Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 454

Tema: Imunološke pretrage 2

  1. #201
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Jel zna netko koliko se cekaju nalazi kariograma iz Klajiceve?

  2. #202
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna netko koliko se cekaju nalazi kariograma iz Klajiceve?
    Ja ih nisam ni dočekala .....na kraju sam MM-a poslala po to nakon 2 mjeseca uzaludnog čekanja...
    Ne znam jel problem bio u tome što je bilo ljeto i godišnji ili nečem drugom. No, prije sam uspjela telefonski saznati da su kariogrami ok pa me nije toliko birnulo....ali nisu u redu što ne šalju sami bez dodatnih poticaja...
    Posljednje uređivanje od TrudyC : 08.01.2015. at 08:08

  3. #203
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    TrudyC nakon koliko su bili gotovi??

  4. #204
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Bili su gotovi nakon 3 tjedna, ali eto dobili smo ih nakon 2 mjeseca.
    Također da napomenem čekala sam termin 2 mjeseca i nalaze 2 mjeseca. Žali Bože
    Odi ti radije na Rebro. Poašlji uputnicu mailom i jave ti termin. Meni je sad žao što nisam tako napravila, ali iskreno nije mi se nigdje tada žurilo.

  5. #205
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Pa dobila sam termin i na rebru i u klajicevoj 9.2. Na rebru se isto dugo cekaju nalazi. I to 2 -3 mj. Al njihov geneticar je najbolji.

  6. #206
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Onda Rebro. Na Klaićevoj s nikim ne razgovaraš, samo vide nalaze i izvade ti krv i to je to. Na Rebru mislim da ideš prvo na razgovor s tim profesorom pa vađenje krvi.

  7. #207
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Strah me kaj ce mi reci...uh

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Strah me kaj ce mi reci...uh
    Ne moras se toga bojati, pitat ce te o tvojim trudnocama (broju i ishodu) i o trudnocama tvoje majke ili ako imas brata ili sestru.

  9. #209

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Bubekica dal ima kakve veze ako si blizanac pa radi toga ne dolazi do trudnoce? Ja imam sestru blizanku i ona ima dvoje djece. Dva velika decka.

  10. #210
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moras se toga bojati, pitat ce te o tvojim trudnocama (broju i ishodu) i o trudnocama tvoje majke ili ako imas brata ili sestru.
    Najironicnije je kaj sam ja trece djete. Buraz ima sina seka ima sina....svi iz prve trudnoce...jedino ja se borim

  11. #211
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moja mama je imala 7 trudnoća a samo 3 poroda. Moja starija sestra bez problema ostala trudna i rodila a ja nikako ni ostat trudna a kamoli roditi. Genetika očito na nekog utječe više.

  12. #212
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mama je imala 7 trudnoća a samo 3 poroda. Moja starija sestra bez problema ostala trudna i rodila a ja nikako ni ostat trudna a kamoli roditi. Genetika očito na nekog utječe više.
    A ocito. Ja sam ocito pobrala sve kaj nije valjalo. Al vjeruj mi da je bolje ne ostat t nego ostat pa nis od toga. Nije utjesno bas al ovo manje boli.

  13. #213
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica dal ima kakve veze ako si blizanac pa radi toga ne dolazi do trudnoce? Ja imam sestru blizanku i ona ima dvoje djece. Dva velika decka.
    draga, evo dok ne dođe Bubekica...

    nema nikakve veze to što si rođena iz blizanačke trudnoće i što neuspijevaš ostati trudna.

    ti imaš odstranjen veći dio jajnika i jako nizak amh. ne znam kakvi su vam ostali nalazi (kod tebe i TM), ali ovo dvoje navedeno, na žalost, sasvim je moguć uzrok nemogućnosti ostvarivanja trudnoće.

    sretno~~~

  14. #214
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    A ocito. Ja sam ocito pobrala sve kaj nije valjalo. Al vjeruj mi da je bolje ne ostat t nego ostat pa nis od toga. Nije utjesno bas al ovo manje boli.
    Vjerujem ti.

  15. #215

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Inesz i kod m je problem nalaz spermoigrama je dosta los al ne stalno. Od kada je smanjio kilazu za 30kg je sad ipak malo bolji al jos uvjek daleko od odlicnog. Ja znam da ne mogu prirodno ostvariti trudnocu al sve jedno mi nije jasno zasto jednostavno nejde. Mene nisu slali na nikakve daljne dijagnoze. Cut cu sto ce mi reci u MB. Nadam se da ce oni znati i reci nesto vise nek kod nas.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Plodnost brace i sestara ne bi trebala imati veze osim ako su neke kromosomske greske u pitanju.

  17. #217
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Strah me kaj ce mi reci...uh
    nivesa draga, ne moraš se bojati... taj razgovor na Rebru traje oko 15 minuta. genetičar s kojim smo mi razgovarali je jako ugodan i smiren, na kraju nas je ohrabrivao i poželio nam sreću dalje...stvarno je bilo ok. u njegovu sobu ulazite posebno, prvo ti pa tm. za oboje radi anamnezu i sve upisuje u karton. nakon toga zajedno idete vaditi krv kod sestre u pedijatrijsku ordinaciju. (mm je nakon vadjenja krvi dobio tamo neke slatkiše jer je "bio jako hrabar" )
    Posljednje uređivanje od sushi : 08.01.2015. at 18:51

  18. #218
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Hahahaha onda ak se djele slatkisi on prvi ide odvojeno ulazimo? Zakaj to? Mislim ak znas...

  19. #219
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    uostalom, ti već znaš da ti je kariogram dobar pa neće biti par mjeseci isčekivanja poziva... ako te nazovu znači da nešto nije ok, a ako su kariogrami dobri - šalju ih na kućnu adresu.

    ne znam zašto se ulazi odvojeno... ispituje te sve o bolestima unutar tvoje obitelji, pa tako i tm. možda zbog liječničke tajne? malo nelogično u našim slučajevima. mi smo se zezali da tako testiraju dal smo uskladili priče

  20. #220
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ma vise me brine kaj ce reci za ostatak nalaza i tu moju hem.anemiju. mozda mm nebude imao dobar nalaz. .ma svega me strah! Prekopala sam stare nalaze u nadi da cu naci kopiju kariograma ali nema ga...imam papire jos iz '91 spremljene doma....fakat sve cuvam..rekao mi mm da sam ja sanjala da imam taj nalaz hahahha

  21. #221
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Cak me i dr pitao da li sam sigurna da sam ja bas to imala. Pa zar ima jos koja pretraga koja gleda mutacije kromosoma i u kakvom su stanju?

  22. #222
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    antony, koliki ti je amh? Ukoliko je vrlo nizak ili nemjerljiv, bojim se da ti cekiranje imunologije nece puno pomoci...

  23. #223

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Koliko se sjecam je jako jako nizak. Morala bi potraziti medu papirima.

  24. #224
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav, imam 36 godina, trudna sam 6 tjedana, imala sam manje krvarenje u trudnoći, jedan manji izljev smaćkasto bordo boje, nije se više ponovio i dobila terapiju Duphaston 3X2 uz mirovanje. Na lijevoj nozi, potkoljenici i natkoljenici, imam jako izražene proširene vene (bila sam i na klasičnoj operaciji prije 6 godina ali vene su se vratile u još gorem obliku). Trudnoća je neizvjesna jer se na UZ nisu vidjeli otkucaji (6+2) pa je rečeno da UZ ponovim za 7 dana.
    Duphaston uzimam tek drugi dan i primjećujem jako pogoršanje šta se tiće vena, boli me, peče i zateže, probada...i kao da mi se stvaraju trombi.
    Ne bi to povezala da se ista stvar nije dogodila i u prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći, isto uzimala Duphaston...jako me bolila noga, imala sam trombe, bila na pregedu vena, nosila kompresivnu čarapu do prepona...i dok nisam uzimala Duphaston osjećala sam kao neko naprezanje u nozi (valjda zbog hormona trudnoće) i znam da kompresivnu čarapu moram nositi tijekom trudnoće u svakom slučaju, ali ovo je naglo pogoršanje..dobila sam savjet a i sama sam o tome razmišljala...da se raspitam o heparinu...kome se moram obratiti, koje uputnice uzeti i ko će me uopće i kome poslati? Ako, ne daj Bože sve opet krene naopako, koje pretrage da napravim?

  25. #225
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    nivesa draga, ne moraš se bojati... taj razgovor na Rebru traje oko 15 minuta. genetičar s kojim smo mi razgovarali je jako ugodan i smiren, na kraju nas je ohrabrivao i poželio nam sreću dalje...stvarno je bilo ok. u njegovu sobu ulazite posebno, prvo ti pa tm. za oboje radi anamnezu i sve upisuje u karton. nakon toga zajedno idete vaditi krv kod sestre u pedijatrijsku ordinaciju. (mm je nakon vadjenja krvi dobio tamo neke slatkiše jer je "bio jako hrabar" )
    Vidiš,MM nije morao uči...mene samu je prof ispitao te stvari,večinom oko moje obitelji ali je par stvari pitao i za muževe. Na neke nisam znala odg. I cijeli razgovor,uključujuči i čavrljanje je trajao oko 5 min.
    Da,prof je jako simpatičan i voli se šaliti. Nakon toga,odveo nas je do sestre gdje smo ušli skupa,izvadili krv i to je to. Nalaz stigao za 2 mj.

  26. #226
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    žužy, a oboje ste radili kariogram? zasebne uputnice? možda ovisi koliko imaju vremena taj dan

  27. #227
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,oboje smo imali up za kariogram i za gensko savjetovanje.
    A moguče...rekla je sestra da mogu obraditi samo oko 6-7 parova dnevno za kariogram.

  28. #228
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam 36 godina, trudna sam 6 tjedana, imala sam manje krvarenje u trudnoći, jedan manji izljev smaćkasto bordo boje, nije se više ponovio i dobila terapiju Duphaston 3X2 uz mirovanje. Na lijevoj nozi, potkoljenici i natkoljenici, imam jako izražene proširene vene (bila sam i na klasičnoj operaciji prije 6 godina ali vene su se vratile u još gorem obliku). Trudnoća je neizvjesna jer se na UZ nisu vidjeli otkucaji (6+2) pa je rečeno da UZ ponovim za 7 dana.
    Duphaston uzimam tek drugi dan i primjećujem jako pogoršanje šta se tiće vena, boli me, peče i zateže, probada...i kao da mi se stvaraju trombi.
    Ne bi to povezala da se ista stvar nije dogodila i u prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći, isto uzimala Duphaston...jako me bolila noga, imala sam trombe, bila na pregedu vena, nosila kompresivnu čarapu do prepona...i dok nisam uzimala Duphaston osjećala sam kao neko naprezanje u nozi (valjda zbog hormona trudnoće) i znam da kompresivnu čarapu moram nositi tijekom trudnoće u svakom slučaju, ali ovo je naglo pogoršanje..dobila sam savjet a i sama sam o tome razmišljala...da se raspitam o heparinu...kome se moram obratiti, koje uputnice uzeti i ko će me uopće i kome poslati? Ako, ne daj Bože sve opet krene naopako, koje pretrage da napravim?
    Ja nisam trombofiličarka ali sam te poslala na ovu temu pa dok se ne javi netko upućeniji, evo linka na popis pretraga: http://forum.roda.hr/threads/76022-P...-poba%C4%8Daja

    Obratiti se trebaš svom općem ginekologu koji bi ti trebao dati uputnicu za specijalista - hematologa? internista vaskularca?
    Iskusnjare, pomozite ženi, pliz!

  29. #229
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam 36 godina, trudna sam 6 tjedana, imala sam manje krvarenje u trudnoći, jedan manji izljev smaćkasto bordo boje, nije se više ponovio i dobila terapiju Duphaston 3X2 uz mirovanje. Na lijevoj nozi, potkoljenici i natkoljenici, imam jako izražene proširene vene (bila sam i na klasičnoj operaciji prije 6 godina ali vene su se vratile u još gorem obliku). Trudnoća je neizvjesna jer se na UZ nisu vidjeli otkucaji (6+2) pa je rečeno da UZ ponovim za 7 dana.
    Duphaston uzimam tek drugi dan i primjećujem jako pogoršanje šta se tiće vena, boli me, peče i zateže, probada...i kao da mi se stvaraju trombi.
    Ne bi to povezala da se ista stvar nije dogodila i u prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći, isto uzimala Duphaston...jako me bolila noga, imala sam trombe, bila na pregedu vena, nosila kompresivnu čarapu do prepona...i dok nisam uzimala Duphaston osjećala sam kao neko naprezanje u nozi (valjda zbog hormona trudnoće) i znam da kompresivnu čarapu moram nositi tijekom trudnoće u svakom slučaju, ali ovo je naglo pogoršanje..dobila sam savjet a i sama sam o tome razmišljala...da se raspitam o heparinu...kome se moram obratiti, koje uputnice uzeti i ko će me uopće i kome poslati? Ako, ne daj Bože sve opet krene naopako, koje pretrage da napravim?

    Nije iz mog osobnog iskustva ali je iz familije opterećene proširenim venama i trombima iz njih. Odi odmah svom dr. opće prakse da ti da uputnicu i za vaskularnog kirurga i za hematologa. Po meni prvo kod vaskularca jer ako si u prošloj trudnoći imala trombe velike su šanse da ih imaš i sada, a to za sobom vuče po život opasna stanja. Trebao bi ti odmah napraviti doppler vena da vidi ima li tromba i koliki su ako ih ima. I automatski propisati terapiju da ih se 'rastopi'. Šta ti nisu nakon operacije dali i neke druge savjete u vezi trudnoće?

  30. #230
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, imam 36 godina, trudna sam 6 tjedana, imala sam manje krvarenje u trudnoći, jedan manji izljev smaćkasto bordo boje, nije se više ponovio i dobila terapiju Duphaston 3X2 uz mirovanje. Na lijevoj nozi, potkoljenici i natkoljenici, imam jako izražene proširene vene (bila sam i na klasičnoj operaciji prije 6 godina ali vene su se vratile u još gorem obliku). Trudnoća je neizvjesna jer se na UZ nisu vidjeli otkucaji (6+2) pa je rečeno da UZ ponovim za 7 dana.
    Duphaston uzimam tek drugi dan i primjećujem jako pogoršanje šta se tiće vena, boli me, peče i zateže, probada...i kao da mi se stvaraju trombi.
    Ne bi to povezala da se ista stvar nije dogodila i u prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći, isto uzimala Duphaston...jako me bolila noga, imala sam trombe, bila na pregedu vena, nosila kompresivnu čarapu do prepona...i dok nisam uzimala Duphaston osjećala sam kao neko naprezanje u nozi (valjda zbog hormona trudnoće) i znam da kompresivnu čarapu moram nositi tijekom trudnoće u svakom slučaju, ali ovo je naglo pogoršanje..dobila sam savjet a i sama sam o tome razmišljala...da se raspitam o heparinu...kome se moram obratiti, koje uputnice uzeti i ko će me uopće i kome poslati? Ako, ne daj Bože sve opet krene naopako, koje pretrage da napravim?
    Ako si u Zg treba ti uputnica za hematologa koji ce ti reci da definitivno trebas heparin ako si sklona trombima i i imala si trombozu. Vjerovatno imas trombofiliju pa samim tim u t trebas heparin. Moja preporuka ti je docent Jaksic u Dubravi ili prof Gacina u Vinogradskoj

  31. #231
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Dr opce prakse ili ginekolog ti daju uputnice za hematologa. Ako ne daj Boze krene naopak onda ces o tome razmisljat sad misli pozitivno

  32. #232
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Moram priznati da sam sve zbunjenija i zbunjenija...nisam u Zagrebu nego u Splitu.
    U prošloj nažalost neuspjeloj trudnoći oko 7 .tjedna (kasnije je uslijedila kiretaža) sam bila na color doppler i pregled kod vaskularnog kirurga (jednog šta slovi kao najbolji u Splitu, bio je jedno vrijeme šef kirurgije mislim), naravno privatno...na doppleru vidili svježe i stare trombe, rekli da moram nositi čarapu do prepona i mazati heparin, i na porod i poslije poroda i to je to. I na kontrolu poslije poroda i na zahvat po završetku dojenja. Nitko nije spomenuo heparinske inekcije, čak niti aspirin, a da ne govorim o trombofiliji (doduše nisam bila u hematologa). Kako je ta trudnoća bila neuspješna raspitivala sam se kod specijalista i svi su rekli da bolje da na zahvat odem nakon trudnoće ako već planiram ponovo trudnoću.
    Ništa više ne razumijem, ako trudnoća bude uspješna čini se da ću morati privatno opet kod hematologa i vaskularnog kirurga jer idem li u bolnicu ne znam koliko ću morati čekati...zašto niko ništa ne govori...i ništa ne mogu međusobno povezati...nego mi moramo sami sve saznati...

  33. #233
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    nažalost, da prepušteni smo sami sebi. po meni zaista možeš naći dobre informacije ovdje i znat ćeš od kuda krenuti. ja ti ne mogu pomoći po pitanju trombofilije, ali svakako mogu savjetovati da što hitnije odeš hematologu jer ti ne gine heparin u trudnoći!

  34. #234
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    ...zašto niko ništa ne govori...i ništa ne mogu međusobno povezati...nego mi moramo sami sve saznati...
    E ovo se ja pitam već jaaaaako dugo.

  35. #235
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Na zalost moras se sama izborit za sebe. Moras kod hematologa pod obavezno. Jer nije normalno da imas trombe i samo se mazes heparinom. Ljudi sa tim dijagnozama leze u bolnici i ne micu se iz kreveta dog se tromb ne pocne topit. Dopler ne moze biti dovoljan za dijagnozu. Moras obavit preglede u kojima se iz krvi vidi da li imas trombofiliju ili si "samo" sklona trombozi. I za jedno i za drugo ima ljeka. Moj ti je savjet da ozbiljno popricas sa svojim dr opce prakse. To su stvari koje ugrozavaju tvoj zivot.
    Zatrazi detaljan pregled ! Imas pravo na to cim se vide trombi. Da li imas neki nalaz krvi di bar pise koliki su ti trombociti?

  36. #236
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Na zalost moras se sama izborit za sebe. Moras kod hematologa pod obavezno. Jer nije normalno da imas trombe i samo se mazes heparinom. Ljudi sa tim dijagnozama leze u bolnici i ne micu se iz kreveta dog se tromb ne pocne topit. Dopler ne moze biti dovoljan za dijagnozu. Moras obavit preglede u kojima se iz krvi vidi da li imas trombofiliju ili si "samo" sklona trombozi. I za jedno i za drugo ima ljeka. Moj ti je savjet da ozbiljno popricas sa svojim dr opce prakse. To su stvari koje ugrozavaju tvoj zivot.
    Zatrazi detaljan pregled ! Imas pravo na to cim se vide trombi. Da li imas neki nalaz krvi di bar pise koliki su ti trombociti?
    Ako se trombociti gledaju ono kad te doktor pošalje izvaditi "obićno" krv, (KKS) onda su mi do sad bili u redu mislim. Dakle plan je prvo u ginek. da vidim šta je sa trudnoćom onda u doktorice opće prakse pa u hematologa i vaskularnog kirurga...a do tad u Božje ruke..

  37. #237
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Pa ne znam da li se to radi na svakom kks. Tbc obicno pise kao oznaka.

  38. #238

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Trebam pomoc naime dobila sam uputnicu za fosfolipidna protutijela ali u Rijeci se ne rade ,rekli su mi da se narucim na rebro i da ce mi oni iz usluge izvaditi i poslati za zg.samo sto ih nikako dobiti na tel.

  39. #239
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Posalji mail. Mozes slikat s mobom uputnicu i poslat. Naravno i svoje podatke napises

  40. #240
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    Ako se trombociti gledaju ono kad te doktor pošalje izvaditi "obićno" krv, (KKS) onda su mi do sad bili u redu mislim. Dakle plan je prvo u ginek. da vidim šta je sa trudnoćom onda u doktorice opće prakse pa u hematologa i vaskularnog kirurga...a do tad u Božje ruke..
    Samo da vam dam update: bila jučer kod ginek., je kucalo , 7+2, 9 milimetara plod, slijedeća kontrola za dva i pol tjedna. Dala mi je uputnicu za vaskularnog kirurga, jedva...zapisalo me u utorak, srećom trudnice imaju prednost inaće bi došla na red tko zna kad...za hematologa mi nije htjela dati (neka me to pošalje vaskularni kirurg kaže ), otvorila mi je bolovanje, uzela briseve, napravila papa test, dala uputnice za vađenje krvi i Rh faktor...
    Počela sam od jutros nositi kompresivnu čarapu do prepona i mazati Lioton gel, kao da mi je malo bolje...vidit ćemo šta kaže vaskularni.
    Doktorica opće prakse kaže da ona ne bi išla na aspirin (Kardiopirin) nego rađe na heparin...ginekologica pere ruke i šalje u vaskularnog...vidit ćemo šta će tamo biti.

  41. #241
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Cestitam na srceku! Nemoj se dat na aspirin. Zahtjevaj hematologa! To ti mora dat! I uostalom neka te onda opce prakse uputi njemu. Nemora gin iako da je normalan bi. Al 100 ljudi 100 cudi.

  42. #242
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Hvala. vidit ćemo šta će biti u utorak kod vaskularnog, doktorica opće prakse će mi dati uputnicu za hematologa, kad ova neće...jedva mi je dala i za vene, da ona vidi da ja imam vene ali da ne vidi nikakve ugruške...pa sam joj digla nogavicu i pokazivala, srećom bilo je malo crveno, iako mi je već dosta prošlo...

  43. #243
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Pa onda ti je gin malo zesci idiot...sorry na izrazi...trebala bi kao dr znati da se ugrusci ne moraju vidjeti. Jer noge nisu jedine gdje se stvaraju. Fakat neke dr ne kuzim....

  44. #244
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Pa onda ti je gin malo zesci idiot...sorry na izrazi...trebala bi kao dr znati da se ugrusci ne moraju vidjeti. Jer noge nisu jedine gdje se stvaraju. Fakat neke dr ne kuzim....
    Ja ih uopće ne kužim...na prste jedne ruke mogu izbrojiti doktore za koje mi se činilo da znaju šta rade i govore...u cijelom mom životu...i još je rekla da je nemoguće da mi se od Duphastona stanje s venama pogoršalo jer estrogen pogoršava i stvara proširenje venja...a ne progesteron , ja sam je odlučila ignorirati...ono: aha, aha...a sad dajte šta mi treba...

  45. #245
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja ti to rjesavam tako da se postavim onak malo prgavo. Kazem im ljepo onda ak mi nedate uputnicu mi na pismeno sa vasim zigom na papir napisite da mi niste dali na vasu odgovornost! Ja sam cjeli zivot kod dr i po bolnicama i ak sam se ista naucila to je onda da najmanje znaju ti "najpametniji"! I da se treba postavit inace te otpile sam tak!

  46. #246
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Moj je stav da su oni tu za nas a ne mi za njih i trebaju nam maximalno pomoc. A sami su birali struku. U krajnjem slucaju moja i tvoja placa osigurava njihove place.

  47. #247

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    cure, ovdje upadam totalno neinformirana u vezi pitanja imunologije,
    pa vas molim za strpljenje sa mnom

    naime, kod nas je (otkriven) problem moja preuranjena perimenopauza (u nicku mi je godište), visoki fsh
    + lošiji spermiogram.

    budući se spremamo u postupke, a moje vrijeme jako brzo curi (dr. mi je doslovce rekao da slijedeće godine mogu
    ući u menopauzu) postavljam pitanje da li bi bilo dobro da "za svaki slučaj" napravimo i neke imunološke pretrage.
    čisto iz razloga što moj svaki postupak ili svaki ciklus može biti zadnji...

    i još pitam: da li se imunološki problemi mogu javiti kasnije u životu, kod para koji je ranije ostvario zajedničke trudnoće?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 19.01.2015. at 11:36

  48. #248
    neobična avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj neobična prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih uopće ne kužim...na prste jedne ruke mogu izbrojiti doktore za koje mi se činilo da znaju šta rade i govore...u cijelom mom životu...i još je rekla da je nemoguće da mi se od Duphastona stanje s venama pogoršalo jer estrogen pogoršava i stvara proširenje venja...a ne progesteron , ja sam je odlučila ignorirati...ono: aha, aha...a sad dajte šta mi treba...
    Pozdrav, vadila sam jučer krv pa sam se htjela posavjetovati s vama. Trombociti su mi 198 (ref.interval 158-424), Protrombinsko vrijeme 108 (piše ref.int. (70-130) N.V., (33-14) T.V, to baš i ne kužim, ali ako gledamo ovo N.V. u okvirima je), INR (što je to?) 0.93 (ref.vrijednosti 2.00-3.50)...je li to dobro?
    Sutra idem kod vasjkularnog kirurga na pregled vena pa ću ga pitati za hematologa.
    Eritrociti, hemoglobin i hematokrit mi je sve malo ispod donje granice.
    Hvala puno

  49. #249
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    naime, kod nas je (otkriven) problem moja preuranjena perimenopauza (u nicku mi je godište), visoki fsh
    + lošiji spermiogram.

    budući se spremamo u postupke, a moje vrijeme jako brzo curi (dr. mi je doslovce rekao da slijedeće godine mogu
    ući u menopauzu) postavljam pitanje da li bi bilo dobro da "za svaki slučaj" napravimo i neke imunološke pretrage.
    čisto iz razloga što moj svaki postupak ili svaki ciklus može biti zadnji...

    i još pitam: da li se imunološki problemi mogu javiti kasnije u životu, kod para koji je ranije ostvario zajedničke trudnoće?
    jeste radili kariograme?
    često se s poi/pof/preuranjenom menopauzom od pretraga prvo radi kariogram... jer je imunološki uzrok navodno vrlo teško dokaziv.
    planiram uskoro napraviti i te pretrage (kariogrami su nam ok) svejedno... iako sam dobila dojam da ih većina ipak ne radi.
    nažalost najveći postotak preuranjenje menop. je idiopatski...

  50. #250

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tek sad vidim koliko ovdje ništa ne kužim.
    dakle, koliko sam skužila kariogrami se rade obično u slučaju ponavljajućih pobačaja i sl.
    mi zajedno imamo iz 2 T - 2 zdrave djece, a 0 pobačaja pa ne znam da li bi me itko htio poslati na kariogram. Ili bi?

    koja je uopće terapija kod lošeg kariograma?

    ja mislim da kod nas u tom grmu ne leži zec.
    više nekako sumnjam na možda trombofiliju ili nekakve stvari koje se odnose na imunološki odgovor organizma na T,
    odbacivanje zametka i sl.
    samo sam prije postupaka htjela vidjeti, mogu li provjeriti da li možda imam još i tako nešto(uz već dijagnosticiran pof i lošiji spermiogram)

Stranica 5 od 10 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •