Evo baš me zanima kako je u drugim grupama.
Sad je već prošlo više od mjesec dana kako su krenuli u vrtić/predškolu. Imali smo na samom početku roditeljski na kojem se pričalo kako će se tijekom cijele godine raditi na njihovoj pripremi za školu, samostalnosti, odgovornosti, koncentraciji, raditi će radne listove itd. Trebali su donjeti pernice sa priborom da svako dijete ima svoje za rad i da o tome vodi računa.
Svaki dan razgovaram sa svojom kćerkom i vidim da još svoje pernice i radne materijale nisu ni taknuli, a o nekim novim aktivnostima nema ni spomena. Dijete mi kaže da cijele dane ili crta sama ili se igra sa curama. Na oglasnoj ploči pišu tjedne aktivnosti ali ništa posebno i mislim da je to slučaj kada papir svašta podnosi, a u praksi ništa. Inače svaki dan dolazim u drugo vrijeme s njom i po nju a vidim uvijek isto - djeca bauljaju po svuda, po garderobi, hodnicima, igraju se u manjim grupama a teta nešto radi sama ili sa samo par djece, nekontrolirano. Sve više stječem dojam da djeca imaju previše slobodnog vremena bezveze utrošenog, ono, dok starci ne pokupe djecu.

Pa se sve pitam kakva je razlika između vrtića i predškole i kakva je to priprema i kakva je to svakodnevica u toj grupi?

Naravno mi kao roditelji radimo sa svojom djecom i na nama je prvenstveno da pripremimo i odgajamo našu djecu, ali mi se čini da ona tamo bezveze ulupa vrijeme a mogla bi i trebala raditi nešto korisno, primjereno, svrhovito. I naravno da trebaju imati slobodnu igru, ali velim, kad got dođem tamo nikad ne vidim da išta konkretno rade, tako da i ako rade dok ja baš nisam tamo, onda je to nešto vrlo malo, nekih pol sata-sat, što je ništa naspram 8-10 sati koliko djeca budu tamo svaki dan...

Kako je kod vas, zanima me, prije no što odem na jedan razgovor sa tetom.