Stranica 19 od 36 PrviPrvi ... 9171819202129 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1838

Tema: Neurednost

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    A da mi tek vidite cvijeće! Nigdje jednog suhog listića, nigdje bolesno, prašuma po bojama, u svako doba godine nešto cvate ili daje plod. Kuća je neurednija definitivno. A nije da imam desetak vaza...nekoliko desetaka i još otoke grmlja, a suša tjednima, ali meni sve bujno, nije to samo tako.

    Kako vi oko biljaka i životinja? I tu će biti razlikaaaa...a i bezeca na kauče

  2. #2
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Mislim da je netko pitao gdje nabaviti ručni čistač na paru. Ima trenutno u Lidlu http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-...ndex_27109.htm

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,890

    Početno

    Umirem od smijeha, a i beba je podivljala. Mozda od zmazanoce jer sam zakljucila da smo, zapravo, prasad.

    Sve u svemu, zivim u puno manjem neredu otkako sam u 300 kvadrata s muzem i mackom, nego sto mi je to bilo doma u Zg, s jos troje ljudi (s psom i bez), a u 100 kvadrata. To zato sto dio nereda valjda ne vidim, jer ne idem svaki dan u podrum i na kat. Ili ne zavirujem redovno u ormare i ostale skrivene pretince, cak ni u neke prostorije.

    Trenutno nam je odlicno, preuredjuje se kat i sve je prasno cak i dolje u prizemlju gdje nema radnika. I mam mi je lakse sto tjedan dana nisam usisavala. Sudje sjedi u sudjerici dok se masina ne napuni; zao mi je trositi vodu i detergent, a jeftinije mi je bilo kupiti dupli servis u Ikei. Ves perem jednom tjedno, nekad jednom u dva tjedna, barem sad kad nema usranih pelena.

    Tu svi sjedaju na skoljku, i u javnim WC-ima i po kucama. Pobrisem dasku kad odu gosti. Ponekad promijenim i rucnik za ruke, no to ovisi o gostima, stvarno. Obicno mi ne dolaze nepoznati ljudi.

  4. #4
    aishwarya avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,028

    Početno

    mene izluđuje veš, imamo 3 kante i uvijek nešto viri van, uvijek pun štrik na balkonu i sušilo u sobi, često i sušilica, u dnevnoj sobi čeka na peglanje barem vešmašina do dvije i puna košara u ormaru
    a svi se brišemo po nekoliko puta svojim ručnikom
    ja bih trebala jednu sobu za veš

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj aishwarya prvotno napisa Vidi poruku
    mene izluđuje veš, imamo 3 kante i uvijek nešto viri van, uvijek pun štrik na balkonu i sušilo u sobi, često i sušilica, u dnevnoj sobi čeka na peglanje barem vešmašina do dvije i puna košara u ormaru
    a svi se brišemo po nekoliko puta svojim ručnikom
    ja bih trebala jednu sobu za veš

    Ti bi trebala privatnu agenciju za pranje i peglanje veša, da se ne zahebavaš više sa tim brdima...

  6. #6
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...neko me pito za centrifugu....samo za sve vrte salata naravno....tko nije probo nezna kakva je razlika zaciniti i jesti potpuno suhu salatu ili onu na kojoj ima vode....(pa i minimalno)....

    rucnike ja sad mijenjam mislim nakon 2-3 tusiranja,odmah ih iznesem vani na sunce gdje se lijepo prze do iduceg tusiranja...a svi znamo da sunce ima dezinfekcijski ucinak!

    plivasept i octenisept kupila prije rodjena N,evo nakon 11mj jos ima vise od pola u bocicama,koristila sam ih intenzivno dok je ona bila novorodjence pa sam nakon svakog pranja ruku ih jos i dezinficirala...kad mi je koza na rukama posla u k***** smanjila sam upotrebu....

    sto se tice rucnika za ruke u gostima....pa smjesni ste,nije vam palo na pamet koristiti wc papir za osusiti ruke? to ja imam obicaj radit,ako mi je kupaonica imalo sumnjivog izgleda...
    jer sam jednom obrisala ruke od smrdljivi rucnik nakon kojeg su mi ruke ostale smrdljive!!!

  7. #7
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Slažem se sa Peterlin oko špajze i vešeraja, to su dvije izuzetno korisne prostorije, koje nažalost u novijm stanovima nema, jer se štedilo na prostoru i povećavala kvadratura ostalih prostorija. I mi smo se tako zeznuli, pa nažalost nemamo špajzu (o vešeraju mogu samo sanjati). Također, velikom greškom smatram povezanu kuhinju i dnevni boravak, žao mi je što nisam kuhinju lijepo zatvorila u posebnu prostoriju. Ovako nemaš mira u dnevnom boravku, čuju se zvukovi iz kuhinje, mirisi se šire...Opet, kako iz dnevne imam pogled u kuhinju, onda se barem natjeram pospremati kuhinju jer ne podnosim pogled na prljavo suđe i prljavu kuhinju, ne mogu čiste savjesti pogledati TV ni onih možebitinih 30 min dnevno koje uspijem uhvatiti, pa ajde, barem mi je kuhinja najurednija prostorija u stanu.

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,023

    Početno

    mi nemamo ostavu, nego veći i manji podrum.
    kuhinjskih elemenata imam dosta, pa tako i jedan ogromni kutni koji mi služi kao mini ostava.
    obzirom da je stvarno velik, valjalo ga je nekako organizirati, a to sam uspjela sa 6 plastičnih posuda, ma baš ovakvih:
    http://www.xxxlutz.at/products/product/0032940310
    u svakoj držim grupe namirnica po nekoj svojoj logici.
    ovako bi se i špajze mogle organizirati, ako bi kome bilo lakše..
    jedino što te plastike koštaju, istina, ali ja ih više nikome ne bih dala.

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Znam da nije ekološki... ali jedan ručnik - jedno tuširanje. Ne mogu si pomoći.

  10. #10
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ma vidjeli smo ali smo se tek prebacili sa jaja na ručnike.

    Moram priznati da se mogu poistovjetiti sa ivaricom, na moju veliku žalost razaznajem izlučevine.
    Ljudi dajte mi novi krevetac...

  11. #11
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,600

    Početno

    lijepo je rekla zena necete mi vjerovati, pa ni ne vjerujem
    mozda zato sta nama mokraca ne sprica po wc-u i ne smrdi nakon koristenja, nicija

  12. #12
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,801

    Početno

    Ma kakav krevetac, ne stanete na 5 krevetaca, treba vam velika dvorana

  13. #13
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    852

    Početno

    ja razlikujem domaci prdac! Kad je nas obiteljski a kad je tudjinac

  14. #14
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,294

    Početno

    Citiraj disciplina prvotno napisa Vidi poruku
    ja razlikujem domaci prdac! Kad je nas obiteljski a kad je tudjinac

  15. #15
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    hahahahaa
    majko mila

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,788

    Početno

    potpisujem summer, jer sam i sama to vec negdje rekla.
    do nekidan sam se smatrala cudonvatom, ali eto citajuci ovdje ipak spadam u prosjecne nezahtjevne ljude sto me raduje i sa velikim veseljem sam to jucer rekla najboljoj frendici i dugogodisnjoj cimerici, koja mi je cesto prigovarala zbog mojih specificih zahtjeva.
    zato koliko god vam se cudila hvala vam sto me ciniti prosjecnom

  17. #17
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Nema na čemu.

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,801

    Početno


    Sve je to za ljude.

  19. #19
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,336

    Početno

    podrška za peglačice

    ima i ručnika

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    podrška za peglačice

    ima i ručnika
    A jel ima i bez ručnika?

  21. #21
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,023

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ima i bez ručnika?

  22. #22
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,600

    Početno

    uh, ja bi im peglu preko glave drzala

  23. #23
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,336

    Početno

    bolje zamišljati, nego se razočarati

  24. #24
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Uffffffffffffffffffff
    Od danas peglam i zamišljam ove daske...




    Nađite mi nešto gdje se peru jaja...

  25. #25
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Uffffffffffffffffffff
    Od danas peglam i zamišljam ove daske...




    Nađite mi nešto gdje se peru jaja...
    Pa na ovoj daski ih možeš i peglati

  26. #26
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Da li bi se i jaje na oko ispeć...
    kolko su vrele...


    aaaahahahaha

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ak ćete peglat onolko kolko bi trebalo možda izližete ručnike

    ak nebute peglali niš od toga

  28. #28
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    http://www.exportpages.com.hr/proizv...88205330-1.htm

    Znala sam da nisam luda!!!!!!

    A-ha
    nananana

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.exportpages.com.hr/proizv...88205330-1.htm

    Znala sam da nisam luda!!!!!!

    A-ha
    nananana
    AHAHAHAHAHA!!!
    Bravo! Pa moraju ih prati na farmama, kako bi bila onako čista u marketu...Ali, lijep je osjećaj kad si u pravu, zar ne?

  30. #30
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    AHAHAHAHAHA!!!
    Bravo! Pa moraju ih prati na farmama, kako bi bila onako čista u marketu...Ali, lijep je osjećaj kad si u pravu, zar ne?

    Divan je osjećaj!!!


  31. #31
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,583

    Početno


  32. #32
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,583

    Početno

    aj se skulirajte malo , da ne moram kljucat

  33. #33
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Storma, fair play, hvala na upozorenju, malo nas je zanio petak, jaja i pegle.

    U svakom slučaju, slažemo se da smo generalno normalne, u nekim vrlo rastezljivim okvirima.
    I sve se volimo našalit na svoj račun.

  34. #34
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Uostalom, pod nazivom "savršena domaćica" obavezno vizualiziram sliku iz 50-tih - savršeni uvojci, pregačica, osmijeh na crveno našminkanim usnama... hrpa kućanskih aparata, sretan (čitaj:glupav) muž sa cigarom u ustima i dvoje mutave djece...
    U biti volim mucice pod kaučem ili neopeglan veš.
    Daje dojam da netko tu živi.

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,300

    Početno

    I sad vidim da je tu još jedna stranica...no, nije prekasno za komentirati.
    I samo da pohvalim mamash da ima snage i za igru sa SM ( svojim mužem, da se ne shvati naopako), jer za to se treba uvijek naći, pa ma kako okolo bilo neuredno .

  36. #36
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I sad vidim da je tu još jedna stranica...no, nije prekasno za komentirati.
    I samo da pohvalim mamash da ima snage i za igru sa SM ( svojim mužem, da se ne shvati naopako), jer za to se treba uvijek naći, pa ma kako okolo bilo neuredno .
    Nakon 16 godina veze, i kraj dvoje djece, nimalo nas ne smetaju mrvice na stolu od večere i smrdljive čarape kraj košare za
    veš.
    Važnije nam je da se redovito "rekreiramo", a mrvice ćemo pobrisati ili on ili ja ujutro, dok pijemo jutarnju kavicu...

  37. #37
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    220

    Početno

    nadam se da neću biti kartonirana, ali nije mi vrag dao mira pa sam išla guglati s čim se jaja na farmama tretiraju prije nego stignu u dućan, zaintrigirala me kliska ljuska nakon močenja, kao i onaj stroj za pranje jaja.

    ovako, unutar 2 sata od kad su snesena moraju se sanitarno obraditi. Nakon mehaničkog čišćenja (odvajanja čistih od prljavih, koja na ljusci imaju ogromnu brojku e.coli i ostalih bakterija) pristupa se plinjenju jaja formaldehidom (21 ml formalina+21 ml vode+17 g kalijeva permanganata) u trajanju od 30 minuta.
    isto je važno i samo hlađenje jaja nakon nesenja, jer zbog porozne ljuske se stvara podtlak i upravo u to prvo vrijeme dok se jaje hladi s cca 40°na vanjsku temp., jaje usisa mikroorg. s površine.


    reklo bi se da su oni na farmi već pobili beštije s ljuske. ostaje samo pitanje koliko formalina je ušlo u jaje, a to sigurno nećemo riješiti pranjem jaja doma.


    još jednom isprika za off

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    I da - u čemu je prednost Plivasepta pred alkoholom. Da li Plivasept morate ispirati ili je dovoljno prebrisati?

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Da li netko koristi alkohol za čišćenje? Onaj apotekarski 70%-tni? Meni je super za stakla, kuhinjske površine, WC dasku (drvena je pa je ne smijem jako smočiti i dugo ispirati). Zanima me uništava li on opasne bakterije? Ako je na ovih 20 stranica bilo nešto o tome...recite gdje.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,500

    Početno

    Ja koristim alkohol, ali nemam pojma da li on ubija bakterije.
    Ja ga koristim za pločice oko šporeta i kuhinjske elemente, jer super skida masne fleke a ne moram da ga ispiram kao druga sredstva.

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,369

    Početno

    ja sa alkoholom brisem wc dasku
    svaki dan bar 1x
    ozgora, ozdola i gornji rub keramike
    kuhinjsku plohu, nakon pranja, kad na njoj razvlacim tijesto
    prekidace jer sam lijena skidati ih, pa ih tako lakse ocisim
    za prozore mi je preskup

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ja sa alkoholom brisem wc dasku
    svaki dan bar 1x
    ozgora, ozdola i gornji rub keramike
    kuhinjsku plohu, nakon pranja, kad na njoj razvlacim tijesto
    prekidace jer sam lijena skidati ih, pa ih tako lakse ocisim
    za prozore mi je preskup
    Nabavljam ga u jednoj ljekarni kod nas u Karlovcu u pakovanju od jedne litre za cca 28 kuna. Mala pakovanja su višestruko skuplja kad cijenu svedeš na litru. Ulijem ga u raspršivač i traje mi oko 3 tjedna. Čistim tako kako si i ti opisala.

    I frendica mi je rekla da kupim Plivasept jer je jeftiniji. Tražila sam na netu i koliko se sjećam - uopće nije jeftiniji.

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,412

    Početno

    jesi se naručila?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,500

    Početno

    E da prekidače, pa onda mikser i druge male kuhinjske aparate na kojima se nakupi vidljiva štroka.
    Tastaturu, koji je to lek za nervozu, sedneš, vatu i čačkalicu i udri...
    To ja naravno jednom godišnje, da ne pomisli neko da sam čistunica

  45. #45
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    852

    Početno

    Ja pospricam skoljku umivaonik i bide jednom dnevno sa sredstvom za pranje prozora. Sadrzi alkohol pa bar malo dezinficira. Za tjedno ribanje koristim ova jaca sredstva.

  46. #46
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,053

    Početno

    A meni se smijete zbog Octenisepta, koji na koncu ispada da ni ne dezinficira wc.

  47. #47
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,369

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    jesi se naručila?


    čistim prekidace pa ne stignem
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 13.07.2012. at 18:58

  48. #48
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj ljiljan@ prvotno napisa Vidi poruku
    I da - u čemu je prednost Plivasepta pred alkoholom. Da li Plivasept morate ispirati ili je dovoljno prebrisati?
    Dezificjensi u sirokoj (citaj kucnoj) uporabi isti su kao i prekomjerno korištenje antibiotika (za viroze npr) i dovode do stjecanja otpornosti bakterija na njih.
    Nista ne dezinficiram nicim snaznijim od froscha s octom.

  49. #49
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,369

    Početno

    plivasept i slični drzinficijensi su bespotrebni u normalnom kucanstvu
    ja dezinficiram samo wc dasku jer mi je lakse prec wc papirom natopljenim alkoholom preko nje nego je prati
    cista ljenost
    zapravo ni ne znam kako bi prala dasku nego s papirom
    cas posla
    a iznutra izribam cetkom i sanitarom

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kaj nije dovoljan ocat za neku " normalnu " dezinfekciju ako je već mora bit
    a jeftin je ful
    ja našpricam wc dasku i gornji dio keramike na kojoj leži octom i prebrišem svaki dan
    i moram priznat da ne ribam često unutrašnjost školjke - koristim sve moguće i nemoguće kemije da pobiju sve unutra
    kad mi se nakupi kamenac onda ribam ručno
    ja pak ne podnosim četku za wc, meni nema gore stvari u kući

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •