evo ovako:
probudi se otprilike svaka 2 sata i tada traži dojiti. a bradavicu, kad ju uhvati, uhvati onako kako je opisano da je pravilno - donja usna izvrnuta, dio areole u ustima. samo se mi jako mučimo dok ju uhvati, doslovno mu je moram gurati u usta. osjetim refleks otpuštanja ali ne svaki put kad krene vući.
Mimah, sad sam prije podoja napravila ovako: izdojila malo u šalicu, možda 1-2 ml, to mu isto dala da popije a nakon toga smo uspjeli dojiti na jednoj i drugoj dojci, bilo je plača ali puno manje nego zadnja 2 dana i na kraju je zaspao na dojci s tim da je zadnjih 5 min. baš lijepo sisao, podoj je trajao oko pola sata.
BusyBee, budi se sam za dojenje. prvih dana u rodilištu sam ga morala buditi po noći za podoje ali otkad smo doma budi se svakih 2-2,5 sata. čujem ga da guta, ali ne mogu procijeniti koliko često, morat ću bolje obratiti pažnju na to kod sljedećeg podoja. ponekad malo cokće dok siše.
a pelene imamo platnene, budu dosta mokre, ja si mislim da možda i ne skužim svaku mokru pelenu jer kad se presvlačimo bude baš dosta mokro.

huh, baš sam mislila da sam se dobro pripremila za dojenje, nisam mislila da će biti ovako teško...