Pokazuje rezultate 1 do 50 od 85

Tema: Gledanje crtanih SA RAZUMIJEVANJEM

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    kako kasni u svemu i po godinu i pol u nekim stvarima (doktori kad god nas vide kolutaju očima i pitaju nas zašto malu ne pustimo da raste
    Oprosti, ali zašto smatraš da ti dijete kasni godinu i pol (!) za vršnjacima. U čemu? S kim ju uspoređuješ?
    I, naravno, zašto je uspoređuješ? Ona je jedinstvena. Kao i svako drugo dijete na svijetu.

  2. #2
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali zašto smatraš da ti dijete kasni godinu i pol (!) za vršnjacima. U čemu? S kim ju uspoređuješ?
    I, naravno, zašto je uspoređuješ? Ona je jedinstvena. Kao i svako drugo dijete na svijetu.

    upravo sam se naslušao ovakvih pitanja kod doktora. sve je kasnije - sa 18+ mjeseci je prohodala, progovorila, daleko je od poznavanja boja, fizički ne može neke stvari koje mogu djeca od 2,5 godina, govor je zaostao, fina motorika, šara kao dijete od 1,5 godina, da ne pričam više. a svaki doktor kod kojeg dođem upravo to mi veli... pa tih 1,5 godina nije u svemu, nego odokativno. odmah im i velim šifru dijagnoze f82, dcd\dispraksija\sindrom nespretnog djeteta\rpk pa se, eto, smiju kakvih sve roditelja ima koji se prave pametni, a oni su ti koji su doktori i koji su završili mef.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,524

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti, ali zašto smatraš da ti dijete kasni godinu i pol (!) za vršnjacima. U čemu? S kim ju uspoređuješ?
    I, naravno, zašto je uspoređuješ? Ona je jedinstvena. Kao i svako drugo dijete na svijetu.
    Beti molim te ! Užasavam se od ovakvog načina razmišljanja, kao i od onoga što je napisao Androgen za doktore. Razvojne tablice imaju svoju svrhu. Da, svako je dijete jedinstveno, ali svako dijete prolazi isti slijed razvoja. Ako dijete od 3 godine crta kao dijete od godinu i pol dana, kao što je napisao Androgen, to je problem. Ako kasni i u ostalim područjima razvoja, to je problem. Ti problemi se često mogu riješiti, i za to postoje stručnjaci koji rade s djecom. Znaš što se često dogodi s roditeljima koji na ovaj način negiraju probleme ? Prvo slijedi odgoda upisa u školu, a onda pohađanje nastave po prilagođenom programu. Ako dijete teže zaostaje, onda pohađanje nastave po individualiziranom programu. Ne završi svaka priča na ovaj način, ali i jedna ovakva priča je previše. Previše sam puta stajala sa roditeljima koji nigdje nisu vodili svoje dijete zbog ovakvog načina razmišljanja, i sad su očajni jer njihovo dijete ne može pratiti redovnu nastavu. Bi li ti sebi oprostila da ti se takvo nešto dogodilo ? Ili bi i dalje ostala pri svom i rekla : pa što, moje dijete je jedinstveno, ne mora završiti školu kao vršnjaci.
    Oprosti ako sam preoštra, ali pop....im svaki put kad naiđem na ovakav stav.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •