kad se ona i MM igraju, sve igračke budu na podu, meni se od toga vrti, a i njoj, na kraju uopće ne zna što bi se igrala, glavinja okolo...
    sve treba imati svoj emjesto, to mi je ok

    mene ne brine prašina na namještaju, još nam je namještaj crn, a u dnevnoj i tv i komp, to me ne živcira, samo da je sve pod pravim kutem
    e, prašina na podu mi se gadi, kao i u kuhinji
    prozore perem dva puta godišnje, ako i toliko
    i to mi se gadi, ali sam naučila ne gledati

    frižider prebrišem kad se što prolije
    kupaonicu temeljito perem jednom tjedno, a prašinu s kade i lavaboa prebrišem svaki dan, rukom i vodom

    izuvamo se na vratima u hodniku i ježim se ulaženja u kuću u obući jer mi je muka da mi dijete u gaćama sjedi na podu na kojem se netko prošetao u cipelama u kojim aje možda stao u govno, to mi se skroz gadi

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    iskreno jednako čudna mi je ta prisila s čišćenjem kao i s nečišćenjem. Kad treba čistim,ako moram čistim,kad ne treba ne čistim, ako ne stignem tražim pomoć,dignem na noge djecu, muža, ko naiđe, ako ni to nije dosta odrežem od gableca i platim čišćenje, kad imama vremena gušt mi je rihtati vlastiti stan na miru... Nit sam luda ako je normalno neuredno jer smo u gužvi niti sretna ako se sve sjaji, ako je zbog toga bilo žrtava

  34. #34
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ok,naravno ako ti se nesto prolije,to se odma prebrise,neces ostavit da se usmrdi u frizideru,ipak u njemu stoji hrana...
    ali sto se tu ima cistit na tjednoj bazi? ja sad vidim (kad je skoro prazan) da ima tragova (krugova) od pjata,kikara itd....
    i to jer imam staklene police,tko ima onaj staromodni fridge na mrezicu stvarno nema potrebe da ga cesto cisti...

    prije nisu postojali ovi sto se sami odledjivaju,pa bi se cistilo kad si ga gasio i otapao lednicu....

  35. #35
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ok,naravno ako ti se nesto prolije,to se odma prebrise,neces ostavit da se usmrdi u frizideru,ipak u njemu stoji hrana...
    ali sto se tu ima cistit na tjednoj bazi? ja sad vidim (kad je skoro prazan) da ima tragova (krugova) od pjata,kikara itd....
    i to jer imam staklene police,tko ima onaj staromodni fridge na mrezicu stvarno nema potrebe da ga cesto cisti...

    prije nisu postojali ovi sto se sami odledjivaju,pa bi se cistilo kad si ga gasio i otapao lednicu....

    Iskreno, nakon nekih pročitanih komentara nebih baš ruku u vatru dala da je tako kod svih...

    Inače, sad s ovim vručinama je upravo pravo vrijeme za pranje tj. sušenje tepiha (to sam ja danas napravila), sutra na red idu navlake s madraca + jastuci, plišanci i navlake s trosjeda.

  36. #36
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa gle, moji klinci imaju 5,5g i 4g i već jedno vrijeme sami uzimaju/vraćaju u fridge tak da i proliju pa je to potrebno očistiti (ne na tjednoj već na dnevnoj bazi)jer nekad stavljaju baš na najvišu policu pa zamackaju sve tri....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 09.07.2012. at 16:33

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    Više ne smijem čitati tvoje postove Cheerilee. Ne zato što su mi mrski, nego zato što bih i ja voljela da sam tako uredna, ali nemaaa šanse.
    A nije ni genetski, jer je mama jako uredna, i previše...Da nije u tome stvar?

  38. #38
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Više ne smijem čitati tvoje postove Cheerilee. Ne zato što su mi mrski, nego zato što bih i ja voljela da sam tako uredna, ali nemaaa šanse.
    A nije ni genetski, jer je mama jako uredna, i previše...Da nije u tome stvar?


    Ja se čak i suzdržavam pa ne pišem sve, poučena ishodom slične teme od prije par mjeseci!
    (s našminkanih i sređenih mama došli na istu temu o kojoj se ovdje piše )

  39. #39
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,316

    Početno

    Eto, ja sam danas i navlake s madraca prala, gurala madrac na balkon da se sunča, oprala podnice na krevetima, penjala se po ormarima i sl. Čak sam i peglala!!!
    Šta ste mi napravile, i još po toj vručini.

  40. #40
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ahaaa, vidim, malo sam glupa..to je valjda datum oplodnje. Pa gledam, računam i nije mi jasno nikako

  41. #41
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    1x tjedno: pere se kupaona, usisava
    cca. svaka 2 tjedna se peru podovi i briše prašina
    cca. skoro nikad iliti možda 2x godišnje se peru zastori i prozori
    posteljina se mijenja 1x tjedno
    kuhinja je relativno OK, prljavo suđe se stavlja u suđericu, ploha se lagano prebriše nakon kuhanja
    frižider se otapa i pere, valjda 1x godišnje
    pegla se uh, 1x mjesečno i to samo ono šta baš nikako ne može proći nepeglano

  42. #42
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    1x tjedno: pere se kupaona, usisava
    cca. svaka 2 tjedna se peru podovi i briše prašina
    cca. skoro nikad iliti možda 2x godišnje se peru zastori i prozori
    posteljina se mijenja 1x tjedno
    kuhinja je relativno OK, prljavo suđe se stavlja u suđericu, ploha se lagano prebriše nakon kuhanja
    frižider se otapa i pere, valjda 1x godišnje
    pegla se uh, 1x mjesečno i to samo ono šta baš nikako ne može proći nepeglano

    ovo kod mene ne znači skoro nikad nego ponekad

    nikad bi mi recimo bilo pomicanje ormara u sobi, što nismo napravili otkad smo uselili, odnosno 4 godine.
    Posljednje uređivanje od trampolina : 10.07.2012. at 11:09

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    1x tjedno: pere se kupaona, usisava
    cca. svaka 2 tjedna se peru podovi i briše prašina
    cca. skoro nikad iliti možda 2x godišnje se peru zastori i prozori
    p
    evo ne podje.., nego me zaista zanima.

    zar ti nije pod zmazan nakon što nije usisan tjedan dana ili još gore ne opran 2 tjedna (ili kupaona - lavabo i wc pogotovo)?

  44. #44
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Citiraj Nikiva prvotno napisa Vidi poruku
    evo ne podje.., nego me zaista zanima.

    zar ti nije pod zmazan nakon što nije usisan tjedan dana ili još gore ne opran 2 tjedna (ili kupaona - lavabo i wc pogotovo)?
    Stvarno ne znam kako je kod Deaedi, ali ja si zamišljam mogućnost npr. da se radi do 17, starije dijete je do tad u vrtiću, mlađe kod bake ili u vrtiću, onda svi zajedeno dođu oko 18 sati doma i više namaš vremena ni nered napraviti.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne znam kako je kod Deaedi, ali ja si zamišljam mogućnost npr. da se radi do 17, starije dijete je do tad u vrtiću, mlađe kod bake ili u vrtiću, onda svi zajedeno dođu oko 18 sati doma i više namaš vremena ni nered napraviti.
    pa ne pričamo o neredu - razbacanim igračkama i vešu koji je svugdje po stanu

    pričamo o neopranom podu 2 tjedna
    ili pranju sanitarija i usisavanju jednom na tjedan

  46. #46
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Da i nitko ne hoda po kući dva tjedna bilo bi prašine.....Ili?

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    33,153

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Da i nitko ne hoda po kući dva tjedna bilo bi prašine.....Ili?
    Pa da, uvijek bude prašine kad se vratiomo s godišnjega, a nitko ne hoda po kući.

    Ont. i u prilog ovome kako radi Deaedi - ja sam se spasila kad su djeca narasla, kad su prestali plaziti po podu, kad su prestali divljariti po krevetima i kad smo prešli na dnevno uklanjanje posteljine s vidljivih mjesta. Nisam još na ovoj frekvenciji čišćenja koju Deaedi opisuje, ali sam na putu da se uvjerim kako je to dovoljno ako se ljudi odgovorno ponašaju (skupljaju svoje stvari, izuvaju cipele i ne hodaju u njima, ne mlate se jastucima, ne proizvode gomile sitnog smeća aktivnostima tipa kolaž i slično). Ja sam sad otprilike na opisanoj frekvenciji VLASTITOG rada, ali nisam jedina koja ide s krpom i metlom. Ja sam ta koja upire prstom, a muški dio ekipe mora slušati... Kad im idem na živce, prestanem s tim pa se brzo udave u neredu ... Neki dan sam naganjala mlađeg sina onjušiti wc dasku da shvati zašto ju treba prati svaki dan i slično.

    ALI dok su djeca bila mala, čistilo se puno više i češće. Veliki vodeni usisavač ne da mi se razvlačiti češće od jednom tjedno, iako ponekad moram. Podove perem nakon usisavanja (parket) a kuhinju i kupaonicu po potrebi - svakodnevno, svaki drugi dan ili jednom tjedno, ovisno o aktivnostima. Ako znam da ću sutra kuhati džem, nema te sile da me natjera da večeras čistim peć (a nisam takva bila, moralo je biti uglancano sve dok se nisam opametila). Sad mi je bolje. I svima oko mene. Jer kad djeca odrastu vjerojatno će se sjećati galame, a manje je vjerojatno da će se sjećati tjedne prašine...

    Inače, ima tu trikova - kupila sam djeci šarene rukavice od mikrovlakana za brisanje prašine. Mlađi je ISTOG TRENA očistio sve ekrane u kući... Sitnica, ali motivira. Isto, tata ih povede na pranje auta pa oni glancaju do mile volje i uživaju u tome. Nekak mi se to čini bolje nego domaći terorizam (koji isto nisam uvijek u stanju izbjeći).

  48. #48
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, uvijek bude prašine kad se vratiomo s godišnjega, a nitko ne hoda po kući.

    Ont. i u prilog ovome kako radi Deaedi - ja sam se spasila kad su djeca narasla, kad su prestali plaziti po podu, kad su prestali divljariti po krevetima i kad smo prešli na dnevno uklanjanje posteljine s vidljivih mjesta. Nisam još na ovoj frekvenciji čišćenja koju Deaedi opisuje, ali sam na putu da se uvjerim kako je to dovoljno ako se ljudi odgovorno ponašaju (skupljaju svoje stvari, izuvaju cipele i ne hodaju u njima, ne mlate se jastucima, ne proizvode gomile sitnog smeća aktivnostima tipa kolaž i slično). Ja sam sad otprilike na opisanoj frekvenciji VLASTITOG rada, ali nisam jedina koja ide s krpom i metlom. Ja sam ta koja upire prstom, a muški dio ekipe mora slušati... Kad im idem na živce, prestanem s tim pa se brzo udave u neredu ... Neki dan sam naganjala mlađeg sina onjušiti wc dasku da shvati zašto ju treba prati svaki dan i slično.

    ALI dok su djeca bila mala, čistilo se puno više i češće. Veliki vodeni usisavač ne da mi se razvlačiti češće od jednom tjedno, iako ponekad moram. Podove perem nakon usisavanja (parket) a kuhinju i kupaonicu po potrebi - svakodnevno, svaki drugi dan ili jednom tjedno, ovisno o aktivnostima. Ako znam da ću sutra kuhati džem, nema te sile da me natjera da večeras čistim peć (a nisam takva bila, moralo je biti uglancano sve dok se nisam opametila). Sad mi je bolje. I svima oko mene. Jer kad djeca odrastu vjerojatno će se sjećati galame, a manje je vjerojatno da će se sjećati tjedne prašine...

    Inače, ima tu trikova - kupila sam djeci šarene rukavice od mikrovlakana za brisanje prašine. Mlađi je ISTOG TRENA očistio sve ekrane u kući... Sitnica, ali motivira. Isto, tata ih povede na pranje auta pa oni glancaju do mile volje i uživaju u tome. Nekak mi se to čini bolje nego domaći terorizam (koji isto nisam uvijek u stanju izbjeći).
    super ovo za rukavice, samo se bojim da bi ova moja luda mogla umakati u svoju vodu pa brisati ekran...
    i ne samo što ne plaze kad narastu nego vjerojatno ni ne mrve previše ili barem paze
    ja Maši dam da jede u sobi (međuobroke, kekse, kolače, voće...) i onda bude svega... jede kolač i otresa ruke sa strane ili joj padne komad voća, ili pošprica s jogurtom, a čim padne na pod i to malo prašine, odmah ostaje fleka...

    odoh usisavati i prebrisati podove

  49. #49
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Da i nitko ne hoda po kući dva tjedna bilo bi prašine.....Ili?
    I?
    Ne bude prašina nikud pobjegla, može čekati.

    Primjetila sam ove dane kad sam bila doma, puno više sam čistila i održavala red, jer je jednostavno bilo vremena. To se itekako vidi.
    Npr. kad sam doma, pokupim veš i odmah ga slažem i sortiram, kad radim, onda samo pokupim i bacim u dječju sobu, jer sam ili taman na gablecu, ili sam taj čas došla doma, pa treba jesti i ostalo.
    Isto tako, kad sam doma, usmjeravam dijete da po etapama posprema za sobom, a kad radim, dočeka me veliki bum igračaka.
    Kad sam doma, kuham i usput pomalo čistim, kad radim, brže bolje kuham da je čim prije gotovo,....

    I ta famozna prašina, kad sam doma sad je i dijete dobilo vlažne maramice i glancalo i ja usput pomalo, a kad radim, bome ni ne pogledam tjedan dana da li je ima ili ne.

  50. #50
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Pa normalno, nebu otišla nigde, ni zmazanoća ni prašina, ni zmazani veš ni suđe od juče.....
    Nekome je čisto ok živjeti u takvom stanu, nekome nezamislivo....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •