Stranica 4 od 53 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2608

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi - kako je? 4. dio

  1. #151
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ok onda mi to najbolje rjesavat mozda cim dodem iz crikvenice ha? Odmah u 7 mj za nagodinu?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #152
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Kad ti trazis za ljeto


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #153
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    Teoretski možeš čim se vratiš
    Traži da ti dole napišu da se preporučuje bolničko lijećenje

  4. #154
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    To mi uvijek napisu , a imam i iz srebrnjaka napisano.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #155
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Masem vam iz zbrckane crikve.. Svake godine nam hzzo priredi novo iznenadenje nove gluposti.. Dosli u 8 a do pol 12 obavljali salterske gluposti, amo tamo amo tamo ... Ah.. Uglavnom dosle su u dobrom stanju hdb pa imamo samo redovne inhalacije .


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    možda idemo dole iza četvrtka u susjedno selo, daj mi pšošalji broj telefona u pp da ti se javim

  7. #157
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Prodaje netko mozda pef metar za odrasle? Meni z pocela puhat preko do 400 pa trebamo veliki.

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    najjeftiniji novi pefovi su bilina knežiji u predstavništvu nebula

  9. #159
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Sutra idemo na Rebro, prestali smo sa singularom sad ćemo vidjeti da li ćemo dalje sa flixotide-om.

    Bebać će u 9.mj. 2 godine i upao mi je posao i sada na ho ruk sam njega i starijeg upisala u vrtić. Bojim se kako će to ići s obzirom na već 3 bronhitisa ove godine u kratkom vremenu...

    Da li imate za preporučiti nešto za imunitet, da li bi mu pomoglo domaće kozje mlijeko, citrofit, imunoglukan da malo ojača recimo.... naravno pitat' ću i pedijatra (na godišnjem je) a i sutra Richtera..

  10. #160
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    meni veli šef da se njegov oporavio nakon imunoglukana

    ak možeš do domaćeg mlijeka samo napred

  11. #161
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nama pomaze samo kolostrum od symbiotica. Mi smo jos u crikvenici, skino ih je dr s lijekova , s inahalacijama smo gotovoi i imamo jos 11 zadnju kontrolu. Jelena ste kaj rijesili za termin?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  12. #162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    ništ vele mi dole da nemam šanse do kraja godine, njihov doktor dolazi u ponedeljak s go pa ću ga zvrcnut.

    kaj je bila frka da su bile na ljekovima( ili si mislila da ih je skinuo s njihove kombinacije od doma?)?

  13. #163
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    On ih je skinuo sa trajne terapije seretidom


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #164
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    kaj inače nisu to imale skidanje prek ljeta

  15. #165
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Sluzbeno ne


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #166

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Sutra idemo na Rebro, prestali smo sa singularom sad ćemo vidjeti da li ćemo dalje sa flixotide-om.

    Bebać će u 9.mj. 2 godine i upao mi je posao i sada na ho ruk sam njega i starijeg upisala u vrtić. Bojim se kako će to ići s obzirom na već 3 bronhitisa ove godine u kratkom vremenu...

    Da li imate za preporučiti nešto za imunitet, da li bi mu pomoglo domaće kozje mlijeko, citrofit, imunoglukan da malo ojača recimo.... naravno pitat' ću i pedijatra (na godišnjem je) a i sutra Richtera..
    Kak je prošla kontrola? Što kaže Rich.?Mi smo isto kod njega a D. je dva mjeseca mlađi od tvog. Na terapiji koju je on odredio , flix 50 2x2, da kucnem, tri mjeseca stanje super, zadnjih dana smo malo smanjili i evo jučer se malac raskašljal, iz čista mira, nos ne curi, više onako kašljuca svako malo i nije ono baš suho, nadražujuće kak je znalo biti tako da još nisam dala ništa drugo. Inače sa starijim imam 8 godišnji staž ali on je uvijek počel kašljati uslijed curenja nosa pa me ovo s mlađim skroz iznenadilo.

  17. #167
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Nismo bili tu noc virozni oboje propao nam termin, javila sam im, cekat cemo novi...

  18. #168
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Evo mi gotovi s crikvom. Ove godine su super. Na otpustu oslabljeno disanje ali i dalje ostajemo bez stalne terapije
    Na moru smo jos desetak dana , vrijeme je koma , valjda ce se sredit vise. Jos nikad nije bilo takvo ruzno vrijeme 6 i 7 mj


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #169
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Moram se malo i tu izjadati...

    Moji klinci uskoro kreću u vrtić, ja počinjem raditi. Mlađi je sklon bronhitisima, ove godine u prvih 5 mjeseci ih je već 3 imao. Sad smo bez terapije preko ljeta inače na flixotidu 2x dnevno i singulairu navečer. Bojim se polaska u vrtić i kako će mlađi reagirati...nemam nikoga da ih pričuva eventualno mogu uskočiti nekako bake ali dosta je komplicirano jer svi rade.

    Počela sam im obojici davati magareće mlijeko pa MOŽDA ih to malo zaštiti, pedijatar nam je na GO pa nisam još ni s njim razgovarala, možda da nam da nešto za imunitet, imunoglukan ali nekako sam sumnjičava da li bi mu to uopće pomoglo, ne znam, naravno nitko ne zna.

    Kako ste vi sa svojima i polaskom u vrtić, da li ste imali nekakve preventivne mjere?

    Napominjem mlađi nije alergičar već navuče od prehlada, vlage u zraku, hladnijeg vremena, a i ranije je rođen pa i zato je tako osjetljiv...

  20. #170
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    prevenciju prije vrtića ne

    kolko piju tog mlijeka dnevno,gdi nabavljaš ( kod nas u veroniki ga ima)

  21. #171
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Covjek mi je doma dostavio zamrznuto u flasicama, mlijeko je iz Slunja. Svakom 1dcl dnevno 1o dana. Sad smo na pola. Kolika mu je cijena u Veroniki?

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    mislim 300kn litra,ali pogledam pa ti javim

  23. #173
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Masnice Bas me zaninaju iskustva. Nama pomaze samo kolostrum, to ih bas drzi dok god piju. Ali bojim se da ih od vrtica nece nista sacuvat, nas nije . Vrtici su koma , leglo zaraze . a tvoji su cini se osjetljivi ko moje cure.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #174
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Ma 'samo' mladji je osjetljiv kod njega bude kriticno u roku par sati zato sam sva na iglama. Evo 7dana smo na magarecem mlijeku vidjet cemo..

  25. #175

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Zna li netko jel mogu D. ( 9god, 25 kg) dati 2 ampule pulmicorta (0,5 mg/ml) u inhalaciji kod bronhoopstrukcije. Dr. nam ga je prepisao za mlađega pa nisam sigurna koliko treba starijem.

  26. #176
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja dajem jednu odjednom. Zasto dvije? Ventolin ti je vazniji .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #177
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29,004

    Početno

    Masnice spremi se da ce s vrticem bit dosta bolestan ovaj sklon bronhitisima, za imunitet ne vjerujem u te neke pripravke ali sigurno ces nesto dati sebe radi 'uradila sam sve', svi to prodjemo, mislim da neki preporucaju imunoglukan. Ono sto ce ti mozda vise pomovi je dobra komunokacija s dr-om koji mi daje flix I da on iskorigira terapiju ako bude potrebno (pojaca). Ako ne mozes svaki mjesec na bolovanje slozi si neki bekap. I najvaznijke noemoj sebi predbacivat I sumnat da nesto radis krivo I kako je stalno bolestan a ovaj nije itd. S godinama ce ici na bolje I nisi sama-ima nas jos. Puno ovisi o sreci -zelim ti srecu I sto manje pobola.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.07.2014. at 19:50

  28. #178
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Hvala hvala...evo drugi tjedan su u vrticu za sada je ok i nadam se da ce tako i ostati. Ja pocela raditi a muz je na go. Za sada ide. O bolovanju ne razmisljam iako sada preko ljeta kad je masa ljudi na go mogla bih koji dan izostati a kasnije...ne znam...

  29. #179
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno .

    Prvo dvoje astma, trece nepuna tri mjeseca i evo prvi ventolin

  30. #180
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Drž' te se!

  31. #181
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jao pa kako vec s tri mjeseca sta kazu dr????


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #182
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Bio je na ventolinu jedan potisak svakih 6 sati, nekih dan ipo i onda po jedan svakih 12 jos dan. Bas mu je jako strugalo. I nakon toga je ok, sada jos malo hropucka ali nije za ventolin, povratio je dosta slajma. Ako se ponovi skoro odvest cu ga pulmologu od starijih. Ma bas sam

  33. #183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    Jafa drži se
    Su veliki alergičari?ajde vidi možda je i najmanje

  34. #184
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    Jesu, najstariji na grinje a malena na grinje i pelud trava. Najmanji ima gastrica u rujnu jer puno povraca (srecom super napreduje), pretpostaljam da ce mu tamo raditi i alergotest?

  35. #185
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,572

    Početno

    Dat će preporuku za testove
    Ali ako uzmeš uputnicu pteglrd i obrada onda možeš i sve u jednom trošku
    Kakva je koža

  36. #186
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno .

    Nedavno se bio osuo na nesto sto sam ja pojela, mislim da su karamele bile u igri jer otkako ih ne jedem koza mu je cista. Sa mjesec i nesto mu je bila jako suha i gulila se na nekim mjestima, kako sam ga na preporuku dermice od malene pocela trackat i kupat u uljnoj kupci kuc kuc dobro je.

  37. #187
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Da, trazi pedicu "c1 uputnicu" a ne a1 reci da su ti rekli da takva mora biti , i onda s tim imas sve pretrage plus tri kontrole u godini ak ti da a1 nemas nis osim misljenja. Uvijek inzistiraj na c1 ak pedica filozofira reci da su ti u bolnici tako rekli ja i za srebrnjak imam c1 i ortopeda , ma za sve



    Sent from my iPad using Tapatalk

  38. #188
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno .

    Ma pedica je super, sve da sto trazim Hvala Imala sam C1 kada sam sa malenom na dermu isla pa je imala kompletnu obradu.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Manji oper prokašljal, unatoč terapiji flix 2x2...Sad bi mi dr.R.rekao: " terapija ne završi u plućima i zato ne djeluje"...Ne znam kaj da mislim, jučer popodne počel kašljucati, preko noći nijednom nije zakašljal a od jutros non stop nadražajno kašlje. Opet se kašalj javil ko iz vedra neba, prije mu je obavezno procuril nos i znala sam kaj slijedi, a sad ne, nos čist i suh a on kašlje. U zadnje vrijeme često traži pit mlijeko ( nekad sam ode do frižidera i nagne iz tetrapaka), i dr R. je rekel da može unatoč nalazu alergije na km 1+ jer nema nikakve reakcije. Razmišljam jel bi mu bilo bolje kozje no za to je pak ped. rekla da se ono ne preporučuje tak malima ( da ima previše nečega, zaboravila sam već).

  40. #190
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A koliko je star? Da km je prepuno sluzi, ja bi ga izbacila i zamjenila kozjim. Vrijeme je koma zato ti kaslje. Meni su u crikvi rekli da je ovo vrijeme koma za astmTicare.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko je star? Da km je prepuno sluzi, ja bi ga izbacila i zamjenila kozjim. Vrijeme je koma zato ti kaslje. Meni su u crikvi rekli da je ovo vrijeme koma za astmTicare.
    20 mjeseci ima.

  42. #192
    jaffa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    818

    Početno

    I moji kaslju kada je kisa unatoc flixotideu.

  43. #193

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj jaffa prvotno napisa Vidi poruku
    I moji kaslju kada je kisa unatoc flixotideu.
    Ajde dobro, valjda onda nebu otišlo dalje od ventolina po potrebi...

  44. #194
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,334

    Početno

    Meni to bas nije jasno...mi smo sad preko ljeta bez terapije ali drugi bronhitis je dobio mjesec dana nakon prvog unatoc tome sto je bio i na singulairu 1x i flixotideu 2x2

  45. #195

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni to bas nije jasno...mi smo sad preko ljeta bez terapije ali drugi bronhitis je dobio mjesec dana nakon prvog unatoc tome sto je bio i na singulairu 1x i flixotideu 2x2
    Dobrodošla u klub onih kojima nije jasno Tak je i kod nas bilo masu puta, samo sad otkad smo kod dr.R. ne prekidamo terapiju prek ljeta i eto unatoč terapiji kašalj, zato sam i napisala dolje niže da bi dr.R. imao onakav komentar.

  46. #196
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    U zraku je velika vlaga, toplo sparno pa zhladi i u krug. To im nikako ne pase za preosjetljive bronhe. Moje ne kaslju al im je spiro stAlno na granici

  47. #197
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Evo i nas ovde. Oboje djece bronhitis (4g i 1g) Cura imala i prošle godine pred ljeto. Vidim da je kod vas to češće puno nego kod nas. Trenutno su na antibiotiku, to im je drugi ovaj mjesec...prvi je bio zbog streptokoka p. Kada da se zabrinem i tražim neke dodatne pretrage? Sva sam u bunilu.sorry

  48. #198
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Tesko je reci, kaze se da u godini dv tri bronhitisa y( astmatska, opstruktivna za koje trebas ventolin) je astma, pa dakle ako ima vise od dva tri godisnje treba
    A bi otici.

  49. #199
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Dobili su oboje antibiotik i sirup za iskašljavanje. Drugo ništa. Cura je dobila sada 2.put bronhitis,a od prvog puta je prošlo 14mj. Neznam ni sama,ali nije mi drago.

    Cura ima dermatitis ali jako jako malo. Na jednom dva mjesta po centimetar dva. Imala je alergijsku reakciju na jaje 2-3puta (crvenilo oko usta) te nekoliko puta nekakav osip "sličan" voden.kozic (ne puno-10-30 malih flekica tj krastica) koji su okarakterizirali kao alergijski. Već duži period "hrče" kroz nos/grlo preko dana kao da ju muči sekret. Dr.ne predlažu nikakve pretrage. U principu ona ima svega po malo i ništa nije "dovoljno" da nas upute dalje,a ja ni sama sa sobom nisam sigurna dal trebam uopće reagirati ili je sve ovo u stvari sitnica.

    Kod mene osobno je slična situacija cijeli život...red dermatitisa,red osipa,red češanja zbog kontakta s nečim...kašalj(alergijski) par puta u životu bronhitis, sinusitis...

    Svega po malo,a nikada ništa što bi rekli alarmantno. Testiranje na alergije nije pokazalo ništa.

    Mm alergičan na mlijeko. Jednom veća reakcija na ugriz nekog kukca.

    Genetska sklonost je tu.

    Odužila sam previše. Zanima me dal da izbacim potpuno jaja iz prehrane naše cure? Jede jaje u tragovima rijetko. Neznam odkud da krenem. Narušili su imunitet streptokokom od prije mjesec dana i sada su sve ove tegobice jače izražene kod cure. Dečko (1g) za sada nema naznaka alergije. Hvala na svakoj pomoći

  50. #200
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Znam da niste doktori ali vidim da imate iskustva. Kakvo bi testiranje na alergije bilo najbolje...od kud zapravo da krenem? Sada će mo popiti antibiotik i krećemo s jačanjem imuniteta (prehrana,imunoglukan) pa ću vidjeti kud nas to vodi. Da izbacim jaja...možda curi ta jaja čine štetu unutar organizma? Zato sam i mislila testirati ju na alergije ako je slučajno tu problem da znamo na što paziti. Baš sam dosadna,al nadam se da će se pronaći kakav savjet za nas

Stranica 4 od 53 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •