Stranica 31 od 53 PrviPrvi ... 21293031323341 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,550 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #1501
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    ma ovaj je još manji, za manji džep, malo veći je od same pumpice

  2. #1502
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Ne vidim svrhu da se uzme još manji, jer onda ti komora ni ne treba - može se inhalirati drito u usta. Moj E. to radi od kad je krenuo u školu (prvi put mu je to pokazao liječnik na hitnoj na Rebru). Shvaćam da nekima bolje paše inhalacija iz komore, ali tak imaš ventolin u torbi za slučaj hude sile...

  3. #1503
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    A kazu da vise ventolina ude u pluca ako ide preko komorice, ovako ostane po ustima i slicno. Osobno sam ga koristila za silu bez pomagala, ali isto si gruntam sto kada najmanji ode negdje. Zasada nosam babyhaler. On znaci ima bas one filmske napadaje astme, veliki ipak imaju vremena da dodu do inhalacije, kod njega to prenaglo krene. Imam prvasica, skola je udaljena 3min pjeske a ja sam doma dok je u skoli. Nisam zasada nista slala ali ne mogu reci da me ne kopka. Dodatna sigurnost za njega mi je sto je dz tocno nasuprot skole.

  4. #1504
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    A kazu da vise ventolina ude u pluca ako ide preko komorice, ovako ostane po ustima i slicno. Osobno sam ga koristila za silu bez pomagala, ali isto si gruntam sto kada najmanji ode negdje. Zasada nosam babyhaler. On znaci ima bas one filmske napadaje astme, veliki ipak imaju vremena da dodu do inhalacije, kod njega to prenaglo krene. Imam prvasica, skola je udaljena 3min pjeske a ja sam doma dok je u skoli. Nisam zasada nista slala ali ne mogu reci da me ne kopka. Dodatna sigurnost za njega mi je sto je dz tocno nasuprot skole.
    Mom mlađem u školi se dogodilo da mu je to zatrebalo ravno tri puta u sedam godina, pa nisam smatrala potrebnim komplicirati s tim komoricama. Doma je bio babyhaler u upotrebi, sve dok ga nismo dali u dobre ruke bas preko ovog foruma. Ako redovno uzima trajnu terapiju (trenutno Q-var), potreba za ventolinom je kod njega minimalna. Prošli put sam morala baciti lijek jer je prošao rok trajanja za godinu dana. Ne znam da li ovdje staviti smajlić koji se smije ili koji žali...

    Za djecu koja često trebaju ventolin - nije loša ideja nabaviti malu komoricu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2015. at 07:25

  5. #1505
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    moja klinka u školi do sad nije trebala imat ventolin, kad treba uzima ga doma, a i flixotide, dala sam joj ventolin sa sobom kad je išla u pionirac u vrtiću, jedna mala u njenom razredu ventolin nosi u školu bez nekog nastavka bar sam tak skužila, i dost često ga zna uzeti ( kod tjelesnog). mala čini mi se nema dijagnozu

  6. #1506

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Cure pitati cu lunahor. Moji su bili ok do prije par dana skupa samnom a sad smo svi na svem i svacem. Btw Peterlin i meni su qvar uveli u terapiju. Radila mezakolinski test ajmeee ugusili me samo tako....tek 20tak dana sam na njemu pa ne znam hoce li mi pomoci

  7. #1507
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moja klinka u školi do sad nije trebala imat ventolin, kad treba uzima ga doma, a i flixotide, dala sam joj ventolin sa sobom kad je išla u pionirac u vrtiću, jedna mala u njenom razredu ventolin nosi u školu bez nekog nastavka bar sam tak skužila, i dost često ga zna uzeti ( kod tjelesnog). mala čini mi se nema dijagnozu
    Pa tak i moj E. godinama udiše te lijekove bez nastavka. Ja sam se spasila kad mu je dr. pokazao kako se ispravno udiše direktno iz pumpice. Prvi lijek koji je tako udisao bio je Tafen Novolizer, a u kutiji je bila je odlična uputa kako to ide. Evo je: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...9-09-02-45.pdf

    Btw. moj stariji nema dijagnozu astme, ali povremeno je isto znao dobiti flixotide za bronhitis. Samo treba voditi računa da se to onda inhalira bar 3 tjedna. Ventolin - ne sjećam se da je nakon vrtića ikada to trebao.

  8. #1508
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Flix uzima doma, ali kazem i da krene u skoli stigne doci do doma ili dz bez problema. Najmanji ce ipak morati imati ventolin sa sobom ali on je daleko od skole jos.

  9. #1509

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Aaaa mi smo zesci slucaj...ja bez ventolina ne izlazim al uzimam ga bez komorice...a na flixotidu su i curka i mali bez prekida....oni su jos mali 3 i 7

  10. #1510
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ni ja ne izlazim. Al velim da je dz nasuprot skole :D

  11. #1511

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Kupili smo od tvrtke PARI chamber s maskicom za 88 kn. Radije bi njihovu metalnu, ali u HR se ne uvoze.

  12. #1512
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Moj noćas svirao

  13. #1513
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Rekli su mi u ljekarni da je nestasica singulaira! A mi jos samo dva inano...navodno je zapelo na uvozu i ne zna se kad ce.

  14. #1514
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da?! Granule? I melartha pretpostavljam onda isto?? No divno... Zasada imam, ali ako ce im trebati da dode koliko i pocetkom godine pulmicortu nebu dobro.

  15. #1515
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja se grozim ovog dnevnika napada kod najmanjeg, grozim. A mislila sam da je starijima grozno...

  16. #1516
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mojoj l. krenuo nos. koma je vec dva dana. sad cekam kad ce kasalj
    nocas je cijelu noc se budila i ispuhivala nos pa je ostala doma. ostavit cu ju danas i sutra. valjda ce do pon. proci.

  17. #1517
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Uspjela sam naci Singulair u gradakoj ljekarni kod džamije s tim da po privatnima ih nema rekli su mi da uvoznik nesto zeza...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 18.09.2015. at 11:19

  18. #1518
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Divno Stalno njih uvoznik nesto zeza, prosle godine je bio pulmicort, pa aerius, prije za antiepileptik koji mi je trebao... I onda me blijedo gledaju kada dodem i trazim odmah dvije bocice/kutije.
    Posljednje uređivanje od jaffa : 18.09.2015. at 13:58

  19. #1519

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Mi svi balavi...mali se gusio cijelu noc nikako iskasljat...pa izbacio slajm...a tek je rujan

  20. #1520
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Lela74 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi svi balavi...mali se gusio cijelu noc nikako iskasljat...pa izbacio slajm...a tek je rujan
    Sljezov čaj! To ti je jeftino i vrlo djelotvorno.

  21. #1521
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ponavljamo proslu godinu. Treca opstrukcija od povratka sa mora

  22. #1522
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Meni druga zakurila a naravno i kasljat pocelA


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1523
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljamo proslu godinu. Treca opstrukcija od povratka sa mora
    klinac?
    drZite se

  24. #1524

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ni kod nas puno bolje, treci put na ventolinu u dva mjeseca, ovaj put i stariji kaslje ko lud, krivim to sto smo poceli grijati navecer pa im mozda smeta prasina iz radijatora.ne znam sta drugo reci,maleni na ful terapiji i opet nije dobro, a dr.r kaze to nije moguce, pa ti sad budi pametan.

  25. #1525
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I moj je na ful flix 2*2 i melarth al i dalje ide iz jedne u drugu Cini mi se da ce sada stvarno morati na jacu. Jelena da on.

  26. #1526
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Citiraj Lela74 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi svi balavi...mali se gusio cijelu noc nikako iskasljat...pa izbacio slajm...a tek je rujan
    Jesu vas možda negje naučili fizikalnu (ono lupkanje po leđima dok je dijete na jastuku ili na tvojim koljenima)? Meni se to pokazalo učinkovito i pustit ga da što više skače. I moja je počela šmrckat čim je došla u ZG, ali zasad nije nešto strašno... ono, stanje redovno ajmo reći.

  27. #1527
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I evo nas u bolnici...

  28. #1528
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ajme jaffa opet.... Jel to s najmlađim? Šta kazu dr? Jel mozes bit s njim? Vibram da brzo idete doma...

  29. #1529
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Je, sa njime sam. Opstrukcija i pocetna upala pluca

  30. #1530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    kaj da velim čuvajte se

  31. #1531

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Pozdrav svima,
    evo novi smo na temi, pa vas molim pokoji savjet.
    Unazad godinu dana nekako ucestalo pocinju zdravstveni problemi i uvijek je isti obrazac. Prvo se zacepi nosic, (cistim sa arianom i fiziolskom, ali cini mi se da se nista ne dogadja),
    onda za dan-dva pocne kasalj, i onda se uglavnom cuju hropci na plucima. Dr je govorio da je to normalno, da djete pohadja vrtic i da je to viroza.
    Ovo ljeto smo isli u HR na odmor, (zivimo u fr), i tamo je dobio upalu pluca. Lijecen sa sumamedom i isli smo na inhalacije ventolinom. Za 15 dana opet je poceo kasalj i cula su se pluca.
    Vadili krv, kaze dr viroza, ali nas je poslala izvaditi igE.
    Vratili se u fr, opet nos, kasalj, ubrzano disanje, cuju se pluca, samo inhalirali ventolin, kaze dr. viroza.
    Jucer stigao nalaz igE 244 (kao normalno je do 60), dr iz hr telefonski kaze da bi bilo dobro uzimati melarth, a kod dr u fr smo dobili termin za 2 tj.
    uglavnom, malom je stalno zacepljen nosic, i uopce ne znam vise sta... fizioloske,sljezov caj, ali uvijek isto.
    Ne znam ni dali je to alergija na neku hranu? ili je viroza?
    Oprostite na poduzem postu, vise ne znam sta da radimo.
    pozdrav

  32. #1532
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    ige upučuje na alergiju, jel ste vadili specifične alergene ili znaš u koje doba godine ili kod koje hrane se javljaju ti problemi?

  33. #1533

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Za sada smo napravili samo taj ige, iz kojeg je vidljivo da nije alergija na pelud, grinje, dlake i sl. Dr misli da je hrana. S nicim bas ne mogu povezati. Sad sam pocela pisati sta jede.
    Vidjeti cemo dali ce nas doktor poslati na neka daljnja testiranja

  34. #1534
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Po cemu vidi da nije pelud ak nije radila pojwdinacne alergene, a i da je ponekad testiranja znaju bit .egativna, ali nelagoda i plucni problemi i te kako vidljivi
    Prati klopu, ponasanje cak i vrenske prilike vani, nesto ce se moc iscackat iz tog

  35. #1535
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Moja kaslje, pulmicort dajem 3x na dan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  36. #1536

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    JelenaO, na nalazu pise ukupni igE 244,
    Ala TOP-slabo pozitivan (i onda na drugoj stranici pise skupni alergen alatop i nabrojeni su dlake, grinje, plijesan,breza i sl.) Tako da zato mislim da su te alergene iskljucili.
    Koliko obicno prodje ukoliko djete unese neki alergen kroz hranu, do pojave prvih simptoma alergije, curenje nosa i sl? Kako se razlikuje obicna viroza od alergijskog bronhitisa? Prvi put se susrecemo s ovim pa oprostite na mozda i glupim pitanjima.

  37. #1537

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    20

    Početno

    Jucer sam na jednoj drugoj temi procitala da je moguce da zbog alergije ne dobiva na tezini?! Moj deckic ima 3,5 god i 12 kg, a jede puno i raznoliko, ali smo uvijek mislili da je takav metabolizam, a alergije mi nikad nisu pale na pamet.

  38. #1538
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,593

    Početno

    Do reakcije mozedoć trenutno, pa čak i a odmakom do 2 tjedna
    Probajte vidjeti kak je a klopom malo kontrolirati unose, vanjska vremena možda nekaj iačačkate
    Alergije su podmukla bolest može doć iznenada

  39. #1539
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Testovi su prilicno nepouzdani. On moze burno reagirat i na slabo pozitivne il neg alergene


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #1540
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Sada su pak stariji na ventolinu....

  41. #1541
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Jao mamice drž' te se! Mi smo prosle godbili preko 1ox na ventolinu i 3x hospitalizirani na 7dana.

    Sada imamo 3 god i vjerujem da je najgore iza nas ove god smo 2x bili na ventolinu bazi oblik opstrukcije.

    A mozda i ulje crnog kima sad vec djeluje pijemo ga duze vrijeme.

    Sretno i svima brzi oporavak! Znam kako je :'(

  42. #1542
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Moja najstarija i najmlađi su na Ventolinu, jučer smo nakon 4x dnevno, prešli na 3x, i flixotide je bio 2x2, sad je 2x1.
    Negdje od polovice rujna se samo izmjenjuju s temperaturama i virozama. 3 srednje cure ipak ostanu "samo" na virozi, a ovi dva mam frknu u bronhitis. dobro smo i prošli da nitko nije u bolnici, P je imala i napad astme.

    Tako da - držimo se svi skupa, i vi i mi...
    zima još nije pošteno ni počela...
    "embrace ourselves"

  43. #1543
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I evo nakon 3 dana bez, najmanji opet. Sta rec...

  44. #1544
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    I evo nakon 3 dana bez, najmanji opet. Sta rec...
    Saljemo vibre da bude bolje:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Ovo je kriticno doba godine - kad zahladi i pocnu jutarnje magle - katastrofa...
    Moji su dobro, kuc kuc o drvo, ali oni su veliki - dok su bili mali, bome je bilo svega kao i s tvojima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.10.2015. at 12:34

  45. #1545
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ma njemu je cijela godina kriticna Ovo je 23. opstrukcija, prvu je imao prosle godine krajem 7.mjeseca.

    Ali tjesi me kada vidim da sa odrastanjem ide na bolje kao vama

  46. #1546
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    Ma njemu je cijela godina kriticna Ovo je 23. opstrukcija, prvu je imao prosle godine krajem 7.mjeseca.

    Ali tjesi me kada vidim da sa odrastanjem ide na bolje kao vama
    Katastrofa.... Jesu li otkrili uzrok? (Znam da je rano, mi smo konačnu dijagnozu alergijske astme za mlađeg sina dobili negdje u njegovoj četvrtoj ili petoj godini, a prije toga su mu isto pisali bronhoopstrukcije, ali ipak nije bilo tako gadno. Trajna terapija je znatno popravila situaciju, nakon toga više nas na hitnoj ni jednom nisu vidjeli.)

  47. #1547
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Da, tak je moj stariji, skoro 5godina je imao kada je dijagnozu dobio i grinje se pokazale na testovima. A malenoj su pozitivni bili vec sa 9mj. Njemu su zasada negativni, evo bas u petak smo ponovno izvadili krv pa cemo vidjeti sta bude. Doc vjeruje da bude isto alergijska astma. Sada je terapija prebacena sa 2*2 flixa + melarth na svaki dan pulmicort + melarth pa se nadam pomaku.

  48. #1548
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jaffa gdje se lijecite? To je stvarno lose kontrolirana astma. :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #1549
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Moguce memorex, pogotvo treba provjerit da nije celijakija u pitanju. Moje su vec dve godine na resourcu zbog premale tezine. Sad su 13 g, jedna ima 36/168, druga je ok 170/45.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  50. #1550
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    U petak je zavrsio na solumedrolu. Na Rebru smo, pojacana mu je terapija. Sada ce vaditi kloride mada vjeruju da nije cisticna jer bi vjerojatno bio i mrsavi a ima preko 12kg. Ne znam, nadam se da ce ova jaca terapija upaliti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •