Pozdrav svima,

imam jedno pitanje koje me dosta muči:

moja 7,5 godišnja kćer je krenula u 2.r OŠ i počela je dosta izmišljati u zadnje vrijeme.
u početku mi je to bilo simpatično jer su teme oko kojih je "muljala" bile benigne ("Ivan je donio
papigu i lastavicu u školu", "svi u razredu imaju 4-ero braće i sestara","Sarina mama čeka trojke", "idemo na izlet u Meksiko" itd)

i tako je gospodična prije 2 tjedna pisala neke ispite i lijepo mi rekla da je iz matematike dobila
jednu 5 i jednu -5, iz prirode 5 i iz hrvatskog 5.

međutim sam ja jučer bila na informacijama i vidjela dosta drugačije stanje:
iz matematike jedna 3-ka, iz prirode 4-ka i samo iz hrvatskog doista 5-ca.

ne izgleda mi da me se boji pa da bi zato lagala, već više da je ona sebi željela ukrasiti stvarnost
po svome ukusu. ili se varam?

inače je u školi pristojna i draga, učiteljice je vole, u mnogim je aktivnostima, često nastupa sa recitatorima, pjeva, pleše itd.

inače odaje dojam bistrog djeteta jer jako brzo pamti stvari, dobrog je općeg znanja, lijepo
se izražava itd. (tako nam drugi kažu)

što se ocjena tiče: u prvom razredu je na samom kraju godine počela dobivati 3-ke, ali su i učiteljice i mi to
pripisivali umoru i zasićenosti.
što se matematike tiče, kroz ljeto smo onako bez forsiranja vježbali i za taj ispit mi se je činila baš spremnom.
kad joj ja zadam zadatke doista ih brzo i točno riješi, a na ovom testu je dobila 3 i to 3-ku koja je bliža 2-ci nego
4-ci.

kad sam je pitala u čemu je bio problem rekla je da je ona među srednjima po brzini, i onda kad drugi završe, počnu se
derati, i onda se ona više ne može skoncentrirati.

a onda još i to laganje...

molim pomoć i mišljenje iskusnih mama.