Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Pribor za likovni

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,154

    Početno Pribor za likovni

    Za razliku od prošle godine (1. razred), kad smo dobili detaljan popis pribora za likovni, ove godine nismo dobili ništa.
    Što se inače koristi za likovni u 2. razredu? Zasad smo nabavili tempere, vodene boje, plastelin i voštane pastele. Drugo mi ništa ne pada na pamet (crtaći ugljen i tuš ima od prošle godine).
    Eh da, i praktično pitanje: za prošlu godinu su morali nabaviti bijeli glinamol, koji na kraju uopće nisu koristili. Sad sam vidjela da mu se omot od glinamola probušio i sva masa se sasušila. Može li se to nekako osposobiti za ponovnu upotrebu (glupo mi je kupovati novi kad ima nekorišten stari)?

  2. #2
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Baš me zanima kakva je sad praksa, jel klinci nose sav taj pribor u školu i to tamo stoji ili najavu učiteljicfa kada će im trebati, npr. u ponedjeljak ćemo raditi sa glinamolom... Pa se to onda donese u ponedjeljak.
    Ove fore s kutijama mi nekako ne zvuče, znam da se prije par godina nosilo ovako, mapa je bila u školi a pribor se donosio na sat što treba!

  3. #3
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Mene isto zanima, lani nam plastelin uopće nije bio na popisu pa ga nismo niti kupili, pa je ispalo da su djeca radila sa plastelinom, iako ga polovica njih uopće nije imala!

    Kod nas se pribor drži u kutiji u školi.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo imali isti pribor kao za 1.razred
    u 1. smo kupili onu geko kutiju od toz-a
    i lani smo u nju dokupili ono sto se u 1. potrošilo
    moja je u 1. isto sundrala glinamol, otvorila ga da vidi kakav je
    i naravno da se osusio
    al ja nisam lani kupovala novi
    nije im trebao
    kod nas kutija ostaje u razredu, a uciteljica bi u tjednu (likovni je bio petkom)
    na oglasnu ploču napisala sto će im trebati od pribora da mogu
    provjeriti imaju li to u kutiji i u kakvom je stanju

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,454

    Početno

    moja starija gotovo isključivo koristi tempere u likovnom što me prilični ljuti - skupe su, brzo se potroše, a ona je neuredna i nikako da svlada crtanje (zato redovito skuplja četvorke iz likovnog...)
    glinamol su možda jednom koristili, pastele isto tako... flomastere ima u pernici...

    vodene boje mislim da nisu nikada

    i još koriste škare i ljepilo (kolaže donesu s mapom na početku školske godine pa to koriste)

    kutiju od TOZ-a nismo nikada kupovali

  7. #7
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo imali jednu kutiju za svoje dijete i tamo su na početku godine, (kad je škola počela i kad smo dobili popis svega kaj nam treba) djeca stavila sav svoj pribor i imali to tako kroz godinu, a na kraju su kutiju dobili natrag!
    I ove godine očekujem popis tek kada krene.

  8. #8
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    treba vam sve isto kao u prvom razredu - vodene, tempere, voštane, drvene, flomasteri, tuš, glinamol, plastelin, olovka, ugljen, kolaž, škare i ljepilo, kistovi... ustvari, geko kutija - ili njezin sadržaj. kutija u toz dućanu je alni koštala 123 kn - toliko , ako ne i više košta pribor kad ga ideš kupovati pojedinačno.

    tanja, mislim da glinamolu nema spasa.

    mi smo svake godine dobili kutiju natrag, ove godine je jako malo toga iskorišteno, ali u prva tri razreda mi je dolazila maltene prazna doma, tako da smo svake godine kupovali novu. ono što je od stare ostalo, imali su za iskoristiti doma za igru i kreativu.

  9. #9
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku

    fora je, ali je kvaliteta upitna i još ti pola toga fali.

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    mislim da će vam u drugom razredu trebati isto što i u prvom, to je već netko spomenuo...

    trebat će ti i kolaž-papir, najvjerojatnije

    inače, što se tiče glinamola, šteta je što ga ne koriste u školi, jer iz svog iskustva s klincima na raznim radionicama mogu reći da klinci uživaju u radu s glinamolom, treba ih samo malo potaknuti...
    ah, to puno ovisi io učiteljici :/
    btw, rekla bih da ovom tvome nema spasa

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,154

    Početno

    Ih, a ja se nadala da ćete me utješiti nekim spasonosnim receptom za oživljavanje mrtvog glinamola

    Što se tiče Geko-kutije, sagledao ju je i A. jutros u knjižari, ali koštala je 216 kn, a pola tog pribora ostalo mu je od prošle godine, besmisleno. Pa smo kupili samo tempere, plastelin i pastele - ono što je prošle godine potrošio ili smrvio. Inače oni drže pribor za likovni u školi, u povećoj kutiji od cipela. I s tim sad imamo problem, jer se kutija gotovo raspala, a nemamo doma drugu jer rijetko kupujemo cipele (osim dječjih, ali te su kutije premale).

    Kolaž-papir lani je došao skupa s likovnom mapom, a to su nam učiteljice izričito rekle da ne kupujemo unaprijed, nego tek kad se one u školi dogovore. Iako bih se kladila da će opet biti Školska knjiga u igri.

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi smo kutiju kupili samo 1. godine jer smo naletjeli u metrou na akciju za 100 kuna
    to je OK cijena za sadržaj
    200 k sigurno ne bi dala
    za 2.razred smo nadopunili potroseno
    većina djece je imala tako kutiju za cipele
    btw sto se tiče kutije pitaj u bilo kojoj prodavaonici cipela
    puno ljudi ne uzme kutiju pri kupnji

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    zna li netko koliko kosta toz-ova kutija

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,154

    Početno

    Geko-kutija od TOZ-a u Školskoj knjizi košta 216 kn. Možda ima negdje i jeftinije, nisam istraživala.

  15. #15
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    na oranicama toz ima tvornički dućan. mi smo je lani tamo platili 119 kn. mislim da neće biti puno skupšlja ove godine

  16. #16
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jeftinija je u intersparu, moram vidjet jer sam kupila i neku spizu, ali sigurno nije toliko.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Cula sam negdje da ta kutija kosta 200-tinjak kuna pa mi se cinilo puno (ako se kupuje pribor za likovni posebno po stavkama cini mi se da ispandne daleko jeftijije), no stotinjak je vise nego u redu, a srecom nam oranice nisu daleko...
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •