Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
rehab, meni se čini da tu ima puno nepoznanica ... Mislim da je nepotrebno na ovaj način djecu trpati u kućice. Pa zar nije Bettelheim imao onu teoriju o emocionalno hladnoj majci kao pokretaču autizma? Probaj se danas negdje pojaviti s tom pričom (meni se čini jezivom)! Treba biti otvoren za sve.

Od definicije autizma puno je važnija dijagnostika i senzibilizacija društva - da dijete i roditelji imaju pravo i mogućnost dobiti adekvatnu pomoć, ranu intervenciju, kasnije asistenta u nastavi, terapiju i sve drugo nego kako se poremećaj zapravo zove.
Napisala sam čitabu, pa ode post u vjetar. Ugl., da ne duljim, potpuno se slažem sa drugim dijelom tvog posta, ali s prvim se ne mogu složiti. Jedno su teorije o nastanku autizma, a drugo kriteriji za dijagnosticiranje. Kakav je kriterij za dijagnosticiranje manjak odgovora na bol? Zar ne postoje djeca s autizmom koja pretjerano reagiraju na bol? Zar ne postoje druga djeca s raznim dijagnozama ili bez dijagnoze koja manjkavo ili pretjerano reagiraju na bol? Ali nije McBee kriva, nego onaj tko joj je to predstavio kao kriterij za dijagnosticiranje autizma.
Međunarodni kriteriji za dijagnosticiranje su tu. Hoće li se oni ukidati ili dopunjavati, ovisi o onome što će reći znanost i struka, ali zar ne bi bilo totalno neprofesionalno od nas kada bi svatko te kriterije upotrebljavao kako mu se sviđa i razbacivao se dijagnozama prema svojim nazorima i shvaćanjima ?
Toliko od mene, ne želim više ići u off topic.