-
Do sad se kao najbolja strategija za što manje intervencija na porodu definitivno pokazalo da je najbolje u rodilište doći što kasnije.
Dakle ne čim pukne vodenjak i ne dok se još trudovi nisu razmahali.
Naravno, ako je sve u redu, izuzetak su situacije kada se mora zbog komplikacija ići ranije u bolnicu.
Ali ako je sve ok, mislim da je najbolje ni ne ulaziti dok trudovi nisu na naviše svakih 5 min, osim ako baš osjetiš da nešto ne štima.
U tom slučaju valjda neće imati poriv za ubrzavanjem poroda.
A za epiziotomiju moraš i sama pokazat stav.
Ako im kažeš da bi radije da pukneš nego da te oni režu, to će sigurno imati jači efekt nego ako ih zamoliš da ne bi epi, ako može.
Pravila pisanja postova
- Ne možete otvoriti novu temu
- Ne možete ostaviti odgovor
- Ne možete stavljati privitke
- Ne možete uređivati svoje postove
-
Pravila foruma