Pre 10 dana jedan od mojih blizanaca je poceo da odbija da sisa. Do tad je lepo sisao, minimum 5 puta dnevno i 2 do 4 puta nocu. Onda je poceo malo po malo da odbija. Onda 2-3 dana nije hteo nista da jede od cvrste hrane pa sam mu malo cesce nudila sisu sto je njega izgleda jos vise odbilo. Zadnja 4 dana je poceo super da jede hranu ali sada ni da cuje za sisu, osim nocu. Meni je njegova (desna) sisa bila nocu horor od nabreklosti i napetosti, pa sam ga nocu uspavanog stavljala da sisa. Tada je hteo. Sada se nabreklost izgubila, igleda da se smanjila produkcija. Zadnja 2 dana samo 1 ili dvaput dnevno uspem da ga privolim da sisa ali tada sam toliko napeta i uznemirena hoce li sisati ili ne da mi kasni let down. Tada on prekida, vec posle manje od minute, i postaje nervozan i jako odbija svaki dalji pokusaj.
Drugi blizanac normalno i dobro sisa i dalje (svoju sisu).Probala sam da se izdajem ne bi li odrzala produkciju u desnoj dojci, sto je meni jako tesko jer ne mogu da postignem otpustanje mleka prilikom izdajanja. Zato stavim drugog blizanca ne njegovu sisu pa se izmuzam na desnu istovremeno. Probala sam da mu dam to mleko na flasicu, ali on ne zna da pija na flasicu i odbija je kao nesto gadno.
Ne znam kako da se opustim, plasim se da ce konacno odbiti jer vec 2 dana nece da mu krene mleko u tim retkim prilikama kad on iskaze zelju. Samo racunam na noc kad je on uspavan a ja opustenija. Da li imate neki savet? Ili slicno iskustvo?