Stranica 48 od 71 PrviPrvi ... 38464748495058 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 3542

Tema: Potpomognuta u privatnim klinikama

  1. #2351
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Meni su vadili estradiol i progesteron. Zbog niskog estradiola skoro odustali od et-a.
    Nekada davno kada sam ja krenula u mpo i u Ri su obavezno vadili estradiol. Zašto je ta praksa ukinuta ako je to bitno nikada neću shvatiti.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  2. #2352

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Oprostite sto upadam ovako. Gdje si sada?
    Trazim alternativu rijeci, pa mi treba mjesto gdje su pristupacni prema putnicima (pogotovo da se ne trebaju odraditi sve folikometrije kod njih)
    Posljednje uređivanje od maritas : 20.05.2017. at 18:59

  3. #2353
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Oprostite sto upadam ovako. Gdje si sada?
    Trazim alternativu rijeci, pa mi treba mjesto gdje su pristupacni prema putnicima (pogotovo da se ne trebaju odraditi sve folikometrije kod njih)
    maritas misliš di sam ja?.
    Ja sam u inozemstvu odradila donaciju. Alternativa Rijeci ti je Pula za fm ako ti to više odgovara i ako se tvoj mpo dr složi sa time.
    Ja sam sve FM odradjivala u Ri

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  4. #2354

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Da, na tebe. Mislila sam da si rijeku zamijenila zagrebom.
    Primam savjete za kliniku gdje doktor saslusa pacijenta i na temelju simptoma i rezultata pretraga odredi najbolju terapiju. Mi nemamo dijagnozu, osim godina. Htjela bi doktora koji bi dao maksimum za prvi put, da to ne bude samo pokusaj.
    Posljednje uređivanje od maritas : 20.05.2017. at 19:45

  5. #2355
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na tebe. Mislila sam da si rijeku zamijenila zagrebom.
    Primam savjete za kliniku gdje doktor saslusa pacijenta i na temelju simptoma i rezultata pretraga odredi najbolju terapiju. Mi nemamo dijagnozu, osim godina. Htjela bi doktora koji bi dao maksimum za prvi put, da to ne bude samo pokusaj.
    I jesam nakon Rijeke otišla u Zagreb.
    Ja sam išla kod dr. Radončica u Repromed.
    Ja sam bila zadovoljna ali to je privatno. Ako tražiš kliniku preko hzzo-a cure su zadovoljne sa Poliklinikom Škvorc

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  6. #2356

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ne mora biti preko hzzo—a.
    Dok ne dobijemo nasljednika, ionako ne moramo šparati.
    Se lako dodje do te klinike? Škvorc je u samoboru, a to mi je malo teže ako idem busom
    Posljednje uređivanje od maritas : 20.05.2017. at 22:51

  7. #2357
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Maritas - sa autobusnog kolodvora imas bus za Samobor, ali vožnja traje dosta duže nego da ideš autom. Do Radoncica mozes tramvajem sa autobusnog. Relativno blizu je stanica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2358

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Nekako sam suzila izbor na radoncica i betaplus.
    Ako netko zna pluseve i minuse svake klinike, molim vas, napisite.
    Isla bi još u 6mj na prirodni u rijeku (dosla sam do zakljucka da bi mi više odgovarao transfer 3—i dan (cak i ranije). I da mi trebaju lijekovi kao neka vrsta progesterona (ne samo crinone). Mislim da sam vise puta bila trudna dan/dva i da dalje od toga nije islo. Imam uskoro 40 i probleme sa stitnjacom koji su pod kontrolom (prirodni hormoni). Dragi ima dobre nalaze.

  9. #2359

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    [QUOTE=maritas;2982122]Nekako sam suzila izbor na radoncica i betaplus.
    Ako netko zna pluseve i minuse svake klinike, molim vas, napisite.

    Neznam Kako Je u Betaplus-u Ali Ja Vam toplo preporucam dr Radoncica I Repromed. Svi si divni I ljubazni, dr I biolog Patrik su odlican Tim.
    Mozda da odes na konzulatcije u obje klinike pa vidi tko vam vise odgovara.
    Sretno

  10. #2360
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    maritas, MM i ja bili samo na konzultacijama od 10-ak minuta kod Radončića i prezadovoljni smo
    Biloga Patrika još nismo upozali, ali čitam samo pozitivne komentare!
    Skupljamo zadnje papire još ovaj tjedan i ubrzo smo u postupku...

  11. #2361

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Hvala cure
    Pratit cu temu i u 6mj odluciti da li cemo još jedan prirodni u rijeci (6 i 7mj ili samo 6—i), pa stimulirani 7mj u zg.
    U stimulirani vise necuu rijeku jer ako imamo smrzlice tamo, ne mozemo promijeniti kliniku

  12. #2362

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Jutro!

    Ja sam užas nad užasima, bome su me dobro satrali klomići...
    Zadnja 3 dana nisam prestala plakati, živčana sam ko pas, iskreno divim se MM jer bih ja sama sebe odavno poslala u rodno mjesto. Sva sreća pa sam gotova s njima :D
    Fizički nemam nuspojava, tek jutros me malo žigaju jajnici.

  13. #2363

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    62

    Početno

    Treci transfer u Beta+, danas napravila test, negativan, ostaju nam jos 2 blastice za zadnji transfer.

  14. #2364
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    U stimulirani vise necuu rijeku jer ako imamo smrzlice tamo, ne mozemo promijeniti kliniku
    Postoji postupak izdan od Nacionalnog povjerenstva za MPO koji kaže da se pohranjene spolne stanice, spolna tkiva i zameci mogu prenijeti iz jedne zdravstvne ustanove u drugu. Možeš kontaktirati ministarstvo zdravstva i od tajnika dobiti NPMPO dobiti dokumentaciju (01/4607-637).
    Onda odgovorne osobe obje zdravstv. ustanove (iz koje se prenosi i u koju se prenosi) moraju potpisati pristanak u kojem potvrđuju da su suglasne za prijenos bioloških uzoraka. Onda te potpisane izjave s kratkim dopisom/molbom/zahtjevom (sama ga pišeš, nema šprancu) šalješ na NPMPO i tražiš odobrenje za prijenos. Odobrenje se čeka od 2-6 mjeseci (praksa cura koje su to radile), ali možeš npr. kao jedna poznanica na tajnikov mail sve poslati i onda obično on izlazi u susret i svim članovima povjerenstva to odmah šalje i moli hitno odobravanje.

    Tako da, slobodno svoje smrzliće možeš prenijeti, ne moraš ih ostaviti u KBC Ri.

    Lutza ojoj, baš mi je žao...
    Posljednje uređivanje od Frixie : 22.05.2017. at 11:55

  15. #2365

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Nemam ih na lageru. Ovo bi ipak bilo malo komplicrano ako se zeli ciklus za ciklus ih koristiti, a i neodgovorno od mene bi bilo da ih stvorim kad znam da bi ih vjerojatno ostavila.
    Hvala na info. Sigurno dobro dodje onima koji se presele u drugi grad.

  16. #2366

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Mi smo jučer obavili prvu folikulometriju u Beti, nakon 5 dana klomića, i imamo 8 folikula koji su 10+ mm. Sve super izgleda i jučer sam dobila prvu pikicu, danas ide još jedna i sutra ponovno na uzv. Primam Menopur.

    MM mi ga je davao jučer, jao što sam bila zločesta...Stalno sam mu prigovarala da ne radi dobro, na kraju sam naravno i plakala (kao što radim i većinu vremena ovih dana :D).

    Požalila sam se dr da sam nemoguća, kaže da je to sve normalno.

    I ne znam jel ovo normalno - ali libido mi je na vrhuncu. Mislila sam da ću biti totalno nezainteresirana, s obzirom na živčanost i plač stalno, ali eto...Navečer se skroz promijenim. Od danas apstiniramo pošto kaže dr da bi punkcija mogla već u petak biti.

  17. #2367
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    November - divne vijesti. Super je to reakcija na klomifen. Nadam se sa ce biti lijepih jajnih stanica iz tih folikula meni je libido bio koma tak da ne znam... šteta kaj ne mozes to iskoristiti


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #2368
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Cure, pitanje
    Treba za Škvorca prvi put sve nalaze iskopirati? Da li nalazi ostaju kod njih?

  19. #2369
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Zrinkica mislis kad krenete u postupak? Meni je rekao da treba donijeti sve kopije. Valjda ostaju kod njih.

  20. #2370
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Ne na prvi razgovor

  21. #2371
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Meni na konzultacijama nije nista uzimao od nalaza. Samo je sve prepisao od originala u komp i svi podaci koji mu trebaju su unutra. Nije mi rekao da nista kopiram i nije mi nista uzimao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #2372
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Na konzultacijama ne treba. Ali meni je rekao da kopiram za prvi postupak.

  23. #2373
    zrinkica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    329

    Početno

    Ok hvala cure

  24. #2374
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Da na zadnji uzv prije postupka morate donijeti svu kopiranu dokumentaciju i to ostaje kod njega.

  25. #2375

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Cure,

    dali se u Betaplus ili kod Škvorca može preko HZZZO raditi IVF u prirodnom ciklusu, ili rade samo blage stimulacije tako?

    Naravno, vjerujem da ću mi ovaj moj prvi biti bingo, ali me zanima.

  26. #2376
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,635

    Početno

    Bila sam danas kod Skvorca kad je sestra nekome preko telefona pricala...
    Ugovor im je do 30.6., i tek ce krajem lipnja znati jel produljen. U sedmom i osmom mjesecu je rekla da ne rade postupke radi godisnjih

  27. #2377

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Baš sam vidjela da kod njih sva tri postupka (prirodni, blaga i standard) idu uz ugovor. Tako da onda može očito, samo ako im produlje ugovor i tek na jesen.

    Za Betu ću pitati danas kod njih.

  28. #2378
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    Meni je dr.Skvorc isto potvrdio sto je Vrci napisala. S tim da vjeruju da ce im produziti i da zovem iza 15.8.da provjerim jer mene ionako interesira period nakon 8.
    Posljednje uređivanje od MalaMa : 24.05.2017. at 10:53

  29. #2379
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,

    dali se u Betaplus ili kod Škvorca može preko HZZZO raditi IVF u prirodnom ciklusu, ili rade samo blage stimulacije tako?

    Naravno, vjerujem da ću mi ovaj moj prvi biti bingo, ali me zanima.
    BetaPlus u zadnju godinu dana dobiva produljenje ugovora s Hzzo-om za 10 postupaka standardne stimulacije unutar 3 mjeseca, svako koliko se ti ugovori produžuju.

    Ovdje se pisalo da naknadne odmrznute transfere iz Hzzo ugovora poliklinika BetaPlus naplaćuje prema cjeniku za privatne postupke. Svakako to pitajte prije nego krenete u postupak kojeg financira Hzzo.
    Druga privatna klinika koja ugovara Hzzo postupke odmrznute transfre proizašle iz tog postupaka NE NAPLAĆUJE!
    Posljednje uređivanje od Inesz : 24.05.2017. at 10:57

  30. #2380

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Hm, samo 10 postupaka standardne stimulacije? Mi smo upali preko HZZO u Betu, ali u blagu stimulaciju.

    A ovo da se naknadi odmznuti transfer naplaćuje kod njih, to znam...

    A da li Škvorc naplaćuje smrzavanje samo po sebi (iz postupka preko HZZO)? Beta naplaćuje i smrzavanje i transfer naravno.

  31. #2381
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno Potpomognuta u privatnim klinikama

    November - koliko znam Škvorc ne naplaćuje nista, samo prve konzultacije i anesteziologa. Ako netko zna drugačije nek me ispravi. Beta naplaćuje FET i to dosta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od MonaLi : 24.05.2017. at 13:31

  32. #2382
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    A da li Škvorc naplaćuje smrzavanje samo po sebi (iz postupka preko HZZO)? Beta naplaćuje i smrzavanje i transfer naravno.
    Koliko ja znam, ne... Nije mi dr. ništa rekao, ja sam kod njega sad u pripremi za FET. Danas mi je prva fm, pa ću baš točno pitati. Makar sumnjam da ne bi napomenuo.

    Ono što je baš sam meni i mužu napomenuo nakon odgođenog ET-a i napisao na povijesti bolesti je to da se FET iz postupka preko HZZO ne naplaćuje, nego da samo donesem novu uputnicu od svog ginekologa.

  33. #2383
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj MonaLi prvotno napisa Vidi poruku
    November - koliko znam Škvorc ne naplaćuje nista, samo prve konzultacije i anesteziologa. Ako netko zna drugačije nek me ispravi. Beta naplaćuje FET i to dosta.
    I kontrolni UZV prije kretanja u postupak (da se vidi da nema cisti npr., pa da može izdati lijekove za stimulaciju)

  34. #2384
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Koliko ja znam Skvorc fet ne naplacuje. Mene je sad strah da necu moci u 8.mj u postupak zbog go jer mi menga pada 20.8 ako ne okasni.

  35. #2385
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    758

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, samo 10 postupaka standardne stimulacije? Mi smo upali preko HZZO u Betu, ali u blagu stimulaciju.

    A ovo da se naknadi odmznuti transfer naplaćuje kod njih, to znam...

    A da li Škvorc naplaćuje smrzavanje samo po sebi (iz postupka preko HZZO)? Beta naplaćuje i smrzavanje i transfer naravno.
    November, nama su ostala dva embrija za zamrzavanje, htjeli smo da se smrznu odvojeno, da možemo raditi SET. Morali smo platiti čini mi se 1000kn za jedan embrij, a drugi je bio pokriven preko HZZO. Da smo htjeli da oba budu zajedno, tada ne bi plaćali

  36. #2386

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Zenii to kod Škvorca ili u Beti?

    Ja sam danas bila na fm, ovaj put kod dr.Dmitrović koja je odlična, baš mi je sjela i lijepo mi je digla raspoloženje.
    Imamo 2 folikula od 20 mm i 2 od 14, narasli su jako brzo tako da će punkcija biti u petak i jedva čekam!!!
    Kaže dr.da je i endometrij lijep.

    I da, tražila je moj mali hidrosalpinks no nije ga našla. Štoviše, nije našla ni one cistične tvorbe koje štopaju jajovod.

    I podržava moju odluku da ne idem na laparo, bar ne još.

  37. #2387
    Zenii avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Lokacija
    (Slavonija u srcu)
    Postovi
    758

    Početno

    November, kod Škvorca...

  38. #2388
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Bok cure!

    Moja M je danas stigla.
    Sutra još podignemo nalaze iz Petrove i imamo sve potrebno od papira.

    Sljedeći tjedan smo kod doktora R i očekujemo da nas priprema za sljedeći ciklus za ICSI u lipnju.
    Baš se veselim. Sljedeća M će biti jedna od jako iščekivanih

  39. #2389

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj bornastra prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure!

    Moja M je danas stigla.
    Sutra još podignemo nalaze iz Petrove i imamo sve potrebno od papira.

    Sljedeći tjedan smo kod doktora R i očekujemo da nas priprema za sljedeći ciklus za ICSI u lipnju.
    Baš se veselim. Sljedeća M će biti jedna od jako iščekivanih
    Sretno draga

  40. #2390
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    JUHU draga,

    Hvala ti puno

  41. #2391
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Sretno bornastra!

    Kod nas je isto loš spremiogram u pitanju (par spermija u ejakulatu) i evo došli smo sad do 4 smrznute blastice. Samo budite pozitivni i hrabro naprijed!

  42. #2392
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Hvala ti Frixie!

    Da, lošiji spermiogram, ali na zadnjem spermiogramu je bilo i nešto pokretnih.

    Kada će biti transfer kod vas?

  43. #2393
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Bornastra, nakon svih oni peripetija, ovo su odlicne vijesti. Sad se pripremi i drzim fige da bude uspjesno.

  44. #2394
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Ej draga Rominka! Da, nakon svih ružnijih vijesti ovo su napokon ljepše... ne mogu vjerovati da se približavamo postupku.

    Hvala ti na figama, stvarno hvala.

    Vidim da ste i vi u pripremama za postupak, i vama želim sve sve najbolje

    Par dana prije sljedeće M idemo na more, baš smo jučer rezervirali. Nadam se da to ništa ne smeta kod postupka?

  45. #2395
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Bornastra prva fm za FET je odrađena, sutra je druga. Pratimo sluznicu i vodeći folikul. Ako bude sve ok, krajem idućeg tjedna bi bio FET.

    Što se tiče spermija: nama su rekli da je bitno samo da su živi. Ionako se kod lošeg spermiograma radi ICSI, pa ne smeta ako je nepokretan ili slabo pokretan, samo da je živ. Sve će to biti ok, samo strpljivo i s nadom.

  46. #2396
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Frixie,

    sretno, sretno! Brzo će to...

    Baš gledam naš zadnji spermiogram. Nemamo napomenu jesu li živi ili ne. Piše da je mali broj spermija u ejakulatu, tek ponešto pokretnih spermija, uglavnom slabijih kinetičkih osobina.

    Hvala ti. I upravo to... strpljivo i s velikom nadom i vjerom.

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Curke, za poboljšanje kvalitete i broja spermija preporučam https://hr.iherb.com/tr/cb?pcodes=NH...2&rcode=KTB637
    MM se nalaz poboljšao toliko da smo u posljednjem postupku prvi put imali IVF metodu umjesto ICSI jer ih je bilo jako puno i bili su jaaako živahni

  48. #2398
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,635

    Početno

    Nina, i moj je pio to, pa mu nije pomagalo, na žalost. Tj. mrvu digne broj spermija, ali i dalje nam bude teška OA

  49. #2399

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    336

    Početno

    Koliko dugo je pio? Moj je 4 mjeseca dozu od 12 mg.

  50. #2400
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,635

    Početno

    Ma dugo, to je i bilo po savjetu MPO dr.
    Al uvijek je tako, nekome pomogne, nekome ne. Da barem postoji nešto što će sve spermiograme prebaciti na normo, to bi bio vrh

    Mislim da je pio neka 4 mjeseca pred postupak za prvo dijete, sad se ne sjećam koliko, isto neka 2-3 mj

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •