Stranica 18 od 78 PrviPrvi ... 816171819202868 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #851

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    odgovor mi je uvijek bio isti dan, par sati sam cekala na odgovor, nekad i manje.
    Posalji opet mail.

  2. #852

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Maca2 držim fige da sve dobro prođe, u biti znam da će dobro proći, ta jedna se izborila da vas usreći. Valerija meni su drugi dan odgovorili, ponovi uputnicu, mozda nisu dobili.

  3. #853

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Valerija možda nemogu otvoriti/pogledati uputnicu (ja sam morala na kraju slikati mobom i slati ponovo)

  4. #854
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    una99-kada startaš opet?
    Vidim da imaš dosta postupaka u Petrovoj iza sebe, jesu to sve bili prirodnjaci ili je tu bilo i stimulacija? Tko ti je dr.?
    @sisak-hvala draga

  5. #855

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    maca2 1 prirodnjak u Vinogradskoj, ostali svi nažalost stimulirani u Petrovoj ( nisam baš neki uzor ) kod dr. Pavičić Baldani
    Idući tjedan preuzimam terapiju pa sljedeći ciklus
    za tvoju bubicu

  6. #856
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala draga!
    Baš mi je žao što si dosada imala takav neuspjeh , vjerujem da će ovaj sljedeći biti bingo!
    Daj mi reci kako onda ideš u 6.postupak - plaćaš sama ili si se "provukla" preko HZZO-a? Pitam jer sam dobila info na aspiraciji (od jedne cure što je bila sa mnom) da u Petrovoj ako dođeš do aspiracije (bez obtzira bila js i oplodnja) računaju to kao stimulirani postupak (jedan od ona 4)....što mi stvarno nije fer-ja sam mislila da se računa samo ako dođe do transfera.

  7. #857
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Una draga baš sam te se sjetila ovih dana! Kad ideš po lijekove? ja sam u Petrovoj 25.-og na uzv i 30.-og na pregledu pa ako si gore tad javi...

  8. #858

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    maca2 u srpnju 2012. je donešen novi zakon ( izmjene starog zakona) o potpomognutoj oplodnji i prema članku 62. stavak 2 i članku 64. mi se brišu svi postupci od prije i nastupa na snagu novi zakon po kojem imam pravo na 2 prirodnjaka i 4 stimulirana. Znači ovo mi je zadnji stimulirani na račun HZZO-a.
    Twinolina draga moja ja sam 23.03. na dogovoru a za dalje neznam ovisno o ciklusu. Javiti ću se kad budem više znala, baš bi bilo lijepo te sresti da me malo popljuckaš da i ja budem malo trbušasta

  9. #859
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    onda se ovaj puta mimoilazimo, ali srest ćemo se...evo virtualno puj, puj, neka ti je sa srećom!!!!

  10. #860

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno


  11. #861
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    una99-taj zadnji ce biti uspjesan onda!
    Drzim fige do neba!!!

  12. #862

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    hvala maca , gle draga možeš i ti koji virtualni puj, puj uputiti prema meni ja tebe ionako već smatram trbušastom

  13. #863
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    hahaha, evo popljuvala sam te totalno draga!

  14. #864

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno


  15. #865

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    4

    Početno

    alo cure koje imate više iskustva trebam se prvi put upisati za IVF kod kojeg dr? koliko se čeka?

  16. #866

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Pozdrav, cure. Molim brzi odgovor. Moram dva gonala primiti odjednom. Sama cu se pikati pa sam u nedoumici. Prvo onu tekucinu iz sprice istisnem u bocicu s praskom, to povucem nazad u spricu, pa onda opet to iz sprice istisnem u drugu bocicu s praskom, je li tako?? Vodu iz druge sprice ne diram? Jesam li dobro shvatila?
    I, koliko duboko treba iglu upiknuti u sebe?
    Ima tko kakav link mozda?

  17. #867

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Lajka imas na netu utipkas samodavanje inekcija i pustis si film. Tamo ti je tocno objasnjeno. I da ne trebas drugu vodicu koristiti vec samo jednu.

  18. #868
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Lajka - jesi, sve si dobro shvatila
    Voda, injekcija i igle ide samo iz jednog, a prašak iz oba pakiranja
    Evo, meni je ovo puno pomoglo https://www.youtube.com/watch?v=zhT5...s&spfreload=10

  19. #869
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    Ja37 za lijekove se čeka 2 do 3 mjeseca. Dok čekaš lijekove napraviš sve nalaze koji trebaju, a moraš ih imati kod preuzimanja lijekova..

  20. #870

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    ostalo mi je u sjecanju da se prije transfera ET mira nesto ovjeriti kod bilježnika.. grijesim li ili sam u pravu?

  21. #871
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    suncokret-mi nismo morali ništa ovjeravati kod javnog bilježnika
    eventualno, ako niste u braku onda bi trebala ona izjava da ste u izvanbračnoj zajednici (tako nešto)...ali bila je sa mnom na apiraciji cura koje nije udana i kaže da ju nisu ništa tražili dodatno zbog toga...

  22. #872

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    super! ocito sam nesto pobrkala

  23. #873
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Mi smo morali za prvi postupak donjeti ovjerenu izjavu kod javnog bilježnika o izvanbračnoj zajednici u svrhu MPO. Postoji negdje i špranca na forumu.
    Ovisi da li će se netko sjetiti tražiti ili ne, poprilično su aljkavi po pitanju papira.
    Pa mi na zadnje postupke nismo predavali ni markere na spolne bolesti jer nas nitko nije tražio, a znam da je obavezno dati im originale koje kasnije vrate.

  24. #874
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    drage curke, da pitam i ovdje, ako netko zna protumačiti nalaz:

    Faktor V Leiden - normalan tip
    Faktor II protrombin - heterozigot
    MTHFR - heterozigot
    PAI-1 - heterozigot 4G/5G

    HVALA

  25. #875

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala na pomoci!
    Opet imam pitanje- moram si sama dati ovitrelle. Citala tu malo i nasla da su si neke zene davale u trbuh, a ja kad sam bila prije u bolnici na tom pikanju, uvijek me pikali u straznjicu. Buduci da mi sestra nista nije rekla,a ja nisam ni pitala, ne znam sta da radim? Sto mislite je li u trbuh sigurno, ili bas mora biti odozada?
    U trbuh mi se nakon ovih gonala cini lakse.
    Da, i gdje u trbuh??

  26. #876

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Uh,uh, bas sam nagla... Zvala sam bolnicu i rekli mi da ovitrelle ide u trbuh, a brevactid u straznjicu. Prije sam i dobivala taj brevactid.
    Dobro da sam nazvala.
    ----

  27. #877
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Uh,uh, bas sam nagla... Zvala sam bolnicu i rekli mi da ovitrelle ide u trbuh, a brevactid u straznjicu. Prije sam i dobivala taj brevactid.
    Dobro da sam nazvala.
    ----
    Vidiš, meni su Ovitrelle uvijek pikale sestre u ruku. Al Brevactid u stražnjicu, jednom mi je noga utrnula.

  28. #878
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ovitrelle ja uvijek bockala u trbuh-rekli mi i u Petrovoj i u Mariboru da je tako o.k.. Jednom kad sam išla u bolnicu da mi daju, pikali su me u guzu

  29. #879
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Meni je mpo dr rekao da nije istina kako neki tvrde da ako se da i.m. da se brze resorbira.......i.m. se daje samo ako je vise od 2 ml tekucine jer sve vise od 2 ml je puno za trbuh.....tako da one koje se mijesaju a dobiju se dvije ide jedna tekucina i dva praha i u trbuh bez problema.

  30. #880
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    da pitam i tu:

    cure koje ste kod dr.radakovića, recite mi, jel vam doktor odgađao postupak zbog lošoh nalaza testova trombofilije?

    naime, ja izgleda prema nalazima imam neki oblik trombofilije, ali mi dr. zadnji put kad sam dolazila po lijekove nijie ništa komentirao. pretpostavljam da je previdio taj nalaz, a ja ga zaboravila upozoriti na to.

    za cca tjedan dana bi trebala u prvi IVF postupak, a sad me hvata panika da će mi odgoditi!! grrrr....

    totalno mi je glupo ako će mi otkazati jer nije moja krivica što ga nije vidio, a tražio je da napravim....
    Posljednje uređivanje od kudri : 30.03.2015. at 16:24

  31. #881
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    da pitam i tu:

    cure koje ste kod dr.radakovića, recite mi, jel vam doktor odgađao postupak zbog lošoh nalaza testova trombofilije?

    naime, ja izgleda prema nalazima imam neki oblik trombofilije, ali mi dr. zadnji put kad sam dolazila po lijekove nijie ništa komentirao. pretpostavljam da je previdio taj nalaz, a ja ga zaboravila upozoriti na to.

    za cca tjedan dana bi trebala u prvi IVF postupak, a sad me hvata panika da će mi odgoditi!! grrrr....

    totalno mi je glupo ako će mi otkazati jer nije moja krivica što ga nije vidio, a tražio je da napravim....
    To su genski testovi, nema tu "lijeka".
    Neće te odgodit već će ti vjerojatno dati niskomolekularni heparin kojim ćeš se pikati u trudnoći. Naravno, ako su nalazi takvi da to zahtjevaju.

  32. #882
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Ja sam pak pokazala nalaze ali moja doktorica nije reagirala na njih.
    PAI-1 homozigot 4G
    MTFHR heterozigot
    AclIgm jako pozitivna

    Sad si me bacila na razmišljanje.

  33. #883
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ja sam homozigot i PAI -1 i MTHFR. Naši daju za to heparin ili aspirin 100, dok Slovenci vele da je to sve nedokazano i ne uzimaju u obzir. Pa sad nek si mi mislimo.

  34. #884
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hmmm ja pijem svaki dan andol 0,75 mg od kad sam otkrila visoki cardiolipin i sa vrijednosti 41 pao mi je na 13 u roku 2 mjeseca. Tako da vidim da i ta mala doza pomaže. Mislim da ću se naručiti kod hematologa i vidjeti što on kaže.

  35. #885
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Istina, i ja sam trebala piti tu dozu aspirina.

  36. #886
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam homozigot i PAI -1 i MTHFR. Naši daju za to heparin ili aspirin 100, dok Slovenci vele da je to sve nedokazano i ne uzimaju u obzir. Pa sad nek si mi mislimo.
    Varnica,
    homozigot PAI-I 4G/4G ili 5G/5G?

  37. #887
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Varnica,
    homozigot PAI-I 4G/4G ili 5G/5G?
    4G

  38. #888
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    doktor kaže da dođem sutra na dogovor oko protokola. iako sam već dobila lijekove. sad sam zbunjena - kaj se kod trombofilije neki poseban protokol radi? mislila sam da bi samo u slučaju trudnoće trebala heparin primati

  39. #889
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    doktor kaže da dođem sutra na dogovor oko protokola. iako sam već dobila lijekove. sad sam zbunjena - kaj se kod trombofilije neki poseban protokol radi? mislila sam da bi samo u slučaju trudnoće trebala heparin primati
    Ne. Ja sam dobila hepranin nakon pozitivne bete. Neki daju od punkcije, a neki od transfera.

  40. #890
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Mene zanima da li ginekolog u Petrovoj kod kojeg si u postupku na temelju nalaza propise nisi molekularni heparin ili vas salje hematologu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #891
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Specijalist je rekao heparin i onda sam natezanja sa svojim primarnim ginekologom oko recepta, znam da sam išla do Sandre i primarnog par puta, loptali su me kao ping pong lopticu. U međuvremenu su mi na odjelu dali nešto heparina, a kako je bila biokemijska više mi nije ni trebalo.
    Otiđi Sandru pitati, ona sjedi u Klinici kod sestara na prijamu, tamo gdje predaješ papire za konzultacije i pregled za MPO.

  42. #892
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Hocu havala na info


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #893
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Cure, treba li MM ugovoriti dopunsko što se tiče mpo-a? Pretrage za hepatitis, hiv i sifilis smo obavili, ima li potrebe zbog daljnjeg postupka ugovarati dopunsko?

  44. #894

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Dijagnoza neplodnosti oslobodjena je placanja participacije tako da samo pazite da mu tu sifru pise ako ce trebati jos koju uputnicu.

  45. #895
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijagnoza neplodnosti oslobodjena je placanja participacije tako da samo pazite da mu tu sifru pise ako ce trebati jos koju uputnicu.
    Da, danas su nas upozorili na to kad smo vadili markere (nismo imali dobru šifru) pa nismo znali za ostale pretrage.

    bubekica, hvala ti!

  46. #896

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    41

    Početno

    I mi smo jučer dobili nalaz od MM za spermiogram - normozoospermia, tako da sad još čekamo do kraja mjeseca ljekove. Činilo mi se dugo, ali brzo to sve prolazi. Optimist nama čak nije doktor opće prakse ni čuo za šifru neplodnosti, ali je na kraju napisao na naše traženje....

  47. #897

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Pitanje! dobila sam femaru od idućeg ciklusa. Čitam upute kad sve ono o raku dojke, menopauzi i slično. Jesam li dobila dobar lijek (trebam za stimulaciju ovulacije)????

  48. #898

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    dobila si ok lijek, jest da je citostatik al radi na istom principu kao i klomifen, jedino što je pozitivnije od klomifena je da femara ne stanjuje endometrij

  49. #899

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Hvala!!
    nisam imala ovulacije po klomifenu tako da je dr.odlucio probati s femarom, ali eto - upute su me uplašile

  50. #900

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    zanemari upute

    kad bi svaka od nas krenula čitati upute o lijekovima koje koristimo u postupcima mislim da bi svaka druga odustala na početku...

    svaki lijek ima određeno djelovanje i potencijalne nuspojave...a farmaceutska industrija mora sve navesti da se ogradi


    da nisam offtopic, koga preporučate za prve konzultacije, kojeg mpo doktora?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •