Stranica 60 od 149 PrviPrvi ... 1050585960616270110 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 7432

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

  1. #2951
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    kaji...kad si ti u Pragu
    Neznam jos tacno draga. Moram zadnju tableticu uzeti 24.7 pa cekat da krene ciklus i meni i donorki. Ja mislim oko 14.8 odprilike. Kada vi putujete?

  2. #2952

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Krecemo 6.8., aspiracija bi trebala biti 7.8

  3. #2953
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elvi, znam kako ti je. Iz svjeze situacije, sad kad se osvrnem unatrag, savjetovala bih ti da ne radis testove ranije i da sacekas vaditi betu. Koliko si do sada cekala, pokusaj jos i ovo izdrzati. I drzim fige da beta bude ona prava <3
    Ziggy jeeeeeej!!!! Opako se priblizava. Sad kad znas datume lakse ces naci smjestaj, ili si vec bukirala?

  4. #2954

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Vratili su nam 3 dana stare embrije. I zadnji put sam vadila betu 17 dpt. Ako uspijem izdržati neću raditi test. Jer vidim da bi mi pozitivan test pa mala ili nikakva beta totalno ubedirala. MM bi isto da čekamo betu.

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  5. #2955

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Elvi..ja sam uvijek vadila 12 dt..ali istina najbolje je cekati taj odredeni dan i vaditi betu, da nemas uspona i padova
    Rominka..sve vec rezervirano i pozitivno uzbudenje u trbuhu vec prisutno

  6. #2956
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Proletit ce vrijeme ziggy. Ja sam i nakon puno odlazaka u prag jos uvijek uzbudjena i imam leptirice u stomku. Boze dragi i inekcijama se covjek zna radovati. Rominka kako si ti? Jeli krenuo ciklus?

  7. #2957
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Zenice ima li kakvih simptomcica

  8. #2958

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Curke pitanjce: iz pule idem u kliniku u zg. U sri imam prvi pregled nakon uzimanja elonve i kako sam mislila još neke pretrage taj dan napraviti, mislila sam ici avionom jer moram sve obaviti nataste do 10h. Putovanje avionom je
    ok? Jucer sam malo brze hodala i od tada osjetim jajnike,pa mi je palo na pamet da avion mozda nije najpametniji izbor

  9. #2959
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Nista nije krenulo. Ne znam je li to normalno. Nekakvo slabo, ali zaista slabo smedjarenje je bilo, i to prilikom brisanja. Bolilo me ful, ali nema nista. Ne zna, trebam li zabrinuti sada ili sto? Ja sam ocekivala da ce do sada krenuti.

    Maritas, mislim da ti avion ne bi trebao smetati. Cure se i nakon transfera vracaju avionom.

    Elvi, to vadjenje krvi prije i pisanje testova nas sve privlaci. Meni su ovaj put posebno napomenuli da ne podlegnem tomu i eto ti vraga na kraja. S razlogom to kazu. A to sto smo mi nestrpljive i ona kad se dogodi ovako...no, zelim ti lijepu betu kad god se odlucis vaditi

  10. #2960
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bok cure evo da se javim nakon Praga...nama je bilo bas lijepo cijelo iskustvo u bolnici, do grada kao takvog, smjestaja opcenito svega..kad se sjetim one sugave prljave Petrove i ...molim cure btw sa svakako ispune ankete u Petrovoj ako su jos tamo...ajmo redom Rominka nema predaje to je jasno idemo dalje

  11. #2961
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ne kuzim vidim pola svoje poruke gdje je ostatak?

  12. #2962
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Rominka prvotno napisa Vidi poruku
    Nista nije krenulo. Ne znam je li to normalno. Nekakvo slabo, ali zaista slabo smedjarenje je bilo, i to prilikom brisanja. Bolilo me ful, ali nema nista. Ne zna, trebam li zabrinuti sada ili sto? Ja sam ocekivala da ce do sada krenuti.

    Maritas, mislim da ti avion ne bi trebao smetati. Cure se i nakon transfera vracaju avionom.

    Elvi, to vadjenje krvi prije i pisanje testova nas sve privlaci. Meni su ovaj put posebno napomenuli da ne podlegnem tomu i eto ti vraga na kraja. S razlogom to kazu. A to sto smo mi nestrpljive i ona kad se dogodi ovako...no, zelim ti lijepu betu kad god se odlucis vaditi
    Rominka kad si prestala sa utrogestanom? Meni dodje 5ti dan kad prestanem sa ljekovima. Isto krene smedjariti i onda krene pravo.

  13. #2963
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    U sri ujutro zadnji utrici. Inace ja bez problema prokrvarim i pod utricima pa mi je sad ovo cudno.

    Zenica, i sad cekanje do bete hajde da bude veselo

  14. #2964

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    9dpt- O izludit ću. Jučer me nešto pikalo desno od pupka. Grudi više nisu osjetljive. I odmah najcrnje misli. A nisam neki pesimist. Naravno da sam noćas imala noćnu moru da nisam trudna.
    Probudila se sva u znoju u 3 ujutro i ništa od spavanja. Moram se skulirati. Pa to je samo još 7 dana čekanja. I neće propasti svijet ako nisam trudna.
    Rominka možda treba duže da dobiješ ako je bila biokemijska?
    Ženica želim ti mirno čekanje. I strpljivije nego što je moje

  15. #2965
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Cekalice nase jos malo strpljenja ☺️ Cekamo sa vama i nadamo se lijepim betama. Ja sam juce zaboravila jednu pilulu

  16. #2966
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Bok curke i meni je 9dpt..a ono cekam mislim i ja...nemam nikakvih simptoma..obavljam masu stvari samo sa ne mislim a jos sam i na godisnjem...bilo je nekih bockanja u jaknicima do 5dpt jedno jako pobadanje cicke lijeve...i to je to..zderem ko uvijek hashi/hipo...a ono ista sam si

  17. #2967
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Cure jel vi vidite ostatak moje poruke nakon "ista sam si" jer ja opet ne vidim cijelu poruku???zašto????

  18. #2968
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    I meni se to sad desilo. Pola poruke mi nestalo

  19. #2969

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    meni je zanji put nestalo pola kad sam tipkala s moba.
    Ženica čekamo znači isti termin... barem nisa sama
    Ja issto na godišnjem i sve si razmišljam da bi mi bilo lakše čekati da radim. Ali onda se sjetim stresa na poslu i prođe me volja. Ovako izmišljam što si skuhati i što smijem spremiti a da ne dignem ništa teško. Neću reći da me prozori već dva dana živciraju...haha...luda

  20. #2970
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Elvi sad kad sam doma na gidišnjem ja bi sve.... i farbala zidove, prala prozore, roletne..ma sve a ne smijem da se zeznem nesto.... hahaha

  21. #2971
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Znam kako vam je cure. Ja sam danas konacno stigla urediti svoj potpis pa sam zato trazila i pregledala stare papire,nalaze, slikice sa ultrazvuka itd. i tako sam se tako fino isplakala. Sad mi je lakse. Valjda mi je to trebalo. Inace nisam bas placka neka.

  22. #2972

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    hmmm..i meni se izbrisala poruka

  23. #2973

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    kaji...potpuno te razumijem, ali isplaci ..treba nam ponekad to svima
    cure je zna netko dobrog hematologa u Vinogradskoj, ipak mi je prepisan heparin pa da i to ne placam

  24. #2974

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Cure koje ste na heparinu, dali u Pragu oni odlucuju koju dozu i koliko dugo moram uzimati heparin ili to moram vidjeti ovdje sa doktorima.

  25. #2975
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ziggy zasto heparin?

  26. #2976

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    PAI i PTHFR su mi promjenjeni, ako sam dobro napisala PAI je homozigot 4G a MTHFR heterozigot..pa mi je ipak napisala za niskomolekularni heparin
    e sada trebam vidjeti znam da se inace pocinje nakon punkcije ali ne znam kako je kod nas kad nemamo punkciju
    Posljednje uređivanje od Ziggy40 : 26.06.2017. at 21:43

  27. #2977
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste na heparinu, dali u Pragu oni odlucuju koju dozu i koliko dugo moram uzimati heparin ili to moram vidjeti ovdje sa doktorima.
    Ziggy prag odlucuje. Nama se punkcija racuna onaj dan kada je donorki punkcija. Tada ces poceti i sa utrogestanima. Ali to ce ti oni sve na vrijeme javiti nebrini. Neke cure pocnu sa heparinom od pocetka ciklusa, sve zavisi. Najbolje da im mail posaljes pa ces vidjet sta ti reci.

  28. #2978

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Znaci da onda njima posaljem sve te nalaze pa da mi odrede terapiju

  29. #2979
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Znaci da onda njima posaljem sve te nalaze pa da mi odrede terapiju
    Tako je ziggy. Doma u HR ces samo otici na ultrazvuk da ti reknu debljinu endica a sve ostalo radi i odlucuje klinika u pragu. Neznam ko je za tebe zaduzen, uglavno ta cura ce ti sve detaljno poslati na email i obavjestavati te o napretku donorke kad bude dolazila na ultrazvuk. Nebrini super su organizovani

  30. #2980

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj kaji prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je ziggy. Doma u HR ces samo otici na ultrazvuk da ti reknu debljinu endica a sve ostalo radi i odlucuje klinika u pragu. Neznam ko je za tebe zaduzen, uglavno ta cura ce ti sve detaljno poslati na email i obavjestavati te o napretku donorke kad bude dolazila na ultrazvuk. Nebrini super su organizovani
    Mirna je zaduzena za mene, za sada je sve organizirano, imam svu terapiju, samo mi je jos to sad ostalo. sada sam joj poslala i sve te nalaze, pa cu vidjeti sutra sto ce mi reci..hvala ti na informacijama

  31. #2981
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Citiraj Ziggy40 prvotno napisa Vidi poruku
    Mirna je zaduzena za mene, za sada je sve organizirano, imam svu terapiju, samo mi je jos to sad ostalo. sada sam joj poslala i sve te nalaze, pa cu vidjeti sutra sto ce mi reci..hvala ti na informacijama
    Nema na cemu. Jos malo pa startamo

  32. #2982
    Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Ziggy ja sam poslala klunici sve sto imam...isto imam Mthfr homizigot CC za C677T i heterizigot AC za A1298C meni je moje endokrinologica to preporucila i rekla da sam neki polivicni nista za zabrinut jedino je rekla da koristim aktivni oblik folata ne folcin vec folic plus!!a nisko profilni heparin u trudnoci...prag mi je dao samo andol protect 100

  33. #2983

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ziggy meni su dan transfera odredili fraxiparin kolko ga moram uzimati. Dali mi otpusno pismo i s tim sam kod nas dalje isla na ginekologiju po terapiju. Kod njih u Pragu sam kupila dvije kutije fraxiparina i kad sam dobila pozitivnu betu sve odnjela na ginekologiju i sad si tamo podizem lijek. Sretno.

  34. #2984

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala vam cure, ma meni je isto moja doktorica hematolog za pocetak savjetovala samo aspirin 100, ali radi cijelog postupka rekla je da nebi bilo na odmet i niskomol hep za svaki slucaj..jos uvijek cekam od Mirne da mi javi ali svejedno hvala vam bar da znam kako se postupa..znaci antony34 tebi su tek od transfera dali ne prije?
    Posljednje uređivanje od Ziggy40 : 27.06.2017. at 12:03

  35. #2985

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Da tek nakon transfera je isla prva injekcija. I samo se nastavlja s terapijom ako je beta pozitivna.

  36. #2986
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Meni uvode nmk heparin odmah u prvom danu protokola. Ali to je zbog tezih mutacija. Vec ce ti oni reci kad i koliko. Ne brini.

  37. #2987
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Pozz cure,

    nakon dugo vremena se ponovo javljam na ovom forumu. Zamolila bih Vas da mi napisete kontakt Klinika u Pragu i iskustva sa dobijanjem termina. Da li je neka od vas radila postupak sa doniranom spermom u skorije vrijeme?

  38. #2988
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sos draga, dugo te nije bilo. Nadam se da ste se poslozili u to vrijeme, da ste uzivali u zivotu. Mi smo bili u Ceskim Budejovicama u Pronatalu, jednom sa donorom, a sad smo isli u FET DE iliti posvajanje embrija. Najbolje ti je poslati mail svima, na njihove adrese pa ce oni proslijediti koordinatorici koja ce vas voditi.

  39. #2989
    sos15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    913

    Početno

    Draga moja Rominka,
    mislila sam da me se nećes sjetiti. Ipak me odavno nije bilo ovdje. Kod nas se mnogo toga izdešavalo i sad smo napokon spremni za novi pocetak. Kakvo je tvoje iskustvo sa C. Budojevicama? Imaš li E-Mail? Pričaju li nas jezik? Da li je u Češkoj obavezan registar donora?
    Mi smo se raspitivali za postupak u Njemackoj,ali ovdje se ne radi anonimna donacija

  40. #2990

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Dobro dosla nazad, i ovaj put brzo otisla

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Ja ti puno ne mogu pomoci, idem prvi put u Pfc sa doniranom js..iz mog iskustva za sada cekanje je minimalno, unutar 2mj, sam dobila termin..u meduvremenu skupila sve nalaze. Vjerujem da se tako brzo dode i sa doniranom spermom
    Posljednje uređivanje od Ziggy40 : 27.06.2017. at 23:16

  42. #2992
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Sos, kod njih je sve anonimno, i strogo kontrolirano. Meni moji ginekolozi doma nigdje nisu zaveli na koji postupak idemo, odnosno pise samo "u postupku MPO" i to je sve. Ali to ti je najmanji problem. Istina ima nacina da dospijeva na vidjelo, stoga morate biti sigurni u to sto idete, jer jednog dana ces i dijete morati suociti s tim.
    Sto se tice koordinatorica, njih ti klinika dodijeli i pricaju hrvatski tako da to nije problem. One te prate i na pregled, i na aspiraciju i transfer. Sve je to organizirano. Ako procitas unazad, vidjet ces da je npr Yubi imala lose iskustvo u Ceskim Budejovicama, no s druge strane cekaju se i bebice trenutno upravo od tamo. Ako se sjecas, mi smo bili u PFC-u prvi put, u Pragu ali nisu nam sjeli. Onda smo kontaktirali Pronatal, ali nisam htjela ici opet u Prag vec smo se odlucili na kraju za Ceske Budejovice jer je daleko manja guzva tamo. Inace, to je ista klinika. Iskreno, mislim da je odluciti se za kliniku na temelju nasih iskustava pogresno. Posalji mail, imas na njihovim stranicama, svima koji ti ulaze u obzir (Prag i CB - tri klinike: PFC, Pronatal Prag i Pronatal CB) i natipkaj im sva pitanja koja vam se vrte po glavi. Akupi i posalji sve nalaze koje imas i vidi kako ce teci konverzacija. Tko ce biti temeljit u svojim odgovorima. Ne boj se postaviti bilo koje pitanje, nemoj dozvoliti da ti nesto ostane nedoreceno ili dvosmisleno. Pitaj sto put. Vjeruj mi da ce vam netko od svih njih jednostavno leci. Da li zbog opsirnih pretraga na koje ce vas poslati, da li zbog opsirnih/jasnih odgovora, da li zbog dodatnih pitanja....uglavnom, to ti je moj savjet. I usput, kako te se ne bih sjetila draga moja

  43. #2993

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Sos15: Mi smo bili početkom mjeseca u PFC Prag u postupku s doniranom spermom. Poslali mail. Odradili prvo hormonsku sliku i dobili protokol. U međuvremenu obavila nalaze. PAPu nalaz sam čekala mjesec dana

  44. #2994

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Pojeo mi opet poruku... Krenuli u postupak u sljedećem ciklusu. Punkcija i transfer u Pragu. I sad čekamo. Danas 12 dpt

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  45. #2995

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Sve skupa oko 2 i pol mjeseca ali već smo znali što nas čeka budući da smo išli drugi put. Ali Romina te dobro savjetuje, svima mail pa ćeš vidjeti tko ti najbolje sjedne

    Poslano sa mog T04 koristeći Tapatalk

  46. #2996
    kaji avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Germany
    Postovi
    338

    Početno

    Sos kako god odlucis sretno.
    Elvi jos malo pa beta

  47. #2997
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Elviiiiiiii, cekamo te s lijepim vijestima

  48. #2998

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    125

    Početno

    Joj jako sam nestrpljiva. Digla uputnicu kod gin. I sad se jedva čekam ponedjeljak. Još nikakvih simtoma pa sam malo optimistićna, pa malo u minus fazi. Za Betu se ne naručuje u Petrovoj?

  49. #2999

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Elvi svi nestrpljivo iscekujemo ponedjeljak i pozitivnu betu

  50. #3000

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Lokacija
    Zagreb (Tresnjevka)
    Postovi
    310

    Početno

    Javili su mi se danas iz Pfc, Fragmin od 2 dana ciklusa ...i sada samo da pocnem odbrojavati dane

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •