Stranica 39 od 45 PrviPrvi ... 293738394041 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,901 do 1,950 od 2240

Tema: "azoo statistika" 2

  1. #1901

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    I mi ćemo isto tako…
    Koliko košta taj stan i gde ste ga našli?
    Smestaj kosta oko 850 eura, rezervisali smo preko bookinga. Carica, radujem se sa tobom

  2. #1902

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Babymib tebi je sutra transfer? Sretno u tom slučaju.
    Meni je danas 5dnt i ugledala sam pozitivan test
    Bravo, presrecna sam...
    Svi se tome nadamo i radujemo se svakom uspehu...
    I ja zeljno cekam vesti od babymib...

  3. #1903

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kod Suleymana. Ti?
    Jos jedno pitanje/ kako ti se cini Sulejman?

  4. #1904

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Suleyman mi je ok, ne sviđa mi se što stvarno slabo dijeli informacije, doslovno moraš izvlačiti riječi iz njega. Nije baš pričljiv.
    Ali mi se čini stručan, i imam povjerenje u njega da radi najbolje što zna. Poslušao je moje prijedloge oko nekih dodatnih lijekova itd.
    Uglavnom imam pozitivno mišljenje samo bi voljela da ipak malo više komunicira neke bitne stvari.

  5. #1905

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Suleyman mi je ok, ne sviđa mi se što stvarno slabo dijeli informacije, doslovno moraš izvlačiti riječi iz njega. Nije baš pričljiv.
    Ali mi se čini stručan, i imam povjerenje u njega da radi najbolje što zna. Poslušao je moje prijedloge oko nekih dodatnih lijekova itd.
    Uglavnom imam pozitivno mišljenje samo bi voljela da ipak malo više komunicira neke bitne stvari.
    Iskreno ja sta god sam ga pitala bio je stur.
    Postavim mu mailom nekoliko pitanja on jedva da na jedno odgovori.
    Pritom su njohovi doktori poprilicno liberalni u odnosu na nase.
    Meni je TSH toliko skocio iako sam na terapiji da se zamalo nisam onesvestila (5,6) ja ga pitam , on kaze ok je to, povecajte terapiju nije to starsno.
    Je l mozes da mi kazes jos neke info, tipa to za dodatne lekove sto si ga pitala ili jos neke informacije.
    Kako izgleda stimulacija?
    Jesi tamo raduila celu stimulaciju?

  6. #1906

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Stimulaciju sam ja počela u Hrvatskoj odnosno tu su mi doktori propisali stimulaciju i tu sam prvih cca tjedan dana uzimala. Onda sam otišla u Tursku i tamo nastavila, tamo me je Sulejman pregledavao i nastavio mi sa stimulacijom.
    Imala sam lijekove: elonva u Hrv, pa mi je u Turskoj uveo merional i cetrotide i štoperica ovitrelle na kraju.
    Točno i ja sam ga znala pitati neka pitanja preko maila i većinu je ignorirao što me je znalo dosta naživcirati.
    Nakon prvog neuspješnog transfera tražila sam da mi uvede kortikosteroide (prednol ili decortin) jer mi mama ima autoimunu bolest. On se složio tako da sam sad poslije feta pila prednol i evo zasad je test pozitivan...

  7. #1907

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Stimulaciju sam ja počela u Hrvatskoj odnosno tu su mi doktori propisali stimulaciju i tu sam prvih cca tjedan dana uzimala. Onda sam otišla u Tursku i tamo nastavila, tamo me je Sulejman pregledavao i nastavio mi sa stimulacijom.
    Imala sam lijekove: elonva u Hrv, pa mi je u Turskoj uveo merional i cetrotide i štoperica ovitrelle na kraju.
    Točno i ja sam ga znala pitati neka pitanja preko maila i većinu je ignorirao što me je znalo dosta naživcirati.
    Nakon prvog neuspješnog transfera tražila sam da mi uvede kortikosteroide (prednol ili decortin) jer mi mama ima autoimunu bolest. On se složio tako da sam sad poslije feta pila prednol i evo zasad je test pozitivan...
    Ja cu tamo celu stimulaciju, iskreno shvatila sam da je tako i povoljnije jer je tamo cena sa svim lekovima, a i nemam bas nekog duper doktora ovde pa sam odlucial da mu verujem potpuno.
    Povecana mi je terapija za stitnu uzimam preventivno i glukophage i nadam se da ce se do kraja oktobra stabilizovati.
    Ja sam ga nekoliko puta pitala kakva ce biti stimulacija on nista ne odgovara...
    A sta si ti po struci, u smislu je l te neko savetovao za te kortiko ili?
    Ja imam sto autoimuna oboljenja ali nisam znala da to ima neke veze

  8. #1908

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Nisam medicinske struke, nego sam čitala na internetu.. Sulejman me nikad nije niti pitao za bolesti u obitelji što kod nas npr obavezno doktori pitaju.
    Vjerojatno će odrediti stimulaciju tek nakon pregleda kad vidi koliko imaš folikula..

  9. #1909

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam medicinske struke, nego sam čitala na internetu.. Sulejman me nikad nije niti pitao za bolesti u obitelji što kod nas npr obavezno doktori pitaju.
    Vjerojatno će odrediti stimulaciju tek nakon pregleda kad vidi koliko imaš folikula..
    Carica kako ide?
    Mi za mesec dana tamo, ako se meni spusti tsh, mada smo sve bookirali?
    Babymib šta se dešava, jeste isli u Tursku?

  10. #1910

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Drage moje ja sam trudna. Danas je beta bila 2000! 6.10 prvi ultrazvuk.
    Bicesuper, babymib, isto želim i vama! I svim ostalim curama. Nemojte se predati, nama je Istanbul donio sreću. I svi vi koji ste pisali na forumu ♥️

  11. #1911

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje ja sam trudna. Danas je beta bila 2000! 6.10 prvi ultrazvuk.
    Bicesuper, babymib, isto želim i vama! I svim ostalim curama. Nemojte se predati, nama je Istanbul donio sreću. I svi vi koji ste pisali na forumu ♥️
    Jaoj, kako divna vest. Od sveg srca ti čestitam❤

  12. #1912

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje ja sam trudna. Danas je beta bila 2000! 6.10 prvi ultrazvuk.
    Bicesuper, babymib, isto želim i vama! I svim ostalim curama. Nemojte se predati, nama je Istanbul donio sreću. I svi vi koji ste pisali na forumu ♥️
    Jaoj, kako divna vest. Od sveg srca ti čestitam❤

  13. #1913

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje ja sam trudna. Danas je beta bila 2000! 6.10 prvi ultrazvuk.
    Bicesuper, babymib, isto želim i vama! I svim ostalim curama. Nemojte se predati, nama je Istanbul donio sreću. I svi vi koji ste pisali na forumu ♥️
    Pa cestitammmm ❤ toliko mi je dragooo!!! Zelim ti da sto vise uzivas sad ... ja sam danas radila betu i stigao je pozitivan rezultat sad cekamo za dva dana ponovo vadjenje

  14. #1914

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    120

    Početno

    Babymib odlična vijest. Držim fige na najjače.
    Ja sam danas nažalost imala krvarenje. Bila sam na hitnoj i na ultrazvuku su vidjeli da je beba još tu ali moram strogo mirovati i nadati se najboljem
    Posljednje uređivanje od Carica : 24.09.2021. at 18:07

  15. #1915

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cestitammmm ❤ toliko mi je dragooo!!! Zelim ti da sto vise uzivas sad ... ja sam danas radila betu i stigao je pozitivan rezultat sad cekamo za dva dana ponovo vadjenje
    Jao divno presrećna sam ❤️❤️❤️Sve sam strepela sto te nema da javis. Ovo je treća sreća ako sam dobro izbrojala. Želim ti svu sreću

  16. #1916

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Babymib odlična vijest. Držim fige na najjače.
    Ja sam danas nažalost imala krvarenje. Bila sam na hitnoj i na ultrazvuku su vidjeli da je beba još tu ali moram strogo mirovati i nadati se najboljem
    Sad polako samo, miruj, držim fige. Jao koliko sam srećna ko god da uspe ❤️❤️❤️

  17. #1917

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima, zanima me lnfo koju bi kliniku preporučili a koja je specijalizovana za muški sterilitet. Mi smo trenutno u Pragu(22.09. FET) ali bih u slučaju neuspjeha mjenjali kliniku.
    Hvala

  18. #1918

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav TamTam85,
    mogu li znati u kojoj ste klinici bili u Pragu, kakva su generalno vasa iskustva sa njima?
    Pozdrav


    Citiraj TamTam85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, zanima me lnfo koju bi kliniku preporučili a koja je specijalizovana za muški sterilitet. Mi smo trenutno u Pragu(22.09. FET) ali bih u slučaju neuspjeha mjenjali kliniku.
    Hvala

  19. #1919

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav, ja sam nova clanica foruma, iako duze vreme citam postove clanica.
    Naime, o mikrodelecijama y hromozoma jako malo ima napisano, a iz postova sam zakljucila da je i kod vas isti slucaj kao i kod nas. Ja sam imala tri transfera, u jednom je bila biohemijska, ostala dva puta negativna beta..to je sve radjeno u Nemackoj, pa smo odlucili da promenimo kliniku. U septembru smo bili u Pragu, jako zadovoljni uslugama, sad smo u cekanju bete, ali sami embrioni nisu bili kvalitetni, lose su se delili posle drugog dana, po misljenju embriologa uzrok je losa morfologija spermatozoida ( nije radjena mTesa, imali smo uvek dovoljan broj u svezem uzorku). Drugi dan nakon punkcije je vracen jedan 4- jski embrion, po misljenju embriologa ima mogucnosti da se i dalje razvija lepo.Nismo imali nista za zamrzavanje. Naime, mene interesuje, obzirom da vidim da ste bili u Turskoj, da li je doktori daju svoja misljenja i pre samog lecenja ili?Koje su sanse, sa dijagnozom mikrodelecija dobiti kvalitetne embrione?Naime, nama su odmah u Pragu rekli, da mozemo probati opciju pola-pola( pola jajnih celija oploditi muz. spermatozoidima, pola donorom, da bismo ispratili razvijanje embriona) na sta mi nismo pristali, ali sada, nakon ovakvog iskustva, razmisljamo da li bi to mozda bilo pametnije.
    Izvinjavama se na dugom postu i hvala na odgovoru.

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Pa cestitammmm ❤ toliko mi je dragooo!!! Zelim ti da sto vise uzivas sad ... ja sam danas radila betu i stigao je pozitivan rezultat sad cekamo za dva dana ponovo vadjenje

  20. #1920

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Cao, posto je kod nas situacija bila azoo pa onda cryptozospermia, a kao uzrok je nadjena mikrodelecija y hromozoma, mogu li da te pitam u kom regionu je kod tvog supruga nadjena mikrodelecija? Koliko sam ja citala to ne bi trebao da bude problem za oplodnju, ali sigurna sam da bi androlog bolje znao odgovor. Mozda da posaljes mail dr.Emreu kako bi dobili vise informacija?

  21. #1921

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Cao, posto je kod nas situacija bila azoo pa onda cryptozospermia, a kao uzrok je nadjena mikrodelecija y hromozoma, mogu li da te pitam u kom regionu je kod tvog supruga nadjena mikrodelecija? Koliko sam ja citala to ne bi trebao da bude problem za oplodnju, ali sigurna sam da bi androlog bolje znao odgovor. Mozda da posaljes mail dr.Emreu kako bi dobili vise informacija?
    Kod nas je u pitanju mikrodelecija AZF-c regiona, po njima problem nije sama oplodnja, vec dalje razvijanje embriona, javlja se fragmentacija, imali smo priliku da vidimo sve, prilikom razgovora sa embriologom. Kod nas je bila sve vreme Cryptoozospermia, cak je u Pragu i OAT III grupa bila, ali nazalost rezultat je takav. Da li se dr. Emreu moze na nasem jeziku direktno ili na engleskom?
    Hvala na odgovoru.

  22. #1922

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je u pitanju mikrodelecija AZF-c regiona, po njima problem nije sama oplodnja, vec dalje razvijanje embriona, javlja se fragmentacija, imali smo priliku da vidimo sve, prilikom razgovora sa embriologom. Kod nas je bila sve vreme Cryptoozospermia, cak je u Pragu i OAT III grupa bila, ali nazalost rezultat je takav. Da li se dr. Emreu moze na nasem jeziku direktno ili na engleskom?
    Hvala na odgovoru.
    Doktoru pises na engleskom, njegov mail je emre@emrebakircioglu.com, nista te ne kosta da posaljes mail i vidis njegovo misljenje. Mi takodje imamo mikrodeleciju u azfc regionu, ali nije bilo tih problema i koliko sam citala to ne bi trebao da bude problem, potrazi malo istrazivanja vezana za to ali moja saznanja su da mikrodelecija u tom regionu ne vuce sa sobom problem u razvitku embriona. Nadam se da ce Vam dr.Emre pomoci

  23. #1923

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Hvala na odgovoru i na mailu. Citali smo jako puno clanaka o mikrodelecijama, nigde nismo nasli podatak da moze uticati na razvoj embriona, ali ocigledno je sve individualno. Doktorka i embriolog u Pragu su pak drugog misljenja..Nisam pametna svakako cemo videti da pisemo dr. Emre, za misljenje..Prijatan dan ti zelim.


    Citiraj babymib prvotno napisa Vidi poruku
    Doktoru pises na engleskom, njegov mail je emre@emrebakircioglu.com, nista te ne kosta da posaljes mail i vidis njegovo misljenje. Mi takodje imamo mikrodeleciju u azfc regionu, ali nije bilo tih problema i koliko sam citala to ne bi trebao da bude problem, potrazi malo istrazivanja vezana za to ali moja saznanja su da mikrodelecija u tom regionu ne vuce sa sobom problem u razvitku embriona. Nadam se da ce Vam dr.Emre pomoci

  24. #1924

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav TamTam85,
    mogu li znati u kojoj ste klinici bili u Pragu, kakva su generalno vasa iskustva sa njima?
    Pozdrav
    Pozdrav, trenutno smo na PFC. Generalno imam osjecaj da bi mogli više da se upuste u problematiku. Imamo još jedman embrion zaledjen pa ćemo ići još na jedan FET, ali nakon 4 neuspjela transfera nisam optimistica uopšte. Ali još mi je sve svjeze, sad ide mala pauza dok se saberu misli.
    Zanima me preporuka za neku kliniku koja je više bazirana na azzo problematiku, ako neko ima da predlozi, bila bih zahvalna.

  25. #1925

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav TamTam85,
    nadam se da cete uspeti sa cetvrtim embrionom, drzim palceve. Za Azzoproblematiku ja sama nemam nikakvu preporuku, jedino sto sam ovde procitala je dr.Emre, koji se bavi time.Moje licno misljenje je, da se niko uopste i ne posvecuje resavanju problema kod muskaraca, apsolutno su zapostavljeni, a itekako je bitno da ima genetskih zdravih spermatozoida, opet moje misljenje. Jedino sam na ovom forumu procitala nesto vise o tome, tj. da se dr. Emre posvecuje.

    Citiraj TamTam85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, trenutno smo na PFC. Generalno imam osjecaj da bi mogli više da se upuste u problematiku. Imamo još jedman embrion zaledjen pa ćemo ići još na jedan FET, ali nakon 4 neuspjela transfera nisam optimistica uopšte. Ali još mi je sve svjeze, sad ide mala pauza dok se saberu misli.
    Zanima me preporuka za neku kliniku koja je više bazirana na azzo problematiku, ako neko ima da predlozi, bila bih zahvalna.

  26. #1926

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj TamTam85 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, trenutno smo na PFC. Generalno imam osjecaj da bi mogli više da se upuste u problematiku. Imamo još jedman embrion zaledjen pa ćemo ići još na jedan FET, ali nakon 4 neuspjela transfera nisam optimistica uopšte. Ali još mi je sve svjeze, sad ide mala pauza dok se saberu misli.
    Zanima me preporuka za neku kliniku koja je više bazirana na azzo problematiku, ako neko ima da predlozi, bila bih zahvalna.
    Mozda nisam previse informisana da ovo pisem ali mpje misljenje je da je dr Emre dobar u smislu "nalazenja" spermatozoida, radi Mtese i generalno Turci u tome prednjace.
    Ostale stvari, rekla bih, ne zavise od njega nego od geneticara, emriloga ili koga vec sve... uspeh odnosno neuspeh transfera ne zavisi od urolga nikako...
    Vi imate spermatozoide koliko shvatam, tj nije postojao problem da se oni pronadju.
    Koliko mi tesko pada kad vidim da i kad se nadju spermatozoidi to ne mora da znaci uspeh...
    A vecini ih ni nadju...

  27. #1927

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav Bicesuper,
    u pravu si, svakako znas vise od mene vezano za dr.Emre..
    Mi smo isto primer gde je uvek bilo spermatozoida za oplodnju, bez Mtese, pa opet nije garancija za uspeh..

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda nisam previse informisana da ovo pisem ali mpje misljenje je da je dr Emre dobar u smislu "nalazenja" spermatozoida, radi Mtese i generalno Turci u tome prednjace.
    Ostale stvari, rekla bih, ne zavise od njega nego od geneticara, emriloga ili koga vec sve... uspeh odnosno neuspeh transfera ne zavisi od urolga nikako...
    Vi imate spermatozoide koliko shvatam, tj nije postojao problem da se oni pronadju.
    Koliko mi tesko pada kad vidim da i kad se nadju spermatozoidi to ne mora da znaci uspeh...
    A vecini ih ni nadju...

  28. #1928

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Nina92 prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo. Muz i ja takodje idemo na mTesu sada u septembru kod doktora Tansela i uporedo na stimulaciju. Mozes li ispricati onako kako to ukratko sve ide? Hvala unaprijed puno na odgovoru.
    Nina92 jeste bili, kako ste prosli?

  29. #1929

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda nisam previse informisana da ovo pisem ali mpje misljenje je da je dr Emre dobar u smislu "nalazenja" spermatozoida, radi Mtese i generalno Turci u tome prednjace.
    Ostale stvari, rekla bih, ne zavise od njega nego od geneticara, emriloga ili koga vec sve... uspeh odnosno neuspeh transfera ne zavisi od urolga nikako...
    Vi imate spermatozoide koliko shvatam, tj nije postojao problem da se oni pronadju.
    Koliko mi tesko pada kad vidim da i kad se nadju spermatozoidi to ne mora da znaci uspeh...
    A vecini ih ni nadju...
    Imam jos jedno pitanje za sve devojke koje su isle na stimulaciju.
    Koliko se secam neko je napisao da se radi sa anestezijom.
    Interesuje me koja je anestezija u pitanju i da li sme da se ima lak na noktima.
    Ja sam pitala doktora on kaze da sme lak, ali ajde jos jednom da proverim?
    Mi putujemo uskoroooooo

  30. #1930

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav,
    Radi se totalna anestezija ( ubrozgavanjem anestezije u venu, posle koje se probudis u sobi za oporavak), ne lokalna..tako su meni tako radili i u Nemackoj i u Pragu..za nakit znam da su mi trazili da nemam na sebi, apsolutno nikakav ali za lak na noktima mi nije niko pominjao..

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jos jedno pitanje za sve devojke koje su isle na stimulaciju.
    Koliko se secam neko je napisao da se radi sa anestezijom.
    Interesuje me koja je anestezija u pitanju i da li sme da se ima lak na noktima.
    Ja sam pitala doktora on kaze da sme lak, ali ajde jos jednom da proverim?
    Mi putujemo uskoroooooo

  31. #1931

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Hvala puno, možda još neka devojka napise kako je u Turskoj. Ja sam skoro sigurna da kada se radi totalna anestezija ne sme da se ima lak na noktima, valjda se po noktima prati nešto.

  32. #1932

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Još jedno pitanje izvini.
    Ako je totalna anestezija da li su ti radili sve preglede, znam da se traži internista, kardiolog, krvna slika i svašta nešto za totalnu anesteziju. Bar je tako u Srbiji za bilo koju intervenciju. Ne znam da li se i microtese radi u totalnoj anesteziji?

  33. #1933

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    U Pragu jesu sve trazili kao i u Srbiji, a u Nemackoj nista nisu trazili..pa pretpostavljam da se i Microtese radi u totalnoj anesteziji, ima mi smisla.


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Još jedno pitanje izvini.
    Ako je totalna anestezija da li su ti radili sve preglede, znam da se traži internista, kardiolog, krvna slika i svašta nešto za totalnu anesteziju. Bar je tako u Srbiji za bilo koju intervenciju. Ne znam da li se i microtese radi u totalnoj anesteziji?

  34. #1934

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Nema na cemu.Mislim da imas pravo, navodno po noktima mogu da vide da li sve protice kako treba ili ne..ali pretpostavljam da kod intervencija, koje krace traju, mozda i ne insistiraju na tome, kao sto ti je i doktor
    rekao.

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno, možda još neka devojka napise kako je u Turskoj. Ja sam skoro sigurna da kada se radi totalna anestezija ne sme da se ima lak na noktima, valjda se po noktima prati nešto.

  35. #1935

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Nema na cemu.Mislim da imas pravo, navodno po noktima mogu da vide da li sve protice kako treba ili ne..ali pretpostavljam da kod intervencija, koje krace traju, mozda i ne insistiraju na tome, kao sto ti je i doktor
    rekao.

    Devojke da li moze neko da mi kaze da li bese stimulacija pocinjen 2 dana ciklusa?
    Mi sad za vikend krecemo ali se bojim sta ce se deiti ako dobijem u subotu, dr ne radi u nedelju i tek bih u ponedeljak mogla kod njega.
    Ili sta ako dobijem u petak...
    Bas sam u frci, je l moze samo neko kako to izgleda, kad pocinje i prima li se svaki dan terapija

  36. #1936

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav bice super, ne znam sta su ti napisali u protokolu, tj. planu stimulacije, postoje dugi i kratki protokoli, kod kratkog se pocinje sa terapijom drugog dana menstrualnog ciklusa, ja sam npr primala injekcije rano ujutro, s tim sto sam dobila men. u pon vece, pa su mi rekli da racunam prvi dan tek utorak, tako da sam sa terapijom pocela u sredu, drugi dan ciklusa. Terapiju sam primala po planu, svaki dan, meni je muz davao injekcije. E sad, u tvom slucaju, ne znam jel se bockas kod njih kad dodjes ili su ti vec dali terapiju, najbolje da ih pitas, a ako dobijes u nedelju, onda ti svakako u ponedeljak pocinjes sa terapijom.a ako dobijes u subotu preko dana, drugi dan ti je nedelja i onda tad pocinjes.kazem, ne znam jesu li ti vec prepisali terapiju, da li si kupila nesto da imas kod sebe?


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Devojke da li moze neko da mi kaze da li bese stimulacija pocinjen 2 dana ciklusa?
    Mi sad za vikend krecemo ali se bojim sta ce se deiti ako dobijem u subotu, dr ne radi u nedelju i tek bih u ponedeljak mogla kod njega.
    Ili sta ako dobijem u petak...
    Bas sam u frci, je l moze samo neko kako to izgleda, kad pocinje i prima li se svaki dan terapija

  37. #1937

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav bice super, ne znam sta su ti napisali u protokolu, tj. planu stimulacije, postoje dugi i kratki protokoli, kod kratkog se pocinje sa terapijom drugog dana menstrualnog ciklusa, ja sam npr primala injekcije rano ujutro, s tim sto sam dobila men. u pon vece, pa su mi rekli da racunam prvi dan tek utorak, tako da sam sa terapijom pocela u sredu, drugi dan ciklusa. Terapiju sam primala po planu, svaki dan, meni je muz davao injekcije. E sad, u tvom slucaju, ne znam jel se bockas kod njih kad dodjes ili su ti vec dali terapiju, najbolje da ih pitas, a ako dobijes u nedelju, onda ti svakako u ponedeljak pocinjes sa terapijom.a ako dobijes u subotu preko dana, drugi dan ti je nedelja i onda tad pocinjes.kazem, ne znam jesu li ti vec prepisali terapiju, da li si kupila nesto da imas kod sebe?
    Hvala na odgovoru, ja cu tamo da radim stimulaciju, takav je plan, nego se ja brinem ako dobijem ranije, dok jos ne stignem tamo.
    Onda bih morala ovde da pocnem.
    Koliko sam shvatila dr voli da on pregleda pa da se u donosu na to odredi kad se krece i koliko, ali mozda ne budem tako u mogucnosti.
    Pod velikim sam stresom...
    TSH mi je krenuo da pada i sad je ponovo skocio i visok je, iako mi je terapija uvecana, on raste.
    Dr kaze da jos povecam i da se vidimo a ja se plasim kakva ce kvalitet biti svega toga sa tolikim TSH.
    Bas sam u dvoumljenju?

  38. #1938

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Hmmm, razumem. Iskreno ja bih pitala za situaciju ako dobijes pre nego sto stignes tamo, sta da radis, cisto da znas, da se ne nerviras, ako treba da kupis, pa da uzmes na vreme.Najbolje pitaj, trebalo bi da odgovore i na to. Sto se tice TSH-a, ne znam koja ti je sad vrednost. Naime, ja sam citala razna istrazivanja na temu TSH-a, dosta endokrinologa je misljenja da sam TSH ne moze napraviti problem i da se njegova vrednost svakako menja u toku ciklusa, vec su bitniji fT3,fT4 kao i antitela stitne zlezde. Sad, ocigledno ima neko pravilo, cim ti je doktor rekao da povecas samo terapiju i da ce to pomoci.

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na odgovoru, ja cu tamo da radim stimulaciju, takav je plan, nego se ja brinem ako dobijem ranije, dok jos ne stignem tamo.
    Onda bih morala ovde da pocnem.
    Koliko sam shvatila dr voli da on pregleda pa da se u donosu na to odredi kad se krece i koliko, ali mozda ne budem tako u mogucnosti.
    Pod velikim sam stresom...
    TSH mi je krenuo da pada i sad je ponovo skocio i visok je, iako mi je terapija uvecana, on raste.
    Dr kaze da jos povecam i da se vidimo a ja se plasim kakva ce kvalitet biti svega toga sa tolikim TSH.
    Bas sam u dvoumljenju?

  39. #1939

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Hmmm, razumem. Iskreno ja bih pitala za situaciju ako dobijes pre nego sto stignes tamo, sta da radis, cisto da znas, da se ne nerviras, ako treba da kupis, pa da uzmes na vreme.Najbolje pitaj, trebalo bi da odgovore i na to. Sto se tice TSH-a, ne znam koja ti je sad vrednost. Naime, ja sam citala razna istrazivanja na temu TSH-a, dosta endokrinologa je misljenja da sam TSH ne moze napraviti problem i da se njegova vrednost svakako menja u toku ciklusa, vec su bitniji fT3,fT4 kao i antitela stitne zlezde. Sad, ocigledno ima neko pravilo, cim ti je doktor rekao da povecas samo terapiju i da ce to pomoci.
    Pa mnogo se priča o vrednosti TSH. U smislu da ne sme da bude preko 2,5, da plod može da se ošteti, isto tako da žene koje imaju povišen nemaju ovulaciju ili alo zatrudne imaju spontani. Meni je tsh bio 3 pre dve godine i uz minimalnu terapiju se spustio na 1-1,5 i tako je bio sve vreme do ove godine (posle prelezane korone).
    Onda se popeo na 2,5 pa sam ga spustila na 2,1.
    I bezveze ponovim sad pred put i imam šta da vidim 5,7.
    Dr mi odmah poveća terapiju i za 4 nedelje se spusti na 3,6. Ona mi još poveća da bi se još malo spustio i danas izvadim on 4,7.
    Mislim da sad i ako povecam terapiju a ne znam gde ću više neće Doći na normalnu vrednost.
    Ne znam da li je on velika smetnja stimulaciji mada mislim da utiče na kvalitet jajnih ćelija čim stalno traže da se kontrolise…
    Nisam više pametna

  40. #1940

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Zao mi je sto tako varira u poslednje vreme.Pretpostavljam da je sve zbog stresa i nerviranja oko postupka. A doktor u Turskoj kaze da to nije problem i da mozete doci?


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Pa mnogo se priča o vrednosti TSH. U smislu da ne sme da bude preko 2,5, da plod može da se ošteti, isto tako da žene koje imaju povišen nemaju ovulaciju ili alo zatrudne imaju spontani. Meni je tsh bio 3 pre dve godine i uz minimalnu terapiju se spustio na 1-1,5 i tako je bio sve vreme do ove godine (posle prelezane korone).
    Onda se popeo na 2,5 pa sam ga spustila na 2,1.
    I bezveze ponovim sad pred put i imam šta da vidim 5,7.
    Dr mi odmah poveća terapiju i za 4 nedelje se spusti na 3,6. Ona mi još poveća da bi se još malo spustio i danas izvadim on 4,7.
    Mislim da sad i ako povecam terapiju a ne znam gde ću više neće Doći na normalnu vrednost.
    Ne znam da li je on velika smetnja stimulaciji mada mislim da utiče na kvalitet jajnih ćelija čim stalno traže da se kontrolise…
    Nisam više pametna

  41. #1941

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je sto tako varira u poslednje vreme.Pretpostavljam da je sve zbog stresa i nerviranja oko postupka. A doktor u Turskoj kaze da to nije problem i da mozete doci?
    On kaže da dođemo i da ispod 5 ne utiče na jajne ćelije (sad mi je to napisao) i da će mi tamo ponoviti. Da radimo stimulaciju pa ako bude loš TSH da sačekamo sa embrio transferom.
    Ja se plasim da mi jajne ćelije ne budu lose, pa da ako se nešto nađe propadne .
    Ne znam niko ovde nije u situaciji da ima previše mogucnosti.
    Pitala sam ga sad i za stimulaciju u smislu šta ako dobijem ranije?

  42. #1942

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Pa ja bih ga poslusala, ipak ima iskustva, ne verujem da bi insistirao da dodjete, ukoliko predstavlja problem za jajne celije.da li vi mozete da odlozite za sledeci mesec, ako ipak mislis da je bolje sacekati i cekati da se TSH spusti?
    E super sto si ga pitala, cisto da znas sta da radis.Ja sa njima nisam imala iskustva, tako da ne mogu nista reci, u Pragu imam iskustva, pa tu mogu vise pomoci.


    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    On kaže da dođemo i da ispod 5 ne utiče na jajne ćelije (sad mi je to napisao) i da će mi tamo ponoviti. Da radimo stimulaciju pa ako bude loš TSH da sačekamo sa embrio transferom.
    Ja se plasim da mi jajne ćelije ne budu lose, pa da ako se nešto nađe propadne .
    Ne znam niko ovde nije u situaciji da ima previše mogucnosti.
    Pitala sam ga sad i za stimulaciju u smislu šta ako dobijem ranije?

  43. #1943

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    65

    Početno

    Citiraj Carica prvotno napisa Vidi poruku
    Babymib odlična vijest. Držim fige na najjače.
    Ja sam danas nažalost imala krvarenje. Bila sam na hitnoj i na ultrazvuku su vidjeli da je beba još tu ali moram strogo mirovati i nadati se najboljem
    Cestitam! Bas mi je drago da je uspelo.
    Probaj da se ne nerviras i da mirujes. Ja sam pre prvog ultrazvuka prokrvarila i za dva meseca bila cak tri puta u bolnici sve po 5- 7 dana. Na kraju se sve stabilizovalo i hvala Bogu sve se dobro zavrsilo

  44. #1944

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Nećemo odlagati, nema više svrhe, sve se previše oteglo, trebalo je da idemo pre 7 meseci ali smo dobili koronu pa dok se muzu nije stabilizovalo sve. On je na hormonskoj terapiji tako da bi moralo već sad da se radi intervencija.
    Ako meni ovo ne bude ok neka radi samo on.
    Uopšte ne mogu da shvatim šta se dešava, pričala sam sa više doktora svi su u cudu

  45. #1945

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Razumem, onda je najbolje da ne cekate zbog njega..sta je rekao doktor, za lekove
    u slucaju da dobijes ranije?
    U svakom slucaju je dobro da muzu odrade intervenciju, da znate na cemu ste.oni bi svakako zaledili njegov uzorak?sta mislis, da li bi hteli da ti provere ponovo TSH-a kad dodjes tamo, pa da onda odlucis da li zelis stimulaciju?
    Pozdrav i zelim vam sve najbolje.

    Citiraj Bicesuper prvotno napisa Vidi poruku
    Nećemo odlagati, nema više svrhe, sve se previše oteglo, trebalo je da idemo pre 7 meseci ali smo dobili koronu pa dok se muzu nije stabilizovalo sve. On je na hormonskoj terapiji tako da bi moralo već sad da se radi intervencija.
    Ako meni ovo ne bude ok neka radi samo on.
    Uopšte ne mogu da shvatim šta se dešava, pričala sam sa više doktora svi su u cudu

  46. #1946

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    Moje neko skromno misljenje je da on varira
    ocigledno i ako si pod terapijom, jer si pod velikim stresom trenutno i nerviras me..a sigurno moze da se spusti, s obzirom da si ga i pre spustila terapijom.


    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Razumem, onda je najbolje da ne cekate zbog njega..sta je rekao doktor, za lekove
    u slucaju da dobijes ranije?
    U svakom slucaju je dobro da muzu odrade intervenciju, da znate na cemu ste.oni bi svakako zaledili njegov uzorak?sta mislis, da li bi hteli da ti provere ponovo TSH-a kad dodjes tamo, pa da onda odlucis da li zelis stimulaciju?
    Pozdrav i zelim vam sve najbolje.

  47. #1947

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    I nerviras se, izvini,pogresih u brzom kucanju..☹
    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje neko skromno misljenje je da on varira
    ocigledno i ako si pod terapijom, jer si pod velikim stresom trenutno i nerviras me..a sigurno moze da se spusti, s obzirom da si ga i pre spustila terapijom.

  48. #1948

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    Razumem, onda je najbolje da ne cekate zbog njega..sta je rekao doktor, za lekove
    u slucaju da dobijes ranije?
    U svakom slucaju je dobro da muzu odrade intervenciju, da znate na cemu ste.oni bi svakako zaledili njegov uzorak?sta mislis, da li bi hteli da ti provere ponovo TSH-a kad dodjes tamo, pa da onda odlucis da li zelis stimulaciju?
    Pozdrav i zelim vam sve najbolje.
    Dr nije rekao nista za lekove, rekao je da sacekam da dobijem Ja sam htela na vreme da znam za slucaj da moram da kupim nesto. Mi idemo u subotu, i najidelanije bi bilo da dobijem u endelju i da onda od ponedeljka krenem sa stimulacijom.
    Za slucaj da dobijem danas ili sutra javicu mu se pa da vidim sta kaze.
    Oni rade subotom ali ja stizem oko 16 časova a tamo su haosi na aerodromu. Ali snaci cu se nesto, ako bas prigusti da molim da me puste
    Ali se nadam da ce sve ici po planu.
    Oni ce mi tamo ponovo kontrolisati TSH...

  49. #1949

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    45

    Početno

    E pa dobro, bitno je da si i to razjasnila sa njim.. drzim palceve da dobijes u nedelju.. a za TSH-a je dobro sto ce ga kontrolisati, pa mozete da reagujete na licu mesta, tako da verujem da ce doktor predloziti najbolje resenje..u svakom slucaju, ostaje i odluka na tebi,ako u tom trenutku ti licno budes smatrala da ipak treba odloziti transfer, onda tako i uradite..ja ti zelim sve najbolje i da uspete...trudi se koliko god mozes da se sto manje nerviras..

  50. #1950

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj nada22 prvotno napisa Vidi poruku
    E pa dobro, bitno je da si i to razjasnila sa njim.. drzim palceve da dobijes u nedelju.. a za TSH-a je dobro sto ce ga kontrolisati, pa mozete da reagujete na licu mesta, tako da verujem da ce doktor predloziti najbolje resenje..u svakom slucaju, ostaje i odluka na tebi,ako u tom trenutku ti licno budes smatrala da ipak treba odloziti transfer, onda tako i uradite..ja ti zelim sve najbolje i da uspete...trudi se koliko god mozes da se sto manje nerviras..
    Hvaal najlepse.
    Javljam sve u grupu kako smo prosli...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •