Stranica 4 od 47 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2344

Tema: odgoj pasa

  1. #151
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Da, biti ce zabavno...barem cemo imati razloga pospremati igracke
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 13.10.2013. at 14:12

  2. #152
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,316

    Početno

    Dok vas nema ostaviš ju u ograđenom prostoru, hodniku i sl. Ja sam joj uvijek ostavljala krevetić, igračku, vodu i u suprotni kut podlogu za piškiti. Ali oni uglavnom spavaju dok gazde nema doma.
    Na štenetu je lako skužiti da joj se piški, počne užurbano hodati i njuškati a kad im se kaka vrti se u krug. Ja sam uvijek dok je počela tražiti mjesto brzo ju odnesla na podlogu i super. Nije da se baš nikad nije popiškila na tepih i sl. ali prođe ta faza brzo. Uostalom prirodno im je da to obavljaju vani na travici.
    Ja radim doma pa mi je puno lakše odgajati peseka jer sam non stop s njom. Ali evo frendica je kupila beagla i on je sam doma dok su djeca u školi i dok oni ne dođu s posla i sve je ok. Pas se prilagodi svemu.

    Naša spava s nama u krevetu. E to je stvar koju sam ja zaribala jer mi je tako bilo lakše. Staviš ju k sebi, spava ko top i ne budi te po noći .

  3. #153
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa on če ti igračke gristi, a sitne može i progutati.
    Ako je to malo štene oni mijenjaju zube i tada sve grizu kao ludi.
    O da živa istina, čuvajte majce, hlače, papuče i namještaj
    Ali i to prođe brzo.

    Inače peseki su vam preslatki

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,369

    Početno

    nas je luka imao fetis na prljave gace, provaljivao je u kosaru sa prljavim vesom i krao prljave gace i to zvakao. fuuuuuj

    marta koju sam nasla na cesti nikad to nije radila

  5. #155
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Ajme, koje fotkice...

  6. #156
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    baš sam uživala gledajući vaše dlakave članove obitelji

    evo naših avlijanera )

    http://public.fotki.com/mimi01/micika--aro/

  7. #157
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    LOL

    naša prva kujica je svaki dan navlačila okolo moje nošene najlonke (i ne bi ih nikad potrgala)
    ne kužim kak joj je to uspijevalo

  8. #158
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    joj ovakvih "predator" fotki imam i ja
    od kad je shvatila da je novi član čopora izvor besplatne hrane kampira pod njegovim stolcem, grickaju skupa isti keksić i slično

  9. #159
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Ma i nama valjda dolazi jedno cupavo klupko iduci tj., mjesanac maltezera i pekinezera...Frka me tog zapisavanja po stanu radi malog i njegovih igracaka...
    preseli se na podforum "bespelenaštvo" dok smo mi prolazili tu "fazu" često sam se sjetila mikke bez zapišavanja će teško. i ako skuže da vani treba obavljati, to su još mali psići i izmakne im kontroli. tako da, ujutro kad se probudiš, prvo što uradiš je staneš i ponjušiš zrak... da vidiš da nije negdje se popiški ili pokakio.

  10. #160
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Naša spava s nama u krevetu. E to je stvar koju sam ja zaribala jer mi je tako bilo lakše. Staviš ju k sebi, spava ko top i ne budi te po noći .
    preslatka je <3 a i naš mlađi spava s nama u krevetu. samo se prigrli i u dvije sekunde zaspi.

  11. #161
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ajme što su slatki! avlijaneri su najbolji!

  12. #162
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,462

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku

    Naša spava s nama u krevetu. E to je stvar koju sam ja zaribala jer mi je tako bilo lakše. Staviš ju k sebi, spava ko top i ne budi te po noći .
    barem ga ne moraš dojiti

  13. #163
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,316

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    barem ga ne moraš dojiti
    To mi i muz kaze!

  14. #164
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moje su pinčice super, dobre, poslušne i sve to. Ali imamo problema sa lajanjem na druge pse. Zanimljivo je da nikad ne laju na pse bez vlasnika, čak se i poigraju sa njima. Ali na one sa vlasnicima laju ko lude. Napadaju ih, ne grizu, ali se nakostriješe, zaletavaju i laju. Ima li netko savjet kako da to rješim? Sve sam pokušavala, čak sam nosila pištolj na vodu i špricala ih kad bi počele lajati (s<vjet jednog iskusnog vlasnika psa), ali bez uspjeha. Imaju 8 i 5 g.

  15. #165
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    nemam savjet, ali imam isti problem. moj laje i tako agresivno reagira na gotovo sve odrasle mužjake. jedino podnosi one koje pozna otkako su bili štenci. veterinar nam je s njegovih godinu dana rekao kako bi s kastracijom riješili taj problem, a kako smo ga ionako planirala kastrirati nadala sam se da će ga to proći. ali ništa. čak mi se sad čini gori. i imam osjećaj da se tako ponaša iz straha. nikad nije nikog ugrizao, ali se nakostriješi i počne lajati ko lud, a ja ga samo odvučem dalje. Ima 8 godina i inače je strašan emotivac, izuzetno vezan za nas i svoj teritorij.

  16. #166
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Imam Westya starog 4,5 godine, kastriran prošlu zimu, obožava djecu, kada imamo goste pozdravi ih, ode svojim putem (najčešće u spavaću sobu), jedino vani laje na veće pse, kada se približimo drugom psu i kada se onjuše lajanje prestane....ima pasa koje obožava kada ih vidi (i muških i ženskih)....nema baš pravila eto...ali isto tako dva psa iz ulaza ne voli baš, zašto nemam pojma...

  17. #167
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Moje su pinčice super, dobre, poslušne i sve to. Ali imamo problema sa lajanjem na druge pse. Zanimljivo je da nikad ne laju na pse bez vlasnika, čak se i poigraju sa njima. Ali na one sa vlasnicima laju ko lude. Napadaju ih, ne grizu, ali se nakostriješe, zaletavaju i laju. Ima li netko savjet kako da to rješim? Sve sam pokušavala, čak sam nosila pištolj na vodu i špricala ih kad bi počele lajati (s<vjet jednog iskusnog vlasnika psa), ali bez uspjeha. Imaju 8 i 5 g.
    I ja imam pinča i mogu ti reći da sam primjetila da se tako ponaša kada se boji.
    Pošto je mali i sladak, svi, ali baš svi se zalete na njega i hoće ga podragati, a on na to poludi od straha.
    Na one ljude koji normalno priđu, prvo čučnu pa pruže ruku da on ponjuši ne laje nikad i najnormalnije im se da podragati.
    Sa drugim psima se voli igrati i tu nema problema. Najviše se voli igrati sa velikim psima. Imamo u susjedstvu huskicu i da vidiš kad se njih dva uhvate to je pravi šou. Ovaj naš je brz, strašno brz, skače po njoj, a ona isto skače pa se valjaju, vrte kao da se hrvaju...
    Nego, da li možda idete na CACIB 23.11. u Zg?

  18. #168
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    još ne vjerujem, al ovo naše malo čudo je u jedan dan naučilo obavljati nuždu (obje vrste ) na onaj podložak za bebe. niti jednom joj se nije omaklo pored, već dva dana. ili obavi vani ili na taj podložak.

    rekli su nam da polako odmičemo taj podložak prema ulaznim vratima, da shvati da treba vani obavljati.

    iako, ona je stvarno mala i ne vjerujem da još može trpiti i kontrolirati se.
    jedini problem je što ti podlošci nisu baš najjeftiniji.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Eto Cvijeta, napredovala si, sad si rodi još jedno dijete i primijeni na njemu svoje novostečene vještine i dosljednost

  20. #170
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    još ne vjerujem, al ovo naše malo čudo je u jedan dan naučilo obavljati nuždu (obje vrste ) na onaj podložak za bebe. niti jednom joj se nije omaklo pored, već dva dana. ili obavi vani ili na taj podložak.

    rekli su nam da polako odmičemo taj podložak prema ulaznim vratima, da shvati da treba vani obavljati.

    iako, ona je stvarno mala i ne vjerujem da još može trpiti i kontrolirati se.
    jedini problem je što ti podlošci nisu baš najjeftiniji.
    Daj savjet, kako ste to uspjeli? Mene je ...a jedva čekam vikend

  21. #171
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Ne znam odakle vam dolazi pas i koliko je star ali peseke to često već uzgajivači nauče, da idu na novine ili neki podložak.
    Naša je prvu noć sama dovukla pelenu iz hodnika u sobu i pokakala se na nju - mislili smo da imamo psa nobelovca.
    Psići ne piške/kakaju gdje spavaju, znači prirodno im je da negdje odu. Imaš i te kapi sa mirisom kojima možeš pokapati podložak.
    Inače je bitno da ako ti se slučajno popiški po podu to dobro opereš nečim mirisnim jer oni kasnije traže taj miris i piške na istom mjestu.
    Naš pesek isto u principu piški na nešto - jedino je to kod nas krpa jer podloške pojede i rastrga pa joj ih ne možemo ostavljati.
    No - događale su joj se i nezgode, što je sasvim normalno. Ako se nezgoda dogodi onda vam je bolje da uopće ne reagirate jer će vam se početi sakrivati i piškiti gdje ne vidite (mi smo našoj govorili fuj fuj, pa se skriva).
    I normalno važno je da je odmah učite da se nužda obavlja vani, znači da je što češće nosite van (nakon jela, nakon spavanja, kad po znakovima skužite da će piškiti ili kakati), i onda je nagrađujete i hvalite kad obavi vani.

  22. #172
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,051

    Početno

    Tako sam ja svojeg - često nosila van i hvalila i odmah je polovio.
    S time da je vani prvi dan pišao i kakao pored šahta i tako svaki put na isto mjesto.
    Tako da čim bih ga spustila pokraj šahta, odmah je pišao i kakao.

  23. #173
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    cvijeto, ženka je one to ranije shvate. Vjerojatno je već učila. I moja je za čas naučila. Koristila sam stare novine, a ne podloške.

  24. #174
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    I ja imam pinča i mogu ti reći da sam primjetila da se tako ponaša kada se boji.
    Pošto je mali i sladak, svi, ali baš svi se zalete na njega i hoće ga podragati, a on na to poludi od straha.
    Na one ljude koji normalno priđu, prvo čučnu pa pruže ruku da on ponjuši ne laje nikad i najnormalnije im se da podragati.
    Sa drugim psima se voli igrati i tu nema problema. Najviše se voli igrati sa velikim psima. Imamo u susjedstvu huskicu i da vidiš kad se njih dva uhvate to je pravi šou. Ovaj naš je brz, strašno brz, skače po njoj, a ona isto skače pa se valjaju, vrte kao da se hrvaju...
    Nego, da li možda idete na CACIB 23.11. u Zg?
    I ja mislim da moji to rade zbog straha. Na ljude ne laju, ali se ne vole dragati od nepoznatih. Izmiču se i bježe. Ali ovo lajanje na pse će me izluditi. Neugodno mi je pred drugima, a ni u pseči parkić ne možemo ići. Ne idemo na izložbe, nemaju rodovnice.
    Posljednje uređivanje od Eci : 15.10.2013. at 23:56

  25. #175
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Zapravo vrlo često nije razlog strah od drugih pasa, pogotovo ukoliko psi nisu imali neugodnih iskustava, već se psi osjećaju ili jaki pošto ste uz njih i negdje je definitvno nastao problem u odašiljanju signala vođe čopora pa su oni to shvatili kao signale da to moraju i trebaju raditi ili su si umislili da su oni vođe čopora pa tako reagiraju na druge pse, ovdje o strahu nema govora, velim osim ukoliko su psi imali neugodna iskusta.

    Nakon što prođete te pse na koje vam psi laju, što se događa onda, kako se ponašaju dalje?

    Inače, samo kao napomena, naši osjećaji straha, ukočenosti, frustracije itd.. sve se to odmah reflektira na pse, puno brže i jače nego kod djece jer to je jezik kojeg psi savršeno razumiju i interpretiraju a da mi često toga nismo ni svjesni pa im vrlo često posve nesvjesno šaljemo pogrešne signale i odna se pitamo pa dobro što je tom psu zbog čega samo tako reagira, a ako se takvo ponašanje i od strane nas i od strane psa ustalilo kroz godine, postalo je obrazac ponašanja drugim riječima i ono kako je pas shvatio da je ok da se ponaša.
    Posljednje uređivanje od šafran : 16.10.2013. at 08:28

  26. #176
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I još bitnije pitanje koje sam zaboravila, kako se VI ponaše u takvim situacijama, što činite kad vam dolazi durgi pas u susret, što činite kad se susretnu i što činite nakon toga?
    Posljednje uređivanje od šafran : 16.10.2013. at 08:34

  27. #177
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    nemam savjet, ali imam isti problem. moj laje i tako agresivno reagira na gotovo sve odrasle mužjake. jedino podnosi one koje pozna otkako su bili štenci. veterinar nam je s njegovih godinu dana rekao kako bi s kastracijom riješili taj problem, a kako smo ga ionako planirala kastrirati nadala sam se da će ga to proći. ali ništa. čak mi se sad čini gori. i imam osjećaj da se tako ponaša iz straha. nikad nije nikog ugrizao, ali se nakostriješi i počne lajati ko lud, a ja ga samo odvučem dalje. Ima 8 godina i inače je strašan emotivac, izuzetno vezan za nas i svoj teritorij.
    Kastracija uglavnom ipak NE rješava takvo naučeno ponašanje prema istospolnim psima, pogotovo ukoliko psi nisu kastrirani prije puberteta već kasnije.

  28. #178
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Evo da se javim kako napredujemo sa strahom od saobraćaja. Ide na bolje, ali nije još 100% opuštena. Primetila sam da ako je ulovim čim počne da usporava i kažem joj idemo ona nastavi da me prati. Nekad mi taj trenutak promakne, pa ona sedne, onda ja napravim nekoliko koraka unapred koliko mi povodac dopušta i pozovem je. Ona dođe i nastavljamo hod. Nadam se da je ovo dobra taktika?

  29. #179
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    SUper, uspostavljaš povjerenje, ti si ta na koju se smije i može osloniti, svaki put kad tako narpavi podragaj je i reci bravo ili što već ti koristiš i daj joj kakav pseći kolačić.

    Njuška je šećer

  30. #180
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Hvala!

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,369

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    još ne vjerujem, al ovo naše malo čudo je u jedan dan naučilo obavljati nuždu (obje vrste ) na onaj podložak za bebe. niti jednom joj se nije omaklo pored, već dva dana. ili obavi vani ili na taj podložak.

    rekli su nam da polako odmičemo taj podložak prema ulaznim vratima, da shvati da treba vani obavljati.

    iako, ona je stvarno mala i ne vjerujem da još može trpiti i kontrolirati se.
    jedini problem je što ti podlošci nisu baš najjeftiniji.
    jeftiniji su od mjenjanja parketa

  32. #182
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I ja sam mislila da je problem možda u meni, pošto se to ne dešava kad su pesi bez vlasnika u blizini. Onda ih ne zovem k sebi jer znam da neće zbilja ugristi. Pa valjda osjete da sam opuštena i ne laju. Kada je pas sa vlasnikom mi je neugodno jer stvarno izgledaju da će napasti, pa ih zavežem i govorim im ne, dobra budi ili sl. Čim nam dotični stanu iza leđa pustim ih sa lajne i one bez osvrtanja idu svojim putem. Dakle laju samo kad su ispred nas. Hm... Kužim da nešto krivo radim, ali ne znam što i kako da to ispravim.

  33. #183
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    jeftiniji su od mjenjanja parketa
    X

    Definitivno, ili tepisona

  34. #184
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam mislila da je problem možda u meni, pošto se to ne dešava kad su pesi bez vlasnika u blizini. Onda ih ne zovem k sebi jer znam da neće zbilja ugristi. Pa valjda osjete da sam opuštena i ne laju. Kada je pas sa vlasnikom mi je neugodno jer stvarno izgledaju da će napasti, pa ih zavežem i govorim im ne, dobra budi ili sl. Čim nam dotični stanu iza leđa pustim ih sa lajne i one bez osvrtanja idu svojim putem. Dakle laju samo kad su ispred nas. Hm... Kužim da nešto krivo radim, ali ne znam što i kako da to ispravim.
    Evo sad dok sam pripremala doručak i hranila mališu sam malo razmišljala šta da ti točno napišem.

    Mislim da si ti defintivno slaba krarika u vašem čoporu i tvoja dva "diva" imaju potrebu tebe obraniti kad su uz tebe od drugih uzurpatora. Možda se negdje jednom tko zna kada prije možda 2 ili 3 godine, dogodilo da si se preplašila nekog psa i ispustila hormon straha kroz znoj, to psi odmah osijete i evo ti vraga, umislili si da oni tebe trebaju braniti i čuvati.

    Ili kad su tako krenuli si ih nehotično podragala da bi ih umirila, a oni su to shvatili bravo, tako i treba, samo nastavite itd.. itd..

    Probaj malo razmisliti o tome i izanalizirati svoje ponašanje unazad koliko ih imaš u svakodnevnim šetnjama, sigurna sam da ćeš negdje u tome naći odgovor.
    E sad kako to okrenuti je malo složenija stvar, to ti ja ne bi voljela ovako preko neta savijetovati, već bi ti radije preporučila da se javiš nekom instruktoru da uzmeš samo par sati u školici ili da on dođe k vama samo na par sati da ti pokaže što trebaš i kako raditi s njima (nije to nikakva strašna stvar, u biti ne bi trebala biti, jedino ako ima još nešto što ne štima u vašem čoporu a to ne mogu znati jer vas ne vidim) jer pazi njih su dvoje to je već malo kompliciranija situacija, jer treba vidjeti koji od njih je dominantniji u odnosu na drugoga jer u takvim situacijama treba raditi prije svega sa dominantnijim od njih dva, a drugi će samo uglavnom slijediti i treba raditi s tobom tj. pokazati ti glasom (tonom) i govorm tijela kako da se nametneš jer tu se više ne radi o štencima već o odraslim psima kao jedno, kao drugo dvojica su, kao treće stekli su već određeni obrazac ponašanja kojeg ponavljaju kao nešto što se podrazumijeva.

  35. #185
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    E da i još jedna "sitnica" koja u biti može biti vrlo krupna stvar.
    Psi ne razumiju što znači ne, budi dobra i slično, oni prije svega razumiju ton. Ako to što govoriš i kako govoriš zvuči prije kao tepanje i odobravanje, nego negodovanje to isto može biti izvor ovih problema.

  36. #186
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    I da tvoja nesigurnost isto (joj sorry na nizanju postova!), ukoliko psi osijete da si nesigurna po bilo kojem pitanju, bilo kad im izdaješ naredbe, bilo kad radiš s njima igraš se ili susrećeš druge pse i to može biti izvor ovakakvih reakcija i problema poretka u čoporu.

  37. #187
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mislim da nije u tome stvar, mene inače super slušaju i odmah sam po hijerarhiji iza MMa (njega obožavaju), a i njemu to rade , samo manje. Inače sve slušaju, šeču bez lajne, slušaju i djecu, osim najmlađeg, njega smatraju sebi ravnim. Može biti da sam se uplašila (obično kad se tjeraju šizim kad nas prati čopor lutalica). Kad laju oštro im kažem NE i privučem ih uz nogu. Dominantnija je definitivno starija, mala ni ne laje dok ova ne počne.
    Možeš li mi , molim te, preporučiti nekog instruktora ili školicu?
    Dobermana si jako želimo, čekala sam da djeca porastu da mu se mogu posvetiti, istrčavati ga, voditi u školicu i sl. Ali u pravu si, moram prvo rješiti ovo lajanje jer bi mogao i on pokupiti takvo ponašanje od njih. A nije isto dal se zaletava pinč od 5 kg ili doberman od 40.

  38. #188
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Kako nije u tome stvar, pa to je jedna od mogućnosti koju sam ti i navela, a eto ti i odgovora

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Može biti da sam se uplašila (obično kad se tjeraju šizim kad nas prati čopor lutalica).
    Što se tiče ostaloga, da li ste vi vođe stvarno premalo si mi dala informacija, ali da jeste ovo se ne bi događalo ni pod točkom razno. To ti stvarno mogu odgovorno tvrditi.

    Školicu ti mogu preporučiti KOSSP, već sam pisala i o njoj i o Alenu. kossp

    Oni rade sa službenim psima, a među njih spada i doberman (ovo ti je info i za budućnost, najbolja škola u Zagrebu za ove pse!). Rade i sa mješancima, rade sa svima, od socijalizacije do tečaja poslušnosti. Mislim da nećeš pogriještiti ako im se javiš i objasniš svoj problem, oni će ti točnije i puno bolje od mene znati reći čim vas vide ima li još koji problem osim ovog, a ako nemaju mjesta kojim slučajem ili nešto drugo ako je u pitanju, sigurno će ti znati preporučiti najbolje u Zagrebu, osim njih naravno

    I drago mi je da si odlučila tako za dobermana, to bi ti se desilo sigurno, zato sam ti i skrenula pažnju na to, ne ga nabavljati dok ne riješiš stvar sa ovim tvojim curama, jer doberman nije pas za igru, on uz pogrešan odgoj i pogrešbne signale koje mu je usadio vlasnik neće samo lajati i zaletavati se već i napasti, tako da to imaj na umu.

  39. #189
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Puno ti hvala na korisnim info i savjetima. Mislila sam na to da smo mi alfe, to je sigurno. To da laju jer su osjetile moj strah mi je sad jasno. Miša mu, kaj toliko pamte...
    Javiti ću se u tu školicu, nadam se da će moči nešto napraviti pošto su već u godinama.
    Javim rezultate

  40. #190
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Nema na čemu Ma hoće sigurno, nije to nikakav veliki problem koji vi imate, bez obzira na njihove godnice, sretno

  41. #191
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Stigao gospodin! Veselo nam je, nevjerojatno zaigran, stalno donosi lopticu da mu je bacamo. Po noci je tata imao dezurstvo- maleni nije htio spavati sam u dnevnoj sobi, pa se tata tamo preselio i pokusavao ga uspavati Naravno, piski i kaka gdje stigne

  42. #192
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,372

    Početno

    sretno deaedi

  43. #193
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Stigao gospodin! Veselo nam je, nevjerojatno zaigran, stalno donosi lopticu da mu je bacamo. Po noci je tata imao dezurstvo- maleni nije htio spavati sam u dnevnoj sobi, pa se tata tamo preselio i pokusavao ga uspavati Naravno, piski i kaka gdje stigne
    Fotka?

  44. #194
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ne znam zašto stalno obilazim ovu temu, a sasvim sam sigurna da neću psa. Ili možda ipak hoću?

    Čitajući vas, često mi se pričini da imam pse a ne djecu

    Nadam se da nisam jedina

  45. #195
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Što se tiče ljubimaca i dece i moji roditelji i sveki su nekoliko meseci po rođenju moje dece iste oslovljavali imenima svojih ljubimaca. Tako da podsvest je čudo!

  46. #196
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno, piski i kaka gdje stigne
    velkam 2 d klab ajmo, sličice!!

  47. #197
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    U pon, ne znam stavljati na net sa mobitela, a nemam komp doma.

  48. #198
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno

    Inace, danas je 3x isao sam na wc

  49. #199
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,185

    Početno

    Abi je predivna, Tija i beba rastop, Maza isto, ma svi su, samo hodam po topiku i lajkam

  50. #200
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,727

    Početno


Stranica 4 od 47 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •