Tina 12 kakva je situacija kod vas sada?
Tina 12 kakva je situacija kod vas sada?
Draga Lopužice,
MM je također dijagnosticirana Neop.Azoo. Micro Tese- St 2016 = 0. MM nitko nije uputio na Briseve za hlamidiju, mikroplazmu i ureaplazmu. Ovo mi je tako čudno, iskreno, da je netko s dijagnozom azoo došao do 8 milijuna spermatozoida. Prema, iskreno, to je odličan podatak i jako se radujem zbog toga. Molim te jel možeš malo podrobnije dati informacije o tom slučaju?
Nas nitko nije ni uputio na ove briseve. Ono što ja primjećujem je da MM mokraća ima dosta intenzivan miris, ali nalaz urina je u redu. Čudno zvuči kada to ovdje pišem, i malo mi je neugodno. Ali, uvijek se sjetim onih riječi dokt. nakon MicroTese i negativnog rezultata. Za naš slučaj je sa 99% sigurnošću rečeno da je azzo nastupila polagana u nekom periodu njegova života i da sigurno nije uvijek bila prisutna. Prije koliko vremena se to dogodilo, ne može reći. Kada smo pitali može li neka bakterija biti uzrok, rekla je naravno. Ali oni se opet ograde od svega, jer stvarni uzrok ne znaju. I tu staje naša priča. Predlaže se terapija ali ništa se ne obećava. I na kraju što ostane-Prag.
Nakon posljednjeg neuspjeha (Micro TESE u Beču) odlučila sam da neko vrijeme zaboravim na sve..
Ovih dana, na nagovor MM, ponovo se bude neke nade o roditeljstvu. S tim u vezi, prijavila sam MM na liječenje NOA azoospermije matičnim ćelijama.
Radi se o jednoj klinici na Kipru i jednoj u USA.
Čekamo odgovor-e...
Na Kipru je od kraja prošle godine liječenje NOA azo. matičnim ćelijama stavljeno u redovnu proceduru, dok je u USA još uvijek u testnom periodu.
Ako neko ima neka saznanja o ovim metodama, molim vas da napišete.
I da ne zaboravim, svim forumašima koji su u međuvremenu postali roditelji čestitam iskreno i od srca!
![]()
Tračak nade kod MM je isto NOA. Trenutno smo u pripremama za postupak u PFC. Prošli smo MTese također, bezuspješno na žalost. Nisam čula za liječenje matičnim stanicama. Željm vam pozitivan odg i uspjeh
u liječenju. Pogledat ću o čemu se radi.
Posljednje uređivanje od Gita 10 : 18.02.2018. at 08:22
Carrot.... da mi smo isli na donatorsku nakon 10 godina muke.
Ja takoder nisam dosad cula za lijecenje NOA maticnim celijama... mozes molim te napisati imena klinika kojima si se javila? Jesi li dobila neki odgovor?
Gita10- gdje ste vi radili MTese?
Posljednje uređivanje od malimis123 : 19.02.2018. at 09:19 Razlog: Dodatak
Pozdrav svima, prvo zelim vam svima srecu koji pokusavate dobiti bebicu ( kao i mi na kraju krajeva )zelim vam objasniti nasu novonastalu situaciju, te se unaprijed ispricavam da duzem postu.
Mm je dijagnosticirana azoospermija (nalazimo se u njemackoj ) i mogu rec da sam pomalo razocarana, jer nam nista nije poblize objasnjeno, vec nas se samo salje na odredene pretrage. receno nam je da zajedno moramo ic u jednu kliniku koja se nalazi 100km od nas, da razgovaramo sa doktoricom sta i kako, nakon toga na tjedan dana prije termina, nazavli su nas i rekli drugu kliniku, da mm mora napraviti op. dosli kad ono nista, izvadili mu krv napravili ugovor o zamrzavanju moguce dobivene spermice i dali nam termin 14.2.2018 za TESE, ok dosli mi prosli tjedan, napravili to, nazalost, sok, nista nije pronadjeno. uzasno sam razocarana jer nam nitko nista nije objasnio, sta mozemo dalje i gdje da se okrenemo i pokrenemo. Nazvali smo urologa i imamo terminza razgovor s njim 1.3 , i ja cu ici jer zelim svaku sitnicu znati.
vidim da vecina vas zna i tocnu dijagnozu i ostale nacine kako se nesto moze poboljsati.
ja sam van sebe, jer ne znam nista i ne mogu se poblize informirati sta je dalje najbolje napraviti....![]()
Bok Natasha 1, ne ispričavaj se. Ponekad se duži postovi nužni. Ja ću ti ukratko opisati slijed naše sit.i nadam se da ću ti barem malo pomoći. Nakon obavljenih folikulometrija, bezuspješnog nastojanja zatrudnjivanja i ginekoloških pregleda (ginekolog me razvlačio godinu dana, mislim godinu dana ti govore da pokušavaš prije nego ti savjetuju da muž ode napraviti spermiogram- nešto gdje nalaz bude gotov u roku najviše dana i plaća se privatno max 300 kn). Na moju inicijativu MM je napravio spermiogram i naravno šok. 0 i nakon centrifugiranja. Ginekolog nas šalje kod urologa, i da MM izvadi hormone. Dalje je išlo ovako:
1. Urolog (šalje nas kod androloga)
2. Hormoni
3. Androlog i color dopler ultrazvuk testisa (radi androlog). Na osnovu ultrazvuka već je zaključeno da je riječ o NOAZOO
Androlog nas upućuje dalje da MM ponovi spermiogram, napravi nalaze mikrodelecije, cističnu fibrozu, kariotip (ova tri nalaza smo čekali 3 mjeseca), da ponovi nalaz hormona gdje traže neke dodatne hormonske vrijednosti. Nakon što dobijemo sve nalaze da se vratimo na kontrolu.
4. Androlog-dolazimo sa nalazima. Genetika je uredna. Hormoni ne. Predlaže se MTese.
5. Mtese
Od dijagnoze do Mtese prošlo je cca 6 mjeseci.
ej, Ja koliko znam mm je dao dva puta samo ejakulat na analizu, s tim da su nam tek drugi put rekli da je azoospermija, i davao je krv. Od pretraga, to je to....nista vise... poslali nas na TESE obavili i nisu nista nasli.
ja koliko sam uspjela procitati kazu svi da je micro TESE uspjesnija, jer se pregledava sa mikroskopom, a samo TESE je " ubod na srecu " . Znaci znam da postoji i mTESE, zasto je nama doktorica rekla nakon toliko malo pretraga i jedne op da je bolje da se ne nadamo, ne znam.... na srecu krenula sam se informirati i vidim da sanse koliko toliko postoje, jer on nije ni priblizno pretrage obavio kao sto bi trebao mozda....
Dali ste vi obavili mTESE ? ako jeste kakav je rezultat bio ?
Draga Natasha1,
Nas put je takoder bio slican kao kod Gite. Prvi spermiogram s nulama, nakon toga ponavljanje spermiograma, mikrobioloska analiza ejakulata, hormoni, uzv testisa, kariogram, mikrodelecije. Svi nalazi uredni osim povisenog FSH. Na biopsiji nije nadeno nista, i tu smo stali...
Uzrok ovom stanju nazalost nismo saznali, je li oduvijek takva situacija ili se dogodilo kasnije u zivotu, je li neka genetska greska koja nije vidljiva testovima koje danas poznajemo ili nesto trece... nekako sam stekla dojam da u slucaju azoospermije ni doktori nazalost nemaju puno saznanja...
Zato me i zanima malo vide o terapiji maticnim celijama, bilo bi mi jako drago ako se napokon dogodio neki napredak u tom polju...
Draga malimis123,
Situacija kod MM je slična kao kod TM. Sve je ok izuzev visokog FSH...
Nakon prve biopsije u SA (New Life) zamolila sam dr Emre da mi pojasni otpusno pismo. Ukratko, napisao je da su seminiferne tubule bile adhezivne i da nije našao uzorak, te da bi nam jedino rješenje bilo donor ili da čekamo matične ćelije..
Posle šest mjeseci smo ponovili micro TESE na Private clinic Döblin u Beču, pod nagovorom prijatelja koji su imali slično iskustvo. Razlika je u tome što ova klinika ima, između ostalog, mnogo jači mikroskop. Sve pohvale za kliniku i osoblje, ali rezultat je opet bio negativan.
Opet sam zamolila dr Marcus Margreiter koji je radio operaciju da mi objasni što bi mogao biti eventualni uzrok. Rekao mi je isto što i dr Emre. I još mi je rekao da do azoospermije ovog tipa, kada su oštećene tubule, uglavnom dolazi usljed ospica u pubertetu, praćenim temperaturom.
Kad smo se sabrali od šoka, počeli smo da pratimo novitete u liječenju matičnim ćelijama.
Trenutno, po našim saznanjima, liječenje NOA je moguće kod muškaraca koji još uvijek imaju očuvanih seminifernih tubula sa Sertolijevim ćelijama. Dakle, pod pretpostavkom da u nekim adhezivnim tubulama MM još uvijek postoje Sertolijeve ćelije, moglo bi doći do pokretanja procesa spermatogeneze, nakon tretiranha matičnim ćelijama.
Terapiju rade:
1. North Cyprus IVF Center Clinic - http://www.lowcostivf.net/stem-cell-...oospermia.html i
2. Prof dr Pavos Zavos - Institut za andrologiju u Americi - www.andrologyinstituteofamerica.org
Za sada sam dobila odgovor od pro dr Zavosa, koji je rekao da je mm kandidat za terapiju i da terapija košta oko 27500 dolara..
Nas onda ceka tek sad " borba " sa nalazima, jer ja u nista od svega ovoga nisam upucena, ili nam nije receno.
u svakom slucaju slazem se da vecina doktora nije u potpunosti upucena sta i kako dalje sa tom azoospermijom, ma kakva ona bila. i ja zaista ne zelim odustati dok ne budem sve znala, zato i zbog cega je kod mm tako, kakv god rezultat bio na kraju.
Svima skupa zelim uskoro neke pozitivne rezultate ili barem odgovore koji ce nas pogurati da se trudimo i dalje.![]()
Cao mi smo novi na forum. Dvije godine smo u braku i ginekolog nam preporučio da muž uradi spremogram. Na nalazu sve same nule tada je uslijedio sok. Odemo kod urologa i sve uredno od briseva do ultrazvuka. Uradimo hormone i nalaz inhibin b je 7.6. Zatim odemo kod endokrinologa doktorice svetlane vujovic. Ona nam da da uradimo dopunske analize i sve je uredno i sa genetske strane. Dijagnozu je napisala Infertlilutas prim, azoospermija. Zatim je muž primao pregnyl 5000 tri dana i izvadio četvrti dan slobodni testosteron. Kad smo došli kod nje rekla nam je da je dobro odreagovao na terapiju i da ima inzulinske rezistenciju. Dala je sledeca 4 mjeseca pregnyl da prima dva puta sedmicno, siofor tablete, proxeed prasak i ezorex prasak. Od hrane samo dijetalno. Izbacila slatkiše,med, slatko voće, svinjetinu i pohovano meso. Zanima
Me da li je iko imao iskustva da se ovako može doći prirodno do trudnoće ( postoji li šansa da u ova 4 mjeseca ostanem trudna)? Ne znam ni da li smo na pravom putu. Očajni smo.
Bok cure, naša situacija je sljedeća; 2 spermia, androlog kaže da "ipak ima nečega". Nađena visoka razina leukocita, čekamo nalaze urinokulture, mikrobiološke analize ejakulata i briseva m. cijevi. Čekamo termin za UZV. Hormoni oboje ok. Krenuli sa fertilup-om, za par mj. ponoviti spermio![]()
Pitanjce; Jeste li se javljale za konzultacije ginekologu za postupak prije nego što su vaše bolje polovice obavile sve pretrage? Mi smo na VV.
Sretno svima!![]()
Ribica88 mi smo sretni roditelji s vv s azoo dijagnozom. Paralelno smo obavljali pretrage. Mž svoje kod dr peroša i na merkuru kod dr jureneca a ja na vv kod dr pavan jukić. Na tvom mjestu bi se javila na konzultacije
Natasha 1 jesmo. Na žalost negativan
Bokika očito je svatko slučaj za sebe i očito ne idu avi doktori koji vode određeni par istim smijerom i redoslojedom. Inhibin b je direktni pokazatelj odvijanja spermiocitogeneze (nadam se da sam dobro napisala, jer ima više tih faza i uz kratko istraživanje nisam baš puno pamtenija). Nama je rečeno da uz samo dijagnozu azoo jedini način za trudnoću je vantjelesna oplodnja i to ako uspiju pronaći spermije. MM nisu davali nikakvu terapiju, dijagnoza je NOA. Samo smo nakon svih nalaza (par postova prije sam opisala točan redoslijed) išli na mtese. Tek nakon op.nam je predložena terapija.
Dragi moji azoo suborci. Uhvatih minutu vremena, da vam javim najljepse moguce vijesti. Moj muzic i ja smo vec neko vrijeme roditelji , dvoje djecice , blizanceki, najljepsi na svijetu, najmiliji, najsladi, obozavamo se, ljubimo, grlimo. Mi smo svoj san ispunili posvajanjem, neopisiv osjecaj, placemo stalno oboje od srece. Djecica su mali,mali,mali ljepotani, uzivamo,zivimo najsretnije dane vec neko vrijeme. Ljubimo sve azoo suborce
Postoji nada - prekrasno, uživajte u svojim malim čudima![]()
Bokika, mi smo u sličnom mraku, za početak ćemo magičnim tableticama i prehranom probati bar malo popraviti stanje pa da imamo materijala za postupak. Naravno, potajno se nadam prirodnom čudu iako sam svjesna da su nam šanse za to vrlo male. Nikad ne znaš.. U svakom slučaju sretno i ne gubite nadu
Sandy0606, hvala na savjetu, sljedeći ciklus se javljam gore. Kad sam prošli ciklus zvala sestra mi je rekla da se javim kada MD obavi sve pretrage, da prije nema smisla.. Ali vjerujem da će me i dr. Jukić uputiti na dodatne pretrage pa da ne gubimo vrijeme.
podrav svim azzoo borcima,želim vam da dođete do svog cilja!!
postoji nada čestitam na dječici...
mm isto azoo, radili tese na Rebru i iz šestog tkiva uspjela trudnoća, trenuto 14 tt i guramo naprijed, dan po dan
zanima me, ako netko zna, da li se u Hrvatskoj, točnije u klinici Cito u Splitu, radi micro tese?
zapravo gje se sve radi micro tese?
Postoji nada, čestitam od srca, divnooo
Posljednje uređivanje od aboni76 : 26.02.2018. at 20:36
Postoji nada,
kako mi je ovo promaklo?!?!
Ajme divno, od srca cestitam!
Pozdrav, u Cito rade micro tese, koliko ja znam nitko drugi u Hrvatskoj... Javite im se na telefon, sve ce vam objasniti, preporuka zbog razvijenog kompletnog sustava i iskrenog stava bez okolisanja!
Hvala vam drage moje suborke., svima zelimo sto prije ovoliku srecu da dozivite, bilo kojim putem da idete, bitno je doci do cilja. Mi uzivamo u ljubavi neopisivoj, nezamislivoj, savrsenoj. grlimo sve![]()
Draga Natasha1,
Slazem se da su doktori jako škrti sa informacijama i šturi pri objašnjenjima, posebno kada je azoospermija u pitanju, za koju se u suštini i ne zna uzrok. Moj muž je prošao, pa mogu reći sve, pa ću ti dati savjet iz našeg iskustva. Prvo trebate da ispitate da li je do azoospermija urođenja ili stečena. Zato odmah na početku uradite sve bitne pretrage:
1.Pregled testisa kod urologa (da se utvdri da li ima nekih nerpavilosti, da li je razlog varikokela, proširena vena koja dovodi krv iz testisa i sjemovoda)
2.Hormoni (FSH, Testosteron, Prolaktin, Inhibin B, LH)
3.Brisevi uretre (Hlamidija, Mikoplazma, Ureaplazma)
3.Genetske pretrage (Kariotip i delicije na Y hromozomu)
Na osnovu ovih nalaza imaćete jasniju sliku. Ako svi nalazi budu u redu, a spermatozoida nema, onda bi bilo najbolje da odmah uradite Micro Tese operaciju gdje ćete dobiti jasnu sliku da li spermatozoida ima ili nema.
Moj muž je Micro Tese radio u klinici New Life u Sarajevu kod dr Emrea koji je odličan, a čula sam da dosta uspješno rade i u klinici Embriolab u Solunu. Neko je spomenuo i Beč, tako da moguće je da i tamo to uspješno rade.
Uglavnom gledaj da uštedite na vremenu, prikupite sami ove nalaze ako vas doktori već nisu uputili šta da radite. Nas pokušali "vozati" tako što su pri prvom pregledu tražili jedan nalaz, pa onda daju terapiju klimofenom, pa za dva mjeseca novi pregled, pa onda traže drugi nalaz. Sve to trši vrijeme i novac. Ja sam se informisala na forumima i ubrzala taj proces. Kad smo sakupili sve nalaze i odnijeli na 2 mjesta nam je rečeno povišen FSH pokazuje da se ne odvija spermatogeneza kod mog muža i da se pravo stanje može vidjeti samo na osnovu operacije Micro Tese. Ista je pokazala da nema spermatozoida i rješenje je IVF sa doniranom spermom ili usvajanje.
Želim vam svu sreću!![]()
Draga Gita 10,
Dugo nisam bila na forumu, pa ti tek sada odgovaram. Ne znam tačno detalje kod ovog slučaja koji sam pomenula, ponovo ću kontaktirati tu djevojku koja mi je to ispričala, pa ću ti prenijeti. Ali ono što sigurno znam je to da je on prvo imao spermatozoide, pa onda nije imao ništa (koliko se sjećam uzrok je bila hlamidija), pa kad je istu izliječio ponovo je došao do određenog broja.
Uglavnom, kad dobijem detaljnije informacije, odmah ću ti prenijeti.
Draga Bokika,
Kakav je FSH kod tvog muža? Koliko ja znam Inhibin B sa vrijednosti od 7,6 je veoma nizak jer njemu referentna vrijednost ide do 500 ako se ne varam. Kod mog muža je Inhini B bio 66, pa su doktori rekli da je to prilično nizak, iako je u granicama normale.
I mi smo bili kod dr Svetlane Vujović. MM je isto primao pregnil 2 puta sedmično 3 mjeseca i ništa. Moje mišljenje poslije svega što smo prošli je, da se preskoče sve terapije, već odmah da se uradi operacija Micro Tese. Ako nakon i ove operacije nema spermatozoida, jedino rješenje je donacija ili usvajanje. To nam je rekao dr Emre, koji je vrhunski urolog i hirurg, i još dva ljekara. Svi ostali, pa i sama Svetlana Vujović, su iskoristili svoj položaj i reputaciju da uzmu novac. Samtram da nikakvi klimifeni, pregnili, proksidi i sl. ne mogu pomoći u slučaju azoospermije, posebno sa lošim nalazima hormona. To dolazi u obzir kod oligo ili astenospermije, gdje uz pomoć hormonske terapije se može doći do većeg broja ili boljeg kvaliteta spermatozoida. Prihvatanje tih terapija je samo trovanje organzma hormonima. Ja do sad ne znam niti jedan slučaj, gdje je su uz hormonsku terapiju došli do spermatozoida, a da ih prije toga nikad nije bilo. Ako neko ima, neka se javi!
Napominjem, ovo je naravno samo moje mišljenje, jer na kraju krajeva svi ovdje i pišemo iz ličnog iskustva. Ali iskreno sam ogorčena na pojedine ljekare, koji pritom imaju reputaciju velikih stručnjaka, koji pokušavaju da nas zavlače. Kažu ti da nema spermatogeneze i onda jednim vidom vitamina kao što je Proxeed, koji pritom košta 50 eura, a trebaju 3 kutije minimalno, obećavaju da će doći do sprematozoida. Meni je to suludo iskreno! A da ne pričam o onima koji su na duplo povišen FSH odreagovali:" Nije to ništa strašno." Ali na sreću, mi smo se dosta informisali na forumu i sprečili mnoga "zavlačenja". Zato, hvala svim saborkama čija sam iskustva i ja čitala i iz istih učila!
Mi smo sada u fazi pripreme za IVF sa donacijom. Liječenje matičnim ćelijama nam je trenutno neprihvatljivo zbog cijene postupka. Srećno svima!!!![]()
Pozdrav svima! Dugo vas vec čitam i tražim savjet ili neko slično iskustvo, ali evo nažalost slične nalaze hormona našima nisam pronašla naime nakon dijagnosticirane azospermije i odrađenih hormona LH 69, FSH 10,5 i testosteron 0,6 nista nam nije jasno, a idući pregled kod endokrinologa nam je zakazan tek za 4 mjesec, zato vas molim za bilo kakv savjet ili slično iskustvo. koji bi mogao biti razlog ovoliko visokog Lh hormona, a FSH relativno urednog???
Bok cure,
Zna li netko koji bi mogao biti uzrok visoke razine leukocita na spermiu? Četiri puta su viši od uobičajenog. Dobili smo nalaze briseva uretre (klamidija, mikoplazma, ureaplazma) sve je čisto.. sad se bojim da nećemo ni antibiotike dobiti pa da ubijemo beštije gdje god da jesu.. Svi članci i priče koje sam pročitala o leukocitima uglavnom se vežu na nalaze briseva.. Prostata i testisi onako na prvu ok. Čekamo uzv i dopler.
Sandy 0606 javila sam se opet gore, otkantali su me, nemaju što samnom dok ne riješimo dragog![]()
pozdrav svima i sretno![]()
Mm briseve ima sterilne, a u ejakulatu bakterije. Svakako napravite ejakulat bakterioloski.
Jesmo napravili smo i ejakulat i urinokulturu (nisam napisala) i sve pet. Na oba nalaza piše fiziološka flora 10 na treću CFU/ml s tim da je na nalazu ejakulata još navedeno da nisu nađene upalne stanice i da se ejakulat bakteriološki ne preporuča za mikrobiološku dijagnostiku i preporuča se test 'dvije čaše' (?) Znate li nešto o tome? Ne razumijem od kud toliko tih beštija![]()
Ribica88, i MD uvijek ima povišene leukocite, i to 3 mil., svi ostali nalazi su mu dobri. A evo prošli mjesec smo bili na ivf-u i preventivno je pio antibiotik 3 dana prije moje punkcije. Mjesec dana nakon tog antibiotika je ponovio spermiogram, leukociti minimalni, morfologija poboljšana. Pretpostavlja se da je antibiotik utjecao pozitivno na spermiće.
I onda smo razmišljali od čega mu ti leukociti već godinama... Pa je njegova dermatologinja skužila da je vjerojatno zbog folikulitisa kojeg ima već godinama. Htjela sam ti reći da upala može biti bilo gdje u tijelu, ne mora biti u reproduktivnom dijelu. Tako su bar nama rekli.
MD ima dermatitis... OK da, ne mora biti to, ali nikad ne bih povezala leukocite iz spermia s nečim što nije vezano na reproduktivni sustav. Na krvnoj slici su leukociti ok. Dobro je znati, hvala ti. Nadam se da je postupak dobro prošao!![]()
Ma da, ne mora biti to, ali čisto da gledate širu sliku, ako su ti leukociti problem. I MD je krvna slika savršena svake godine, a eto negdje ipak nešto ne štima kad mu je ovaj antibiotik popravio spermiogram. I tom dugogodišnjem folikulitisu se sad traži uzrok, pa se sumnja čak i na probavni sustav. Na kraju, sve je to povezano.
Prošli mjesec je beta ipak bila nula, ali već smo u prirodnom postupku ovaj mjesec. Nadam se uspješnom!
Sretno!!![]()
Poz Azoivi
Trenutno smo opet u fazi čekanja, mm je dobio neke tablete ( zapravo vitamine ) koje mora trošiti, iako oni ne garantiraju ništa, Al eto kao mogu pomoći . Čim smo došli kod urologa nakon op i 0 spermija, rekao je sa ćemo pokušati sve sto možemo, ali da on preporučuje još jednom Tese. Čekamo da nam jave ponovni termin za op.
Kako vi napredujete ? Gdje ste vi zapeli?
Lopuzica
Hvala ti na informacijama, meni se sve nekako čini bezveze i imam osjećaj da nam sve izmiče iz ruku i kontrole, jer raditi ponovno op TESE , a u međuvremenu ništa posebno ne odraditi ( osim vitamina koje je mm dobio ) nekako mi ne daje veliku nadu.
kameleon, koji doktor na rebru vam je radio tese?
mi smo bili na pregledu kod dr. hauptmana i sad čekamo genetske nalaze (kariogram i mikrodeleciju y..) i savjetovanje.
Ide li na to savjetovanje samo MM ili idem i ja s njim u ordinaciju?
Prije pregleda smo napravili drugi spermiogram koji je i u natovnom i u centrifugatu potvrdio azoospermiju tako da je i tu nada izgubljena.
Mi smo za sada malo stali na loptu, ne vrijedi nam ništa forsirati dok se to ne napravi pa da vidimo ima li uopće ići smisla na ikakvu operaciju ili ne...
Čekanje je ono sto zapravo najviše razdire! Mi smo se sa dijagnozom suočili u 2 mj i onda su nas iz Kinderwunschzentrum uputili na genetsku obradu, kod endokrinologa na obradu hormona i sad čekamo ta dva nalaza i tek onda su nam rekli TESA ili MICROTESA jer sve prije nema smisla! I u Munster smo zakazali za obradu kod androloga i urologa, al tek u 6 mj! Kakva je hormonska slika kod tvoga muza Lh i FSH, testosteron?
Ja molim boga za snagu i strpljenje nista drugo nam ne preostaje!
Draga Natasha1,
Moje mišljenje je da kod azoospermije ne pomažu nikakvi vitamini i da je sve to gubljenje vremena i živaca. Drugo je da postoji određeni broj spermatozoida, pa onda nekim vitaminaima ili hormonima da probate da pospještite, ali ovako kad nema ništa, šta možete pospješiti. Na osnovu iskustva koje smo prošli moj muž i ja, ja bih bih ti savjetovala da odmah idete na Micro Tese operaciju, jer na osnovu nje dobijate ima li spermatozida ili ne. Tu se otvaraju i pregledaju komplet testisi, dok kod Tese se uzima uzorak samo jednog djelića testisa. Naravno da možda poslije drugog, trećeg ili ne znam kojem puta možda i dožete do spermatozoida, ali to je prilično mučno za tvog muža. Vjerujem da ni njemu nije prijatno da ga sjeckaju svako malo. U svakom slučaju srećno šta god da odlučite![]()
Draga lopužica, slažem se s tobom, ali nekako vjerujem da micro tesu i tesu nema smisla raditi dok se hormoni ne pokušaju dovesti u neku normalu, bar su nama tako objasnili ovi u centru jer oni žele otkriti uzrok poremećaja hormona! Možeš li mi reci kakvi su hormoni kod tvoga mm, kakav mu je FSH , Lh, testosteron i prolaktin?