Stranica 15 od 19 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 934

Tema: POMOĆ!!! Infantilna anoreksija? Iliti- težak na hranjenju?

  1. #701
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    E sad buš tek u gabuli ak se primila lubenice

  2. #702

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ma bil ju je uzitak gledati kak to cica,a tek kruh prvo je korica zavrsila u oku,pa u nosu to je gurala s rukice u ruku,po nogama i tek onda u usta par put ji je opala na kolica to se tak rasrdila da nismo mogli vjerovati kak ji je pasalo,cak je i juhicu sa povrcem papala s uzitkom.

  3. #703

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nepismena sam jer se zena hoce cuvati i nosati.skuzila je ona kak se manipulira s mamom.

  4. #704
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim da ona nema problema.
    Upravo tako.

  5. #705

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma bil ju je uzitak gledati kak to cica,a tek kruh prvo je korica zavrsila u oku,pa u nosu to je gurala s rukice u ruku,po nogama i tek onda u usta par put ji je opala na kolica to se tak rasrdila da nismo mogli vjerovati kak ji je pasalo,cak je i juhicu sa povrcem papala s uzitkom.
    Bravo za nju !

  6. #706
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mogu se ja ubacit? Moja je s 7 mjeseci na 5. centlil bila, s 9 na 3. Muka jest svaki put. Sreća je bila da je sisala do 13 mjeseci, pa su mi te nuke s ad bile strane. Dan danas s 4 godine je teška za jest. Pije 3 boce mlijeka dnevno..... sta reć, nek pije ako hoće. Nije lako pametovat kad ste pod liječničkim nadzorom, ali evo pokušavamo dat koju pametnu. Mojoj je palilo jest uz crtić. Nije najbolje rješenje, ali ako si pod tolikim stresom, možda tebi bude lakše, pa će i njoj. Oni svu našu nervozu osjete.
    Također, pokušaj ju pistit da se sama hrani. Daj joj bocu u ruku i nek sama pije. Možda upali. A hrani ju tako da sjedi za stolom kad i vi. Nek ti ju najstarija cura pokuša nahranit, a ti odi iz sobe . Eksperimentiraj s metodama, mozda nesto neobično upali.

  7. #707

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Eksperimentiramo mi svakak kod nas nije problem kruta hrapna ona to jede s gustom problem je u mlijeku,nebi ja brinula da sa 7mj pojede pol male kasice a ostalo mlijeko kod nas je obrnuto ta bu smazala 200ml kasice a da ji se pusti na volju ni 50ml mlijeka 5sata kasnije.i to traje od njezina 3.tjedna.ja sam sretna da ona tolko kasice pojede al me brine to mlijeko ustvari brineme da joj stvarno je nest kaj se za sad ne vidi,a obavili smo sve moguce pretrage i ona zdrava.

  8. #708
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Antonija,
    Al tvoja cura JE zdrava. Pretrage su takidjer pokazale.
    Koji bi ti još trebao dokaz?

    Nije mlijekoljubac i to je sve. I to nije ni kravlje mlijeko nego ne pije tu formulu za koju cure tvrde da je groznog okusa i mirisa. Meni posve razumljivo.

    Daj se probaj opustit, imaš zdravo dijete koje k tome jako uživa u dohrani. Zapravo možeš bit sretna jer djeca nisu baš oduševljena dohranom u 7.mj života, dosta njih.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.07.2020. at 19:22

  9. #709

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    jesam sretna,a kaj se tice mlijeka bude ga prerasla.pa kalcija ima i u drugim stvarima a i djete od 8mj treba imati kreiran jelovnik sa drugim namjernicama jer mu ni 500ml mlijeka nije dovoljno.kak su se vasi klinci privikavali na kisele okuse dobili smo domace sljive al su kisele onak probala sam joj dati sa lubenicom grozila se!

  10. #710
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ok, ja cu ponovno pitati, mada se osjecam blesavo.


    Sto stavljas u 200 ml kasice? Pet zlica necega i 150ml... cega? Je li AD-a? Ako to pojede, pojela je MLIJECNI OBROK.

    Itd.

    Ne mora valjda, jadna ne bila, povrh sve te krute hrane, jos progutati i 500ml nekavog mlijeka u praha, praznog, bez iceg, da se nadje? Pa popucala bi po savovima da to naguras u nju.


    Nek se grozi tih sljiva, nista joj od toga nece biti. Bacit ce na pod ako joj ne valja, a mozda ulovis i kakvu smijesnu fotku dok radi grimase.


    Dijete od 8 mjeseci moze imati od otprilike nijednog to tri obroka krute hrane na dan. Nije dijete stroj pa da radi po nekoh unaprijed izmisljenoj formuli. Ne treba joj nikakav jelovnik. Daj joj sto vi jedete i gotovo. Neka sjedne s vama i jede. Preporodit cete se svi. Mozda i AD pocne piti.

  11. #711

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Stavljam povrce i 90ml vode,3mjerice mlijeka i 1do2 zlice maslinovog ulja.i da idemo s kontrole djete do god dana treba 400do500ml mlijeka bez obzira na drugu hranu bas sam pitala.trebamo jos jedanput uciniti KKS,uk IgE i RAST na km jer sam rekla da su muke sa mlijekom pa kad dobimo nalaze se budemo dogovorili na provokaciju mlijecnim pripravkom,a zadnji nalazi su IgE 2,0 kU/L,kravlje mlijeko 0,01 kU/L nadam se da sam dobro napisala.

  12. #712

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljam povrce i 90ml vode,3mjerice mlijeka i 1do2 zlice maslinovog ulja.i da idemo s kontrole djete do god dana treba 400do500ml mlijeka bez obzira na drugu hranu bas sam pitala.trebamo jos jedanput uciniti KKS,uk IgE i RAST na km jer sam rekla da su muke sa mlijekom pa kad dobimo nalaze se budemo dogovorili na provokaciju mlijecnim pripravkom,a zadnji nalazi su IgE 2,0 kU/L,kravlje mlijeko 0,01 kU/L nadam se da sam dobro napisala.
    Pa koliko bi ovo bilo mleka u ml, ja se ne razumem u adaptirano?
    Ja opet, da li dete normalno pije, iz bilo čega, na bilo koji način, ostale tečnosti osim mleka?
    Ako normalno unosi druge tečnosti, i unese u kašicama dozu za 500ml mleka, šta toj dr nije po volji onda?

    Meni se čini da ta tvoja dr ili ne razume šta je pitaš ili te da prostiš zaje...

    Kako god, nemaš ti problem sa detetom nego sa doktoricom. Promeniš doktoricu i nestanu svi problemi sa detetom. Ja ne znam kako bih to uvijenije napisala.
    Dete jede, pije šta staviš pred nju (pa taman da je pojiš samo lubenicama...), ali eto neće mleko da unese na taj način na koji je doktorica zamislila. E stvarno svašta.

    Kako god, kad uradiš tu provokaciju na mleko biće bar jasnije da li je na išta alergična, pa ako nije, tim bolje, nestaće većina tvojih problema jer ćeš moći da joj daješ mlečne proizvode. (realno ako sumnja da je dete alergično, zar nije mogla i puno ranije to da proveri?)

  13. #713
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    100 ml

    Ne kužim jel joj ta doktorica onda tih 100 ml ne ubraja u tu famoznu kvotu od 500?

  14. #714

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    To ti je to kroz dan 500ml mlijeka,pije caj na bocicu al i to je uz zajebanciju isto kao i voda al popije nest.to za alergije smo obavili jos na pocetku oko 3mj starosti a sad trbamo ponovoti,j..e mi se vise za dr i nutricioniste hranila bum ju s kasicama u koje bum stavljala mlijeko.svi su oni jako pametni al kankretnih savjeta nemaju.vec sam rekla da odbija jutarnji obrok u 6 a u 10 pojede od 130 do 160 mlijeka i to joj dam keksolino.kaja bila si u pravu dobili smo fotku sa grimasom urnebesna je naravno morali smo ponoviti i sve tri slikati sa tim grimasama.boze jos ju nisam vidla da to radi cak ni s mlijekom kojeg ne voli.

  15. #715

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ubraja naravno mlijeko nemora biti cisto moze i tak.ona je do sad imala 400ml cistoga mlijeka i jos 100sa kasicom.a sad bum ji davala sve u kasici.ako koja ima ideju za jelovnik da ne jede jednolicnu hranu molim da mi javite.

  16. #716
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljam povrce i 90ml vode,3mjerice mlijeka i 1do2 zlice maslinovog ulja.i da idemo s kontrole djete do god dana treba 400do500ml mlijeka bez obzira na drugu hranu bas sam pitala.trebamo jos jedanput uciniti KKS,uk IgE i RAST na km jer sam rekla da su muke sa mlijekom pa kad dobimo nalaze se budemo dogovorili na provokaciju mlijecnim pripravkom,a zadnji nalazi su IgE 2,0 kU/L,kravlje mlijeko 0,01 kU/L nadam se da sam dobro napisala.
    Žlice jušne dve? Kaj to nije puno?

  17. #717
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,734

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ubraja naravno mlijeko nemora biti cisto moze i tak.ona je do sad imala 400ml cistoga mlijeka i jos 100sa kasicom.a sad bum ji davala sve u kasici.ako koja ima ideju za jelovnik da ne jede jednolicnu hranu molim da mi javite.
    takvih stvari na dohrani ima dovoljno. nema potrebe na ovom topiku stavljati jos i reecepte. jer je tema anoreksija.

  18. #718

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Cajne zlicice!

  19. #719
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa koliko bi ovo bilo mleka u ml, ja se ne razumem u adaptirano?
    Ja opet, da li dete normalno pije, iz bilo čega, na bilo koji način, ostale tečnosti osim mleka?
    Ako normalno unosi druge tečnosti, i unese u kašicama dozu za 500ml mleka, šta toj dr nije po volji onda?

    Meni se čini da ta tvoja dr ili ne razume šta je pitaš ili te da prostiš zaje...

    Kako god, nemaš ti problem sa detetom nego sa doktoricom. Promeniš doktoricu i nestanu svi problemi sa detetom. Ja ne znam kako bih to uvijenije napisala.
    Dete jede, pije šta staviš pred nju (pa taman da je pojiš samo lubenicama...), ali eto neće mleko da unese na taj način na koji je doktorica zamislila. E stvarno svašta.
    e pulinka fala ti brate da netko drugi napisa da nisam trebala ja.

    Moja djeca nikad nisu pila takve količine mlijeka u životu, dojeni su bili uz dohranu, al ni blizu takvih količina jer je dohrana preuzimala većinu. Imam djecu jako dobrog zdravlja kuc kuc. I danas im dajem što manje mlijeka (ne smatram ga tako zdravom namirnicom), više jedu jogurt, sir, vrhnje..

    Sad se valjda smijem nadovezat na pulinku, pod hitno mijenjati dr.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.07.2020. at 14:32

  20. #720
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Nema razlike Lili jel to mlijeko,sir ili jogurt sve je to isti par rukava

  21. #721
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Kako nema, vidiš da kod njene dr. ima.

    Koliko sam skužila pedijatrica (il ineka druga dr.) je rekla da da djetetu jogurt al Antonija nije i ne želi jer joj ta famozna dr. nije rekla da joj da. Slijepo sluša njene po mom skromnom mišljenju upute potpuno neprilagođene njenom djetetu (to su upute više onako za "po traci", a njeno dijete lijepo napreduje, dobiva na kilaži, ima dobre nalaze, samo preferira kašice u odnosu na mlijeko).

  22. #722
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Nije pametno da daje sad jogurt ako su dogovorili opterećenje
    Dva tri četiri tjedna neće svijet pobjeći
    Mada ja u ovo doba ne ni pristala na opterećenje ,uostalom ni nisam za klinca,jer em kaj moraš tam biti cijeli dan najmanje od 7- 16 ,em moraš i sutradan doći.a ko zna kaj te tersju van kad se smije s djetetom biti kao 15 min, hvala ne bi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2020. at 14:46

  23. #723
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nema razlike Lili jel to mlijeko,sir ili jogurt sve je to isti par rukava
    Ovo je u biti bio odgovor za tebe
    Daješ definitivno mlijeko smo klinci jedu jogurt i sir

  24. #724

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ni sama neznam dal da joj dam jogurt ili ne,a isto me nuci davati joj 5kasastih obroka al bolje da nest pojede nego nist.

  25. #725
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je u biti bio odgovor za tebe
    Daješ definitivno mlijeko smo klinci jedu jogurt i sir
    Da, al moj odgovor je bio Antoniji za mlijeko koje dijete odbija. Moguće da ne bi odbijalo jogurt, svježi sir i sl.

    Mi inače konzumiramo mliječne proizvode ograničeno, više voće, povrće, riba, meso.
    Od mliječnih su mi naj svježi sir i kefir.

    Ja ne podnosim kravlje mlijeko, ne osjećam se dobro od njega i ne konzumiram ga osim ako nije sastavni dio nekog kolača i sl.
    Nisam ga nikad voljela, ni pila.
    Možda je malena od Antonije tip ko ja
    , a možda će voljet pravo mlijeko. a ne voli ovu umjetnu formulu "od mlijeka".
    Srećom starci me nisu silili, samo kakao tu i tamo.

  26. #726
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Moja od početka dohrane voli žgance i nešto miliječno - kefir, acedofil, čvrsti jugurt, tekući jogurt...nikad joj nisam uz žgance dala mlijeko.

    Pa probaj i tu kombinaciju, za početak, da vidiš kako bi reagirala

  27. #727

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni sama neznam dal da joj dam jogurt ili ne,a isto me nuci davati joj 5kasastih obroka al bolje da nest pojede nego nist.
    Nije problem da sve jede kašasto ako će popiti dovoljno vode, i još ako će jesti voće, ili neslađene ceđene voćne sokiće, ili neslađeni čaj, bilo šta da ne bude žedna.
    Za jogurt ne znam, ali tu bih možda ipak uradila kako dr kaže, ako ćeš voditi bebu na taj test provokacije mlekom, bolje sačekati do tada ako će to biti za nekih mesec dana.

  28. #728
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Antonija, a zašto zapravo radite taj test?
    Jel dijete imalo neki osip, reakciju, pa se sumnja na alergiju ili samo zato što odbija tu namirnicu?

  29. #729

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Nist od toga nije imala,valjda zato jer odbija tu namjernicu.pise na otpusnom pismu kad je prvi put zavrsila u klajicevoj da se dava neoket jer je obiteljska amneza opterecujuca.

  30. #730
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Tim više ako je opterećujuća nemoj mlijeko ni mliječne davati

  31. #731

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Za sad ji nisam dala osim danas jogurt cisto da probam al nece i nece dize joj se na povracanje.

  32. #732
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Stavljam povrce i 90ml vode,3mjerice mlijeka i 1do2 zlice maslinovog ulja.i da idemo s kontrole djete do god dana treba 400do500ml mlijeka bez obzira na drugu hranu bas sam pitala.trebamo jos jedanput uciniti KKS,uk IgE i RAST na km jer sam rekla da su muke sa mlijekom pa kad dobimo nalaze se budemo dogovorili na provokaciju mlijecnim pripravkom,a zadnji nalazi su IgE 2,0 kU/L,kravlje mlijeko 0,01 kU/L nadam se da sam dobro napisala.

    Ja cu opet o alergiji.

    Ako je ukupni IgE 2,0 kU/L, alergicna je prakticki ni na sto. Taj broj pokazuje ukupnu reakciju tijela na svastanesto, iz okolisa ili hrane.

    IgE od 0,01 kU/L za protein kravljeg mlijeka NIJE alergija, niti otprilike. Sve ispod 0,35 IgE nije nista, osim ako ne postoji zabiljezena reakcija. Ako djetetu dajes jogurt, sir, vrhnje, bilo sto sto ima kravlje mlijeko u sebi, cak i u tragovima (recimo komad kruha iz pekare), a ona ne dobiva osip, ne povraca, nema proljev, ne natice, ne gusi se..... onda dijete NIJE alerigcno na kravlje mlijeko.


    Stvarno se bojim da ili ne razumijes doktoricu ili te doktorica zahebava. Ne znam sto bi bilo izmedju.

    Muke s mlijekom ne znace alergiju, pobogu. Moj sin ne moze smisliti svjezi paradajz, stavi ga u usta i digne mu se zeludac. Ali nije alergican na paradajz, niti ja zbog njegovog nejedenja paradajza imam psiholoske poremecaje.


    U ovakvim nebuluznim slucajevima stvarno steta sto hrvatsko zdravstvo ne udara po dzepu pa se razvlace gluposti u beskonacnost. Kakav test pripravkom mlijeka za dijete koje nema alergiju? Gubitak vremena i resursa dok brda beba s evidentnim problemima ne dobivaju test jer se, zapravo, doktorima ne da s tim zezati.

  33. #733
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Antonija, a zašto zapravo radite taj test?
    Jel dijete imalo neki osip, reakciju, pa se sumnja na alergiju ili samo zato što odbija tu namirnicu?
    Vjerojatno zato sto je svima svejedno koliko sto kosta u zdravstvu pa je puno lakse naruciti test za nekoga kome ne treba, nego napraviti bilo sto drugo.

  34. #734
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    "Sve ispod 0,35 IgE nije nista" treba pisati "Sve ispod 0,35 kU/L".
    Posljednje uređivanje od Kaae : 24.07.2020. at 18:33

  35. #735
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,585

    Početno

    Je nije ništa ali i taj ništa ,tj. to je 1. razred zna raditi probleme,recimo kod moje klinke IgE mlijeko od 0.35 je radio čuda ,a kad se nakon dve tri godine smanjio na listu nulu (0) onda nije,ali ja sam bila tvrdoglava i nisam joj davala svo to vrijeme km,jer htjela da je mala nanovo opet sva u dermatitisu kojeg sam jedva prije riješila
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.07.2020. at 19:07

  36. #736

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Pa ko je tebi rekel da je alergicna kolko put sam ti ponovila da nije,tu hranu je dobila zbog opterecujuce obiteljske amneze citiram otpusno pismo,a zakaj test radimo neznam ni ja kad opet ponavljam alergicna nije.dijagnozu je dobila poremećaj hranjenja jer ne jede i jer je gubila na kilazi kak ti nije jasno da ona super dobiva jer ja imam ogromno puno strpljena da ju nahranim,ona nikad nije gladna pa cak i da prodeju dva dana od zadnjeg obroka ona ni onda nebu trazila jesti,a da se ju pusti na volju ta bi pojela 20,30ml ak i tolko.pa nisam tu pocela pisati jer nemam kaj raditi.a ak ti nest u zdravstvu smeta nemoj meni to govoriti reci doktorima!

  37. #737
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je nije ništa ali i taj ništa ,tj. to je 1. razred zna raditi probleme,recimo kod moje klinke IgE mlijeko od 0.35 je radio čuda ,a kad se nakon dve tri godine smanjio na listu nulu (0) onda nije,ali ja sam bila tvrdoglava i nisam joj davala svo to vrijeme km,jer htjela da je mala nanovo opet sva u dermatitisu kojeg sam jedva prije riješila
    Sve ispod 0.35 je nulti razred; nije prvi. Naravno da kolicina antitijela u serumu nije presudna sama po sebi jer MORA biti reakcije da bi se nesto zvalo alergijama, ali ako dijete moze pojesti nesto s PKM i ima IgE za PKM u serumu od 0,01, onda nije alerigcno i bezveze se oko toga radi drama. Antonijina beba nema dermatitis tako da je to posve nevazno u ovom slucaju (a i prema novijim preporukama, zbog dermatitisa se hrana ne bi trebala izbjegavati jer moze dovesti do alergije).

  38. #738
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ko je tebi rekel da je alergicna kolko put sam ti ponovila da nije,tu hranu je dobila zbog opterecujuce obiteljske amneze citiram otpusno pismo,a zakaj test radimo neznam ni ja kad opet ponavljam alergicna nije.dijagnozu je dobila poremećaj hranjenja jer ne jede i jer je gubila na kilazi kak ti nije jasno da ona super dobiva jer ja imam ogromno puno strpljena da ju nahranim,ona nikad nije gladna pa cak i da prodeju dva dana od zadnjeg obroka ona ni onda nebu trazila jesti,a da se ju pusti na volju ta bi pojela 20,30ml ak i tolko.pa nisam tu pocela pisati jer nemam kaj raditi.a ak ti nest u zdravstvu smeta nemoj meni to govoriti reci doktorima!
    Pa ponasate se kao da je alergicna, eno i na testove ide na koje ne idu ljudi bez dijagnoze. Ako ne znas zbog cega radite test, saznaj ili ga nemoj raditi.


    Ona puno dobiva jer jede, nema to veze s tvojim strpljenjem. Daj malo pomnije procitaj sto pisu zene cija djeca NISU jela--ne mozes nasopati dijete koje nece pojesti, bila ti strpljiva ili ne. Mozes ga jedino fizicki napasti pa mu nagurati u usta i nadati se da nece povratiti.

    Dakle, tvoje dijete JEDE i to nema veze s tvojim strpjenjem.
    Mozda ce eventualno prestati jesti ili ce razviti konkretne probleme hranjenja zbog ili tvoje opsesije hranom i hranjenjem i/ili nesporazuma s lijecnicima i/ili lijecnicima koji su pogrijesili oko dijagnoze ili tretmana.
    Ili su odlucili da je bolje, mozda zbog tvojeg stanja oko njegog hranjenja, izmisliti dijagnozu i tretman pa ti dati da se necim zabavljas.

    Vjerujem da si dosla po savjete jer ti trebaju, ali nisam do sad vidjela da si prihvatila ijedan od njih. Stalno ponavljas jedno te isto, da dijete ne jede i da je bolesno, a mislim da to nitko po prici nije uspio pohvatati.

  39. #739

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    A kaj te tocno zanima da pohvatas,na to ide da joj se promjeni prehrana pa mozda se najde kaj bu jela ci nist druga bar jogurt,jer od pocetka kasica mlijeko je uzas cak i svim zabavljanjima a kaj se toga tice radim sve osim dubljenja na glavi,jedine savjete koje sam dobila su bili da joj dajem sve krute obroke i to bum pocela ustvari danas je imala sve krute a popila mi je oko 50ml caja i jos na silu nest vode.pa ak imas jos koji savjet javi.

  40. #740
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Imam. Ponavljam stalno.

    Pusti dijete da jede kad je gladno, prestani joj mjeriti zalogaje i mililitre, a ti potrazi pomoc jer ce vam svima biti lakse.

  41. #741

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    A kak da je pustim da jede kad je gladna ako ona nikad nije gladna,pa da opet padne na kilazu i kaj bum s tim postigla nist rekli buju da ju hranim kak i do sad?

  42. #742
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,646

    Početno

    Stvarno mislis da nikad nikad ne bude gladna? Pusti ju 2 dana pa ćeš vidjeti

  43. #743

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ne da mislim nego znam,2dana to jos nisam probala jedan,da jesam al dva!?

  44. #744
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,653

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    A kak da je pustim da jede kad je gladna ako ona nikad nije gladna,pa da opet padne na kilazu i kaj bum s tim postigla nist rekli buju da ju hranim kak i do sad?
    Ajme Antonija fakat si zabrijala i Kaae ti govori dobronamjerno.
    Pusti dijete da ogladni ma kakav dan-dva pusti je da jede po svojoj volji tjedan dana.

    Istina je da ne prihvaćaš savjete,a svi savjeti idu u smjeru da joj ne brojiš zalogaje i ne budeš opsjednuta s ml mlijeka .

    Ja nemam šta više reći naovu temu p ase povlačim.
    Ponvaljam mijenjaj dr pod hitno ili kontroliraj dijete samo kod pedijatrice ako je ona ok.


    Dijete je ok,a tebi bi trebala pomoć,no ti je čvrsto odbijaš. Žao mi je da ćete se toliko patiti i dijete i ti, a bespotrebno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.07.2020. at 22:39

  45. #745

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Gle jedapn doktor moze fulati dijagnozu al bas dva da ju fulaju!vec sam napisala da je mala dobila istu dijagnozu i kod nas u bolnici i u klajicevoj

  46. #746
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Onda postupi tocno onako kako ti kazu lijecnici i nemoj pitati nepoznate ljude na forumu da ti pomognu savjetima i iskustvima.

    Sopaj, mjeri, udaraj glavom u zid.

  47. #747

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ja nju ne sopam istina je da ju zabavljam i sva reca kaj je skola gotova da seke polek nje pleseju pa da se ona nasmije a ja zlicu za zlicom u usta.

  48. #748
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nju ne sopam istina je da ju zabavljam i sva reca kaj je skola gotova da seke polek nje pleseju pa da se ona nasmije a ja zlicu za zlicom u usta.
    Znam hrpu ljudi koji su tako ili pred tv-om punili djecu , a nisu imali dijagnozu.
    Po meni su roditelji bili upitni jer su djeca bas morala posjesti skuhano u kolicini koju su roditelji odredili u vrijeme kad su roditelji odredili
    Ali ako se mene pita to je ipak drugi par rukavica.

  49. #749

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    234

    Početno

    Ona pojede najmanje kaj mora suseda ima decka od 7mj koji pojede 800ml mlijeka i cijelu 190gramsku kasicu.a o soku da ne govorim i sam trazi jesti pojede bez zajebancije i majmuniranja.a ova moja nikad nije gladna i nikad ne trazi jesti a kad joj se da i onda odbija.

  50. #750
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,408

    Početno

    Citiraj Antonija0601 prvotno napisa Vidi poruku
    Ona pojede najmanje kaj mora suseda ima decka od 7mj koji pojede 800ml mlijeka i cijelu 190gramsku kasicu.a o soku da ne govorim i sam trazi jesti pojede bez zajebancije i majmuniranja.a ova moja nikad nije gladna i nikad ne trazi jesti a kad joj se da i onda odbija.
    Ne znam kako to djeca traze jesti u toj dobi. Osim da za svaki glavni obrok sjede s vama za stolom , a vi im ponudite hranu. Najcesece onu koju vi ostali jedete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •