Stranica 37 od 110 PrviPrvi ... 2735363738394787 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,801 do 1,850 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

  1. #1801
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Sretno vam i veselo bilo!

  2. #1802
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Jos vise zdravog razuma, britkog jezika, licnih i profesionalnih uspjeha! Srecna Nova godina!

  3. #1803
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Sretno svima u novoj godini! Želim vam sto vise mira, smijeha, pjesme i plesa.

  4. #1804
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Sretno!

  5. #1805
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    Sretno svima,
    i puno zdravog razuma oko vas!

  6. #1806
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Sretna Nova!! Svima!!

  7. #1807
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Nije neka senzacija, zna se, al eto proracun biskupija po Njemackoj:
    http://m.welt.de/wirtschaft/article1...en-Kirche.html

  8. #1808
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    katedrala u koelnu ugasila svoja svjetla u znak protesta protiv "domoljubnih" prosvjeda.
    u parizu ubijeno 12 novinara.

  9. #1809
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    katedrala u koelnu ugasila svoja svjetla u znak protesta protiv "domoljubnih" prosvjeda.
    u parizu ubijeno 12 novinara.
    Nisam to ulovila. Hvala.

    Da mi je ovo u Zagrebu vidjeti:

    Only about 250 PEGIDA supporters showed up in Cologne, as compared to about ten times that number of counter-demonstrators. Similarly in Berlin, police said some 5,000 counter-demonstrators blocked about 300 PEGIDA supporters from marching along their planned route from city hall to the Brandenburg Gate. Another 22,000 anti-PEGIDA demonstrators rallied in Stuttgart, Muenster and Hamburg, the dpa news agency reported.
    (Patriotic Europeans against the Islamization of the West, or PEGIDA)

    Za one koji slučajno ne prate, za razliku od zapada, društveno-socijalno nerazvijeni dio Njemačke, bivši DDR, je pun ekstremista. Tako da je u Dresdenu najgore po tom pitanju:

    But PEGEIDA's main demonstration in the eastern city of Dresden, a region that has few immigrants or Muslims, attracted some 18,000, according to police. The demonstrations there have been growing from an initial few hundred in October to around 17,500 at a rally just before Christmas.

  10. #1810
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Koliko sam shvatila nabrzinu, političari za Francusku govore o terorističkom, a ne religijski vođenom napadu.

    Užasno mi je kad takvi bolesni fanatični kreteni hrane desnicu.

  11. #1811

  12. #1812
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Pazi, ja san novinar i humorista, po i po, i kad mogu zajebat sebe, oli Nju, ča često činin, jasno je da neću oprostit ni kraju, ni caru. I triba znat da je humoru sve podložno, ništa nije izuzetak, ni nacije, ni bandire, ni himne, stranke i ideologije, vire, ni sam dragi Bog. Kad ne bi bilo tako, ne bi se moglo pisat. Zamislite, ne moš taknit viru jer vriđaš vjerske osjećaje, ne moš taknit himnu, bandiru, naciju - vriđaš vjerske osjećaje, ne moš taknit himnu, bandiru, naciju - vriđaš patriotske osjećaje, ne moš taknit niti jedan ceh, jer vriđaš mesare, glumce, suce... - M. Smoje

  13. #1813

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi, ja san novinar i humorista, po i po, i kad mogu zajebat sebe, oli Nju, ča često činin, jasno je da neću oprostit ni kraju, ni caru. I triba znat da je humoru sve podložno, ništa nije izuzetak, ni nacije, ni bandire, ni himne, stranke i ideologije, vire, ni sam dragi Bog. Kad ne bi bilo tako, ne bi se moglo pisat. Zamislite, ne moš taknit viru jer vriđaš vjerske osjećaje, ne moš taknit himnu, bandiru, naciju - vriđaš vjerske osjećaje, ne moš taknit himnu, bandiru, naciju - vriđaš patriotske osjećaje, ne moš taknit niti jedan ceh, jer vriđaš mesare, glumce, suce... - M. Smoje
    Humor - ok, kritika - ok, dapače. Ali, vidjela sam samo jednu njihovu karikaturu (Isusovu) i meni je bila preodvratna.
    Ne znam. Meni je žao ljudi koji ne nalaze način da pristojno iznesu svoje neslaganje ili kritiku nečega. To mi puno govori o njima.
    Svejedno, žao mi je što su ubijeni na ovakav način.

  14. #1814
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ni meni neke karaikature ne legnu. Pa što. Ne tjera me nitko da ih gledam. A o pristojnosti mi nikad nije palo razmišljati u kontekstu karikature, iako je u životu općenito jako cijenim.

    Mene je posebno dirnula jučerašnja hrabrost građana Francuske koji su, ne po prvi put u povijesti, izašli na ulice i solidalizirali se u obrani slobode i demokracije...
    Posljednje uređivanje od Kanga : 08.01.2015. at 11:14

  15. #1815
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Karikature su takve, pretjerane, da bi izazvale reakciju.

  16. #1816
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Humor - ok, kritika - ok, dapače. Ali, vidjela sam samo jednu njihovu karikaturu (Isusovu) i meni je bila preodvratna.
    Ne znam. Meni je žao ljudi koji ne nalaze način da pristojno iznesu svoje neslaganje ili kritiku nečega. To mi puno govori o njima.
    Svejedno, žao mi je što su ubijeni na ovakav način.
    A meni je ovaj post strasan. I nije mi zao ljudi sto su ubijeni "na ovakav nacin". Zao mi je sto su ubijeni uopste. Zao mi je sto su nekome vjera, uvjerenja, proroci i religija vazniji od tudjeg zivota.

    Rehab, da li si ti uopste svjesna sta si napisala?

  17. #1817
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    bože kakav komentar rehab. koga briga dal se to tebi ili meni ili bilo kome sviđa??? kako je to imalo važno u kontekstu jučerašnjih događaja?
    ja sam od jučer još više zabrinuta. ovakve stvari gurnuti će Europu u desno, već se sad čuju komentari kako je to zbog ljevičarskih ideja o multikulturalnosti... ne znam na koji način bi se Europa trebala ponijeti, a da u svijetlu najnovijih događaja ne izda ljudska prava i civilizacijske dosege...

  18. #1818
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

    Početno

    Kad bi se svijet bar mogao resetirati
    Predaleko je sve to otišlo, ni ja ne vidim način da se isprave stare nepravde i ne počine nove...

  19. #1819
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    uvijek me iznova začudi kako ljudi brkaju vlastiti dojam i opće načelo. bez razumijevanja da oni imaju demokratsko pravo da im se nešto ne sviđa (pederi, karikature ili kratke minice) ali da bi to njihovo mišljenje trebalo biti krajnje nevažno. jer bi se opće načelo trebalo voditi za time da je sve ok što drugome direktno ne šteti. vrijeđanje vjerskih osjećaja (bilo islamskih, bilo katoličkih etc.) ne spada u tu domenu.

  20. #1820
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    i ono što je strašno jest što se na ovaj način uvodi cenzura i to ona najgore vrste, autocenzura...baš tragično.

  21. #1821
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Bravo, Sasa! Potpis na svaku riječ.

    aaaa, ne stignem pisati

  22. #1822

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam komentirala citat Miljenka Smoje. I dodala da mi je žao što su ljudi ubijeni. Valjda je jasno da ne opravdavam njihovo ubojstvo, nego komentiram Smojina razmišljanja.

  23. #1823

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je ovaj post strasan. I nije mi zao ljudi sto su ubijeni "na ovakav nacin". Zao mi je sto su ubijeni uopste. Zao mi je sto su nekome vjera, uvjerenja, proroci i religija vazniji od tudjeg zivota.

    Rehab, da li si ti uopste svjesna sta si napisala?
    Svjesna sam. Što sam konkretno loše napisala ? Jesi li vidjela koji sam citat komentirala ?

  24. #1824
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    rehab, meni to što si napisala i kako si napisala ostavlja mučan osjećaj, što god da si komentirala. pogotovo s obzirom na trenutak u kojem si ga napisala.

  25. #1825
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Svjesna sam. Što sam konkretno loše napisala ? Jesi li vidjela koji sam citat komentirala ?
    Bez obzira na post na koji si se referisala, veci dio napisanog ne odnosi se na citat, vec na rad novinara i karikaturista koji su juce brutalno ubijeni.

    I ocito nisi svjesna. Razmisli jos malo. Da si svjesna, ne bi se upustala u dalju raspravu. Ili treba da zakljucim da si svjesna i da mislis bas onako kako si napisala? U tom slucaju, stajalista su nam dijametralno suprotna.

  26. #1826

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    rehab, meni to što si napisala i kako si napisala ostavlja mučan osjećaj, što god da si komentirala. pogotovo s obzirom na trenutak u kojem si ga napisala.
    Tvoj problem, neću ti se opravdavati.

  27. #1827

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Bez obzira na post na koji si se referisala, veci dio napisanog ne odnosi se na citat, vec na rad novinara i karikaturista koji su juce brutalno ubijeni.

    I ocito nisi svjesna. Razmisli jos malo. Da si svjesna, ne bi se upustala u dalju raspravu. Ili treba da zakljucim da si svjesna i da mislis bas onako kako si napisala? U tom slucaju, stajalista su nam dijametralno suprotna.
    Zašto bi se meni morao sviđati njihov rad ? Ako govorimo o slobodi misli i iznošenja misli, tu sam apsolutno za stopostotnu slobodu, sviđalo se to meni ili ne. Ali, dozvoli mi onda jednaku slobodu. I da, odgovarala sam MC na njen citat.

  28. #1828
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    rehab, napisala si jasno da si vidjela karikaturu isusa i da ti je preodvratna i da ti je žao ljudi koji pristojno ne znaju izraziti svoje mišljenje ( jer si ti valjda arbitrar za pristojnost i na tebi je da istu prosuđuješ) pa kako si se onda referirala na smoju, a ne na ubijene karikaturiste? još si dodala da ti je svejedno žao što su ubijeni, što je doista skandalozno.

  29. #1829
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    rehab, sve ok, zašto bi se opravdavala, to su tvoje misli, a osjećaj je moj. mislila sam samo da bi ti ga možda bilo interesantno znati. oprosti na smetnji.

  30. #1830
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    tj. u kontekstu jučerašnjih događaja, kada netko napiše takav post kakav si ti napisala onda to zvuči pomalo kao ono: šta je nosila minicu, da nije ne bi je silovali. zato smo svi skočili. jer je doista najnevažnije na svijetu u ovom trenutku kakve su tebi njihove karikature.

  31. #1831
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Rehab, evo da nacrtam. Iz tvoga posta se moze zakljuciti da, iako ti je zao sto su ljudi ubijeni, mozes da shvatis razloge ubica, pa cak i da ih djelomicno opravdas. Da li sad shvatas sta si napisala i da li mislis da je to u redu?

  32. #1832

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ako ste me sve shvatile na taj način, vjerojatno sam nespretno sročila svoj post, ispričavam se.
    Još jednom, odgovarala sam MC na citat koji je stavila u kontekstu jučerašnjeg događaja. To nema veze s možebitnim opravdavanjem njihovog ubojstva, valjda ste me dosad dovoljno upoznale da znate da ne bih ni u ludilu opravdavala takav čin.

  33. #1833
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    sve gore i gore vijesti. :/

    http://www.ibtimes.co.uk/saudi-arabi...lashes-1463886

    1000 udaraca i 10 godina zatvora jer je bio suosnivač foruma?!?

    užas.

  34. #1834
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    i ono što je strašno jest što se na ovaj način uvodi cenzura i to ona najgore vrste, autocenzura...baš tragično.
    točno to.

    i opet će europska desnica ojačati.

    tko će danas doći na trg bana jelačića u 19h?

  35. #1835
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad bi se svijet bar mogao resetirati
    Predaleko je sve to otišlo, ni ja ne vidim način da se isprave stare nepravde i ne počine nove...
    Skoro sam ovo potpisala, a onda se sjetila, na što resetirati, na koje doba? Kad je to bilo dobro, bez smaknuća, mućnih ratova, stradanja nevinih...preduboko je to u ljudskom stvoru, na žalost. Tako smo krojeni.

  36. #1836
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,599

    Početno

    tko će danas doći na trg bana jelačića u 19h?
    vidjeh te u Dobro jutro Hrvatska danas.

  37. #1837
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    drage žene.... idete li sutra glasati?

  38. #1838
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Izašla sam u prvom krugu, zaokružila samo da bude protiv... i ne pamtim kad sam se tako glupo osjećala.
    Vjerovatno ću to mistično iskustvo ponoviti sutra.

  39. #1839
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Izašla sam u prvom krugu, zaokružila samo da bude protiv... i ne pamtim kad sam se tako glupo osjećala.
    Vjerovatno ću to mistično iskustvo ponoviti sutra.
    ja uvijek idem. nekad glasam za, nekad protiv, nekad šaram. ovisno o trenutnom nadahnuću. Sutra idem glasati protiv.

    Mojca, imam ti ja predizborni recept jednog prijatelja: večeras prije spavanja kad legneš gurneš ruku ispod tijela. ruka do jutra temeljito utrne i ti sutra zaokružiš kao tuđom rukom. bude malo lakše

  40. #1840
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    Ignoriram godinama jefitnjake u časopisima poput Storyja i na sličnim portalima, jer su oni koji pune portale beznačajni čim se prestane na njih obraćati pozornost. Tu sam nekako ubacila i političare zadnjih godina. Alternativu ne vidim. Na prvi krug iz tog razloga nisam izašla, moj statement da ne vrijede. Al danas hoću, eto, možda zato što me od svih političara predsjednik najmanje iziritirao. I nije mi on uništio snove.

  41. #1841
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,171

    Početno

    "Ne mi nismo Charlie, mi smo kukavice. Kad se Charlie nalazi tu, među nama, onda šutimo, pognutih glava. Kad se vrijeđa Srbe, Rome, muslimane, gayeve, onda se ne miješamo. Onda puštamo da meci lete. To ne stavljamo na fejs. Nije nas briga. Jer, vicevi po kafanama nisu satira."

    Drago mi je da baš ovdje na ovom pdf-u ima onih koji ne šute pognutih glava.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 11.01.2015. at 09:46

  42. #1842

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    prvi krug - pao snijeg, ja na štakama jedva i po suhom izlazim, ostala kući prvi puta u životu, od referenduma za neovisnost nisam propustila nit jedne izbore, idem čak i na one za koje mnogo njih i ne zna da se održavaju, za mjesne odbore.
    danas - kiša pada kao luda, bez pomoći odrasle osobe i držaća kišobrana ne mogu nigdje, MM je dobio nalog da se vrati s puta kako god zna na vrijeme da stignem dati svoj glas, glas će biti ne za, nego protiv, ali, odnio je vrag šalu.

  43. #1843
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    rijecanka, evo mene sad upravo zvalo iz izbornog stožera josipovića ako nam treba prijevoz do izbornog mjesta

  44. #1844

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno


    ma zvat ću ja Vasu, s njegovima sam već ful kompa jer im odgovaram na one idiotske SMS-ove.

  45. #1845

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    meni je bliže pješice (30-tak m) nego autom do izbornog mjesta, ako MM ne stigne odo ja i po kiši sama, bolje biti pokisao nego pos.an, a ako Vasina taktika i strategija donesu pobjedu, onda ću se zaista osjećati pos.ano i to jako.

  46. #1846
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,243

    Početno

    Riječanka, mislim da ti imaš pravo tražiti da ti dođu s biračkog mjesta kao "nepokretna". moja mater je kao članica biračkih odbora stalno izlazila na teren jer su ih zvali stariji ljudi koji nisu mogli izaći na biralište

  47. #1847
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Rossa je u pravu, Riječanka, nazovi birački odbor, u vrijeme kad nema gužve, obići će one koji ne mogu pristupiti biračkom mjestu.

  48. #1848

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    znam da bi, nahodala sam se i ja kao članica odbora u mlađim danima po kućama, ali MM ipak mora doći, jer suprotno svim izbornim pravilima i demokratskoj slobodi, on istu nema - MORA mene odvesti i to je jedini način da i on, kad je već tamo, glasa (on, zapravo MORA glasati ).

  49. #1849
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,647

  50. #1850
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Izašla sam u prvom krugu, zaokružila samo da bude protiv... i ne pamtim kad sam se tako glupo osjećala.
    Vjerovatno ću to mistično iskustvo ponoviti sutra.
    X

    ponovila to iskustvo danas.
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 11.01.2015. at 17:00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •