Stranica 41 od 122 PrviPrvi ... 3139404142435191 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #2001
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Riža s gamberima i mladom salatom.

  2. #2002
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ovaj tjedan moj muž kuha:
    ponedjeljak: varivo od mahuna, boba i graška
    utorak: rižot s junetinom
    srijeda: njoki s tikvicama i pileći file
    četvrtak: lazanje

  3. #2003
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    A vidim vi si to sve isplanirate. Ja uletim u trgovinu i buljim izgubljeno dok ne nađem što mi se jede.

  4. #2004

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    moram planirati da mogu slijediti raspored,
    jedan dan mi dijete jede doma, drugi dan joj moram donijeti da pojede u putem između škole i aktivnosti, treći dan dođe doma u 9 navečer pa je glupo da joj dam neku tešku hranu ...
    i ne stignem svaki dan do dućana a do placa samo kad imam puuuno sreće

  5. #2005
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja ne planiram, ali muž je obavio šoping jučer i onda smo rasporedili to što je kupio po određenim kriterijima

  6. #2006
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A vidim vi si to sve isplanirate. Ja uletim u trgovinu i buljim izgubljeno dok ne nađem što mi se jede.
    Ma to planiranje ti je silom prilika. Ne bih rekla da je precijenjeno, ali njegova nužnost ili nebitnost ovisi o konkretnim okolnostima.

    MM ide jednom tjedno na plac u kvartu gdje mu mama živi, a tam je dobra i ne preskupa privatna mesnica pa ja uvijek napravim popis za veći dio tjedna (teleće rebro rasječeno na 3-4 dijela za juhu, teleći mišići za paprikaš, vratina, mljeveno meso). Tam nabavlja i piletinu na isti način, kod provjerene privatne dobavljačice, pa to planiram.

    A povrće ne nabavljam tako striktno vikendom, jer mi je 50m od stana odlična privatna voćarna, pa se to može kupiti na dnevnoj ili dvodnevnoj bazi. Ne volim da mi predugo stoji. Kupujem i u trg.centrima, ali ne na redovnoj bazi. Volim i ja subotom otići na plac, pogotovo sad kad ima svježeg povrća od lokalnih baba. Volim plac i u svom rodnom gradu, to ne propuštam.

    U kući imam uvijek leću (suhi grah i onu fantazija mješavinu uglavnom zimi, sad je tome prošla sezona), u škrinji obično imam vrećicu smrznutog graška, vezicu smrznutog peršina i kopra, a u frižideru uvijek paket mrkve, luk i češnjak imam uvijek... Zimi obično imam ukuhanog paradajza i đuveđa od povrća iz provjerenih izvora, ali zimnica mi se prilično potrošila, nema više... Baš u pravi čas, stižu jagode i sad ciklus kreće iznova. Od slane imam još nešto krastavaca i paprika, ali sirovine za kuhanje su sve potrošene do kocena.

    Još jedan razlog za planiranje - dok su moji dečki bili ispod 3 godine, bilo mi je teško i komplicirano ići u dnevnu nabavku, pa je mm sve nabavljao s popisom. Planiranje je bilo nužno.

    Danas mi je puuuuno lakše, ali kad uđem u dućan, uglavnom gledam gdje piše "akcija", uffff...

  7. #2007
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a mi uvijek isto preko tjedna, s varijacijama na temu - jedan dan juha i lešo meso (sreća je kad ostane za još jedan dan), jedan dan riži/biži ili teleći rižot ili bolonjeze ili pašta i gulaš, jedan dan neke šnicle s lešo povrćem i salatom ili polpete ili piletina (oni zabaci, marinirani dan prije pa u tavi ili batci), salata i lešo povrće, jedan dan neka maneštra, na žlicu. i jedan dan riba, uglavnom lignje ili mrkači ili orade iz uzgajališta.
    onda ide vikend.
    pa iz početka :D.

  8. #2008
    barca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    288

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A vidim vi si to sve isplanirate. Ja uletim u trgovinu i buljim izgubljeno dok ne nađem što mi se jede.
    Također

  9. #2009
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    i onada te prođe volja dok dođeš doma i to sve skup složiš

    ja planiram meso puretinu uvijek imam nekaj i u ledu ako mi kaj zatreba baš hitno, sad u kvartu ima nova mesnica gdi povremeno kupim svinjetinu, ostalo večinom kupim na placu

  10. #2010
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    A to u ledu treba čekat da odmrzne.

    Ja sam danas radila oslića. Trebo je ić umak od naranče, al' sam ga tak smrljala da je imal okus po povraćotini, jer pol sastojaka nisam imala, pa sam to bacila i jela ribu samu s kruhom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 14.05.2016. at 17:40

  11. #2011
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ja danas kuhala ono nesto slicno sto sam vidjela kod leona luceva u masterchefu lignje, onako na zlicu, zajedno s blitvom i slanutkom, sve u istoj padeli. Jako fino ispalo.

  12. #2012
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja danas kuhala ono nesto slicno sto sam vidjela kod leona luceva u masterchefu lignje, onako na zlicu, zajedno s blitvom i slanutkom, sve u istoj padeli. Jako fino ispalo.
    Ovo dobro zvuči i to je tip hrane koji mojim ljubiteljima jela na žlicu odlično odgovara. Isprobat ćemo.

    Moj stariji je danas okrenuo kalendar, slavi 16.rođendan pa se obitelj okupila oko stola:
    - pršut, pečenica, kulen i par vrsta sira, uz to Mlinarovi mediteranski i kukuruzni kiflići
    - juha miješana od komadića telećeg rebra i pačjeg vrata
    - Pečena patka iz domaćeg uzgoja, mlinci, kuhani mladi krumpir, sos od kopra
    - salata od mladog kupusa, puterica, paradajzići, rotkvicei mladi luk

    - od kolača Jozefina koju moj sin obožava i pita od sira, a moja mama mu je ispekla lješnjakovu šnitu

  13. #2013
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Peterlin, divno

  14. #2014
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Joj, volim vas organizirane i isplanirane
    Kod nas je nekako sve stihijski , pa šta bude , obično ispadne ne-loše...

    Danas, npr., s prijateljima na ručak u jedan zgodan restorančić

  15. #2015
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,415

    Početno

    Danas:
    Goveda juha sa rezancima
    Spageti bolonjez, zelena salata
    sutra:
    pileci file na naglo, rizi bizi, salata

    utorak:
    lazanje i musaka /patlidan, salata

    nemam dalje ideja

  16. #2016
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja danas kuhala ono nesto slicno sto sam vidjela kod leona luceva u masterchefu lignje, onako na zlicu, zajedno s blitvom i slanutkom, sve u istoj padeli. Jako fino ispalo.
    Probaj jednom tako skuhat lecu, orzo i lignje.

  17. #2017
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Danas obična piletina i salata.

  18. #2018
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Tang kako radiš , odnosno tvoj muz, varivo, mahune, bob, grašak?
    našla sam nam placu jedan stand, koji ima bob ( mislim da sam im jedini kupac , ali sam redovita, pa ce valjda i dalje držati) i već sam nesto puta radila bob sa artičokama (skupe li su ).
    pa bih sad malo promijenila.

  19. #2019
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Kako to radiš s artičokama? Vidjela sam ih danas u Konzumu.

  20. #2020
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja danas ovo :

    http://www.coolinarika.com/recept/os...meta_refresh=1
    Ispalo je jako fino s njokima iako nisam imala baš sve začine koji pišu..
    Mm se u dućanu zanio kupujući meso za roštilj pa kad je došao doma je shvatio da to nije za roštilj.. Pa smo tražili neki recept i ispalo je super..
    Salata :grčka

  21. #2021

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Tang kako radiš , odnosno tvoj muz, varivo, mahune, bob, grašak?
    našla sam nam placu jedan stand, koji ima bob ( mislim da sam im jedini kupac , ali sam redovita, pa ce valjda i dalje držati) i već sam nesto puta radila bob sa artičokama (skupe li su ).
    pa bih sad malo promijenila.
    Ovo je jučer bilo na tv http://www.coolinarika.com/recept/lignje-punjene-bobom/ (repriza) izgledalo je za prste polizati....

  22. #2022
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ajme, bob je the tema
    jučer sam sudjelovala na jednoj lokalnoj Fešti od boba, moja seka i ja i još dvije žene skuhale smo preko 100 porcija janjetine s bobom, bilo je za prste polizat :ustamojahvaliteme:

    ovo muževo varivo je stvarno jednostavno, to može i van sezone, on uzme smrznute mahune, bob i grašak, mislim da zdinsta kapulu, doda vode i ovo troje i skuha. To smrznuto se brzo skuha, ali ako imaš svježi bob treba mu malo više, pogotov ako nije mlad. doda puuuuno češnjaka i peršina i maslinovog ulja, i malo palente da malo zgusne.

    artičoke s bobom i graškom radimo uvijek na isti način:
    artičoke očistiš, digneš vanjske listove, oštre vrhove, rascvjetaš je i dobro opereš između latica pod mlazom vode (zna bit bubica unutra)
    pripremiš punjenje: puno češnjaka sitno sjeckanog (recimo jedna glavica), jedna dobra vezica peršina sjeckanog, sol, maslinovo ulje, par žlica mrvica, papar po želji
    to punjenje naguraš između latica artičoke i poslažeš ih na dno teće uspravno jednu do druge, idealno je da se sve lijepo zguraju u jedan red na dnu, da se ne prevrnu kod kuhanja
    na to ide cca pola kila boba i pola kila graška
    preliješ vodom da pokrije sve bobe, dodaš maslinovog ulja i staviš kuhat. Gotovo je kad su gotovi bob i grašak, kad im se kožica zgužva.

  23. #2023
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    janjetina s bobom se radi ko janjetina s graškom, i to je super!
    tripice s bobom su isto odlične, i sipa s bobom http://www.coolinarika.com/recept/ka...sipa-sa-bobom/ (serviraš sa palentom, divno nešto!)

    ja volim napravit pesto od boba. Tu skuhaš pola kila boba i svako ono zrno oguliš od kožice (zvuči gore nego što ustvari je). To se smiksa s jednim tvrdo kuhanim jajem, par žlica ricotte, malo maslinovog ulja, češnjaka, mente, soli i papra, do strukture pesta. još ako netko napravi domaću tjesteninu... ili umjesto maslinovog ulja staviš maslac, ohladiš i imaš namaz.

    svašta se može radit od boba, samo mu kratko sezona traje. jučer sam jela i neke kolače od njega, neloše, ranijih godina i sladoled, isto neloše.

  24. #2024
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    janjetina s bobom se radi ko janjetina s graškom, i to je super!
    tripice s bobom su isto odlične, i sipa s bobom http://www.coolinarika.com/recept/ka...sipa-sa-bobom/ (serviraš sa palentom, divno nešto!)

    ja volim napravit pesto od boba. Tu skuhaš pola kila boba i svako ono zrno oguliš od kožice (zvuči gore nego što ustvari je). To se smiksa s jednim tvrdo kuhanim jajem, par žlica ricotte, malo maslinovog ulja, češnjaka, mente, soli i papra, do strukture pesta. još ako netko napravi domaću tjesteninu... ili umjesto maslinovog ulja staviš maslac, ohladiš i imaš namaz.

    svašta se može radit od boba, samo mu kratko sezona traje. jučer sam jela i neke kolače od njega, neloše, ranijih godina i sladoled, isto neloše.
    Guliš bob?

    Ja sam ga uglavnom uvijek gulila, a sad mi se ne da više - djeca više nisu mala, puno mi vremena treba...

  25. #2025
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    danas me boli palac jer sam zajedno sa još nekoliko ljudi u subotu ogulila skoro 10 kila
    doma kad za svoj pesto gulim pola kila, skuham ga i onda ogulim, to ide prilično brzo. a pesto mi baš ne bi funkcionirao s kožicom. inače u ovim ostalim jelima ne gulim

  26. #2026
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    danas me boli palac jer sam zajedno sa još nekoliko ljudi u subotu ogulila skoro 10 kila
    doma kad za svoj pesto gulim pola kila, skuham ga i onda ogulim, to ide prilično brzo. a pesto mi baš ne bi funkcionirao s kožicom. inače u ovim ostalim jelima ne gulim
    Fala!

    Probat ću i ja polako bez guljenja. Slažem se za pesto, a to je način na koji ga moji sinovi najradije jedu - krumpirovi valjušci + pesto od boba, mljac! Općenito su ljubitelji boba, pa se baš zato bojim da se ne "predoziraju", pogotovo s kožicom.

  27. #2027

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Jucer : pileca juha,pile sa krumpirom i zelen salata
    Danas : pileca juha ,rizoto sa povrcem i fasiranci
    Sutra : pileca juha,svinjski saft i tjestenina
    Prekosutra :pileca juha, cufte u umaku i pire krumpir
    Mi svaki dan kuhamo juhu jer ju djevojcica ibja obozavamo ☺

  28. #2028
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Tang kako radiš , odnosno tvoj muz, varivo, mahune, bob, grašak?
    našla sam nam placu jedan stand, koji ima bob ( mislim da sam im jedini kupac , ali sam redovita, pa ce valjda i dalje držati) i već sam nesto puta radila bob sa artičokama (skupe li su ).
    pa bih sad malo promijenila.
    od srca preporučujem ovaj recept http://www.thomasdux.com.au/recipes/...garlic-ricotta
    radila sam ga neki dan, s domaćim krekerima od sjemenki, meni je prefino
    onako za zamezit, nije baš za obiteljski ručak (osim kao predjelo)

  29. #2029
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Špagete sa tunjevinom. On to radi puno bolje.

    Njuškalica, hahaha, ti ćeš se pretvorit u pile.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 17.05.2016. at 16:34

  30. #2030
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Ričet. Mogo je bit mrvu manje slan, al' dobar je. Zadovoljna sam.

  31. #2031
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    slatko zelje, pohanci

  32. #2032
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Hvala Tang i svim ostalim curama na receptima za bob. Ja ga obožavam, toliko da sam se par puta upustila u guljenje kozice. Jest da je ukus prefin, ali....

    ovaj pesto mi je nesto novo, a i ovaj recpt od Betty blue.

    tange, 10 kila

    Žuta, bob sa artičokama onako originalno po dalmatinski je po receptu sto ga je stavila Tang.

    ja u zadnje vrijeme radim jednu varijantu "ala seni" , no ona je moguća samo sa onim malim, duguljasti, jako mladim artičokama, ovdje ih zovu baby artičoke i uvoze se iz Italije.
    Kod njih se isto skinu vanjski listovi i odrežu vrhovi, ali se ne "rascvjetavaju" i ne pune, jer su jako male, ali se zato i kad se skuhaju jedu cijele u komadu, nema onog cuclanja listića.

    ja zažutim malo kapule na maslinovom ulju, onda dodam bob (ako je mlad, stavim ga malo i u mahunama) artičoke i grašak (opcionalno), dodam sjeckani češnjak, peršin, papar, malkice čilija, dodam vode da prekrije i kuham dok ne bude mekano.
    10 minuta prije kraja dodam par jušnih zlica mamine šalše, protresem da se prožme, te skuham do kraja. Solim, dotjeran okus sa jos malo papra, ako treba i to je to.

  33. #2033
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku

    Žuta, bob sa artičokama onako originalno po dalmatinski je po receptu sto ga je stavila Tang.

    slažem se

    Tang, recept ti je stvarno pravi, oriđiđi dalmatinski, provjeren i za prste polizat!

  34. #2034
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Ono mi se čini malo kompliciranim.
    Hvala na receptima.

  35. #2035
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    najgori dio je pripremit artičoke, još su im bockavi vrhovi nije baš user friendly biljka
    ja imam dva grma u vrtu pa ih naberem i tu, iako obično moram kupit još par jer nikad nema dovoljno velikih za jedan obrok. ali te moje iz vrta obično skrivaju 8 vrsta živih bića koja mi se razmile po kuhinji, koja sreća!
    enivej, kad riješiš artičoke, ostalo je pjesma

  36. #2036
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    A Konzumove? Imaju li i one male stanare?

  37. #2037
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam samo na pazaru uzimala, i ni one obično nemaju, moje su najgore
    ali ne vjerujem da konzumove ili lidlove imaju male stanare, a kakav im je okus stvarno ne znam, ja nekako ne bih očekivala puno

  38. #2038
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Radila sam pesto s bobom, po tangerininom receptu. Dobro je, ali bilo bi bolje da sam koristila ricottu umjesto obični sir, i izbacila jaje.

  39. #2039
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Jučer, pa ostalo za danas, pile u bijelom umaku. Ispalo je vrlo fino.
    Danas sam još napravila sok od mrkve. Neloše.

  40. #2040

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Pon: saft sa junetinom i puzicima.kupus salata.
    Uto:gulas sa svinjetinom i krupirom.i za djevojcicu krumpir i blitvu sa zabatkom.
    sri: cuftice sa rizi bizi,krastavi i paradajz salata. Radila buhtle sa crnom coksom i domacim pekmezom od smokva.
    cet: pori luk sa krumpirom varivo.
    pet: oslic na pari sa povrcem i pita od sira i blitve.
    sub.pil.kuhano mesao sa povrcem.
    ned: to cemo u sub.dogovorit.

  41. #2041
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Ned: juha od tel.rebra, pečena teletina s povrćem, zelena salata
    Pon: pašta fažol (zadnji trzaji zimske hrane), salata od mladog kupusa
    Uto: juha, bezglutenska tjestenina skuhana s brokulom, umak od mljevene junetine
    Sri: ričet, pečenice, svježe povrće (paradajzi i paprika)
    Čet: proljetno varivo (grašak, mrkvica, mladi krumpir) i carsko meso prženo tavi
    Pet: tražio je moj mlađi sin da napravim crni rižoto, ali nemam sipu pa ću lignje uvaliti, još namjeravam neku juhu, možda od sušenih vrganja

  42. #2042
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Sjedim gladna i tupo buljim bez ideje što kuhati.

  43. #2043
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kod mene u ponediljak varivo od leće, graška i orza
    utorak njoki sa tikvicama, rajčicama i bosiljkom, malo njoka puno povrća, odlično je bilo
    danas ću na roštilj bacit file pilećeg zabatka, patlidžane i tikvice, a upravo pečem pitu od rabarbare
    na godišnjem sam pa kuham

  44. #2044
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Ned: juha od pačjeg vrata i nogica, piletina iz woka, kuhani mladi krumpir, kuhani batat (imamo u kući neljubitelje, pa moram i krumpir ponuditi), više vrsta salate: mlado zelje, zelena, cherry rajčice
    Pon: mladi kelj, pečenice, pojeli smo zadnje ostatke sušenih paradajza iz ulja
    Uto: ćoravi gulaš (varivo od krumpira i šampinjona, ili bolje varivo od šampinjona s nešto malo krumpira - frknem u ovo pahuljice od heljde ako imam, a bilo je...), mlado zelje na salatu
    Sri: svekrva mi je poslala slatko zelje, a ja napravila faširance i palentu
    Čet: nemam još pojma, njoki ili tjestenina s tikvicama, a možda napravim popečke od istih umjesto toga
    Pet: po svoj prilici bakalar na bijelo

    Ja ovdje ne pišem večere, zato jer ih ja uglavnom ne jedem, ali jučer je bila tjestenina u umaku od vrhnja za kuhanje i pljesnivog sira (to moj mlađi sin obožava, često i sam priprema, ali kraj je šk.godine pa sam ipak ja skuhala); mm je neki dan pržio jaja, znaju jesti ostatke od ručka (pogotovo ako je bolognese), ponekad pizza, često kuhano povrće (abšmalcane mahune npr. ili nekakav vegetarijanski rižoto). Često me mlađi sin nažica da skuham juhu od gljiva za večeru, što se protivi mojoj vjeri, ali njemu je fino pa dobro... Jedu oni i salatu od tunjevine i kukuruza, ma jedu što god dohvate.

    Što bih sebi priuštila? Sad je sezona grčke i šopske salate - to bi mi pasalo za ručak...


  45. #2045
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Joj ja sam isto na go pa guštam. U ponedjeljak mesne okruglice od piletine i korijandra i kukuruza s umakom od pečene paprike i baby salatom s brzo ukiseljenim lukom, jučer tuna u korici od pistacije i limunove korice sa salatom od rikole, datulja i badema, danas biftek u korici od soli s tartufatom i salsom od krastavaca i rajčice, sutra pečeno pile sa miješanom zeleno salatom i cvjetovima tikvica, u petak možda polpete od kozica u blanc beurre umaku s limetom, u subotu još ne znam, možda dim sum , nedjelju jedemo vani.

  46. #2046
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kako praviš cvjetove tikvica? sad će mi ih bit dosta u vrtu, a pohano mi nije baš nešto, imaš neki bolji način?

  47. #2047
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Možeš ih puniti nekim mekim sirom- recimo dobrom ricottom ili kozjim sirom, pa peći u pećnici, ili ih samo na tanko narezati i staviti na salatu. ili u neku juhu. ili napraviti pesto s snjima- kao pinjoli, parmezan, maslinovo ulje i cvjetovi.

  48. #2048
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Danas varivo od teletine i cvjetace,salata i nekakav brzi biskvit sa visnjama i tresnjama

    Sutra krem juha od tikvica i pureci file na naglo+sopska salata
    Posljednje uređivanje od bodo : 08.06.2016. at 14:43

  49. #2049

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    danas: juha od šparoga, pečeni file uz šparoge zamotane u pršut i sir, zelena salata
    jučer: teleći šnisli u saftu i palenta, zelena salata

  50. #2050
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,319

    Početno

    Radila sam ovo, ali bez sira i jaja:
    http://www.coolinarika.com/recept/nj...jiva-i-povrca/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •