Stranica 53 od 283 PrviPrvi ... 343515253545563103153 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,601 do 2,650 od 14140

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #2601
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    [nano tvoja župa je Blaz ili si mislila na staru župu? A usput kaj nije gardeland za Mioc bio u ovo doba godine?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.10.2016. at 15:26

  2. #2602
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, moraš promijeniti pint of view !

    ne pint, nego point , sorry

  3. #2603
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne znam kako se birao Gardaland.
    Moja je isto bila nekoliko puta prije, ali je htjela opet.
    No, jednodnevni izlet se birao onako kako sam već pisala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2604
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    ja sam shvatila da je cijela generacija išla u Gardeland, nije li to previše da svi idu na jedno mjesto?

  5. #2605
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Jelena, da Blaž. Mislim da je bilo 60 eura, ukljucena je bila i ulaznica, i misa, Forka
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 22.10.2016. at 20:24

  6. #2606
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Nano u koje doba godine? Mogu i ljudi iz drugih župa?

  7. #2607
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nano u koje doba godine? Mogu i ljudi iz drugih župa?
    U svibnju, iza krizme.
    Mislim da mogu ici i drugi, nije problem. Objave na webu, a mogu ti i ja javiti, sam moram reci klincima da me podsjete

  8. #2608
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Budem i ja povremeno bacila oko pa ako će biti vremena možda se pridruzimo

  9. #2609

  10. #2610

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,458

    Početno

    S obzirom da su sva dosadašnja forumaška djeca završila u MIOC-u, i da znamo već puno informaciju o toj školi, možda je vrijeme da krenu novi vjetrovi.
    Ima li u sljedećoj generaciji srednjoškolaca zainteresiranih za opće gimnazije, jezične...?
    Zamijetila sam da je u ovoj 2016/2017 generaciji viši raspon bodova od prvih do zadnjih upisanih (upisivali su se u neke škole npr. 16., 4. i sa 75 bodova), dok su prošle godine imali puno viši prag (78)...
    Nisam detaljno proučavala, jer nemam uvid u sve podatke. Za sad nemamo problem s bodovima, ali završni razred je pred nama, tako da može još svašta biti do kraja ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 24.10.2016. at 23:49

  11. #2611
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    S obzirom da su sva dosadašnja forumaška djeca završila u MIOC-u, i da znamo već puno informaciju o toj školi, možda je vrijeme da krenu novi vjetrovi.
    krivi dojam, rekla bih... nastao na temelju hiperprodukcije postova tek nekoliko forumašica čija su djeca u dotičnoj školi

  12. #2612
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno



    No, za manje od dvije godine i ja ću imati dijete koje sigurno neće u MIOC - tak da ću opet moći "blebetati" i pisati

  13. #2613
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,424

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li u sljedećoj generaciji srednjoškolaca zainteresiranih za opće gimnazije, jezične...?
    Zamijetila sam da je u ovoj 2016/2017 generaciji viši raspon bodova od prvih do zadnjih upisanih (upisivali su se u neke škole npr. 16., 4. i sa 75 bodova), dok su prošle godine imali puno viši prag (78)...
    Nisam detaljno proučavala, jer nemam uvid u sve podatke. Za sad nemamo problem s bodovima, ali završni razred je pred nama, tako da može još svašta biti do kraja ...
    ima

  14. #2614
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Moj nije u miocu ali je 4ro iz njegovog razreda tamo

  15. #2615

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,458

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    krivi dojam, rekla bih... nastao na temelju hiperprodukcije postova tek nekoliko forumašica čija su djeca u dotičnoj školi
    Šalim se naravno, ali mogle biste dobiti posebnu temu ....
    Mi ostali se osjećamo ugroženima

  16. #2616

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,458

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ima


    Baš se veselim!

  17. #2617
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Šalim se naravno, ali mogle biste dobiti posebnu temu ....
    Mi ostali se osjećamo ugroženima
    Mislim da je to stvar kritične mase, jer ima par ljudi koji razmjenjuju informacije. Ali ne kužim - kad smo se KrisZg i ja raspisale o Ruđeru, nitko nije mislio da nekoga ugrožavamo, a isto smo razvezle jer smo imale zajedničku temu. Sigurno nije baš svakoga to zanimalo.

  18. #2618
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na Peterlin.
    Zašto sad ne pišete o drugim školama?!?
    Niti vam itko brani, niti itko piše o Miocu, ali tema miruje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2619

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,458

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Potpis na Peterlin.
    Zašto sad ne pišete o drugim školama?!?
    Niti vam itko brani, niti itko piše o Miocu, ali tema miruje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Napisala sam da je šala

  20. #2620
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Evo mene zanima ŠPU, odnosno Škola za primijenjenu umjetnost, obzirom da mi je totalna nepoznanica, pa ako netko ima dijete tamo ili se sprema, zanimalo bi me svako iskustvo.

    Recimo vidim da škola ima prijemni, ali onda opet upise (i prijemni?) nakon prvog razreda.

  21. #2621

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,458

    Početno

    Prijemni nakon prvog razreda? Kao dodatna selekcija po smjerovima?

  22. #2622
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Prijemni nakon prvog razreda? Kao dodatna selekcija po smjerovima?
    Tako je. Evo tu ima na dnu stranice i popis smjerova: http://ss-primijenjenaumjetnostidiza...skole.hr/upisi

    Direktno iskustvo nemam, ali školska kolegica mog starijeg je sad tamo u drugom razredu, ne znam točno koji smjer. Njezina mama je rekla nakon prvog razreda da su opći predmeti manje zahtjevni od osnovne škole, da ona to rješava "lijevom nogom" što je i cilj - ostaje dosta vremena da se bave crtanjem i slikanjem. To je škola iz koje se ide na akademije - likovnu ili glazbenu, a tako je koncipirana i nastava.

  23. #2623
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Hm da, pretpostavljam da nisu svi smjerovi jednako atraktivni.

  24. #2624
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm da, pretpostavljam da nisu svi smjerovi jednako atraktivni.
    Može biti.
    * * *
    Sjetila sam se koji smjer je planirala upisati prijateljica mog sina - tekstilni smjer, pa nastaviti studij u tom smjeru. Pitat ću ga da li zna kako joj ide i kako je zadovoljna.

  25. #2625
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja imam puno iskustva sa ŠPUD-ovcima, i klincima i profesorima, sa gotovo svih smjerova
    Mislim da je grafički smjer najpopularniji i u pravilu tamo dolaze najbolji učenici.
    Međutim, i na drugim smjerovima ima izvrsne djece i izvrsnih profesora.

    Što se tiče same škole u njoj vlada jedan dosta ležeran odnos prema svemu.
    Što je divno, jer je atmosfera vrlo opuštena.
    Klinci su sjajni, neki od njih iznimno talentirani, znam neke koji su uspješni i na akademiji i bit će zasigurno poznati umjetnici.
    Neki su posve prosječni, a ima i onih kojima se ništa ne da... Klasika.

    Za profesore, barem one s kojima sam dolazila u kontakt, imam sve pohvale

  26. #2626
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Ajde baš mi je drago to čuti, ja nemam baš nikakvog iskustva s tom školom, niti posrednog (osim što je MM išao u glazbeni razred, znači samo na opće predmete, ali to je bilo stvarno u davnoj prošlosti)

  27. #2627

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,161

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde baš mi je drago to čuti, ja nemam baš nikakvog iskustva s tom školom, niti posrednog (osim što je MM išao u glazbeni razred, znači samo na opće predmete, ali to je bilo stvarno u davnoj prošlosti)
    Tad kad je on išao u srednju školu, glazbeni razred nije bio u ŠPUD, nego u tadašnjoj "kulturi" (danas VII. gimnaziji)

  28. #2628
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Išao je u Križanićevu, pa onda u ŠPU, ali ne sjeća se koje je koliko trajalo (a nije puno niti dolazio )

  29. #2629
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Mi bi neku info o medicinskoj, mlinarska ili vinogradska. Ima li ovdje roditelja tamosnjih polaznika? Zanima me i je li nastava jedno ili dvosmjenska?
    Posljednje uređivanje od rayna : 25.10.2016. at 20:48

  30. #2630
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,420

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Mi bi neku info o medicinskoj, mlinarska ili vinogradska. Ima li ovdje roditelja tamosnjih polaznika? Zanima me i je li nastava jedno ili dvosmjenska?
    Nisam sigurna da ti to igra neku ulogu. U medicinskim skolama praksa je u kombinaciji sa nastavom velik dio godine, pa boravak u bolnici i skoli nakon toga traje cijeli dan.

  31. #2631
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Kolegi sin ide u vinogradsku medicinsku Koja traje 5 godina

  32. #2632
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,000

  33. #2633
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,660

    Početno

    Kolegica mi potvrdila da je najatraktivniji graficki smjer a da ce njena kcer na dizajn interijera.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.10.2016. at 09:39

  34. #2634
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    to je baš čudno, očekivala bih da je najatraktivniji slikarski smjer.

    U svakom slučaju, ne mogu uopće naći koji je konkretni program te škole, ali sam našla program pulske škole za primijenjenu umjetnost i ufffffff - to je stvarno škola sa minimalnom količinom općih predmeta

    ako mi kći stvarno bude htjela ići u tu školu teško će mi se biti s tim pomiriti, moram priznati

  35. #2635
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    to je baš čudno, očekivala bih da je najatraktivniji slikarski smjer.

    U svakom slučaju, ne mogu uopće naći koji je konkretni program te škole, ali sam našla program pulske škole za primijenjenu umjetnost i ufffffff - to je stvarno škola sa minimalnom količinom općih predmeta

    ako mi kći stvarno bude htjela ići u tu školu teško će mi se biti s tim pomiriti, moram priznati
    ne samo tebi - mnogim roditeljima. Znam ih par

  36. #2636
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    to je baš čudno, očekivala bih da je najatraktivniji slikarski smjer.

    U svakom slučaju, ne mogu uopće naći koji je konkretni program te škole, ali sam našla program pulske škole za primijenjenu umjetnost i ufffffff - to je stvarno škola sa minimalnom količinom općih predmeta

    ako mi kći stvarno bude htjela ići u tu školu teško će mi se biti s tim pomiriti, moram priznati
    Baš je tako. Pisala sam o tome negdje prošle godine.

    Imala sam ja sličnu dilemu jer je moj mlađi htio ići u srednju glazbenu + glazbeni smjer u umjetničkoj školi, ali je njegova prof. harmonike rekla da NIKAKO ne dajemo dijete u tu školu ako postoji i najmanja mogućnost da se predomisli i ne nastavi školovanje na muzičkoj akademiji. Na sreću. Jer moj mlađi je odustao i od srednje glazbene, pa bi ovo bio totalni promašaj...

    Inače, njega je tamo vuklo društvo (susjeda se upisala, vršnjakinja mog starijeg sina) ali je djevojka brzo shvatila da to nije ono što je htjela, pa se nakon samo 2-3 tjedna prebacila u Križanićevu i nastavila redovnu gimnaziju zajedno sa srednjom glazbenom školom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.10.2016. at 10:18

  37. #2637
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    ako mi kći stvarno bude htjela ići u tu školu teško će mi se biti s tim pomiriti, moram priznati
    ja sigurno imam predrasude :D ali se isto ne bih mirila. naročito ako joj škola ide i ima ok ocjene. u stvari, sve bih učinila da utječem na izbor

    sin od frendice je upisao riječki špur, prolazio jedva s nekakvom trojkom u osnovnoj, imao je i popravke, a i još je ponašanje problematično. i super odluka bila (a nije da je imao baš neki izbor), iako i dalje ima problema i s tim minimalnim količinama općih predmeta.

  38. #2638

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,161

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, njega je tamo vuklo društvo (susjeda se upisala, vršnjakinja mog starijeg sina) ali je djevojka brzo shvatila da to nije ono što je htjela, pa se nakon samo 2-3 tjedna prebacila u Križanićevu i nastavila redovnu gimnaziju zajedno sa srednjom glazbenom školom.
    E, ovo zaista prvi put čujem, da se netko iz glazbenog razreda prebacio u "normalnu" gimnaziju Svaka čast!

  39. #2639
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Ja progutam knedlu svaki put kad moja sedmašica nabaci da će upisati primjenjenu. Zanima je likovna umjetnost i nemam ništa protiv da se razvija u tom smjeru, dapače, već sedam godina je, financijski i logistički, podržavam u tome. Kći naših prijatelja je završila primjenjenu (u ZG), sad je druga godina faksa, smjer tekstilni dizajn. Bila je oduševljena srednjom školom, s faksom je isto uglavnom zadovoljna. Sve je to super, ali meni je prva misao i važan kriterij kod izbora zanimanja koliko se ta struka traži na tržištu rada :/. Naravno, ako dijete zapne za nešto, nema smisla nego ga podržati u tome. Ali, još se uvijek nadam da će se ova moja predomisliti...

  40. #2640
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Meni je tu najveći strah da dijete nije dovoljno talentirano da nastavi dalje u tom smjeru - jer znam takve slučajeve - a ta škola ne daje dovoljno znanja za drugi smjer.

    Ali što možeš nego podržati što dijete želi. Osim nadati se da će se predomisliti

  41. #2641
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,352

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je tu najveći strah da dijete nije dovoljno talentirano da nastavi dalje u tom smjeru - jer znam takve slučajeve - a ta škola ne daje dovoljno znanja za drugi smjer.

    Ali što možeš nego podržati što dijete želi. Osim nadati se da će se predomisliti
    To nije najveći problem.

    Najveći problem je to što u primijenjenoj ne dobiješ dovoljno općih znanja da se prebaciš na bilo koji drugi studij osim umjetničkih... a dijete u dobi od 14-15 godina još debelo pojma nema što želi, ni kakvo je tržište rada, ni koliko je talentirano.

    Kad je odabir škole u pitanju, to je često kompromis djetetovih želja i roditeljskih očekivanja. Moj mlađi nije bio za mioc, nije htio opću gimnaziju ni jezičnu, pa je završio u Ruđeru na računalnom smjeru. Dobro mu je tamo, ide to bez drame (iako je matematika zahtjevna i on ima isti broj sati matematike kao i moj stariji u A smjeru u miocu) pa se nadam da će sve to izaći na dobro. S druge strane, ako mu se ne bude dalo studirati, uvijek ima mogućnost raditi s tom strukom. S druge strane, tko zna što život nosi...

    Ja sam bila uvjerena da će moj stariji na FER (i on je to kanio i još uvijek uzima u obzir) ali se pokazalo da mu osim matematike i ljubljene informatike jednako dobro ide i kemija i biologija, pa može doslovce birati što god želi. Da stvar bude bolja, zalijepio se za filmaše i kad je bio na zadnjoj radionici Hrvatskog filmskog saveza, ničim izazvan pitao je voditeljicu (koja predaje montažu na Akademiji dramskih umjetnosti) koji su uvjeti za upis onamo! Pa si ti sad misli... Kako god bilo - očekuje me nekoliko zanimljivih godina. Uostalom, kad se sjetim sebe (dilema je bila upisati komparativnu književnost na ff ili etf, hehehe...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.10.2016. at 11:08

  42. #2642
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Pa kako nije najveći problem, upravo to sam napisala. Najveći je problem ako nakon završene te škole dijete više ne želi nastaviti npr. na likovnu akademiju ili nije za to dovoljno talentirano (kakve slučajeve znam), a nije dobilo dovoljno znanja u toj školi za druge studije. Doduše, sad sam se sjetila i toga da osoba koju znam a koja je završila ŠPU a kasnije se nije uspjela upisati na akademiju danas ima jedno sto puta bolju karijeru od mene

    A što se tiče roditeljskih očekivanja, trudit ću se da ih ne pokazujem. Na vlastitom primjeru najbolje znam što znači kad se posao bira glavom a ne srcem, i ne bih to nikome preporučila.

  43. #2643
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    meni je logički da je grafički dizajn na glasu ipak je to dio umjetnosti koji se može naplatiti, i u moje doba je bio jak i jako voljen smjer.

  44. #2644
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja se dvoumi izmedju jezicne gimnazije i baletne gimnazije.
    Program baletne gimnazije je dosta OK, ljudi nakon toga upisuju po zelji svasta i ne mora nuzno biti povezano sa baletom (imaju bivse ucenike uspjesne na studiju medicine, npr.), medjutim dio koji moju smeta je taj sto se uci samo jedan strani jezik (engleski) - a njoj je zao nakon 3 godine njemackog koji joj je sad najdrazi sa njim prestati ili "spasti" na tecaj, nema latinskog (kojeg u jezicnoj ima), i tako.

    Bas smo jucer bili na roditeljskom i rekli su da roditelji trebaju slusati sto dijete zeli, ali i ne popustiti nerealnim zeljama djeteta (ili vlastitim, LOL), ozbiljno popricati o svim alternativama i onome sto oni ocekuju da im buducnost nakon zeljene srednje skole nosi.

    Po rijecima njenih profesora, ona bi se mogla odlicno snaci u bilo kojoj skoli jer ju sve zanima i u svemu je jako dobra, no eto trenutno je izbor suzila na ove dvije skole.
    Ja bih joj jos sugerirala matematicku (radi sirokog dijapazona, a uce se i dalje dva jezika + latinski) no ona nije bas zainteresirana; neki profesori ju "guraju" u klasicnu a to joj pak ja ne bih preporucila... i tako. U obzir joj dolaze samo gimnazije, ovo drugo uopce ne gleda.
    Slijedeci tjedan imaju profesionalnu orijentaciju pa sam radoznala vidjeti sto ce to sugerirati, a uskoro ce i dani otvorenih vrata, pa cemo sve obici.

    No, ovdje je problem sto nema mogucnosti na upisima izabrati vise skola, pa onda u finalu onu koju zelis - u sijecnju se izabire samo jedna skola. Upis je direktan (osim za baletnu gimnaziju, za nju postoji prijemni ispit).

  45. #2645
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    a jel postoji mogućnost da ide u gimnaziju pa sa strane na balet?

  46. #2646
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel postoji mogućnost da ide u gimnaziju pa sa strane na balet?
    To bi bio nastavak ovoga sto sada radi, jer vec sad ide u akademsku baletnu skolu (s nje kasnije moze direktno nakon audicije na Akademiju, ako bi to htjela).

    U zadnjih par godina vremenski jako puno toga uskladjujemo, trci iz skole u baletnu, zadacu pise u autobusu, dok radi spagu i takve stvari Zapravo je cudno da je odlicna u skoli jer efektivno jako malo vremena provodi nad knjigom, no valjda je stos u tome sto je aktivna na nastavi i tamo pamti.
    Nastavni sati su joj na baletu fiksni (+ baletni stageovi vikendom, + dodatni satovi kad su pripreme za predstave i gostovanja), pa je neke fakultativne stvari iz skole koje su ju zanimale morala odbiti jer zavrsavaju u 17:30 (a tada joj neke lekcije na baletu pocinju, i slicno).

    Ali to nije sve - jucer sam problijedila kad su ispricali sto imaju JOS u vanskolskom programu ove godine i za sto sam sigurno da zeli (npr. jedna - odabrani ucenici idu u London i prije toga imaju obvezno ne znam koliko tocno sati dodatne nastave povijesti, zemljopisa i engleske literature na engleskom;
    pa kombinirano talijanska gramatika-latinski-njemacki, za ucenike koji zele u jezicnu gimnaziju; pa svastajosnesto), a vec ide na napredni engleski, napredni njemacki i latinski i tri dana tjedno je u skoli od 7:45 do 16:00 ili 17:30 a nakon toga trk na balet... Sad ispada da ce i ostali dani biti takvi, a nesto ce mozda biti i subotom ujutro...

    Na racun ovakvoga iskustva, shvacam zbog cega joj je pozeljna baletna gimnazija: ujutro su lekcije plesa, nakon toga regularna nastava, rucak, nakon rucka se radi zadaca, i onda su oni koji putuju slobodni, ostali imaju sat vremena slobodno, vecera, spavanje (sistem college). Stigla bi sve bez zongliranja.

    Poznajemo dosta djece koji su nakon prvog ili drugog razreda srednje skole odustali od paralelne baletne skole jer nisu mogli vremenski zadaca + ucenje + baletna (koja je prava skola, ima i tu ucenja i ispita!), a to je nakon tako dugo vremena prava steta.
    Ove godine ima u baletnom razredu jednu djevojku koja je 1.rz jezicne gimnazije bas te koja moju zanima; svako toliko izostane s baleta jer treba uciti, znaci ne stize kvalitetno ni jedno ni drugo. :/

  47. #2647
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    A što se tiče roditeljskih očekivanja, trudit ću se da ih ne pokazujem. Na vlastitom primjeru najbolje znam što znači kad se posao bira glavom a ne srcem, i ne bih to nikome preporučila.
    ja nemam apsolutno nikakvih očekivanja kada je riječ o budućem zanimanju djece.
    stvarno ne znam i što bih očekivala a i kako se to očekuje da će dijete biti nešto/bilo što.

    ali imam očekivanja da ako im učenje ide, da nastave školovanje u gimnaziji. to ne mogu reć - tako je kako je, ta očekivanja imam. ono, da zapne u osmom razredu koji je prošla s pet s lakoćom, da hoće u kuhare, nekako mislim da može biti kuhar i sa završenom gimnazijom. da ih neću na taj način upropastiti. previše. pa onda neki tečaj, nemam pojma :D

    dobro, kad sad razmišljam, tu bi bila iznimka da stvarno zapnu. ono, da vidim da po kući po cijele dane kuhaju i da su stvarno zagrizli. ili da stalno crtaju, šivaju i dizajniraju robu i baš hoće u špur.

  48. #2648
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,831

    Početno

    Ali teško je ići u gimnaziju i ozbiljno se baviti nečim sa strane (npr. ići u glazbenu). Jasno, ima djece koja to mogu, ali ima i onih kojima je teško.

    uostalom što ćeš ako dijete zapne za umjetničku školu, ne možeš ga natjerati u gimnaziju.

  49. #2649
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,594

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Stigla bi sve bez zongliranja.
    ali onda uz sve to ne bi bila doma nego u koliđu?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 27.10.2016. at 12:40

  50. #2650
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    uostalom što ćeš ako dijete zapne za umjetničku školu, ne možeš ga natjerati u gimnaziju.
    ništa to samo filozofiram.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •