-
Osoblje foruma
Slažem se sa curama.
Dakle, ginekolog više ne smije otvoriti bolovanje uslijed komplikacija u trudnoći, ako su jedine komplikacije opis radnog mjesta a ne samo (zdravstveno) stanje trudnice ili djeteta.
Upravo zbog toga je zakonodoavac omogućio tzv. trudnički dopust za sve one trudnice koje je njihovo redovno radno mjesto preopasno za njihovo zdravlje ili zdravlje djeteta, a poslodavac nema mogućnosti preseliti trudnicu na drugo radno mjesto.
Upravo s toga, također podržavam prijedlog Deadi da sa medicinskom dokumentacijom (pismenim) putom upoznaš poslodavca sa svojom trudnoćom i pismenim putem ga zamoliš da te privremeno prebaci na neko drugo radno mjesto koje neće ugrožavati tvoje zdravlje i život kao i život i zdravlje djeteta.
Iskreno se nadam da će poslodaavac izaći u susret. Također, bitno je da zahtjev koji mu uručuješ bude i napisan (i urudžbiran) kako bi postoajo trag da je upoznat sa tvojom trudnoćom. Normalno, uz taj pisani zahtjev ja bih, na tvojem mjestu, tražila i razgovor sa poslodavcem.
Posting Permissions
- You may not post new threads
- You may not post replies
- You may not post attachments
- You may not edit your posts
-
Forum Rules