Stranica 17 od 70 PrviPrvi ... 715161718192767 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Jooooj smanjite si troškove ako možete i ako vam lova treba-ako ne, onda raspaliti sve kod njih. Moja rođaka je sve odrađivala u Betaplusu, nije još krenula na IVF jer non stop neka bakterija-ali kaže da joj tamo briseve smrdali 2x, jednom kontaminirano, drugi put ne znam točno no ...na kraju je popiz.i otišla soc. i sve obavila gratis. A love imaju na bacanje...iz ZG je...meni su ovo ogromni novci što spominjete..

  2. #2
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Jooooj smanjite si troškove ako možete i ako vam lova treba-ako ne, onda raspaliti sve kod njih. Moja rođaka je sve odrađivala u Betaplusu, nije još krenula na IVF jer non stop neka bakterija-ali kaže da joj tamo briseve smrdali 2x, jednom kontaminirano, drugi put ne znam točno no ...na kraju je popiz.i otišla soc. i sve obavila gratis. A love imaju na bacanje...iz ZG je...meni su ovo ogromni novci što spominjete..
    Troskovi su da se onesvjestis.
    Kad ti je beta draga??? Jel piskis testic prije??

  3. #3
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Jesu veliki su, ali opet kad gledam na što ljudi troše novce i dižu kredite ovo mi se čini sasvim opravdan razlog (naravno, tko može).
    Mi smo u postupku u MB potrošili oko 3000 eura na sve skupa (uključen i put/benzin), ali to su mali novci kada znamo da smo dobili dijete
    Naravno, priča je puno teža ako željeni rezultati izostane, pa trebaš ići još koji put...e to je već ozbiljna svota novca
    Kažem, nadali smo se ovaj put to izbjeći ali ništa od toga...moramo još pregruntati čega ćemo se odreći (žao mi je zbog djeteta da ne idemo na more) ali nekako ćemo još za jedan postupak pregurati!

  4. #4
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Sutra možda test, četvrtak beta

  5. #5
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra možda test, četvrtak beta
    Drzim fige da ugledas plusic

  6. #6
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Je li zbilja u BetaPlus dolazi i embriolog Borut Kovačič?

  7. #7
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Je li zbilja u BetaPlus dolazi i embriolog Borut Kovačič?
    Ja sam već s dvije razl.strane tako čula, iako nisam danas to pitala u klinici kad sam zvala...ali ako je to mi je dodatni poticaj/plus da odem tamo
    Mislim da se u konačnici ne razlikuje tako puno cijena kod dr. V ili kojeg drugog dr. u Betaplus-razlika je samo u tih 350 kn za 1.konzultacije/UZV.
    A i dr. L je tu negdje s cijenama +/- 1500-2000 kn, a nema anesteziju

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Da, tako mi je rekao dr V, a potvrdila i Dr Romana. Dr Vlaisavljevic samo i iskljucivo radi sa svojim ebriologom, tj Borutom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra možda test, četvrtak beta
    Pa zelim ti isto sto i meni i svima sto cekaju betu.

  10. #10
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj miuta821 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zelim ti isto sto i meni i svima sto cekaju betu.
    miuta jel to imas plus???

  11. #11
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ma to Miuta zeli meni ako sam dobro shvatila...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj sara79 prvotno napisa Vidi poruku
    miuta jel to imas plus???
    Ne draga jos nisam vadila nego mislim na zelije:D

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa Vidi poruku
    Ma to Miuta zeli meni ako sam dobro shvatila...
    Da tako je draga zelim ti velkiiiii plussss

  14. #14
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala Cakican-vrlo zanimljiva info

  15. #15
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Poliklinici Škvorc su produljili ugovor s HZZO-om do 31.6.2015. , pa eto ako nekog zanima
    Mi ćemo i tamo na konzultacije pa vidjeti što će nam reći...imam pravo još na 3 stimulirana i 2 prirodnjaka preko HZZO-a, a pošto sam rekla da u državne klinike više ne idem ovo mi se čini kao zanimljiva alternativa!

  16. #16
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Bila sam u četvrtak u Beti + na uzv. Imam nešto sitno antralaca, pa je prof odlučio pojačati dozu Menopura na 4 ampule dnevno, startam u utorak. Bez Cetrotida i s Decapeptylom do kraja. Prva folikulometrija 14.4.
    Prestala s kontracepcijom u četvrtak.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    maca2 kako to misliš dva prirodnjaka preko hzzo?
    ja mislim da prirodnjaka preko hzzo možeš imati koliko god... ili sam u krivu?

  18. #18
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    maca2 kako to misliš dva prirodnjaka preko hzzo?
    ja mislim da prirodnjaka preko hzzo možeš imati koliko god... ili sam u krivu?
    Ne, ne možeš. HZZO plaća 6 postupaka IVF-a od čega 2 MORAJU biti u prirodnom ciklusu, dakle bez ikakve stimulacije (osim možda klomifena-on se ne računa) i 4 idu s konkretnom stimulacijom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,763

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u četvrtak u Beti + na uzv. Imam nešto sitno antralaca, pa je prof odlučio pojačati dozu Menopura na 4 ampule dnevno, startam u utorak. Bez Cetrotida i s Decapeptylom do kraja. Prva folikulometrija 14.4.
    Prestala s kontracepcijom u četvrtak.
    Varnica sretno i javi nam kako ide. Ti si kod dr. V ako se dobro skuzila. Ja sam imala sve isto sto i ti al sa gonalima jos. agonist/antagonist protokol.
    Sretno

  20. #20
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    U krivu si...samo 2 prirodnjaka..

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala cure, izgleda da sam ja to zaključila iz nekih starijih postova.
    Ovo me sad nije baš razveselilo s obzirom da ću baš morati ići u prirodne postupke zbog lošeg odgovora na stimulaciju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Tanatana, od ukupno 6 postupaka koje imas preko hzzo mozes max. 4xstimulirani i min. 2xprirodni. Ali mislim da mozes i sve 6x na prirodni i da stim.uopce ne koristis.
    Ako si npr.imala vec 1xstim. i 1xprirodni, onda mozes na jos 4xprirodna (ako ne reagiras dobro na stim.,kako si napisala).
    Posljednje uređivanje od Bananka : 06.04.2015. at 19:08

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    Hvala Bananka na odgovoru.
    Da, ne reagiram dobro, u stimulaciji Gonalima bile su samo dvije folikule koje su aspirirane, ali nije bilo jajne stanice.
    Tako da razmišljam sad ići na prirodnjake da se ne mučim inekcijama (vjerojatno privatno).
    I da ove stimulirane iskoristim u nekim protokolima za low respondere tipa ovog:

    http://www.rbmojournal.com/article/S...485-4/fulltext

    Pronašla sam na internetu prezentaciju od dr. B sa Hrvatskog kongresa o reprodukcijskom zdravlju, kontracepciji i IVF-u; Šibenik; 17.05.2014 u kojoj spominje isti/sličan protokol za low respondere pa me zanima da li je koja od vas odradila ovakav protokol i koja su iskustva.

    evo protokola iz prezentacije:
    aGnRH uvijek umjesto HCG-a
    Odlaganje svih ET (kriopohrana svih zametaka i FET u slijedećem prirodnom ciklusu)
    Dvostruka stimulacija za “low respondere” letrazol+klomifen+gonadotropini+aGnRH
    DHEA u predikciji ishoda prve stimulacije
    2.-4. dan letrazol 2,5 mg/dan
    potom 150 IU HMG svaki drugi dan
    Od 2. dana kontinuirano klomifen 25 mg/dan svaki dan do aGnRH
    /kriopohrana svih zametaka/
    Od 2-3 dana nakon punkcije letrazol 2,5 mg/dan sve dok folikuli nisu 14 mm + HMG 225 IU kontinuirano do davanja aGnRH

    Možda bih trebala postavti ovo pitanje na drugoj temi, ili otvoriti svoju, ne znam...

  24. #24
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj tanatana prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne reagiram dobro, u stimulaciji Gonalima bile su samo dvije folikule koje su aspirirane, ali nije bilo jajne stanice.
    Tako da razmišljam sad ići na prirodnjake da se ne mučim inekcijama (vjerojatno privatno).
    I da ove stimulirane iskoristim u nekim protokolima za low respondere tipa ovog:

    http://www.rbmojournal.com/article/S...485-4/fulltext

    Možda bih trebala postavti ovo pitanje na drugoj temi, ili otvoriti svoju, ne znam...
    tanatana, o protokolima za low respondere je najbolje na "nizak amh, visok fsh...", vidjela sam da si već našla
    vjerojatnije je da će te savjetovati da ideš s mini stimulacijama nego prirodnjacima...imaš puno informacija na toj temi

    gdje si se liječila? u koju pvt kliniku misliš ići?
    ("nije bilo jajne stanice" znači obično krivi timing štoperice ili punkcije...)

  25. #25
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    tanatana, o protokolima za low respondere je najbolje na "nizak amh, visok fsh...", vidjela sam da si već našla
    vjerojatnije je da će te savjetovati da ideš s mini stimulacijama nego prirodnjacima...imaš puno informacija na toj temi

    gdje si se liječila? u koju pvt kliniku misliš ići?
    ("nije bilo jajne stanice" znači obično krivi timing štoperice ili punkcije...)
    Potpisujem sushi.
    Ma kakvi prazni folikuli i folikuli bez js. To im je samo izgovor.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    145

    Početno

    sushi,
    trenutno sam na Sv. Duh, a nakon što ispucam prirodnjke tamo, razmišljam da idem u betaplus

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Molim info... gdje sad radi dr. Radončić? u viliju ili kod škvorca?...i gdje obavlja konzultacije, postupke?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Frodda, dr.Radoncic radi u Polikliniki Vili na Ilici i tamo obavlja konzultacije i folikulometrije, a za postupak koristi samo prostorije od Polikliniki Skvorc u Samoboru.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    Frodda, dr.Radoncic radi u Polikliniki Vili na Ilici i tamo obavlja konzultacije i folikulometrije, a za postupak koristi samo prostorije od Polikliniki Skvorc u Samoboru.
    Hvala na odgovoru, jel znaš možda da li radi na ugovor sa Hzzo ili isključivo privatno?

  30. #30
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Koliko znam, isključivo privatno.

    Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

  31. #31

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Frodda, kao sto je eryngium napisala dr.R.radi iskljucivo privatno.
    U Poliklinici Skvorc kod dr.Skvorca mozes ici preko hzzo-a.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    Hvala na odgovoru, tako sam i pretpostavila.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Nema ma cemu, tu smo da si pomognemo!
    Da li vec znas gdje i kada ces u postupak?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    iskreno ne znam, u velikim sam dilemama...skupljam novce za Prag, a u međuvremenu bi možda odradila još jedan postupak ovdje...

    ...spremam se za 8. ivf

  35. #35

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Joj, zao mi je da si toliko postupaka prosla! Koja je vasa dijagnoza, ako smijem pitati i ako zelis ovdje napisati?
    Mozda da odes na konzult.kod dr.Skvorc preko hzzo, citala sam samo dobro o njemu. Nazovi ih i pitaj. Za nas su oni 'otpali' jer kad sam ih lani zvala za nas 'slucaj' (azoo) rekli su mi sestre na tel.da ne rade punkcije kod muskih.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    dijagnoza je idiopatska neplodnost, kao sve je ok ali trudnoće nema...zapravo imala sam dvije biokemijske i to obje iz ivf potupaka

    muž i ja smo prošli sve pretrage i sve je u najboljem redu, ali do spontane trudnoće ne dolazi...

  37. #37
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj frodda prvotno napisa Vidi poruku
    dijagnoza je idiopatska neplodnost, kao sve je ok ali trudnoće nema...zapravo imala sam dvije biokemijske i to obje iz ivf potupaka

    muž i ja smo prošli sve pretrage i sve je u najboljem redu, ali do spontane trudnoće ne dolazi...
    i dvije biokemijske bi trebale značiti nešto...možda će vam zaista dobro doći drugo mišljenje, možda i koji dodatni nalazi. žao mi je zbog tolikog broja postupaka frodda...

    ne zamjeri što pitam, u Prag ste mislili na donaciju ili?

    sretno dalje

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

    Početno

    mislim da kod mene problem leži u implantaciji nakon transfera...ili nekom još neotkrivenom faktoru

    dosad smo u postupcima dobivali zrele oocite i uglavnom smo došli do faze blastociste...

    amh mi je ok tako da još ne razmišljamo o donaciji...

    u Prag bi išli zbog boljih metoda i laboratorijskih uvjeta

  39. #39
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj frodda prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da kod mene problem leži u implantaciji nakon transfera...ili nekom još neotkrivenom faktoru

    dosad smo u postupcima dobivali zrele oocite i uglavnom smo došli do faze blastociste...

    amh mi je ok tako da još ne razmišljamo o donaciji...

    u Prag bi išli zbog boljih metoda i laboratorijskih uvjeta

    ovo me baš zanima, kojih boljih metoda i lab. uvjeta? SRETNO u svakom slučaju i slažem se sa sushi, biokemijske znače već mnogo iako vjerujem da ti to nije neka utjeha. Kakvu si terapiju već primala do sada i kakav je bio response? koliko j.s. i koliko embrija? daj se upisujte u ovu statistiku - please!
    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...mrzlica/page10

  40. #40
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Kadauna koliko znam imaju metode koje se ne pružaju u HR državnim klinikama poput LAZT, ASET, EmbryoGen, PICSI, MACS, PGD/PGS, video monitoring razvoja embrija. Sve je objašnjeno na njihovoj web stanici.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,763

    Početno

    Za EmbryoGen mogu napisati da sam pitala embriologa u Sistini (Skoplje) i rekao mi je da ne koriste jer su misljenja da nepomaze.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Cure, koje ste bile kod dr.R.u postupku trebam informacije.
    Di ste vadile krv za hormone, dolje u Breyeru?
    Koliko ste placale?
    Da li se radi punkcija i ET ujutro,popodne ili navecer? Da li dr.R.daje nakon ET aspirin ili sl.?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Dr.R ne preporuca Breyer,predlozio mi Synlab ili Sunce.
    O cjenama vidi na int.stranicama lab.
    ET smo radilo uvjek navecer oko 21h,i daje aspirin do odedjenog tjedna trudnoce.

  44. #44
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Ja sam ovaj tjedan u beti kod prof.V
    Javim vam kako je proslo i sto nam predlaze.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    sara79 javljaj iskustva!!

  46. #46
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj suncokret19 prvotno napisa Vidi poruku
    sara79 javljaj iskustva!!
    Naravno, javim sve detalje

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    257

    Početno

    Od sutra sam pikalica kod dr.R u viliu.kasnila nam m tjedan dana.

  48. #48
    sara79 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    1,173

    Početno

    Citiraj Njuskalica prvotno napisa Vidi poruku
    Od sutra sam pikalica kod dr.R u viliu.kasnila nam m tjedan dana.
    Sretno
    Kakav si protokol dobila??

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    4

    Početno

    cao svima ja sam nova ovde ...ovako ja i muz imamo problema da zacnemo bebu u maju ce dve godine otkad se trudimo prirodnim putem jer stvarno to zelimo..on je isao na preglede razne i ustanovljeno mu je daima sve zenske hromozome 46 XXX sad ..doktor nas je uputio na jos jedan test iduce sedmice da se vidi imal li ijedan muski hormon makar bio slab ali da ima onda bi mogli potpomognutom oplodnjom postici da imamo bebu ja se nadam da ce biti dobri rezultati ..sta vi kazete o tome jeli se iko susreo sa ovim kao ja?

  50. #50
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj kolacic prvotno napisa Vidi poruku
    cao svima ja sam nova ovde ...ovako ja i muz imamo problema da zacnemo bebu u maju ce dve godine otkad se trudimo prirodnim putem jer stvarno to zelimo..on je isao na preglede razne i ustanovljeno mu je daima sve zenske hromozome 46 XXX sad ..doktor nas je uputio na jos jedan test iduce sedmice da se vidi imal li ijedan muski hormon makar bio slab ali da ima onda bi mogli potpomognutom oplodnjom postici da imamo bebu ja se nadam da ce biti dobri rezultati ..sta vi kazete o tome jeli se iko susreo sa ovim kao ja?
    kolačić,
    dobro došla na forum.
    tvoj muž vjerojatno ima Klinefelterov sindrom, kromomski poremećaj spolnih kromosoma kada sukod muške osobe umjesto jednog X kromosoma prisutnona dva X kromosoma, tako da tvoj muž ima kromosomsku sliku 47, YXX. Kod muškaraca sa ovim poremećajem smanjeno je lučenje testosterona, testisi su slabo razvijeni (postoje i druge morfološke karakteristike), i vrlo često nema proizvodnje spermija, ili je ta proizvodnja vrlo oskudna.

    Znači, tvoj muž nema rti X kromosoma kako si gore napisala (46, XXX), jer takve poremećaje imaju osobe ženskog spola.

    Jeste li radili hormonske pretrage? Ima li spermija u ejakulatu? Ako nema u ejakulatu, da li ste tražili spermije u tkivu testisa?

    Ako se kod tvog muža može naći spermija bilo u ejakulatu, bilo u tkivu testisa, onda kroz izvantjesne oplodnje metodom ICSI imate šansu za ostvarivanje biološkog roditeljstva.

    Ako nema spermija, parovima gdje muškarac ima Klinefelterov sindrom za ostvarivanje roditeljstva savjetuje se oplodnja doniranim muškim spolnim stanicama ili posvojenje.

    Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •