Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 793

Tema: šetnice i nezahtjevni planinarski putovi

  1. #251
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    Sad je sigurno skliska zbog lišća, tako da ne znam za stazu, ali znam da je u Kamačniku najbolja štrudla od borovnica na svijetu!

  2. #252
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,827

    Početno

    Gdje, Angie?

    Meni je nenadmasna strudla u Fuzinama.

  3. #253

  4. #254
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    potpis na angie. u fuzinama mi nije nesto

  5. #255
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    lijepa i lagana staza je Leska. ne znam jel vec spomenuta

  6. #256
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Ok. Hahlic NIJE setnica i NIJE nezahtjevan planinarski put. Samo da se zna. Isli preko kolci gore, majko moja. strmo i strmo i nikad kraja. Vracali se pod planinu dolje, isto majko moja. Prvi dio po kotrljajucem kamenju, onda po dosadnom putu do dolje NIKAD KRAJA. Kod doma predivni vidici. Predivni. I na zadnjoj i najgoroj strmini. Majko moja.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 07.11.2015. at 19:11

  7. #257

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Ok, pusti sad strminu i zazivanje majke nego, kakvo je stanje u domu? Otvoren, zatvoren, ima li hrane ili nema?
    Proljetos nam je propao dvodnevni izlet na Hahliće, prvo, zbog kiše, drugo, jer je par dana prije našeg planiranog dolaska u dom banula inspekcija i zapečatila im kuhinju

    Inače, najlakši prilaz Hahlićima je sa 7. kilometra ceste zvane Kripanski put, ali na taj makadam bi ti auto rekao majko moja

  8. #258
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Otvoren, ali nema hrane. Kuhaju čaj, najbolji čaj na svijetu :D i tursku kavu ali ne naplaćuju, ostavis im nesto, ako zelis. Ne smiju. Spavati se moze. Dom je jako lijepi, lijepo uredjen.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 07.11.2015. at 22:00

  9. #259

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,566

    Početno

    Evo imam i ja jednu šetnicu, nije da je planinska, ali za početnike i ljenguze odlična: lungomare u Mošćenićkoj Dragi, prekrasan sunčan dan, skoro nigdje nikog valjda su svi u šoping centrima....

    Umjesto skretanje u Delnicama, produžili do mora
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 08.11.2015. at 13:40

  10. #260
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Mi danas Snježnik. Vrijeme prekrasno, pogled divan - na jednu stranu more, na drugo sve do mojih domacih Alpa

  11. #261
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    onda, ništa se ne planinari?

  12. #262
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Mi smo nedavno bili u Ronjgima, pješačke staze sa desne strane malo prije skretanja za sportski centar na Ronjgima. Jako je lijepo, lagane široke staze, lišće, tišina... valjda svi u shopingiranju...
    Auto se može ostaviti uz cestu, onda ide makadamski dio i nakon cca 500m kreću staze...
    preporuka

  13. #263
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Mi danas otvorili sezonu, Obzova na otoku Krku. Isli smo iz Punta, dobra 2 sata do gore. Bilo je super, sunce, aman taman topline. Klinci su me bas iznenadili, dosli su do gore u komadu , bez odmaranja.

    Iduci vikend je u planu Tuhobić, ako snijeg popusti.

  14. #264
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Evo i mi otvorili sezonu. Brdo Standar, ide se iz plominske luke. Lagano, ima jedno 5 km do vrha. Ima i tezi put, preko Kuka, ali mi smo isli preko napustenog sela veselici. Da budemo iskreni, nije bogzna sto. Onako. Dosadnjikav put do gore, a ni vrh nije spektakularan. Al ono sto je spektakularno, a i zasto smo odabrali bas ovaj izlet su - sparoge. Ima ih cijelim putem. Tako da smo do vrha isli normalno, a za nazad polako, beruci sparoge. Uglavnom, lijepi izlet. Mala laia, gdje idu te staze, ima neki krug? Inlove, kako je ta obzova, idem malo guglati u stvari. :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.03.2016. at 21:53

  15. #265
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mi otvorili sezonu. Brdo Standar, ide se iz plominske luke. Lagano, ima jedno 5 km do vrha. Ima i tezi put, preko Kuka, ali mi smo isli preko napustenog sela veselici. Da budemo iskreni, nije bogzna sto. Onako. Dosadnjikav put do gore, a ni vrh nije spektakularan. Al ono sto je spektakularno, a i zasto smo odabrali bas ovaj izlet su - sparoge. Ima ih cijelim putem. Tako da smo do vrha isli normalno, a za nazad polako, beruci sparoge. Uglavnom, lijepi izlet. Mala laia, gdje idu te staze, ima neki krug? Inlove, kako je ta obzova, idem malo guglati u stvari. :D
    Evo opet nje sa šparogama...

  16. #266

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    7

    Početno

    Ovaj vikend s društvom planiram otići na Klek i prespavati jednu noć u planinarskom domu, pa me zanima kakva su vaša iskustva i je li tko bio planinariti na Kleku? Je li staza zahtjevna za planinare - početnike?

  17. #267

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj VanessaM prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj vikend s društvom planiram otići na Klek i prespavati jednu noć u planinarskom domu, pa me zanima kakva su vaša iskustva i je li tko bio planinariti na Kleku? Je li staza zahtjevna za planinare - početnike?
    Ne znam kojim putem ćete na Klek, pretpostavljam iz Bjelskog (to je najčešće ishodište, iako ni staza iz Ogulina nije nimalo teža - samo je dulja). Uspon od Bjelskog do pl. doma na Kleku traje oko 1 h, staza je ugodna, nije teška ni po kiši ni po snijegu. Od planinarskog doma do vrha ima još oko 45 min uspona, koji je strmiji i zahtijeva malo veći oprez, ali koliko se sjećam od zadnjeg posjeta, stazu su dodatno osigurali i poboljšali tako da je pristupačnija posjetiocima.
    Sam planinarski dom je tak-tak, mene nikad nije naročito fascinirao, ali ionako je važnije društvo nego savršen smještaj. Uživajte!

    (i uspon zaista nije prezahtjevan - moj zadnji posjet Kleku bio je s 4-godišnjim djetetom u grupi s još dosta djece slične dobi, nikome od njih uspon nije predstavljao problem)

  18. #268
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a jel ima još snijega na kleku?

  19. #269
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,252

    Početno

    Htjeli bi ići na glavicu. Znam da ide preko ponikava i onda je to jedna bas lagana šetnja
    A kako se dodje do ponikava javnim prijevozom?
    Posljednje uređivanje od rossa : 24.03.2016. at 10:43

  20. #270

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Htjeli bi ići na glavicu. Znam da ide preko ponikava i onda je to jedna bas lagana šetnja
    A kako se dodje do ponikava javnim prijevozom?
    Nikako. Nema javnog prijevoza do Ponikava.
    Ako se hoće na Glavicu koristeći javni prijevoz, ima ZET-ov bus s Črnomerca za Gornji Stenjevec ali to onda nije "jedna baš lagana šetnja". Šteta.

  21. #271
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,252

    Početno

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako. Nema javnog prijevoza do Ponikava.
    Ako se hoće na Glavicu koristeći javni prijevoz, ima ZET-ov bus s Črnomerca za Gornji Stenjevec ali to onda nije "jedna baš lagana šetnja". Šteta.
    Koliko ima od G. Stenjevca do Ponikava? Izađem na zadnjoj stanici?

  22. #272

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ima od G. Stenjevca do Ponikava? Izađem na zadnjoj stanici?
    Ili na predzadnjoj, u sjećanju mi je da je taj put manje strm.
    Nije preteško, samo ne preporučujem nakon kiše jer bude dosta blatnjavo.

  23. #273
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    U kakvom stanju je Miroslavec?

  24. #274
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,252

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ili na predzadnjoj, u sjećanju mi je da je taj put manje strm.
    Nije preteško, samo ne preporučujem nakon kiše jer bude dosta blatnjavo.
    Bile. Izašle na predzadnjoj stanici. Onaj dio ceste na početku je jedino strm, sama staza nije teška. Trebalo nam je cca 50 minuta sa pauzama "vidi, cvjetic", "žedna sam", "tvoj štap je ljepši "
    Na sami početak staze je nabacano hrpa granja, nismo ni skužile da je to staza nego smo se popele na onu ledinu lijevo od staze.

  25. #275

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a jel ima još snijega na kleku?
    Provezli se u petak po A1, na Kleku je još dosta snijega, kao i drugdje po Lici.

  26. #276
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,837

    Početno

    I mi bili za vikend na Glavici ali neka druga staza frend nas sve vodio.bilo je prekrasno 2 lovacke ceke klinci se penjali ma divotaaaa....

  27. #277
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,839

    Početno

    Otkuda ste išli?

  28. #278
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,769

    Početno

    mi išli na Japetić iz velikih vrata (valjda se to zove tak kod one moderne kuće u kamenu)

  29. #279
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Ima li kakav prijedlog za blizinu Splita, na sat-sat i po voznje? I da nema previse pentranja Radije bih u Zagoru nego uz obalu.

  30. #280
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Park prirode Biokovo?

  31. #281
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,077

    Početno

    Citiraj Maruška prvotno napisa Vidi poruku
    Park prirode Biokovo?
    To je dobra ideja (nisam tamo ni bila). Al nekako mi se cini da nema sanse da bi md vozio po toj cesti do gore... a ne bi ni ja

    Mislim se mozda ovo:
    http://www.npkrka.hr/stranice/poucno...pecina/17.html

    Na Skradinski Buk idemo skoro svake godine - a ovo je i 50 kuna jeftinije (ako nesto krivo ne citam).

  32. #282

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Spilja Vranjaca

  33. #283

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    To je dobra ideja (nisam tamo ni bila). Al nekako mi se cini da nema sanse da bi md vozio po toj cesti do gore... a ne bi ni ja
    Do botaničkog vrta Kotišina ne treba puno voziti, a lijepa je šetnja, mi smo svojedobno bili ondje s 2-godišnjakom bez ikakvih poteškoća.

  34. #284
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja sam bila samo na Sv.Juri.
    Ali mi se čini da i bez odlaska do gore park ima puno toga za ponuditi.
    http://www.pp-biokovo.hr/hr/60/ponuda-parka

    Pada mi na pamet još i Vranjača.

    Ako odete do Oziđane pećine, javi dojmove.




    ...kasnim...
    Posljednje uređivanje od Maruška : 05.04.2016. at 15:23

  35. #285
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Mi smo u ned bili u NP Risnjak, Crni Lug.
    Presli smo poucnu stazu Leska, 5km laganog hoda, lijepo uredeno, zanimljive poucne table i prikazi uz stazu ( kopa za ugljen, hraniliste i solnica za zivotinje, lovacka ceka,...) Uz panzion je mini jezero sa patkicana. Hrana je bila ok, najbolja strudla od borovnica i palacinke, isto od borovnica A slag na kraju - mini djecji adrenalinski park. Kako jos nije otvoren smo pitali i dozvolili su djeci da đipaju po tome koliko jih volja

  36. #286
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Dali netko zna ( da ne trazim po netu) - ako idemo iz Ri u Kamacnik dali se moze s vlakom? Jel stanica daleko od ulaza u kanjon?

  37. #287
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    može. treba izaći u vrbovskom. tako smo mi prije par godina. ima 5 min hoda do ulaza u kanjon, ako se dobro sjećam.

  38. #288
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Citiraj susmiga prvotno napisa Vidi poruku
    može. treba izaći u vrbovskom. tako smo mi prije par godina. ima 5 min hoda do ulaza u kanjon, ako se dobro sjećam.
    Super, hvala ti.

  39. #289
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Citiraj susmiga prvotno napisa Vidi poruku
    može. treba izaći u vrbovskom. tako smo mi prije par godina. ima 5 min hoda do ulaza u kanjon, ako se dobro sjećam.
    Dobro se sjećaš.

  40. #290
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ajme, divan izlet danas.
    žbevnica, ćićarija.
    morate ići ako niste :D
    od roča se ide prema brestu, pa još 2 km dalje parkira auto.
    i od tuda počinje uspon na žbevnicu. može se i iz buzeta, al mi smo ovo kratko.
    lagani uspon, na vrhu smo bili za sat i pol.
    a predivni predivni vidici cijelo vrijeme uspona. a s vrha se vidi sve, kopar, trst, dalje od trsta, s druge strane učka...puca pogled!
    spustili smo se preko planinarskog doma koji je pol sata od vrha, s druge strane. spust je puno strmiji, kroz šumu, ta padina je jako strma pa se staza spušta (ili penje) u serpentinama i nema tih vidika, ali je isto fora. kod planinarskog doma (koji se gradi i biti će otvoren valjda za koji dan) se dolazi na šumsku cestu, pa onda zadnjih 10-tak minuta po asfaltnoj cesti, do auta.
    tako smo napravili kružni izlet. možda smo mogli i obratno, al i ovako je bilo predivno!

  41. #291
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Sta, nista se ne planinari? ili vam se neda pisati. Mi danas bili od Platka do Snježnika. Tamo smo išli "preko grebena", a vracali se "kroz grlo". Preko grebena je puno ljepse i atraktivnije, vidici su divni, no malo je zahtjevnije, pri vrhu smo isli cetveronoske. Onda se s vrha treba opet cetveronoske spustiti do doma (ruglo i sramota) i onda lagano do doma na platku. Pise sat i deset, mi smo natrag bili za 4 sata lol.

    E sad. Na vrhu nam se desilo nesto jako neobicno, kad smo kod doma pricali s tipom koji je inace profesor fizike i iskusni planinar, rekao nam da smo svjedocili izuzetno rijetkoj i jako jako opasnoj pojavi. Naime, na vrhu se svima kosa digla na glavi. U zrak. Kako bi digli planinarski stap, tako je on poceo zujati. Budale, svi zajedno, bilo nam je to jako zabavno, lezerno smo se slikali s tom kosom u zraku i zujajucim stapom. Pretpostavili smo da je rijec o nekom elektricitetu, ali opasnosti nismo bili svjesni. Tek kad je m takla dtap i stresla ju struja, nakon sto smo sigurno 10 min bili na vrhu, kazem ja odnio vrag salu, ajmo dolje.

    Tip nam je rekao da je to trenutak pred udarac groma. Kad je elektricitet toliko jak, da stap zuji i kosa je u zraku, da jesamo momenat kad ce udarit, najvjerojatnije u jednog, najviseg od nas. Prilicno opasna situacija. I ne tako cesta u prirodi.

    Eto. Covjek uci dok je ziv. I opet glup umre. Da znate ako vam se to desi, bjezite otuda.
    Inace, bilo je sunce kroz oblake, culo se malo grmljavine u daljini.

  42. #292

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi danas bili od Platka do Snježnika. Tamo smo išli "preko grebena", a vracali se "kroz grlo". Preko grebena je puno ljepse i atraktivnije, vidici su divni, no malo je zahtjevnije, pri vrhu smo isli cetveronoske. Onda se s vrha treba opet cetveronoske spustiti do doma (ruglo i sramota) i onda lagano do doma na platku. Pise sat i deset, mi smo natrag bili za 4 sata lol.
    Pa zato i postoji planinarska uzrečica za Snježnik:
    Put na greben vrlo je j***n,
    put kroz grlo j***n je vrlo!

    A što se tiče doživljaja s elektricitetom - dobro ste prošli! Brrrr!

  43. #293

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta, nista se ne planinari? ili vam se neda pisati. Mi danas bili od Platka do Snježnika. Tamo smo išli "preko grebena", a vracali se "kroz grlo". Preko grebena je puno ljepse i atraktivnije, vidici su divni, no malo je zahtjevnije, pri vrhu smo isli cetveronoske. Onda se s vrha treba opet cetveronoske spustiti do doma (ruglo i sramota) i onda lagano do doma na platku. Pise sat i deset, mi smo natrag bili za 4 sata lol.

    E sad. Na vrhu nam se desilo nesto jako neobicno, kad smo kod doma pricali s tipom koji je inace profesor fizike i iskusni planinar, rekao nam da smo svjedocili izuzetno rijetkoj i jako jako opasnoj pojavi. Naime, na vrhu se svima kosa digla na glavi. U zrak. Kako bi digli planinarski stap, tako je on poceo zujati. Budale, svi zajedno, bilo nam je to jako zabavno, lezerno smo se slikali s tom kosom u zraku i zujajucim stapom. Pretpostavili smo da je rijec o nekom elektricitetu, ali opasnosti nismo bili svjesni. Tek kad je m takla dtap i stresla ju struja, nakon sto smo sigurno 10 min bili na vrhu, kazem ja odnio vrag salu, ajmo dolje.

    Tip nam je rekao da je to trenutak pred udarac groma. Kad je elektricitet toliko jak, da stap zuji i kosa je u zraku, da jesamo momenat kad ce udarit, najvjerojatnije u jednog, najviseg od nas. Prilicno opasna situacija. I ne tako cesta u prirodi.

    Eto. Covjek uci dok je ziv. I opet glup umre. Da znate ako vam se to desi, bjezite otuda.
    Inace, bilo je sunce kroz oblake, culo se malo grmljavine u daljini.
    Za ovo s elektricitetom, čula sam da se zna desiti, ali nikad nisam doživjela. Dobro ste prošli.

    Nego, kako je na Snježniku, ima li još snijega na grebenu?
    Ja sam imala nekakve slične (snježničko-risnjačke) ambicije za ovaj vikend, ali muški dio familije nije baš bio zainteresiran, sad ih više od planinarenja drže bicikli

  44. #294
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,629

    Početno

    Uf cvijeta, svekar koji je bio strastveni planinar i vodič je tako izgubio jednu prijateljicu a Alpama. Dobro ste prošli!

    Inače, birate li vi to sve ozbiljnije ture? Cetveronoske bas i ne spada u "šetnice".
    Bravo!

    Mi smo imali u planu ovaj provjeriti ima li još snijega u Tamaru, ali sam ja pokupila streptokok, pa su njih dvoje iz solidarnosti ostali doma.

  45. #295
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,512

    Početno

    Ajme cvijeta, dobro ste prošli!

  46. #296
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Uh, cvijeta, ucis dok si ziv.

    Mi u zadnje vrijeme nesto malo, vise po Sloveniji ili vikendom kopamo oko kuce.

    Imam u planu ( od Hr planina za ovo proljece) jos Risnjak i Viševico i Bitoraj, a iduci vikend vodimo djecu iz udruge u kojoj volontiram na Korita.

  47. #297
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    A cvita moja, sreća da je sve dobro završilo :hug:

    Mi smo za vikend bili na Mrkvištu, išli smo na Šatorinu, zhabac i ja, staza je zaista jako lijepa, bilo je još djece i bez problema su se popeli do vrha. Sreli smo putem puno šumskog života što je bilo baš veselje, Uhvatila nas je grmljavina pred kraj i nije mi baš bilo svejedno. Doživjela sam jednom opaku grmljavinu u planini i znam što to znači, ne bi više, hvala!

    cvita još jednom, drago mi je da je sve dobro prošlo :hug:

  48. #298
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,678

    Početno

    OK, moj izlet ne spada u šetnice i lake planinarske ture, ali nema veze, znam da će bar cvijeta bit zainteresirana. Jučer sam bila na najvišem vrhu Hrvatske, na Sinjalu kako ga zovu Kistanjani, oliti Dinari, kako ga zovu Kninjani. Bio je to zadnji vikend naše planinarske škole, bivakirali smo u jednoj genijalnoj vrtači, preživjeli kišu, grmaljvinu, krupu i spavanje na oko 0° C, pokisli na povratku. Krenuli smo iz Glavaša kraj Vrlike (nekin 500 m nadmorske visine), preko izvora pitke vode čije ime sam zaboravila i skloništa Martinove košare na Sinjal. Uspon traje oko 5-6 sati. Pogled na sve strane oduzima dah, ali ne bih se voljela tamo naći ljeti. Nema šume, sve je nisko raslinje.

  49. #299
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    OK, moj izlet ne spada u šetnice i lake planinarske ture, ali nema veze, znam da će bar cvijeta bit zainteresirana. Jučer sam bila na najvišem vrhu Hrvatske, na Sinjalu kako ga zovu Kistanjani, oliti Dinari, kako ga zovu Kninjani. Bio je to zadnji vikend naše planinarske škole, bivakirali smo u jednoj genijalnoj vrtači, preživjeli kišu, grmaljvinu, krupu i spavanje na oko 0° C, pokisli na povratku. Krenuli smo iz Glavaša kraj Vrlike (nekin 500 m nadmorske visine), preko izvora pitke vode čije ime sam zaboravila i skloništa Martinove košare na Sinjal. Uspon traje oko 5-6 sati. Pogled na sve strane oduzima dah, ali ne bih se voljela tamo naći ljeti. Nema šume, sve je nisko raslinje.
    Mene isto zanima

    Meni je Dinara broj 1 od nasih planina, lijep mi je i Velebit, al Dinara je posebna, ja volim te planine sa proplancima.
    I da, nemoj se naći tamo ljeti, ja sam odradila dva ljetna uspona i naporni su, trebas nosit gomilu vode, nema hlada, sunce przi, ono bas je tlaka.
    Na veliki uspon u 8. mjesec krece se po noci da ne upadnes u žegu.

    Inače su mi Durmitor i Golem Korab deff broj 1. od ovih van HR, po istom kriteriju, proplanci i livade na velikim nadmorskim visinama, potočići, cvijeće, divota jedna.

    Nego, super da si krenula u planinarsku školu, to je odličan početak i ja bi ga svakome preporučila, dobiješ neka osnovna znanja i stekneš ekipu pa uvijek imaš s kim otić na izlet.

  50. #300

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,179

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    OK, moj izlet ne spada u šetnice i lake planinarske ture, ali nema veze, znam da će bar cvijeta bit zainteresirana. Jučer sam bila na najvišem vrhu Hrvatske, na Sinjalu kako ga zovu Kistanjani, oliti Dinari, kako ga zovu Kninjani. Bio je to zadnji vikend naše planinarske škole, bivakirali smo u jednoj genijalnoj vrtači, preživjeli kišu, grmaljvinu, krupu i spavanje na oko 0° C, pokisli na povratku. Krenuli smo iz Glavaša kraj Vrlike (nekin 500 m nadmorske visine), preko izvora pitke vode čije ime sam zaboravila i skloništa Martinove košare na Sinjal. Uspon traje oko 5-6 sati. Pogled na sve strane oduzima dah, ali ne bih se voljela tamo naći ljeti. Nema šume, sve je nisko raslinje.
    Zavidim na usponu, bila sam na Dinari davno i rado bih opet (s djetetom), ali nikad nije usput, po ljeti ne bih onamo, a dok traje škola takvi pothvati su nam sve teže izvedivi
    Koliko vam je trajao uspon? Prošla sam tu stazu (iz Glavaša), sjećam se koliko je nama trebalo, zanimaju me i drugi...

Stranica 6 od 16 PrviPrvi ... 45678 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •