-
ja sam kronično i nepopravljivo lijena.život mi je prekratak da hodam naokolo s krpom u ruci...kad mogu čitati za to vrijeme neku dobru knjigu
i s obzirom na to koliko sam lijena za kućanske poslove kuća mi je još i uredna.
s obzirom koliko mrzim paliti usisavač, čestitam samoj sebi što ga palim dva puta tjedno.(neeekad tri , ali tu igra i pms)
ja sam majstorica kako sve pokriti i sakriti da izgleda uredno i pospremljeno,a kad otvoriš ormare i ormariće ima da sve padne na tebe.u biti ono što vidim, pospremim(ili sakrijem
), dakle suđe, mrvice po podu, razbacane stvari po podu, toga kod mene nema, kad netko kod mene dođe biti će umješno zavaran misleći kako je sve uredno.optička varka.
imali smo ovih dana majstore u kući, mijenjale su se vodovodne cijevi u kuhinji i kupaonici. štemalo se, sve je bilo puno prašine.trebalo je puno više čistiti nego inače i bila sam živčana.
u stanu iznad nas živio jedna teta koja svake dvije godine dođe iz Australije. ona živi za krpe i spužve, sama otvoreno priznaje da joj je čišćenje strast
i vidjevši moj očaj i pogled koji ubija
ponudi ona meni da će mi pomoći očistiti kuhinju nakon radova.e, to je bila greška, žena se pretvorila u goniča robova. odnekud su se stvorile krpe, spužve, žice, sredstva za čišćenje za otvoriti manju prodavaonicu, i krenula je rabota.
natjerala me, ZAMISLITE, da odmičem frižidere, elemente(nije se obazirala na moje zgranute primjedbe da SE TO NE VIDI POBOGU)-ona to radi jednom mjesečno, a cijelo je vrijeme bila u ekstazi i nirvani kao da leži na ležaljci ispod palme na maldivima i pije koktele, a ne da riflja iza mog špareta.
ja sam je gledala otprilike ovako
a kad mi je ponudila reorganizirati kuhinjski ormarić pristojno sam joj se zahvalila.ispričala mi je kako se naradila u životu, radila noćnu smjenu u bolnici, došla ujutro kući, oplijevila vrt i nastavila kuhati i čistiti cijeli dan.
tada sam shvatila da definitivno imamo različite prioritete.ne smatram se nekom prljavicom, ali definitivno postoje stvari koje su mi preče od stalnog čišćenja i za kojima ću radije posegnuti prije.različiti smo,a ovo je moj način.
ja bih svisnula za tri dana da moram živjeti ovako kao ova teta. pa sam joj rekla da ja radije čitam knjige ili se igram s klincima, a ona mi odgovori da za to nikad nije imala vremena. u tom grmu u biti leži zec. ja za to želim imati vremena.
pa si mantram da su stvari tu da služe meni, a ne ja njima.
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma