Stranica 35 od 35 PrviPrvi ... 25333435
Pokazuje rezultate 1,701 do 1,739 od 1739

Tema: Ikea

  1. #1701

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    učvrsti, i to dodatnim vijcima, na tome ne štedi
    jako lako se prevrnu komode, a i ormari

    zamisli situaciju: otvore oboja vrata ormara, drže se za ručke i malo se prema nazad nagnu razmišljajući što će izvući iz ormara... ormar vrlo lako može pasti prema naprijed i poklopiti dijete, ali i odraslu osobu

    meni se cijeli niz kuhinjskih ormarića izvrnuo jer sam, eto, bila pametna pa sam punila ladice dok radovi i učvršćivanje još nisu bili gotovi; otvorila sam dio ladica da pogledam kako je složeno i sve se prevrnulo...sva sreća da razmak između dva niza ormarića nije jako velik i zapeli su na jednom kraju pa mi nisu noge poklopili...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.06.2024. at 15:27

  2. #1702

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    246

    Početno

    Niti ne moraju djeca potezati – nama se u potresu prevrnulo i polomilo sve što nije bilo pribijeno na zid. Sada su nam svi ormari zašarafljeni na zid. Na našim područjima potresi nisu isključeni ni ubuduće.

  3. #1703
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    To sad treba bušit u beton. Hm.

    Nego, jeste vidjeli ovo
    https://www.euronews.com/green/2024/...-romanian-fore

  4. #1704
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,843

    Početno

    Nama mislim nista od ormara nije pricvrsceno za zid a toliko su puni da ne mogu zamislit da ih ista srusi.

    Ugradbeni su posebna priča of course.

  5. #1705
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,767

    Početno

    Sta sve djeca mogu napraviti to niko ne moze zamisliti.
    A rusenje ormara nije uopce neobicna stvar klincima. Ne pitaj kako znam :aparatc:

  6. #1706
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Hmdaaa... dakle probijanje betona...

  7. #1707

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    jesi sama montirala ili si imala montažu?
    ako si imala montažu, onda su ti oni trebali to napraviti

  8. #1708
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Oni su samo za kuhinju.

  9. #1709

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    ako nisu još montirali, zamoli ih da ti pričvrste ormare, uz malu naknadu

  10. #1710
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Ma otišli su ovo sam tek iza sastavljala sad ovaj tj.

  11. #1711

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    je l imaš bušilicu?
    ako nemaš, možda netko do susjeda ima

    možda ima neki oglas za "male kućne poslove" pa nazovi da ti to riješe

  12. #1712
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Frendica je taman uzela neku jeftinjarsku u lidlu ali boscheve bitove, mada msm da neće bit dovoljno ako moramo beton.

  13. #1713
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    ne kužim sad kak bih pribila ormar uz zid kad je dolje lajsna zbog koje je ormar udaljen od zida cca 4 cm

  14. #1714
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,770

    Početno

    Akoliko su ti nogice daleko od ruba ormara/zida, nije valjda to onaj tip koji je s daskom na podu taj je lakši za micanje

  15. #1715
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    nogice ne znam, al sad sam se sjetila da imaju ormari nekaj iza još nakačeno baš u tu svrhu, joj ovi iz ikee misle na sve... huh

  16. #1716

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    u svakom paketu imaš mali dodatak (plastična ili metalna pločica s rupicama, mislim da sada stavljaju i neke vrpce) koji se pričvrsti ili pribije na zid

  17. #1717
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Nisu mi dali nikakvi kupon nakon kupovine.

  18. #1718
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Nisu mi dali nikakvi kupon nakon kupovine.
    Ma to šalju kupon ako posjetiš tri ili više puta u određenom razdoblju na različite dane i obaviš kupovinu u vrijednosti od najmanje 250 €, nagradit će te vaučerom u vrijednosti od 15 €.

  19. #1719
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Uređujemo kuću na moru i kupili smo kuhinju u Ikei i dogovorili smo njihovu dostavu 31.07.,a montažu 06.08. što bi bilo idealno ako tako i bude.
    Ima li tko novija iskustva s njihovom dostavom i montažom pogotovo ako nije Zagreb? . Čitam na netu, ali su iskustva od prije par godina u razdoblju korone kad je sve štekalo.
    Posljednje uređivanje od mitovski : 15.07.2024. at 09:21

  20. #1720
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,890

    Početno

    To sve rade podizvođači pa uistinu možeš očekivati svašta; i da ispadne odlično i da bude očajno i još puno nijansi između te dvije krajnisti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1721
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Jasno mi je da su podizvođači... Zanimalo me ako netko ima nedavno iskustvo koliko se drže tih dogovorenih datuma.

  22. #1722
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,770

    Početno

    moje mišljenje je da je montaža trebala biti bliže danu dostave, ako dostava ide kombijem i sličnim transportima, da kad ljudi dođu, istovare i odmah montiraju

    to je moje mišljenje, ai ti pitaj kako uopće rade prevoz na dulje staze

  23. #1723
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Meni su bili, u Zg, relativno brzi, iskipali proizvode kroz tj i pol montirali ih tj kasnije s tim da su prvi termin pomaknuli za četiri dana posle usred tjedna i to obavijestili 5 do 12, dvojica frajera su vidno bili uzjebani kad sam rekla da bih malo i ja sastavljala paralelno uz njih, pa sam ipak odperjala pa su to dovršili do popodne i rad su napravili perfektno bez ijedne mane pa je što se tog tiče odlično sve skupa. A rekli su mi da se na moru čeka daleko više, za samu dostavu jel, a pogotovo montažu jer ih je malo i u zg oni stignu tek trećinu zahtjeva pokriti ostalo rade ne-ikeini ljudi.

  24. #1724
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moje mišljenje je da je montaža trebala biti bliže danu dostave, ako dostava ide kombijem i sličnim transportima, da kad ljudi dođu, istovare i odmah montiraju

    to je moje mišljenje, ai ti pitaj kako uopće rade prevoz na dulje staze
    Nemam šta pitati. Sve je dogovoreno i plaćeno.. Termin za dostavu koji nama paše je bio 31.07.,a za montažu 05.08. To je bilo ponuđeno. Ne znam zašto misliš da je trebalo biti bliže pa ne dostavlja i ne montira ista ekipa.

  25. #1725
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su bili, u Zg, relativno brzi, iskipali proizvode kroz tj i pol montirali ih tj kasnije s tim da su prvi termin pomaknuli za četiri dana posle usred tjedna i to obavijestili 5 do 12, dvojica frajera su vidno bili uzjebani kad sam rekla da bih malo i ja sastavljala paralelno uz njih, pa sam ipak odperjala pa su to dovršili do popodne i rad su napravili perfektno bez ijedne mane pa je što se tog tiče odlično sve skupa. A rekli su mi da se na moru čeka daleko više, za samu dostavu jel, a pogotovo montažu jer ih je malo i u zg oni stignu tek trećinu zahtjeva pokriti ostalo rade ne-ikeini ljudi.
    A ipak su odgodili montažu.. Toga se i bojim, a dobro šta bude bit će. Ne mogu previše utjecati na to.

  26. #1726
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam šta pitati. Sve je dogovoreno i plaćeno.. Termin za dostavu koji nama paše je bio 31.07.,a za montažu 05.08. To je bilo ponuđeno. Ne znam zašto misliš da je trebalo biti bliže pa ne dostavlja i ne montira ista ekipa.
    Izgleda da je to sve češće tako, ne samo kod ikee nego i drugih. Mi smo uzeli kuhinju od Dankuchena i isto su dostava i montaža bili u različitim terminima.

  27. #1727
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Meni su pred 3 godine radili, van zg, isto su dostava i montaza bile odvojene (dapače mi smo ih posebno dodatno razdvojiti na 3 tjedna da stignemo u dostavu ubaciti neke ploče koje su bile u dolasku u dućan, mogli smo i bez njih ali srećom su stigle na vrijeme da ih ubacimo u istu dostavu)
    Što se termina tiče došli su točno kad su se najavili i sve su odlično odradili (na njihov nagovor smo na licu mjesta izmjenili odluku da se montiraju ormarići na zid a ne samo noge i još par sitnica...)
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.07.2024. at 22:00

  28. #1728
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Mislim da ste me krivo shvatile. Mi smo odabrali da su dostava i montaža odvojene jer nam tako odgovara. Ono što mene brine je dođe li dostava tad kad je dogovorena i dođe li montaža kad je dogovorena jer sam naišla na svakakva iskustva na netu, ali su većinom iz razdoblja korone kad je sve bilo u kaosu.

  29. #1729

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,567

    Početno

    mislim da kod ikee to funkcionira
    nama su došli kad su i najavili (tj. kad smo mi izabrali od ponuđenih termina- dostava i montaža razdvojene jer ne rade isti ljudi), i znam još dvoje isto tako (to je u ZG, pretpostavljam da je IKEI stalo da sve ide po PS-u i da dobro bira podizvođače, ako dobiju prigovor na određene, ti će vrlo lako ostati bez posla)


    mislim da ne moraš brinuti, ali kao u svemu može doći do nepredviđenih okolnosti i na to si spreman
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 17.07.2024. at 09:32

  30. #1730
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Meni je rijetko ikad ikea dolazila tad kad bi rekli. A naručila sam u 5-6 navrata do sada.

  31. #1731
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Evo morala sam promijeniti termin dostave i sad u overseasu ne stoji ni jedan termin. Kažu da su prekrcati. Paket bi mogao stizati sutra kad opet moram na put.

  32. #1732
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,541

    Početno

    Kao što sam rekla, stiže danas, nema ni opcije za promjenu termina. Lift ne radi. Super.

  33. #1733
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,044

    Početno

    Evo da podijelim na kraju naše iskustvo. Dostava kuhinje, trosjeda i tv klupe na otok je bila dogovorena za 31.07. i taj dan oko 9.30h nam je sve bilo i dostavljeno. Montaža kuhinje bila je dogovorena 06.08. Taj dan oko 8 su nas zvali i došli oko 9h. 3 dečka...izuzetno ljubazni i profesionalni..do 17h složili kuhinju. Sve u najboljem redu. Ništa nije nedostajalo. I više sam nego ugodno iznenađena. S moje strane velika preporuka.

  34. #1734
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    mi u zadnjin koracima narudžbe pax-a. ima netko mozda kakav kod za popust?

  35. #1735
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    zvuci odlicno!!! inace se majstori cekaju mjesecima...

  36. #1736
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    Znači li ovo da nista ali bas nista od nase narudzbe?

    Svi termini za dostavu trenutačno su rezervirani
    Nažalost, trenutačno ne možemo isporučiti tvoje proizvode. Isprobaj neku od naših opcija preuzimanja ili navrati poslije.

  37. #1737
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    Ajoj, to dok si čekala kod za popust nestala i roba?

    nama se ljetos dogodilo da baš u našu županiju nisu dostavljali. Pa smo se snašli nekako i sami preuzeli i vozili, ali da je bilo jednostavno, nije....

  38. #1738
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,341

    Početno

    nemam pojma...pise svi termini za dostavu su zauzeti. ako izaberem preuzimanje onda proizvoda nema mah....jel ima smisla cekati ili da odustanem od kupnje ormara kojeg smo mislili?

  39. #1739
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    ne znam, možda ne bi bilo loše nekako ih kontaktirati i pitati, jer oni unaprijed znaju - imaju nekakve najave kad će im koji proizvod stići...

Stranica 35 od 35 PrviPrvi ... 25333435

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •