Pokazuje rezultate 1 do 50 od 5466

Tema: yours in free thought (ireligiozni topic) - 4. dio

Threaded View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #10
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se često dešava da mi jedna grupa ljudi, koja se bavi teologijom (familija), objašnjava isto što i winnerica, da sam ja zapravo vernik koji se deklariše kao ateista iz ko zna kojih razloga. Par puta su me prilično uvredili nekim izjavama: ne mogu da verujem kako ste vi normalna porodica, gajite dete tako ok, učite je pravim vrednostima, poštujete roditelje, a niste vernici.
    Ja sam se iskreno upinjala da shvatim taj stav, jedini zaključak do kog sam došla je taj da oni misle kako vernici imaju monopol nad dobrotom, da je pandan opštoj podeli na dobro i zlo, njima u stvari podela na vernik i ateist. Nisam nikad od njih dobila odgovor gde se tu svrstavaju pripadnici drugih vera.
    Sorry imenjakinjo, ne objašnjavam ti to ja, to vam govori prof. Ivančić, a ja sam vam uzalud pokušala objasniti njegove riječi.
    Gdje se svrstavaju pripadnici drugih vjera? Prema Islamu - van Islama nema spasenja, prema kršćanstvu - van kršćanstva nema spasenja, pa odaberi
    Po poslijednji put...
    Posljednje uređivanje od winnerica : 28.01.2014. at 11:48

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •