Stranica 53 od 149 PrviPrvi ... 343515253545563103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2601

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    482

    Početno

    3006 ako sama financiraš sve, ne treba ti nikakav putni nalog.
    Puno sreće želim!!!

  2. #2602
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    3006, bravo nazalost, kad si sami placamo sve, tada nemamo pravo na putne troskove, lijekove pa cak ni na bol, i tu ovisimo o nasim ginekolozima. Sretan put i javljaj nam se.

  3. #2603

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Sretno 3006! I javljaj nam sve detalje, tako da znamo sto nas evtl.ceka

  4. #2604
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala biska, trebat će mi

  5. #2605
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Pošto je totalna anestezija, koliko su vas zadržavali u bolnici? I koliko puta još iz hotela u bolnicu?
    Hvala

  6. #2606
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala Bananka, hoću

  7. #2607
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Hvala Rominka

  8. #2608
    nonek avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    84

    Početno

    Sretnoooo

    Citiraj 3006 prvotno napisa Vidi poruku
    U subotu Prag...
    Ginić mi otvara BO...kako je sa putnim nalogom? Jel' to moram imati ili je to totalno nebitno u ovoj priči gdje sve sama financiram?

  9. #2609
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj 3006 prvotno napisa Vidi poruku
    Pošto je totalna anestezija, koliko su vas zadržavali u bolnici? I koliko puta još iz hotela u bolnicu?
    Hvala
    nakon anestezije ostanes nekih sat/sat i pol lezati pod njihovom kontrolom. Tek kad dodjes k sebi pustaju te. I onda cekas poziv za transfer. Obavjestavaju te u medjuvremenu kako embriji napreduju. Tako da u principu, nakon anestezije ides jos jednom na transfer, a i tada ostanes lezati nekih pol sata do sat. I to je to

  10. #2610
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Cure, evo jedne lijepe vijesti!!! Annabanana nam je rodila malenu Tenu sretni su, kod kuce svoje, love ritam. Eto, dok nam Annabanana ne ulovi malo vremena pa ce nam vec ispricati sve.

  11. #2611

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Bravo Ananbanana, čestitke!!

    Cure, koje putno osiguranje ste uzimale (u slučaju mogućih komplikacija nakon punkicje) i da li ste online kupovale policu?

  12. #2612
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj 3006 prvotno napisa Vidi poruku
    U subotu Prag...
    Ginić mi otvara BO...kako je sa putnim nalogom? Jel' to moram imati ili je to totalno nebitno u ovoj priči gdje sve sama financiram?
    3006,neka ti bude sritno i dobitno

  13. #2613
    Yubi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    Split
    Postovi
    102

    Početno

    Annabanana čestitam !!!

  14. #2614
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Bravo Ananbanana, čestitke!!

    Cure, koje putno osiguranje ste uzimale (u slučaju mogućih komplikacija nakon punkicje) i da li ste online kupovale policu?
    Mi si napravimo EU zdr. karticu, vrijedi god dana i to je to.

  15. #2615
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Cure, evo da se i ja javim iz Praga.
    Prije svega , preporučila bi ovaj IVF centar svakom..Toliko su topli, osjećam se ko čovjek. Velika pomoć i potpora mi je bila koordinatorica..Znam da joj je to posao, ali mislim da je napravila i puno više nego bi se očekivalo.
    Uglavnom, punktirati mi cistu između ostalog i imali smo 4 folikula, od toga 2 idealne zrelosti.
    Imamo dva oplođena embrija i sutra je transfer...Nadam se da će i dalje biti sve ok.

  16. #2616
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Koordinatorica je u najmanju ruku zaslužila da joj spomenem bar ime, draga Vanja.

  17. #2617

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    16

    Početno

    Annabanana čestitam!!

  18. #2618
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Cure koje ste trebale uskladiti ciklus s postupkom kako ste to radile? Kontracepcijom, utricima ili duphastonom?

    Iduci tjedan idem kod gin al me zanima vase iskustvo i misljenje da cujem od vas dok ne odem do dr.

    Ja imam gastritis pa mislim da necu moci piti utrice.

    I da, dal duphaston i utrogestan utjecu na ovulaciju i debljinu endometrija.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 11.04.2017. at 23:00

  19. #2619

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    3006, najsretnije danas na transferu!!

    Rominka, hvala ti! Idem odmah danas zvati hzzo da mi ju izdaju jer je moja istekla. Ja sam mislila da je potrebno i neko dodatno (privatno) putno kad je klinika tako napisala.

    Sanjka, nazalost ti ne mogu pomoci. Nisam uskladivala ciklus, samo sam 1xkoristila kontracepciju da mi se jajnici malo 'smire'. Budu se cure javile sigurno.

  20. #2620

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja sam jednom pokusala odgoditi menstruaciju duphastonom, umjesto 10 dana trebala sam piti 15-20, ne sjecam se tocno, a menstracija je dosla tocno kao da ih nisam produzivala. Meni, koja nemam ciklus nit menstruaciju bez progesterona ili kontracepcijskih po par mjeseci. Ja bih ti preporucila kontracepcijske.
    Sad vidim da je pitanje na ceskoj temi pa pretpostavljam da trebas za cesku info o protokolu, ja nisam nikad tamo bila, ovo sto sam napisala je bilo na vv.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 12.04.2017. at 07:07

  21. #2621

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Ja sam uvijek usklađivala sa kontracepcijom.

  22. #2622
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sanjka, ima cura koje su to prosle i sigurno ce se javiti. Ja sam sada prvi put u situaciji da moram dobiti m na vrijeme kako bih mogla odraditi biopsiju endometrija i dobila sam utrogestane. Ne znam hoce li to imati ucinka. Po sjecanju bih rekla da je bilo protokola i sa duphastonima i sa antibebi.

  23. #2623
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Hvala cure svima....
    Vidjet cu sto i gin preporuca.

    Rominka jel moras produljiti ili skratiti ciklus zbog biopsije??
    Predpostavljam da pijes utrogestan 3x1 ili??

  24. #2624
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Moram ga dobiti na vrijeme. Meni se sve uzmrda nakon postupka i duuugo mi treba da se stabilizira. Sad su mi dali utrice kako bi dobila na vrijeme (ovo bi bila treca m da je dosla na vrijeme u zadnjih god dana). Pijem 2x2 i totalno sam koma. Katastrofa su mi utrici.

  25. #2625
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Moram ga dobiti na vrijeme. Meni se sve uzmrda nakon postupka i duuugo mi treba da se stabilizira. Sad su mi dali utrice kako bi dobila na vrijeme (ovo bi bila treca m da je dosla na vrijeme u zadnjih god dana). Pijem 2x2 i totalno sam koma. Katastrofa su mi utrici.
    E tog je mene strah kak cu podnositi te utrice a od duphastona mi odmah skoci tsh :/

    Ako uzmem pilule to mi se bas ne svidja iz tog razloga sto ce endometrij ostati tanak pa mi samo jos to fali da se dobro ne zadeblja do et. Jojjjj nije nam lako.

    Kad se krece s utricima...iza ovulacije pa se uzima do kad treba ili?? Od kad su tebi savjetovali da podjes piti??

    Citala sam da netko krene cak 5 dc. a netko tek tamo 14, 15 dc.

  26. #2626
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Transfer obavljen... Uspješno?
    Ne znam što reći..2 od 4 j.s.su bile zrele za oplodnju što mi se činilo sasvim korektan rezultata, a onda šok.
    Prije transfera me doktor upoznao sa činjenicom da imam 5-10% sanse za trudnicu... Katastrofa.
    Treba sad prezivjeti 14 dana do vađenja bhcg.
    Što kažete?

  27. #2627
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sanjka, ja pijem od 8-18 dc i onda cekam m da dodje. Nadam se da ce biti kako je dr planirala.
    3006, a cime ti je to potkrijepio? Naredna dva tj jesu duga, ali izgurat ces. Nadamo se uspjehu!

  28. #2628
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka, ja pijem od 8-18 dc i onda cekam m da dodje. Nadam se da ce biti kako je dr planirala.
    3006, a cime ti je to potkrijepio? Naredna dva tj jesu duga, ali izgurat ces. Nadamo se uspjehu!
    Bit ce...mora biti. Bar kak sam tu citala da su cure pisale da m dodje nakon 3, 4 dana od prestanka.

    3006 i mene zanima zasto ti je dr rekao 5-10 posto sanse??
    Sretno!!!

  29. #2629
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj 3006 prvotno napisa Vidi poruku
    Transfer obavljen... Uspješno?
    Ne znam što reći..2 od 4 j.s.su bile zrele za oplodnju što mi se činilo sasvim korektan rezultata, a onda šok.
    Prije transfera me doktor upoznao sa činjenicom da imam 5-10% sanse za trudnicu... Katastrofa.
    Treba sad prezivjeti 14 dana do vađenja bhcg.
    Što kažete?
    3060 liječnik je najvjerojatnije dao prognozu na temelju tvojih godina koje su najsnažniji prediktor uspjeha u mpo-u kad se radi o postupcima s vlastitim stanicama, zatim na temelju ovarijalne rezerve, morfološkog izgleda transferiranih zametaka...

    Obeshrabruju nas te brojke, ali ipak, iskren odnos prema pacijentu i davanje realnih prognoza na temelju određenih podataka, u skladu je pravilima komuniciranja liječničke struke s pacijentima.


    Sretno 3060, sretno Rominka , sretno sve druge cure u češkim postupcima~~~~~
    Posljednje uređivanje od Inesz : 13.04.2017. at 15:12

  30. #2630
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Inesz, rominka, sanjka....tih 10% šanse liječnik temelji na iskustvu sigurno , ali i na izgledu transferiranih zametaka..trebalo se lijepo vidjeti kako se dijele na 2 pa na 4 itd kako sati prolaze, a kod mene to bilo sve nešto zbrkano..
    Ipak sam pozitivna...vidjet ćemo skoro

  31. #2631
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    AnnaBanana, čestitke!!!!!!! Mala Tena dobro nam došla Piši malo kad uloviš vremena.

    Cure u postupcima, sretnoooooo

  32. #2632
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Inesz, hvala draga
    3006, samo strpljivo sada. Brzo ce doci taj dan d.
    sejliceeeeee pusam vas puuunooo!! Kako vam je? Sta sekica kaze?

    Ja sva sretna danas pijem posljednju dozu utrica, veceras. I zatim cekam m da dodje i dogovaram biopsiju endometrija. Koliko sam skuzila histero mi nece raditi. Kolika je velika razlika izmedju ta dva pregleda?

  33. #2633
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala draga Romi, evo dobro smo Rastemo na očigled, puno papamo i lijepo napredujemo Rodio se s 3320 a sad je već prestigao 5500, tako da je to već pravi komad koji će, ako tako nastavi, uskoro nositi mamu a ne obrnuto Seka ga jako voli i baš je brižna, jedino se žali da stalno jede

    Držim fige i šaljem puse ~~~~~~~~~~~~~~~

  34. #2634
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj nina977 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek usklađivala sa kontracepcijom.
    Nina imas pp.

  35. #2635

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Pozdrav ekipa
    Evo nas u novom pokušaju
    Prošlo mi danas kroz glavu kako je prošlo skoro godinu dana od prošlog pokušaja. Kad prije...
    Počeli smo s prikupljanjem nalaza...opet... osjećam se kao zamorac... ali ništa nije teško kad se želi
    kakva je sad situacija sa kupovanjem lijekova? ima svježe info?

  36. #2636
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Elvi ja kupovala ovaj mjesec u Slo, jeftinije mi 30%.
    Menopur, ovitrele i ostalo.

  37. #2637

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Vidim da ste bili kod koordinatorice Vanje i mi bi tam trebali ic na donaciju spermija,sad smo tek na početku sa papirima sta daju hzzo jeste i vi isli preko hzzo?

  38. #2638

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz cure mi bi trebali ic u prag nagodinu sad rjesavamo sta trebamo to kak placa hzzo kak to ide jel zna neka,sto sve treba od papira?Idemo na donaciju spermija

  39. #2639
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Elvi ja kupovala ovaj mjesec u Slo, jeftinije mi 30%.
    Menopur, ovitrele i ostalo.

  40. #2640
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Citiraj Irena S prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz cure mi bi trebali ic u prag nagodinu sad rjesavamo sta trebamo to kak placa hzzo kak to ide jel zna neka,sto sve treba od papira?Idemo na donaciju spermija
    Irena S dobrodosla! Nazalost, jos nam se nije javio nitko tko je uspio dobiti sufinanciranje za donaciju spermija. Da bi to dobili, potrebno je da tm prvo napravi detaljnu kontrolu hormona, zatim urologa, androloga i jednu punkciju. Ukoliko ni punkcijom ne bi nista pronasli, tada je slijedeci korak dijagnosticka biopsija. Ako se i njome ne bi nista pronaslo tek tada dobivate od dr mpo-ova papire za lijecenje vani. Naime, parovi sa azoospermijom se nacelno mogu lijeciti u RH, jer postoji, iako samo i iskljucivo na papiru, banka spreme koja je realno prazna (i vjerojatno ce takvom i ostati jer kod nas donacija nije anonimna). Ako i uspijete dobiti da vam zavod sufinancira tada je to zaista sitno, 1000€ plus putni troskovi samo za tebe jer tebi tada muz nije potreban, jer u pitanju je donacija. Postupak s doniranom spermom otprilike kosta oko 3000€, plus minus 700 - 1000€ ovisno koliko lijekova ti treba u stimulaciji. Sam put, smjestaj i boravak su malena stavka od otprilike 500€. Ne zelim ti gasiti nade odmah na prvom pitanju, samo ti zelim reci koji su ti koraci za ciniti ukoliko krenete tim putem. Nazalost, za azoo je kod nas skoro pa nemoguce izboriti se za bilo sto. Uvelike ovisis o svom/svojoj gin jer neki cak odbijaju i neke lijekove davati na recept jer se ne lijecimo u RH. Za bolovanje je ista stvar, neki ce dati bolovanje, pa makar svjesno birali neke sifre koje nemaju veze s trudnocom i postupkom samo da nas pokriju, dok ce neki slijepo se drzati svoga i nece dati bolovanje.
    U svakom slucaju, pitaj sve sto te zanima, procitaj i malo posebnu temu o azoospermiji, ako vam je to zaista dijagnoza. Dati cemo ti sve odgovore koje znamo i koje mozemo.

    Elvi, ma neka vas mozda nam ovaj put bude pravi put.

    Meni je upravo m dosla. Znaci, tri dana nakon sto sam prestala piti utrogestane. Sad 3dc vadim krv i u ponedjeljak dogovaram biopsiju endometrija. I ako sve bude ok, sa slijedecim ciklusom startam sa estrofemom. Ne vjerujem da je tako blizu.

  41. #2641

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    192

    Početno

    Dragi svi...
    Azoo ;(( MM
    Lutamo, vrtimo se u krug, vozaju nas...cekamo mikrotese (mozda u 9.mj u hr), ali sanse gotovo pa nikakve...
    Imamo 36 godina...

    Mislim da nemamo sto cekati pa molim odgovre na pitanja koja me proganjaju godinama...voljela bih cuti iskustva roditelja s doniranom bebom rado...

    1. kako zivjeti u lazi cijeli zivot prema svima i sebi i da li to sve nestaje kad se beba rodi?
    2. Koliko bi me kostao postupak?
    3. da li se prvo mora na dogovor u Češku ili se ide direktno na postupak?
    4. Kako se bira donor?
    5. Idete li avionom ili autom i koliko traje put od Zg?
    6. Koliko mi trema godisnjeg za to?
    7. Od dogovorq do realizacije koliko prodje vremena cca?
    ....

    Hvala vam svima unaprijed...

  42. #2642
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Draga Carrot,evo pokusat cu ti odgovoriti na postavljena pitanja. No, prvo....u koju su vas nasu kliniku poslali na micro-tese? Ovo mi je novost da se moze kod nas obaviti. Koliko znam, a moguce da se i ponesto promijenilo, najbliza micro-tese destinacija je Sarajevo. Molim te odgovor jer ovo je vrlo bitna informacija.

    1. Laz?!? Koja laz? Kakva laz? Kome lazete? Ovo pitanje mi zvuci kao provokacija, iako nije tako postavljeno. Naime, beba se ne donira. Ako imate azoo idete u postupak donacije spermija i sa tvojom js, pod uvjetom da je s tobom sve u redu. Muski donor u ovom slucaju se pomno bira po vasim fizickim karakteristikama, te krvnim grupama. Vasim! Ne njegovim. Vasim. Jer dijete je vase. I tu nema nikakve lazi. Vi s tim postupkom morate biti na cisto. Ako ti vec sada to zoves lazi, draga moja sjedi i razmisli jos jednom. Lazete kome?! Da li nakon svakog sexa okolo govoris da si dozivila ili nisi orgazam? Da li podnosite izvjestaje ikome koliko cesto i u kojim pozama se sexate? Kome biste vi to trebali objasnjavati ista? Nikome nista. Kada dodje vrijeme za razgovor s djetetom to mora biti vasa odluka, i vas odabir trenutka a ne da vam okolina, mozda i nenamjerno, napravi probleme pa se izlane trogodisnjem djetetu da mu tata nije tata.

    Sva ova ostala pitanja ovise o mnogo faktora. Najpametnije ti je kontaktirati sve klinike na nacin da posaljes sve vase rezultate koje ste do sada skupili i vidis sto ce i kako odgovoriti. Da novaca treba, zaista treba, otprilke plus/minus 4000€. Post prije sam pisala o tome. Uostalom, stalno manje vise pisemo o cijenama, a i na prvoj stranici imas cjenike, ako se ne varam.

    Vremenski koliko treba do realizacije opet ovisi o puno faktora tako da je nezahvalno o tome ti govoriti. No ukoliko je sve ok s vama, tada kroz mjesec-dva max tri vec ste u Ceskoj. Godisnjeg ti treba koliko ulovis radnih dana. To su sve stvari na koje je sada tesko davati odgovore jer jos nista ne znate. Krenite s prvim koracima, kontaktirajte klinike, odaberite jednu i pocnite s pripremom. Tada ces vec imati puno vise informacija. I neka ti ne bude dosadno iscitati nekoliko ovih pisanih stranica unazad jer tu ces pronaci zaista mnogo informacija. I ti, i svi ostali. I sretno!

  43. #2643
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ajde da ti probam odgovoriti na 1. pitanje.
    Trenutno smo u procesu obostrane donacije. Nažalost nakon 12 postupaka i godina koje su se skupile nemamo puno izbora.
    Laž? Iskreno niti u jednom trenutku mi nije ovo prošlo kroz glavu. Ja ne lažem da smo bili u postupcima niti da idemo dalje u postupak. Ne moram se nikome niti opravdavati niti lagati. Ako si mislila na djete ako ga uspijemo dobiti, napokon onda kada dodje vrijeme za to možemo ispričati kako smo ga začeli. U mojoj glavi razlika je samo u tome. Sve ostalo je jednako kao i kod svakog drugog para koji je želio djete i ostvario trudnoću na lakši način. Mama i ta ta nisu samo osobe koje su dale svoj biološki doprinos da se djete rodi već ona koji se brinu, vole, odgajaju i žive za to djete.
    Ako iako uspijemo donijeti na svijet to malo biće ono će biti NASE u svakom smislu te rijeci.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  44. #2644
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Pak draga <3 na istom smo kolosijeku. The truth is out there!

  45. #2645

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj Carrot prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi svi...
    Azoo ;(( MM
    Lutamo, vrtimo se u krug, vozaju nas...cekamo mikrotese (mozda u 9.mj u hr), ali sanse gotovo pa nikakve...
    Imamo 36 godina...

    Mislim da nemamo sto cekati pa molim odgovre na pitanja koja me proganjaju godinama...voljela bih cuti iskustva roditelja s doniranom bebom rado...

    1. kako zivjeti u lazi cijeli zivot prema svima i sebi i da li to sve nestaje kad se beba rodi?
    2. Koliko bi me kostao postupak?
    3. da li se prvo mora na dogovor u Češku ili se ide direktno na postupak?
    4. Kako se bira donor?
    5. Idete li avionom ili autom i koliko traje put od Zg?
    6. Koliko mi trema godisnjeg za to?
    7. Od dogovorq do realizacije koliko prodje vremena cca?
    ....

    Hvala vam svima unaprijed...
    Pokušat ću ti i ja odgovoriti na ova pitanja...
    1. Kad smo krenuli kod nas u postupke i vidjeli da ne ide (problem u meni ), dr me posjeo i rekao da nam ostaje opcija donacije js. I onda je rekao ovo..."Moraš si složiti u glavi da to želiš i sve će biti ok!I još nešto...Kad rodiš dijete, a rodit ćeš ga to je sigurno, kad kažu da slići tebi, što ćeš odgovoriti??" Zamislila sam se i počela plakati. Rekao je, kad prestaneš plakati i shvatiš da je to vaše dijete i ničije više, spremna si!" Vjeruj, tako je i bilo! To je naše dijete, ja sam ga nosila 9 mjeseci, rastao mi je ispod srca, voljela sam ga od prvog dana kad je test pokazao taj famozni plusić...i naravno, slići na tatu!Ustvari tatina je preslika!
    2.Postupak nas je koštao oko 3000eura+troškovi smještaja....1000eura smo dobili od hzzo, 1000 njihovo osiguranje sudjeluje i dobili smo povrat troškova puta...Al, sve je to ništa,kad uspiješ u onome što želiš, a to je dijete!!!
    3. Mi nismo išli na dogovor, sve smo riješili mailom.
    4. Donor se bira tako što kažeš što želiš...Nama je bila najvažnija krvna grupa...a sve ostalo mi je bilo nebitno!
    5. Išli smo autom...al smo mi iz Slavonije, pa je trajao put nekih cca 8 sati...
    6. Ja sam bila na b.o.
    7. Počeli smo dogovorati u 6.mj, paralelno riješavali hzzo i Prag...Našli nam donoricu u 8.mj, počeli s usklađivanjem ciklusa u 10 mj i krajem 11.bili u Pragu. Transfer bio 3.12., 13.12. testić bio pozitivan...

    Eto, nadam se da sam ti barem na nešto odgovorila.

  46. #2646
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Nadica prekrasno....poslala sam ti pp.

  47. #2647
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sto se tice azoo parova i HZZO-a situacija je malo drugacija i to treba imati u vidu. Lakse je utvrditi potrebu za donacijom js nego spermija i to je prvenstveno razlog zasto azoo parovi sami financiraju postupak u klinikama van lijepe nase. Sami postupak dokazivanja azoo je dosta invazivan, i ne bez posljedica, pa se malo parova odlucuje na to. Dok je situacija sa donacijom js ipak malo povoljnija pa je vise sufinanciranja postupaka potpomognute s donacijom js. Srecom da su po tom pogledu malo fleksibilniji. Iako, realno trebali bi omoguciti lijecenje vani u punom iznosu s obzirom da se kod nas ne mozemo lijeciti, kad su u pitanju donacije.

    Nadiceeee pa kako ste? Jel uzivate?

  48. #2648
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Irena S ja išla bez hzzo ako ne računamo da je moj ginic pozitivnog stava što se tiče Praga i sve nalaze koje sam trebala prikupiti odradila sam putem uputnice.
    Uglavnom sa zakrzljalim engleskim uputila se u Prag, nervoza me pojela na dan punkcije, al je dalje sve išlo puno mirnije.
    Ako sam dobro shvatila idete dogodine...kod mene je odluka tinjala 2 godine a onda kad sam krenula ove godine u veljači sa prikupljanjem dokumentacije sve je išlo dosta brzo. Evo me čekam utorak da provjerimo rezultat...

  49. #2649
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Irena S ja išla bez hzzo ako ne računamo da je moj ginic pozitivnog stava što se tiče Praga i sve nalaze koje sam trebala prikupiti odradila sam putem uputnice.
    Uglavnom sa zakrzljalim engleskim uputila se u Prag, nervoza me pojela na dan punkcije, al je dalje sve išlo puno mirnije.
    Ako sam dobro shvatila idete dogodine...kod mene je odluka tinjala 2 godine a onda kad sam krenula ove godine u veljači sa prikupljanjem dokumentacije sve je išlo dosta brzo. Evo me čekam utorak da provjerimo rezultat...

  50. #2650
    3006 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Cure jel imamo kakvih iskustava sa jakim grcevima?
    Dakle 10.dan od transfera...jaki grč na mjestu desnog jajnika kojeg inače nemam, samo lijevi.
    Bol je bila toliko intenzivna da sam navodno "pozelenila" u licu.
    Trajalo je 15-30min
    Inače skroz osjećam probadanje u lijevom jajniku i mučninu u trbuhu i sl., al ovo bi baš izdvojila kao intenzivno...kao u vrijeme kada sam se borila sa endometrijozom koja mi se omotavala oko jajnika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •