Stranica 34 od 53 PrviPrvi ... 24323334353644 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,700 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #1651
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Sa tog Srebrnjaka su svi dobri ocito otisli.....a mi smo stvarno godinama imali ok iskustva tamo.

  2. #1652
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    kod naS počelo standardno božićno kašljanje

  3. #1653
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja sam koma, koma. Ubija me kasalj


    Sent from my iPad using Tapatalk

  4. #1654
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Mi smo sa Srebrnjaka otisli na Rebro...frendica koja ostala nikako sa alergijom i prehladama na zelenu granu...

  5. #1655
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I mi. Ali na hitnu najcesce odem u Klaicevu jer mi je puno blize, tako da smo i hospitalizacije tu odradivali.

  6. #1656
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ide netko privat?Tko radi uopce osim Richtera privatno?

  7. #1657
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    a gdi radi r privatno

  8. #1658
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Da li je tko koristio Budelin u trudnoci?

  9. #1659
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj MarinaMM prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je tko koristio Budelin u trudnoci?
    Novolizer...na pumpicu mislis?
    Ako da, ja sam skoro citavu trudnocu

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  10. #1660
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Da, bas taj. Promijenjena mi je terapija za astmu, pa sam malo zabrinuta. Procitah na netu da je budezonid jedini odobren u trudnoci, ali ipak je to kortikosteroid...

  11. #1661
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj MarinaMM prvotno napisa Vidi poruku
    Da, bas taj. Promijenjena mi je terapija za astmu, pa sam malo zabrinuta. Procitah na netu da je budezonid jedini odobren u trudnoci, ali ipak je to kortikosteroid...
    Da, jedini je koji se smije. Kako je meni doc objasnila jer sam imala iste strahove, to je jako mala doza kortica a jedina za astmu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #1662
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Odlicno! Hvala, KrisZg

  13. #1663
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Jelena ne znam,ali frendica mi rece da ce ici s malom,jer netko njen ide i jako je zadovoljan.Meni se ne ide-nije mi sjeo.....

  14. #1664

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Moji su klinci ove godine ok..Oboje. slijedeci tj idem na kontrolu s malom ali vec na zadnjoj kontroli su nalazi bili puno bolji. Nju vodim u Klaicevu i jako su detaljni. Mala je cuda odnalaza napravila. Dok recimo s malim imam neke pretrage jos sa Srebrnjaka a od kako smo na Rebru osim spirom.i jednog Prick testa nis posebno nije radio. Otkrice mi je thallasoter. Od kako su na terapiji prema dr B oboje su znatno bolje. Inace od priv pulmologa za klince dvike dr rade u Heleni. Jedna je nekada radila na Srebrnjaku ne mogu joj se imena sjetiti al pisala sam.o njoj...loje dame radi cijena itd...

    e sad da vam kazem moje iskustvo s dr problemom al mozda vas navedem da malo prosurfate na tu temu...muci me kronicni gastritis, gerb polipi..
    Godinu i pol trpim takve bolove da cesto ne mogu stajati....stroga dijeta, lijekovi nula bodova. I onda sam vam dobila lijekove od casne Ljubice. U tri tj sam dosla sebi. Sad vec mogu jesti mimo liste. Nikakve boli. Iskreno ne vj u alternativu i prirodne lijekove ali kad postanes ocajan probas sve. Kasnije sam cula da casna lijeci i alergije, bronh. Astmu. Ima svoju FB stranicu...zena koja mi je poklonila lijekove ima sestricnu cije dijete ima astmu i od kako uzima pripravke je dobro.. takoder i dijete od njene kolegice. Ukinuli su skroz kortice....postepeno i dj su super sve dok su na prirodnoj terapiji. Kako mene i astma muci. Razmisljam da i to probam na sebi pa klincima

  15. #1665

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Inace na qvaru sam i nisam zadovoljna. Nalaz spirom.mi nije bog zna kaj bolji bio na sistematskom. Svako toliko mi pumpica zasteka i osjetim da mi ne izade uvijek ista kol likeka. Zbog zelucanih problema tesko i disem pa kad imam napad gastritisa tesko mi je i uvuci lijek.. cisto da si predocite koju bol trpim

  16. #1666
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj Lela74 prvotno napisa Vidi poruku
    Inace na qvaru sam i nisam zadovoljna. Nalaz spirom.mi nije bog zna kaj bolji bio na sistematskom. Svako toliko mi pumpica zasteka i osjetim da mi ne izade uvijek ista kol likeka. Zbog zelucanih problema tesko i disem pa kad imam napad gastritisa tesko mi je i uvuci lijek.. cisto da si predocite koju bol trpim
    Uzmi si drugu pumpicu, možda ovaj primjerak ne valja.

    Moj mlađi je na qvar od prošle godine i dobro mu je, ali ne tvrdim da je to zbog novog lijeka, prije će biti da su mu ulaskom u pubertet ohanuli simptomi. U proljeće će ponovno na testiranje, da vidimo gdje smo.

  17. #1667

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Pa ne znam...znam da si ti rekla da je malom skroz ok meni je uzas. Idem i ja iduci tj na kontrolu pa javim koliko sam bolje. Iskreno nisam ja ni osjecala se lose. Radili su mi metakolinski test i ugusili me...spirom.mi nakon ventolina nije bila puno bolja al pretpostavljam kad ti na silu izazivaju napad da ne dodes tak brzo sebi. No ima tri cetiri tj da sam na sistem.bila spirom.mi identicna

  18. #1668
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    J. je u 3. mj vadila sva 3 krajnika...sluh joj je bio katastrofa. Nakon operacije se popravilo i sve je bilo super do negdje 10mj kad smo primjetili pogorsanje i to drasticno.
    Ima dijagnozu alergijskog rinitisa i taj nos stalno curi ( alergija na grinje razred 6 ).
    Kaze orl da curi sve iz sunusa.
    Mjesec dana je na nasonexu a zadnjih 10 dana dobila je od orl i meralys, fluimukan i ispiranje fizioloskom. Za 6tj na kontrolu. Ono sto mene muci je da niti nakon ovog nema za sada nikakvih poboljsanja, iz nosa i dalje ide gusta zelena sluz, a 2-3 dana je bilo o krvi.
    Ne znam dali da ju sutra vodim kod pedijatrice da ona vidi...hoce li joj mozda trebati antibiotik s obzirom da vec 1.5mj ispuhuje tu zelenu sluz.
    Potrosili smo vec litre fizioloske i sva ova terapija i nista ne djeluje.
    Orl je rekao i da nabavimo otovent balone koje treba puhati ali to moze tek kad je nos potpuno cist a ja ne vidim kad ce to biti.

  19. #1669
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    J. je u 3. mj vadila sva 3 krajnika...sluh joj je bio katastrofa. Nakon operacije se popravilo i sve je bilo super do negdje 10mj kad smo primjetili pogorsanje i to drasticno.
    Ima dijagnozu alergijskog rinitisa i taj nos stalno curi ( alergija na grinje razred 6 ).
    Kaze orl da curi sve iz sunusa.
    Mjesec dana je na nasonexu a zadnjih 10 dana dobila je od orl i meralys, fluimukan i ispiranje fizioloskom. Za 6tj na kontrolu. Ono sto mene muci je da niti nakon ovog nema za sada nikakvih poboljsanja, iz nosa i dalje ide gusta zelena sluz, a 2-3 dana je bilo o krvi.
    Ne znam dali da ju sutra vodim kod pedijatrice da ona vidi...hoce li joj mozda trebati antibiotik s obzirom da vec 1.5mj ispuhuje tu zelenu sluz.
    Potrosili smo vec litre fizioloske i sva ova terapija i nista ne djeluje.
    Orl je rekao i da nabavimo otovent balone koje treba puhati ali to moze tek kad je nos potpuno cist a ja ne vidim kad ce to biti.
    Idi s djetetom u Crikvenicu ili Veli Lošinj. Na uputnicu. Ima tu dosta forumqšica koje imaju iskustva i podatke o tome. Doma kupi solnu lampu za sobu u kojoj spava, izbaci tepih i mucaste deke, peri jastuk i poplun svaka 3 do 4 tjedna. Joooj, dok se sjetim kako je bilo mom sinu, sve jako slično tvojim opisima.
    Daj joj ulje crnog kima, to ljudima često pomogne kod problema sa sinusima, razrijedi se sluz pa lakše izađe. I ulje origana je ok, ali ne znam da li je za djecu. Crni kim mogu i manji klinci uz sve redovne lijekove.

  20. #1670
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citala sam ovdje za Crikvenicu ili Losinj ali nam nitko od doktora za sada nije spominjao.
    Ovo za crni kim sam cula i bas cu probati, ne moze skoditi.
    Nemamo doma ni zavjese ni tepihe ni deke, tako da smo to rijesili ali kolicina prasine koja se u zadnje 2g skuplja kroz dan dva je uzas. Prije godinu i pol smo potpuno preuredili stan tako da vise nemamo cak niti komad starog namjestaja.
    Svaku zimu je ona imala neku vrstu problema ali nikada nije bilo da ovoliko dugo curi ta zelena gusta sluz bez nekih razdoblja poboljsanja. Ona je vec jadna toliko nervozna. Najgore je sto joj lupa na sluh pa je sva jadna zbog toga a i vise siroce ne moze nos brisati koliko ju boli jer je sve nadrazeno.
    Jedina razlika u odnosu na razdoblje kad je imala krajnike je da nema temperature, inace je bilo svaka 3 tjedna pa temperatura.

  21. #1671

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Ja sam ti bila s djecom ove g.i prezadovoljna sam. Koju ti malecka ima dijagnozu? Moj mali ima astmu i isao je na bolnicko ljecenje a mala s bronhitisom nije dobila al sam imala preporuku spec.pa mi je ped dao uputnicu za ambulantno. Oboje su puno bolje od tada. Inace probaj umj fizioloske maloj nos ispiratu hipertonicnom otop. Sama ju slozi. Litra prokuhane vode 2zlicice soli i 1soda bikarbone. Ne u vrh pune neg nozicem skini visak do razuna zlicice. Promuckaj i prelij u staklenu bocu. Dugo moze tak stajat i cim vise tokom dana joj tog stavljaj u nos.

  22. #1672
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    Preporuku ti trebanapisati specijalista

  23. #1673
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Alergolog je nedavno napisao dijagnozu:
    Asthma
    Rhinitis all
    Dermatitis atopica
    Urticaria, post
    Allergia nutritiva

    E sad ta astma nije nikada potvrđena. Prije 2g je jedno mjesec i pol dana kasljala bez prestanka i najgora je bila noc i od tada ju vode pod upitnikom astme a i MM ima astmu. To nam je bilo bas jako tesko razdoblje a i prije toga je imala epizode tog kaslja.
    Onda se taj kasalj nekako povukao a krenuli su problemi sa sinusima i usima.
    Bronhitis je imala jednom.
    Tu zimu je bila na flixotidu i alergologica je prije 2 mj na kontroli na pisala flixotide kao profilaksu medutim nasa pedijatrica koja je isto alergolog je rekla da ga necemo uvoditi jer je bila mirna sto se toga tice i stvarno hvala bogu nemamo problema s kasljem.
    Ovo proljece nam se pojavila alergija s kihanjem, smrcanjem, suzenje i crvenilo ociju i sad su novi testovi pokazali brezu.
    Nasa pedijatrica kaze da je njoj najveci problem ta alergija na grinje i taj nos koji zbog toga stalno curi. E, sad koliko sam ja shvatila to se ipak trebalo stabilizirati od nasonexa a njega koristi vec vise od mjesec dana.

  24. #1674
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    E da a s hipertonicnom sam ispirala 2 tjedna i nikakvih poboljsanja.

  25. #1675
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sad sam se sjetila da doma imamo ovlazivac zraka..moze li joj to pomoci kod ovih problema?

  26. #1676

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Ukljuci ovlazivac. Mada ni prevec vlage nije dobro. Mi ti imamo onaj sobni mjerac pa pazimo....Nasonex ti treba bar tri mj u kontinuitetu da ima efekta. Ja ti ne znam na kaj je moje dijete alerg sam pretpostavljavaju da je grinja, plijesan il prasina...ja sam kupila allergocovere. Skupo ko vrag. Al kompl.je sve omotano u to jastuk pokrivac i madrac. Prije tog bi uvijek lego i krenuo kasljucat. Od kad to imamo stalo kasljucanje.

    Ovak iduci puta kod specijaliste zatrazi da ti daju preporuku. S tim ides pedijatru i on pise uputnicu za komisiju na hzzo-u. Ak te odbe ne odustaj. Predaj ponovo. Meni su malog otkantali jer neminovno nisu ni procitali papire pa sam dr puta dobila tri tj. Meni su dj bas bila lose tako da nisam birala vrijeme vec da ga cim prije maknem odavde. Za tj dana su mi ga doveli u red. God i pol prije toga nije prestao kasljati. Neki kazu nije im nista pomoglo i da je to sve tam bezveze. Vj mi ozujak ove g bila je i bura par dana...mi uz more barem pola h i ja ne prepoznajem svoju djecu. Puno smo setali....imali su ceste kontrole i terapija svako toliko dok se nije ustabilio al onda dr kaze uz more i setnja to je terapija.

  27. #1677

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Pitaj kaj god te zanima za Crikvu ima nas koje smo bile tu ali i na Losinju...

    E a ispires li nos na nacin da cok cok radis

  28. #1678
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Ja jedva cekam more, mojima je to preporod. Ostatak godine bi najradije prespavala :/

  29. #1679
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    Moju klinku su odbili prije 3 god jer je na nalazu pisalo da je dobro tjedan dana nakon nalaza dobila .apadaj, a i mjesec dana kasnije ali tad nismo bili kod specijaliste, pisala žalbu ali nije pomoglo, uzella klinku i odvela je privatno u rikvu kad samišla sklincem

  30. #1680

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Ma osobno mislim da je ta komisija pisarija....trebali bi svakom djetetu koje je na stalnoj terapiji isto odobriti pa prije ili poslije se stanje vecini stabilizira...al nije sve logicno . u vrijeme kad sam ja bila tamo bilo je i dj s dijagn. bronhitisa koje nije na stalnoj terapiji .... tri tj su dobili...

  31. #1681
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se sjetila da doma imamo ovlazivac zraka..moze li joj to pomoci kod ovih problema?
    Može, i to puno. Ja sam znala čak stavljati noću mokre ručnike na radijatore.

    Mi imamo i solnu lampu koja je uključena veći dio dana (to isto tamani grinje): http://www.saturo.hr/razno/772-solna...ljka-h-02.html

    Godinama sam djecu vodila u slanu sobu cijele godine 1x tjedno osim zimske pauze. Kad je E. bio sasvim mali (=3 godine, možda 4) odvela sam ga na Kvatrić u slanu sobu na onaj višednevni tretman. Mislim da je bilo 12 dolazaka - 10 platili, 2 gratis. Lijepo nam je žena rekla da možemo očekivati otvaranje nosa nakon 2-3 tretmana. Na sreću, opisala nam je da djeca jako sline i nerijetko povraćaju. Tako je i bilo. Čovječe, kad je moj sin nakon trećeg dolaska doma navečer povratio, to je bilo grdo za gledati (on inače nema nikakvih probavnih smetnji, ima želudac ko vojničku čizmu), ali tu količinu gnoja koja je iscurila iz nosa i želuca teško je zamisliti i opisati. Dobro da nas je žena upozorila inače bih se grdno prepala.

    Nakon te noći s povraćanjem - puno laganije disanje, još sekreta, ali NIKADA više se nije ponovila ta količina bala u nosu. A slanu sobu smo od tada više od 10 godina prakticirali 1x tjedno cijele godine osim ljetne pauze (za održavanje stanja) do prošle sezone. Ove nisu bili jer nije bilo potrebe, ali ako se ukaže - ja ću djecu opet poslati u slanu sobu. Eh, sad - nije to čarobni štapić - recimo mm-u ne odgovara, mnogima je ko sveta voda - nit' šteti nit' koristi, ali za moju djecu to je godinama bio spas. Sad je i mlađi narastao, pa mu se opće stanje popravilo i to više nije nužno, ali znamo mehanizme koji pomažu. Na stranu što o tome mislila struka, moj mlađi se spasio. Uostalom, tako sam i došla na ideju što mu pomoaže - njemu je ljeti na moru uvijek bilo puno bolje. Stanje bi mu se nakon 2 dana užasa (isto tako - curenje gadosti iz nosa, pogotovo nakon ronjenja) svake godine znatno popravilo. Budući da ne živimo na moru, ovo je bila "zamjena" i dobro je funkcioniralo. Rekla nam je pedijatrica prije puno godina - odselite se na more! Tja, tko zna, možda moj sin jednom to i učini. Puno bi napravio za svoje zdravlje.

    Do tada - borimo se priručnim sredstvima:

    Sve knjige u sobi gdje djeca spavaju su zatvorene u ormare. Prašina se briše redovno i sa gornjih ploha visokih ormara, gdje se ne vidi. Imamo pvc stolariju koja dobro dihta, zrači se najmanje 2x dnevno širokim otvaranjem prozora, a ostalo vrijeme je zatvoreno. Kreveti se usisavaju vodenim usisavačem. Tepih je mali i pere se najmanje 1x godišnje (miniwash, bez kemikalija) u kvartovskoj praonici. Ventilatori laptopa se isto čiste 1x godišnje. Čistim prašinu sa svjetiljki, ispod kreveta (to mi je teško, pa uguram šarenu metlicu, ali 1-2x godišnje odmaknem krevete od zida i počistim iza njih. Zavjese su od markizeta, kratke i lagane, peru se i peglaju redovito.

    Jedino izvor grinja koji nisam uspjela maknuti od svoje sad već velike djece su krpene igračke (dugodlake nikada nismo imali, ali krpene jesmo i jako su omiljene), pa su se i one prale prilično redovito. U dobi tvoje kćeri moji su dečki spavali s njima na dnevnoj bazi, a i danas ih imaju - to su njihove maskote.

  32. #1682
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    mitovski, TRAŽI od pedijatra savjet, a specijalista pitaj za Crikvenicu ili Lošinj. Najgore što se može dogoditi je da ti kažu NE. Nas nisu slali, ali ja to ionako ne bih mogla od svog posla, pa nisam ni pokušavala izganjati uputnicu. Da jesam - po svoj prilici bi dijete to i dobilo.

  33. #1683
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala puno svima na savjetima!

    Prije nekih 2g sam ju vodila u slanu sobu jedno 7-8 dana i ne mogu reći da je bilo nekih drastičnih poboljšanja ali mi se tada činilo da je cca 2 mjeseca bilo neko mirnije razdoblje, tako da ću razmisliti i o toj opciji. Imate neku slanu sobu koju bi baš preporučili?
    Peterlin, dobro si mi napomenula za knjige, kako ona obožava knjige ima u sobi visoku policu punu knjiga koja skuplja tu prašinu, pa ćemo to morati zamjeniti s nekim ormarom s vratima. Ima i dosta plišanaca koji joj nikada nisu bili zanimljivi pa ćemo ih morati negdje udomiti.

    Što se tiče ove Crikvenice i Lošinja, ja isto ne znam kako bih to s poslom, skoro pa nemoguće.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 28.12.2015. at 12:34

  34. #1684
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    u crikvenici postoji opcija da budu i sami, to je za tu dob samo u nuždi ( kad sam bila trudna s najmanjim, išli smo u ambulantno liječenje dole, bila jedna klinka koja je stalno plakala, istih godina ko moja tada mala, mada sam ovu godinu vidla i sretnu djecu koja su bila u astma kampu na lošinju ( slučajno u isto vrijeme e bio kad smo mi bili))

    slanih soba imaš hrpu, ja sam s svoima išla u Nacl na Knežiju, kažu da ni utrinska nije loša
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.12.2015. at 12:38

  35. #1685
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/65306-slana-soba

    usput za članove roditelja djece asmatičara je nacl bio u pol cijene http://www.udah.hr/O-nama/

  36. #1686
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

  37. #1687
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno svima na savjetima!

    Prije nekih 2g sam ju vodila u slanu sobu jedno 7-8 dana i ne mogu reći da je bilo nekih drastičnih poboljšanja ali mi se tada činilo da je cca 2 mjeseca bilo neko mirnije razdoblje, tako da ću razmisliti i o toj opciji. Imate neku slanu sobu koju bi baš preporučili?
    Peterlin, dobro si mi napomenula za knjige, kako ona obožava knjige ima u sobi visoku policu punu knjiga koja skuplja tu prašinu, pa ćemo to morati zamjeniti s nekim ormarom s vratima. Ima i dosta plišanaca koji joj nikada nisu bili zanimljivi pa ćemo ih morati negdje udomiti.

    Što se tiče ove Crikvenice i Lošinja, ja isto ne znam kako bih to s poslom, skoro pa nemoguće.
    Slanu sobu si nađi najbližu, da ne trošiš puno vremena. Sve su iste. Mi smo nekad prije išli na Kvatrić, a dosta dugo u Zrno soli (Peščenica, Kolarova) jer ta mi je u pješačkom dosegu, ne trebam nikoga voziti - djeca su odlazila sama negdje od desete godine. Ima slana soba i u Sesvetama, ima u Utrini... Kad uzmeš paket od više terapija, svi oni daju popuste, jer taj sport nije badava, ali nama se isplatilo - osim povremeno začepljenog nosa kod mlađega, doslovce godinama nisu bili ozbiljnije bolesni.

    A doma stavi solnu lampu u sobu, to košta stotinjak kuna (plus minus 20, ovisi gdje ju nabaviš). Mi kupili u dućanu Nova Arka u Tkalčićevoj, bilo je baš božićno vrijeme pa je uz popust došla 89 kn. Uredno radi već nekoliko godina.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.12.2015. at 13:40

  38. #1688

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    271

    Početno

    Posaljite tate .ako su u mogucnosti...roditelji se izmjenjuju dio jedan pa dr dio drugi roditelj. Moja iskustva su pozitivna osim osoblja na recepciji hotela....e i ako ne dobis pratnju pa smjestaj placas uclani se u Udrugu UDAH. Preko njih imas popust...

    Btw da li je netko aktivan clan Udruge...ono u smislu da volontira u Udruzi?

  39. #1689
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    dalma je bila, valjda još i je
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.12.2015. at 14:12

  40. #1690
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Mojima npr previse vlage smeta za bronhitis, kao i uparena kupaona, magla, inhalacije samo fizioloskom. Isto im godi kod laringitisa pak.

  41. #1691
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,575

    Početno

    Peterlin
    Gdi si nasla da himalajska lampa ubija grinje?

  42. #1692
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin
    Gdi si nasla da himalajska lampa ubija grinje?
    Evo tu, u članku o detoksikaciji doma pomoću solne lampe: http://hubpages.com/living/Detoxing-...-Crystal-Lamps

    Nadam se da sam uspjela zalijepiti link, pišem s tableta pa sam nespretna s tim.
    Ne znam ima li literature na hrvatskom, ovo na linku je engleski tekst. Ne znam ni gdje su mi upute koje su došle uz lampu, ali nisam ih ni čitala, znala sam za to od ranije.

  43. #1693
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Hm zgodno za probati

  44. #1694
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Mi svoju volimo. Baš daje toplo svjetlo, a i ovo za prašinu je točno, bilo je više onih "mačaka" dok ju nismo imali, ali teško mi je tvrditi 100% da je to zbog lampe. Djeca su narasla pa ne đipaju više toliko i ne dižu prašinu, a i čistimo stalno.

  45. #1695
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Znaci nije losa ta himalajska lampa?
    Ja je kupila mami za rodjendan onako iz fore jer ju je uhvatio "zdravi zivot" u zadnje vrijeme.

  46. #1696
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Iskusne cure dajte savjet. J.-ina doktorica je na godišnjem. Značikak sam gore pisala cca 3tjedna je na nasonexu i fluimukanu i noćas je imala napadaj kašlja, baš onaj astmatski suhi koji ne prestaje. Dala sam joj na babyhaler 2 upuha ventolina i smirilo se i zaspala je. Jutros je bila mirna, sad je u vrtiću. E sad, alergolog je u 10mj napisao flixotide i imam ga doma, ali pedijatrica je rekla da ga ne koristimo dok je mir. Šta da sad radim ako će se ponavljati, da dajem ventolin ili da uvedem flixotide?

  47. #1697
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Mi smo na flixu svakodnevno već godinu i pol dana (osim pauze preko ljeta). Zar nije flixo baš tako za dulju upotrebu a ventolin po potrebi?

    Sorry nisam od pomoći...

  48. #1698
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo na flixu svakodnevno već godinu i pol dana (osim pauze preko ljeta). Zar nije flixo baš tako za dulju upotrebu a ventolin po potrebi?

    Sorry nisam od pomoći...
    Ma je. Uspjela sam dobiti našu doktoricu, stavila ju je na flixotide.

  49. #1699
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,341

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Iskusne cure dajte savjet. J.-ina doktorica je na godišnjem. Značikak sam gore pisala cca 3tjedna je na nasonexu i fluimukanu i noćas je imala napadaj kašlja, baš onaj astmatski suhi koji ne prestaje. Dala sam joj na babyhaler 2 upuha ventolina i smirilo se i zaspala je. Jutros je bila mirna, sad je u vrtiću. E sad, alergolog je u 10mj napisao flixotide i imam ga doma, ali pedijatrica je rekla da ga ne koristimo dok je mir. Šta da sad radim ako će se ponavljati, da dajem ventolin ili da uvedem flixotide?
    i
    Ventolin je vatrogasni aparat, a flixotide služi za održavanje stanja. To je trajna terapija i ne treba prekidati flix, on nije ni umjesto ventolina niti ga može zamijeniti. Ventolin je bronhodilatator i njega koristiš kad dijete teško diše, da proširi dišne putove. Ako je alergolog dao flix, trebalo ga je trajno davati, ali ako je dijete na fluimukanu, nemoj sad davati flixotide jer ta dva lijeka ne idu zajedno. Moram se podsjetiti detalja, napisat ću ti kasnije. Ventolin daj ako čuješ da zviždi ili se guši. Ne kužim, zašto je dr.rekla da ne daješ flix dok je mir, to treba uzimati trajno pa će šanse za dugotrajan mir biti veće.
    Daj djetetu sljezov čaj, a ventolin 2x dnevno bar tjedan dana. Flix tek kad prekineš fluimukan. Idem provjeriti razloge, da ti znam napisati zašto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.01.2016. at 14:45

  50. #1700
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    i
    Ventolin je vatrogasni aparat, a flixotide služi za održavanje stanja. To je trajna terapija i ne treba prekidati flix, on nije ni umjesto ventolina niti ga može zamijeniti. Ventolin je bronhodilatator i njega koristiš kad dijete teško diše, da proširi dišne putove. Ako je alergolog dao flix, trebalo ga je trajno davati, ali ako je dijete na fluimukanu, nemoj sad davati flixotide jer ta dva lijeka ne idu zajedno. Moram se podsjetiti detalja, napisat ću ti kasnije. Ventolin daj ako čuješ da zviždi ili se guši. Ne kužim, zašto je dr.rekla da ne daješ flix dok je mir, to treba uzimati trajno pa će šanse za dugotrajan mir biti veće.
    Daj djetetu sljezov čaj, a ventolin 2x dnevno bar tjedan dana. Flix tek kad prekineš fluimukan. Idem provjeriti razloge, da ti znam napisati zašto.
    Alergologica je u 10mj napisala Flixotide 1 dnevno. Najviše problema je što se donjih dišnih puteva imala zimu 2013/2014 i tad je bila na Flixotidu. Prošla zima 2014/2015 je bila dosta mirna, osim što sam joj 2 x dala Ventolin. Zbog toga što je bio mir i nije bilo problema s tim donjim dišnim putevima, pedijatrica (koja je inače i alergolog) je u 10 mjesecu nakon pregleda kod alergologa u Klaićevoj rekla da neće za sada uvoditi Flixotide, međutim evo jutros sam ju dobila i rekla je da ga uvedemo.
    Inače znam da je Ventolin za hitna stanja a Flixotide terapija. MM je astmatičar već godinama.
    Navečer je krenulo s laganim kašljem koji se pojačavao, baš onaj suhi nadražujući kašalj i onda je oko ponoći krenulo bez prestanka i tad sam joj dala 2 potiska Ventolina i nakon par minuta se smirilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •