Evo koji odgovor dobijete kad ih konkretno pitate:
Hrvatski zavod za javno zdravstvo ustanova je koja provodi javnozdravstvene aktivnosti koje obuhvaćaju aktivnosti pomoću kojih se provodi društvena skrb za zdravlje stanovnika Republike Hrvatske poput provođenja higijensko-epidemiološke zdravstvene zaštite stanovništva, provođenje zaštite mentalnog zdravlja, prevencije i izvanbolničkog liječenja ovisnosti, promicanje i zaštita zdravlja od utjecaja štetnih čimbenika okoliša mjerama koje stanovništvu osiguravaju zdravstveno ispravnu hranu i vodu za piće, vodu za rekreaciju i ostale vode, kao i provođenje prevencije poremećaja i bolesti nepravilne prehrane i provođenje promocije pravilne prehrane.
U svjetlu svojih aktivnosti i uloge Hrvatski zavod za javno zdravstvo podržava sve inicijative kojima se građanima nude zdraviji životni izbori pa je tako podržala i žitarice Nestlé koje se evidentno prilagođavaju stručnim smjernicama u svezi potrebnog unosa nutritijenata uključujući i smanjen unos soli te povećan unos vlakana. Iz navedenih razloga Nestlé je dobio potporu Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u svezi promicanja zdravijih žitarica. Hrvatski zavod za javno zdravstvo podržati će i ostale proizvode/
proizvođače koji usklađuju svoje proizvode sa stručnim i znanstvenim medicinskim smjernicama kada i ako to oni zatraže, sada i u budućnosti, jer uspješna prevencija i promicanje zdravlja moguće je jedino u suradnji sa prehrambenom industrijom kao partnerom. Dodatno bi naglasila da prema provedenim istraživanjima tek nešto više od polovice djece u našoj zemlji doručkuje radnim danom, odnosno gotovo polovica ih preskače taj najvažniji obrok i stoga Hrvatski zavod za javno zdravstvo smatra važnim promociju doručka u kojem žitarice kao jedan od izbora zasigurno imaju svoju ulogu.
Na navedenom skupu predavanja su govorila isključivo o stručnim i znanstvenim aspektima pravilne prehrane i važnosti doručka što je izrazito važna tema te nije bilo nikakvog spomena niti jednog konkretnog proizvoda u predavanjima. Naravno da obzirom na okruženje skupa i organizaciju postoji mogućnost misinterpretacije ali ponavljam navedene žitarice mogu biti jedan od izbora i stoga cijeli skup nije niti znanstveno niti stručno sporan kao ni potpora Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo istom.
Srdačan pozdrav
Bla bla bla....
