Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Pucanje vodenjaka

  1. #51
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Podižem, zanimljiva tema...

  2. #52
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Prvi porod tri sata nakon početka trudova,na stolu pri pregledu u dežurnoj ambulanti,još pita dr.zašto ste tako napeti,a ja pa neznam krenuo je porod,i pljas...veli dr sad vidim krenula voda!
    Drugi porod,probušili ga,tokom poroda!

  3. #53
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiram renci s istoimene teme pucanje vodenjaka

    "...dodatak za trudove, dakle taj put (moj prvi porod) trudove nisam imala više od 10 sati nakon što mi je puknuo vodenjak, pa sam dobila drip...., a drugi put sam imala nepravilne trudove i sve dok mi nisu probili vodenjak nije krenuo porod- otvaranje- za 2,5 sata sam rodila! "

    Puno toga sam naučila iz vaših postova, stvarno o svemu i svačemu. Osjećam se mirnom kad sam upućena. Voljela bih ipak malo više saznati o slijedovima i trajanju tih događaja pred porod.

    Pucanje vodenjaka - početak trudova - otvaranje - ispadanje sluznog čepa - spuštanje bebe - sve su to procesi koji mogu biti tik pred porod, ali i ne moraju (bar koliko sam se načitala iz raznih postova ovdje).

    Pa bih postavila malo proširivanje teme pitanjem Kojim redoslijedom su vam se pojavljivali navedeni procesi i koliko su trajali, tj. koliko su bili blizu samog poroda?
    Posljednje uređivanje od zekana : 27.04.2013. at 12:40

  4. #54
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Prva trudnoća : prinila tjedan dana, večer prije poroda mi ispao sluzni čep...sutra dan bila naručena na pregled plodne vode i ctg.
    Stigla sam u ordinaciju čak i prije radnog vrimena doktora, kontam si 12.07 vrućine strašne odo ja rađe prije ručka ionako neće biti svita u ovu gluvu uru.
    Kad ja tamo ono čekaona krcata ( kod nas nema najave nego kad dođeš čekaš red ) i kontam si uff ovo bi moglo potrajati a ja ni ručala nisam.
    Stigla u čekaonu u 13.45h...čekala, čekala, čekala...u 16.05 skoro pa bila na redu...ošla do wc-a jer mi je bila strašno muka...kad ono počelo malkice curiti ( a nisam bila sigurna jel puka vodenjak il šta, s obzirom da nije bilo obilno ). Odem do medicinske i pitam mogu li priko reda do doktora jer mi se čini da mi je puka vodenjak...a ona na to..."il je puka il nije?!"...a ja cila van sebe s nekom mučninom u stomaku.
    Žena koja je za to vrime bila na pregledu izlazi iz ordinacije, i doktor mene zove a ona još samo jedna žena koja je ostala za pregled prije mene skočila kako ja idem priko reda...zamislite ja rađam a ona ka ima prednost.
    Uđem o ordinaciju 16.10h i kažem sa smješkom doktoru dobar dan kad ono slapovi niz moje noge po ciloj ordinaciji...veli doktor kako mu se to u svoj doktorskoj karijeri nije dogodilo.
    Trudovi krenili odmah iako sam bila samo 1ipo prst otvorena...nakon 45min već bili na svakih 5 minuta.
    Krenuli za st, prijem već 5prstiju otvorena, klistir... ubrzo u box ušla otvorena 9prstiju...al mi se tu nešto odužilo jer kad je krenilo tiskanje ja počela padat u nesvist...inače sam mogla i prije roditi...
    Rodila u 20.50h!

  5. #55
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    prvi porod. probudilo me iz sna. samo se slilo kao u filmu. umirala sam od smijeha.
    dva dana prije sam bila na amnioskopiji. nakon amnioskopije je sutradan ujutro lagano krenula sukrvica. rodila sam 20 sati poslije (zadnjih 2 uz drip).

  6. #56
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    prva trudnoća, u 5.15 išla na wc, na pločicama ugledala prvo roze mokre flekice, pa se mislim onako polusneno da šta je sad to...i onda pljusssssss, pravo malo jezerce , tri tjedna prije termina. budila muža, spremili torbu i pravac rodilište. Tada još nisam imala trudove, a dežurni doktor me htio odmah staviti na drip (to sam poslije slučajno doznala). srećom je bilo kraj smjene,pa me prepustio kolegi. dogovorili smo se čekati moje trudove, koji su počeli oko 17 sati. Rodila tu noć u 1.30, zadnjih sat ipak dobila drip.

  7. #57
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Odgovorit ću za oDavida i Iris jer je sa Leonom bio elektivni carski.
    D. - trudovi oko 5 AM, sluzni čep nisam skužila, a vodenjak prokinut nakon 27 sati na 4 cm, dalje nije išlo, porod dovršen na carski
    I. - lagani trudovi krenuli 06.01. popodne, vodenjak puknuo 10.01. u 2 AM, u 10 AM skroz otvorena, sluzni čep nisam skužila, porod dovršen u 16:48 na carski

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku

    Pa bih postavila malo proširivanje teme pitanjem Kojim redoslijedom su vam se pojavljivali navedeni procesi i koliko su trajali, tj. koliko su bili blizu samog poroda?
    vodenjak, cep, trudovi, u par minuta.
    porod nakon 10h iako sam nakon onog gore nabrojanog jos uvijek bila zatvorena i nisam bila uloziva.

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    Citiraj zekana prvotno napisa Vidi poruku
    Citiram renci s istoimene teme pucanje vodenjaka

    "...dodatak za trudove, dakle taj put (moj prvi porod) trudove nisam imala više od 10 sati nakon što mi je puknuo vodenjak, pa sam dobila drip...., a drugi put sam imala nepravilne trudove i sve dok mi nisu probili vodenjak nije krenuo porod- otvaranje- za 2,5 sata sam rodila! "

    Puno toga sam naučila iz vaših postova, stvarno o svemu i svačemu. Osjećam se mirnom kad sam upućena. Voljela bih ipak malo više saznati o slijedovima i trajanju tih događaja pred porod.

    Pucanje vodenjaka - početak trudova - otvaranje - ispadanje sluznog čepa - spuštanje bebe - sve su to procesi koji mogu biti tik pred porod, ali i ne moraju (bar koliko sam se načitala iz raznih postova ovdje).

    Pa bih postavila malo proširivanje teme pitanjem Kojim redoslijedom su vam se pojavljivali navedeni procesi i koliko su trajali, tj. koliko su bili blizu samog poroda?

    Isprobala sam te procese četiri puta i mogu ti, na temelju svog iskustva, reći da nema nikakvih pravila. Svaki put sasvim drugačije, jedino je bol pri kraju ista, no to ćeš već sama doživjeti, i zaboraviti, iako ćeš si govoriti, dok traje, ovo se ne zaboravlja...ali, da, zaboravi se.

    A vodenjak mi je i puknuo visoko, pa kapao, i prolio se tako da me probudio izljev, i bivao prokinut, a taj sluzni čep sam valjda jednom vidjela.
    Kad pitaš: spuštanje bebe, misliš spuštanje cijele maternice prije poroda, tj. kad se bebina glavica spuati u zdjelicu? To u prvoj trudnoći može biti i 4 tjedna pred porod. Najbolje to primijetiš po tome što ti želudac opet"ima mjesta"- možeš staviti dlan između vrha trbuha i grudi, ali se i kut između pubičnog dijela, tj mjesta gdje su ti dlačice i trbuha poveća i kao da je pravi kut kad se beba spusti. Al' objašnjavam, ma valjda je jasno.
    Otvaranje ušća maternice je isto različito.To je proces kojim najprije nestaje ušće koje "viri" u rodnicu, a zatim se otvara-tako je kod prvog poroda. I to traje... satima, i nije jako bolno, u početku. Meni osobno toliko nebolno, da sam mogla prespavati taj dio.

    Meni sve to skupa nije ništa strašno ni neizdrživo, nikad se nisam "pogubila" u porodu, cijelo vrijeme sam itekako svjesna sebe i svega što se događa. Lijepo se izdigneš iznad bola i mantraš kako je to normalno, baš tako treba biti, i sve smo to mogle pa ćeš i ti.

  10. #60
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sve to skupa nije ništa strašno ni neizdrživo, nikad se nisam "pogubila" u porodu, cijelo vrijeme sam itekako svjesna sebe i svega što se događa. Lijepo se izdigneš iznad bola i mantraš kako je to normalno, baš tako treba biti, i sve smo to mogle pa ćeš i ti.
    U teoriji i ja se mislim izdignuti iznad bola, prihvatiti bol i baš tako mantrati. nisam neka plačka niti paničarka kad je bol u pitanju, ali tko to može znati??? Prvi porod, kad budem doživjela, onda mogu reći da li se teorija slagala s praksom, hehe!

    Neka pitanja mi se sama pokrenu u glavi, naravno, a o pucanju vodenjaka i trudovima je MM pitao, a ja sam samo shvatila da mi slijedovi događaja nisu do kraja jasni. Pa kad pročitaš tuđa iskustva, sve je jasnije.

  11. #61
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni su trudovi počeli oko 3h u noći. Ja sam mislila da moram na wc. Nakon pola sata sjedenja na wc skužila sam da nije nužda u pitanju već da su to trudovi. Nakon toga je spontano krenula voda. Polako, nikakvih filmskih izljeva nisa imala. Tanki mlaz mi je polako curkao niz nogu pa sam stavila uložak.
    Čep nisam skužila, a ni beba se nije spuštala i dalje je bila jako visoko kao i cijelu trudnoću.
    U 5h sam došla u rodilište sa već jakim trudovima. Voda je i dalje polako curkala. Beba se nije spuštala. Tlak visok.
    Nakon 6 sati jakih trudova koji su me rasturali bez pauze bila sam otvorena 5 prstiju. Beba i dalje visoko i ni makac. Tlak ne uspijevanju skinuti sa ničim.
    I da skratim u 11,30 h mi je učinjen hitan carski rez zbog preeklampsije, preuske zdjelice i veeelike bebe koja se uopće nije ni malo spustila.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    73

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Isprobala sam te procese četiri puta .
    Svaka ti čast. Respect!

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni sve to skupa nije ništa strašno ni neizdrživo, nikad se nisam "pogubila" u porodu, cijelo vrijeme sam itekako svjesna sebe i svega što se događa. Lijepo se izdigneš iznad bola i mantraš kako je to normalno, baš tako treba biti, i sve smo to mogle pa ćeš i ti.
    Prekrasno rečeno i tako istinito.

    Što se tiče plodne vode, bušili su mi vodenjak oba puta. Prvi put je prošlo petnaestak min od isticanja do izgona. Drugi put je bebač izletio u jednom trudu nakon pucanja vodenjaka.
    Posljednje uređivanje od maja33 : 28.04.2013. at 17:29

  13. #63
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Ajd da i ja nešto pitam
    Kak izgleda to kad vodenjak curi po malo? Kolko je to pomalo i koliko dugo tako može curiti (govoreći u satima, danima i u koliko navrata)?

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,212

    Početno

    U principu je 24 sata od početka curenja do kraja poroda granica sigurnosti. Konkretno, u 4 popodne sam osjetila da nešto curka, išla u WC i vidjela prozirnu vodenastu tekućinu da polako kaplje, trudove još nisam osjećala. Nakašljala sam se i osjetila jači mlaz, ali nije to puno, kao najslabije otvorena slavina.
    Treba uložak, jer stalno kaplje ili curka. Kad počnu trudovi, za vrijeme svakog truda nastane jači izljev. Treba kompresa ili ručnik. Tek kad je beba počela izlaziti puca do kraja, naravno u tom času ne osjetim ima li još vode. Vjerujem da bi ga bili probili do kraja, da ih nisam prestigla i krenula rađati, u predrađaoni . Porod to jutro u 10.55 na krevetu. A kad mi nisu vjerovali da ću roditi, kao da ne znam kako je to.
    I injekcija penicilina nakon poroda jer je vodenjak kapao puno sati. Idući dan kapsule Amoksicilina i to je to.

  15. #65
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Prva dva puta su mi busili vodenjak, a treci put mi je doslovno eksplodirao (okupala sam primalju) pred sam izgon.

  16. #66
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Evo me pred drugim porodom, pa cit sve vezane teme
    Prvi porod: oko 3 ujutro isla u wc, kad sam ustala vidim voda u skoljci bijela, zakljucim da je neko od ukucana noc ranije sipao neko sredstvo za ciscenje... Vratim se u krevet, oko 3:30 probudim se i osjetim mlaz, kao obilnija menstruacija kad krene, bas sam osjetila kojim putem voda prolazi odem opet na wc i tek tad skontam da je ono bijelo bila plodna voda.
    U bolnicu dosla u 6:30, bez bolova, otvorena pola prsta! U 9 dobila drip, u 12:30 rodila...

    Sad se nadam brzem prolaznom vremenu, s vlastitim trudovima...

  17. #67
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    meni je pukao vodenjak u 22 50 pod tusem. Trudove sam tek pocela osjecati sat i pol kasnije, bila sam doma do 4 ujutro i onda se odpravila u bolnicu. bila otvorrena 1 prst, imala prednje trudove imala osjecaj da mi je stalno sila kakati(oprostite na izrazu), odbila klizmu, nakon sat i pol sam ipak ju trazila onda su postenski poceli trudovi, rodila u 10 do 10 sa dozom dolantina, sve prirodno odrađeno!

  18. #68
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam se probudila u 2 u noći, digla na wc i curkalo mi po nogama, mislila sam da je jaci iscjedak. Pa sam na wcu skuzila sta je i umrla od straha

    Plodna voda mi je bila krvava, strasno puno krvi, ni danas ne znam zasto, znam samo da sam odjurila u bolnicu, tamo nisu dizali frku oko krvi, trudovi su mi poceli oko pola 5, rodila u 8i15

  19. #69
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu, nisi ni saznala na kraju otkud krv? Tako ne bi trebalo biti, a kod tebe je bilo sve ok...i s tobom, i bebom, i porodom...

  20. #70
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nisam saznala, nisu mi rekli.. Al da, sve je srecom bilo i vise nego ok

  21. #71
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    grozno. bitno da je sve na kraju dobro zavrsilo!

  22. #72
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Mojoj prijateljici se takvo krvarenje bilo pred sam porod,navodno je puknuo hematom koji je na neki način u toku trudnoće prošao nazapaženo. Tako su joj rekli

  23. #73
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Moj vodenjak je pukao kući. Čulo se kao pucanje čepa od šampanjca. To me jako iznenadilo jer nikada nisam čula da se može čuti takav zvuk,a čak nije ni skroz puknuo vodenjak,bilo je visoko prsnuće pa je curkalo lagano. Nakon toga sve je išlo polako i prirodno. Divota

  24. #74
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Meni oba prokinuli u bolnici...ovaj put se necu dati prevariti...ostajem kuci

  25. #75
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Prvi puta se probudila u 4h piškiti, čim sam ustala kraj kreveta, pukao vodenjak i pljusnulo iz mene kao kante rodila u 16h (s tim da su trudovi odmah krenuli).
    Drugi puta se probudila u 9h piškiti, ustala iz kreveta (na istom mjestu kao prvi puta ) i pukao opet vodenjak (kao deja vu). Trudovi krenuli oko 17h (prirodan porod, bez dripa i drugih intervencija), rodila u 20h.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •