Kako ste preživjele i što ste učinile kad vas je kćer ili sin prvi put pitala/pitao može li izaći s dečkom/curom koji joj/mu se sviđa? Moja kćer ima četrnaest godina. Naime, odavno razmišljam o takvoj situaciji, dosta razgovaramo (ja više pričam) no kad se dogodilo bila sam potpuno nespremna. Osmaši su i simpatija se pokrenula na maturalcu u rujnu, pišu si porukice, kaže da lijepo može s njim razgovarati, no kad me danas pitala može li s njim u kino, nisam bila spremna dati bilo kakav odgovor i zamolila sam je da mi da malo vremena da razmislim. Dobila sam vremena do sutra (srećom to je tek sutra navečer jer smo tijekom dana pod obvezama). Tražim iskustva drugih po forumima, po knjigama, ne mogu si pomoći iz vlastitog iskustva jer sam bila emotivno nezrela u toj dobi. Bila bih se sakrila da me netko pogleda a ne da s dečkom izađem u kino. Dakle, razlika u svjetlosnim godinama.. Vjerujem da mi jednako mogu pomoći iskustva i vaših izlazaka u ranijoj dobi kao i vaša iskustva s vlastitom djecom.