Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 259 od 259

Tema: usporen govorni razvoj kod dvogodišnjaka

  1. #251
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,205

    Početno

    Ja mislim da je to normalno da se s 2,5 god ne igra nešto s drugom djecom. Sjećam se tih rođendana, kad su svi tako mali, svako dijete se sa svojim roditeljem igralo. Mojem su u toj dobi bile zanimljive curice 6 do 8 godina, pogotovo ako su imale duge plave kose, ali malo njih je bilo ludo za igranjem s "bebom".

  2. #252
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je to normalno da se s 2,5 god ne igra nešto s drugom djecom. Sjećam se tih rođendana, kad su svi tako mali, svako dijete se sa svojim roditeljem igralo. Mojem su u toj dobi bile zanimljive curice 6 do 8 godina, pogotovo ako su imale duge plave kose, ali malo njih je bilo ludo za igranjem s "bebom".
    Tako je. Do treće (ponekad i četvrte) godine djeca se igraju pored druge djece, a ne s njima. To su jasličke grupe. Vrtićke grupe se formiraju kasnije, tek kad djeca dorastu do društvenih vještina da se znaju igrati s drugom djecom, oko četvrte godine.

  3. #253
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je to normalno da se s 2,5 god ne igra nešto s drugom djecom. Sjećam se tih rođendana, kad su svi tako mali, svako dijete se sa svojim roditeljem igralo. Mojem su u toj dobi bile zanimljive curice 6 do 8 godina, pogotovo ako su imale duge plave kose, ali malo njih je bilo ludo za igranjem s "bebom".
    tak je moj veliki na jednom ročkasu cijelo vreme bio s nama, a deca u posebnoj prostoriji s animatorima i svim kaj ide uz to, a mi uz kolače i pladnjeve prave hrane, a on cvate, moji su progovorili kasnije

  4. #254
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je. Do treće (ponekad i četvrte) godine djeca se igraju pored druge djece, a ne s njima. To su jasličke grupe. Vrtićke grupe se formiraju kasnije, tek kad djeca dorastu do društvenih vještina da se znaju igrati s drugom djecom, oko četvrte godine.
    Potreba za socijalizacijom počinje od 2. godine. Jaslička skupina je samo jedna, ona za bebe od godinu dana. Ostalo nisu jaslice.

  5. #255
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,236

    Početno

    U Hrvatskoj su jaslice do 3 godine i dok su u pelenama. Vrtić je tek nakon navršene 3 godine.

  6. #256
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    U Hrvatskoj su jaslice do 3 godine i dok su u pelenama. Vrtić je tek nakon navršene 3 godine.
    U Hrvatskoj u kojoj ja živim jaslice su odjeljenje za bebe od 1 godinu i također jaslice su u vrtiću.
    Jaslice su zapravo vrtićka predskupina, sve ostalo ovi stariji su samo skupine unutar istog vrtića.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    12

    Početno

    Ne znam kako bih to definiriala kod nje, ne mogu reći da nema potrebe za socijalizacijom generalno sa ljudima jer mislim da ne bi tako prilazila ljudima, tražila da bude tu gdje smo svi, imala neku interakciju ali sa djecom se nešto i ne igra, kad nam dođe neko dijete ona vrlo rado promatra šta to dijete radi ali nema potrebu da ona sad ode i igra se sa istom igračkom ili da podijeli neku svoju igračku ali ako se ona igra sa nečim i drugo dijete priđe i počne se igrati sa tom istom igračkom, nema ništa protiv ali nema neke međusobne interakcije među njima...nadam se da sam dobro objasnila.
    To na rođendanu, npr bio je napuhanac, klinci su unutra, ona otvori zastor, svi ju zovu unutra, promatra promatra i ode, neće unutra.

  8. #258
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Citiraj Tara2108 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako bih to definiriala kod nje, ne mogu reći da nema potrebe za socijalizacijom generalno sa ljudima jer mislim da ne bi tako prilazila ljudima, tražila da bude tu gdje smo svi, imala neku interakciju ali sa djecom se nešto i ne igra, kad nam dođe neko dijete ona vrlo rado promatra šta to dijete radi ali nema potrebu da ona sad ode i igra se sa istom igračkom ili da podijeli neku svoju igračku ali ako se ona igra sa nečim i drugo dijete priđe i počne se igrati sa tom istom igračkom, nema ništa protiv ali nema neke međusobne interakcije među njima...nadam se da sam dobro objasnila.
    To na rođendanu, npr bio je napuhanac, klinci su unutra, ona otvori zastor, svi ju zovu unutra, promatra promatra i ode, neće unutra.
    Pa to može biti i do karaktera. Naime, ne vole svi ljudi društvo ni u djetinjstvu ni u kasnijoj dobi. Neki su jako društveni i dobro se osjećaju u grupi (moj mlađi sin), a drugi su sasvim dovoljni sami sebi ili više vole biti u manjim grupama (moj stariji sin).

  9. #259

    Datum pristupanja
    Apr 2024
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to može biti i do karaktera. Naime, ne vole svi ljudi društvo ni u djetinjstvu ni u kasnijoj dobi. Neki su jako društveni i dobro se osjećaju u grupi (moj mlađi sin), a drugi su sasvim dovoljni sami sebi ili više vole biti u manjim grupama (moj stariji sin).
    Ima i toga sigurno. Oduvijek je vrlo samostalna i samovoljna. Ak želimo s njom super, ak ne nema problema. Zabavlja se i s nama i bez nas bez problema. Donosi nam igračke, knjige i sve što želi da nam predstavi pa to tumačim da nas poziva u svoju igru ali definitivno ne moramo biti animatori 24/7 i ne traži pažnju konstantno

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •