Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
Zapravo, kraj je bio bezveze oba puta, lezi i tiskaj. Kako sam treći put klečala do pred kraj izgona, ma vidjela sam jasno kao dan koji je glupi potez leći u tom času, upravo apsurd. Mogla sam fino klečeći rodit, u ritmu nagona za tiskanje. Ali eto.
vertex, koliko god ovo bilo "blizu", a i čula sam da su mala rodilišta stvarno super prema rodiljama, u odnosu na velike manufakture rađanja, ipak to, eto, zbog samog detalja izgona, nije fiziološki.
Mislim, bilo bi, zašto ne, nekima paše i ležeći, ali po definiciji fiziološkog poroda, treba roditi onako kako ženi samo njezino tijelo nalaže. I sama kažeš, apsurdan je bio taj potez, iznenadno premještanje, samo zato jer su njima tako namješteni stolovi i jer im tako nalažu propisi.

Pa jel' žena rađa radi svog djeteta ili radi njihove komocije, pogleda i protokola koji kao da postoji radi sebe samog?

Ma, nije to sad smak svijeta, nek' je živo i zdravo, znamo to svi, ali kad već idemo precizirati što i koliko znamo, što je ono temeljno fiziološko, a što nije,
gdje je nužno to izmijeniti i upetljati se sa strane osobalj, a gdje je posve suvišno, apsurdno, besmisleno, a ponekad i štetno, onda treba reći i da je ovo baš suvišno.
Od znanja nas ne bi trebala boljeti glava.
Ili bi?