Poslala sam žalbu i danas sam dobila odgovor.

U odgovoru stoji da se moja žalba ne prihvaća jer je uprano vijeće utvrdilo da ispunjavam sve uvjete natječaja kao i primljena osoba. Međutim ustanova ne ispunjava primjerene uvjete za zapošljavanje invalida.

U zakonu piše ovako:
Tijela državne uprave, tijela sudbene vlasti, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, javne službe, izvan proračunski fondovi, te pravne osobe u vlasništvu ili u pretežitom vlasništvu Republike Hrvatske i pravne osobe u vlasništvu ili pretežitom vlasništvu jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave dužni su na primjerenom radnom mjestu prema vlastitom odabiru, u primjerenim radnim uvjetima imati zaposleno:

I što sad? Oni su dužni te uvjete imati, ali navode da ih nemaju. Što su to primjereni uvjeti i tko ih određuje? Naime, ja sam u prijavi navela u kakvom sam tjelesnom stanju i da mi nikakve prilagodbe prostora ne trebaju. Iako imam prema rješenju HZMO tjel oštećenje 100 % nisam u kolicima i to je navedeno. Mogu hodati i po stepenicama samo mi treba dobar rukohvat.
Ne mogu voziti auto ni bicikl, hodati po grbavom, po kosinama, prelaziti rubnike, gubim ravnotežu - ali u uredu mi ne trebaju nikakvi posebni uvjeti.

Pitala sam radnu inspekciju i oni su mi odgovorili da nisu zaduženi za javne službe.