cure, hvala vam na pomoći . mislim da sam skužila u čemu je stvar. on od silnog plakanja ne uhvati bradavicu kako spada pa se onda ljuti. ja ga ispravljam i kad konačno uspije uhvatiti dobro onda lijepo sisa i guta. jučer sam od jada išla probati dati AD nakon podoja ali je pojeo samo 10 ml tako da računam da se onda ipak dovoljno najede tokom podoja.
jedino još uvijek nije kakao, ali kolegica koja je pedijatrica kaže mi da je to normalno, i da za sad nema razloga za brigu.

a sad da još odgovorim na pitanja:
kad je kakao, stolica je bila žućkasto smeđa, dosta slična boji senfa.
probavala sam izdojiti izdajalicom, ali je bilo nakon podoja tako da sam nacijedila samo nekih 15 ml i to mu dala sinoć prije sljedećeg podoja, nakon čega se puno manje bunio. ma zapravo već jutros to sve nekako puno lakše ide ali još uvijek se buni.

porođajna težina je bila 3430, kod otpusta 3250, s tim da su mu u rodilištu prva 2 dana davali dohranu.
koža i sklere su normalne boje, nije žut. turgor kože je dobar.
presvlačimo se svaki put kad idemo dojiti, nekad bude suha pelena, nekad mokra (ali meni se čini da je to više od 2 jušne žlice, prije 3-4), i tih mokrih bude 5-6 tokom dana.
noćas smo super uspjeli dojiti, nije se previše bunio ali mi se čini da nije ni puno papao, brzo je zaspao.
i u rodilištu su rekli, a i patronažna je vidjela dojenje - kažu da dobro hvata. samo meni se čini da se on zapravo ljuti dok ne uhvati, doslovno se borimo dok ne uhvati pravilno. i da, problemi su nastali otkad smo došli kući iz rodilišta, tamo je baš lijepo cickao.
na ležećki mi nikako neće dobro uhvatiti dojku, samo smo jednom uspjeli tako dojiti, a najbolje nam ide u položaju nogometne lopte i tad se i najmanje buni. a da li je meni udobno... hm... pa i ne baš, jer kad konačno uhvati dojku kako spada mene je strah više se pomaknuti i namjestiti da nešto ne pokvarim.