Stranica 141 od 141 PrviPrvi ... 4191131139140141
Pokazuje rezultate 7,001 do 7,010 od 7010

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #7001
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    35,383

    Početno

    Uz svu hranu se davi i u zelju na salatu

  2. #7002
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,927

    Početno

    Musaka s bakalarom.

  3. #7003
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,687

    Početno

    Četvrtak pizza
    Petak i subota grah s pilećim fileom (umjesto suhog mesa)
    Nedjelja losos i blitva na lešo
    Od sezonskog sam iskoristila što sam ubrala par gljiva i napravila omlet za večeru i mali je nabrao šumske jagode pa sam napravila kolač od njih.
    Budući da smo bili na vikendici, sve nešto prst puta oko, ni vage ni recepta, al dobro je ispalo. Ispekla tijesto na bazi žumanjaka, jogurta i maslinovog ulja (brašno, prašak za pecivo, šećer i malo soli), gore namazala tanko domaći pekmez od malina i manga da mi ne bježe jagode, složila jagodice, gore snijeg i sušila u pećnici.
    (Nego čini mi se da baš ima dosta zmija, vidjeli smo ih ove godine barem 5-6, ali barem krpelje nismo vidjeli kuc, kuc, kuc)

  4. #7004
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,927

    Početno

    uf, baš krpelja ima puno ove godine, prvi me ugrizao 28. 2. pri branju šparoga i još me svrbi

    on topic, danas ne stigem ništa, pa će dečki dobiti gotovi paprikaš iz Purexa, na sreću sviđa im se pa ga uvijek imam za svaki slučaj u frižideru.

  5. #7005
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    33,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    uf, baš krpelja ima puno ove godine, prvi me ugrizao 28. 2. pri branju šparoga i još me svrbi

    on topic, danas ne stigem ništa, pa će dečki dobiti gotovi paprikaš iz Purexa, na sreću sviđa im se pa ga uvijek imam za svaki slučaj u frižideru.
    Istina! Puno je kiše, pa je trava visoka. Mene je isto jedan ugrizao ove godine, ali nisam sigurna je li to bilo u branju trešanja (bilo je pokošeno) ili u mojim vlastitim malinama (tu se ne može pokositi).

    Danas za ručak ostaci od jučer (svinjetina u mađarskom umaku). Dodala sam samo tjesteninu s brokulom jer juhe i krumpira od jučer više nema. Ima matovilca i paradajza, pa će se ekipa snaći za salatu.

    Moram potražiti taj gulaš iz Purexa, nismo još probali iako relativno često tamo kupujem puretinu i piletinu. Hvala na ideji!

  6. #7006
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,927

    Početno

    ima i gulaš, i bolonjez, i neki tingul ili tako nešto ali njima se baš paprikaš najviše sviđa, ovo drugo mogu slobodno preskočiti :D
    No baš je praktično pakiran, u staklenkama kao mamina zimnica, pravo otkriće.

  7. #7007
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    33,132

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    ima i gulaš, i bolonjez, i neki tingul ili tako nešto ali njima se baš paprikaš najviše sviđa, ovo drugo mogu slobodno preskočiti :D
    No baš je praktično pakiran, u staklenkama kao mamina zimnica, pravo otkriće.
    Sviđa mi se. Nije da se time hranimo, ali dobro je imati "u rezervi" nešto što se može brzo napraviti. Od sličnih stvari mi obično u vikendici imamo gotova jela, da se ne zezamo s kuhanjem i pečenjem kad imamo puno posla i malo vremena. Obično to kupim u Pevex-u ovako nešto: https://www.pevex.hr/hit-mesne-okrug...-rajcice-400-g (osim okruglica imaju grah posni, grah s kobasicom, gulaš i đuveđ, ne znam iz glave... To nam je običaj - kupimo piće i backup jelo (osim ovoga nude se i tuna konzerve, paštete, mesni doručak, čak i pekmez od marelice, jer Pevex drži ono što ljudima treba za gablec).

  8. #7008
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,289

    Početno

    Di se kupi taj paprikaš iz Purexa?

  9. #7009
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    33,132

    Početno

    Purex trgovine, lista: https://www.purex.hr/prodavaonice/

    Mi imamo jednu relativno blizu u CC1 East, Zagreb. Redovno tamo kupujemo običnu puretinu, piletinu i druge proizvode (jaja, pureće ćevape, domaći kruh i sl.) ali ovo do sada nisam vidjela. Baš ću provjeriti idući put imaju li što od gotovih jela.

  10. #7010
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,927

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Di se kupi taj paprikaš iz Purexa?
    U sklopu Purexovih dućana, u Zg su uglavnom na tržnicama i na još par prometnih lokacija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •